Hunnik õlipabereis laagreid
#1

Saatuse tahtel juhtus kätte kena kogus kasutamata laagreid. Enne kui nende saatus selgub, sooviks teada, mis agregaatidele need üldse külge sobivad. Fotosid tehtud nii mõnigi, koos läbimõõduga. Plastiktopsides on veel laagreid diameetriga 20mm ja 10mm. Ei osanud ma infot otsida ei kuuglist, jahuust ega jandeksist. Kel viitsimist sõna sekka öelda, sellele tänusõnad juba soolas!

[Pilt: m5iq.jpg]
[Pilt: o5bx.jpg]
[Pilt: wb44.jpg]
[Pilt: 1rx4.jpg]
[Pilt: hpl0.jpg]
[Pilt: xihc.jpg]
[Pilt: f0uw.jpg]

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#2

Väga hea küsimus!
Kirjuta üles laagri mõõdud, siis võta ette hunnik vene tehnika katalooge (zaz, gaz, maz, vaz, belarus, jne. jne.) ja saadki oma küsimusele vastuse!Big Grin
Vasta
#3

(25-12-2013, 16:56 PM)willem Kirjutas:  Väga hea küsimus!
Kirjuta üles laagri mõõdud, siis võta ette hunnik vene tehnika katalooge (zaz, gaz, maz, vaz, belarus, jne. jne.) ja saadki oma küsimusele vastuse!Big Grin

Mul on vaid Riga mopeedide ja MAW abimootoriga jalgratta kataloogid Smile

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#4

Suur osa nendest laagritest on vene tehnikal laialdaselt kasutusel olnud, ehk siis tegu suht universaalse kaubaga.

Taivo
55624799
Vasta
#5

(25-12-2013, 17:01 PM)Rimsi Kirjutas:  
(25-12-2013, 16:56 PM)willem Kirjutas:  Väga hea küsimus!
Kirjuta üles laagri mõõdud, siis võta ette hunnik vene tehnika katalooge (zaz, gaz, maz, vaz, belarus, jne. jne.) ja saadki oma küsimusele vastuse!Big Grin

Mul on vaid Riga mopeedide ja MAW abimootoriga jalgratta kataloogid Smile

Salasõna on raamatukogu.Wink
Vasta
#6

Head universaal laagrid,mida saab generaatori, mootorratta ja rattalaagrina kasutada.


Vasta
#7

(25-12-2013, 16:41 PM)Rimsi Kirjutas:  Plastiktopsides on veel laagreid diameetriga 20mm ja 10mm.
Mis nende väikeste laagrite avade mõõdud on?
Mulle pakuvad need 20mm ilmselt huvi!
Et siis ehk ei kuulu autodele, vaid sobiksid puidu otsafreesidele.
Vasta
#8

(25-12-2013, 23:12 PM)samodelkin Kirjutas:  
(25-12-2013, 16:41 PM)Rimsi Kirjutas:  Plastiktopsides on veel laagreid diameetriga 20mm ja 10mm.
Mis nende väikeste laagrite avade mõõdud on?
Mulle pakuvad need 20mm ilmselt huvi!
Et siis ehk ei kuulu autodele, vaid sobiksid puidu otsafreesidele.

Puidu otsafreesidele peavad olema spetsiaalsed kiirete pöörete laagrid, kui need seda ei ole, siis kaua ei kesta. Ma töö juures neid vahetanud küll ajutiseks abinõuks, aga kestavad tõesti uskumatult vähe, kahjuks...

Taivo
55624799
Vasta
#9

Laagritel on ju nr-d peal (3 viimast nr-t näitavad suurust). Peast ütlen, et 201 on Riga rattalaager. Ülevalt kolmas pilt tundub olema pendellaager, kasutatakse kohtades kus võlli otsad ei asu jäigalt samal raamil põllumajanduses pigem.
Vasta
#10

Kas need ülikiired laagrid olid ehk vask (pronks) separaatoritega?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#11

Tuli siis jälle pilti teha. Ilmselt ikka ei paista - telefonipilt liiga kehva kvaliteediga.
Selle ainsa allesjäänud laagri küljes on tõepoolest pronksijälgi/värvi näha.
Sellegi poolest mäletan, et viimase, umbes 1,5 m läbimõõduga ümara laua serva tegemiseks kulus kolm laagrit! Jääb kinni ja siis hakkab põletama.
AEG aparaadi peal on kirjas, et 11 000 kuni 39 000 (?) pööret.

Nii, et jah, need laagrid kuluvad alati ära. Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#12

vene laagritel pole viga midagi... tuleb lihtsalt korralik määre lisada... (venemaal seda ei tehta)'
ja kui laagri Nr. algab 60... on ühelt poolt suletud laager
ja kui laagri Nr. algab 80... on kahelt poolt suletud laager
nagu eelkõnelejad on märkinud et järgmised Nr.´id märgivad laagrite mõõtu, mis on lahtised külgedelt
Volga poes maksis 202 laager igas eraldi margi(sapakas;mosse;zigull;volga) letis erinevat hinda, olgugi et valmistatud ühes ja samas tehases ja poodi laekunud ühes pakendis. Auto lõpphind jagati tegelikult juppide vahel proportsionaalselt laiali... VOLGA oli ju kõige kallim......Big Grin

Ps. Parim valik ja konsultatsioon... http://www.kavial.ee/ plus kõiksugu mantsetid-rõngad.. jne.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#13

Siit tabelist saab abi laagrite sobivuse kohtsa igasugu venetehnikasse:


http://www.oldmodels.ru/htmlop/zamena_podship.html
Vasta
#14

(27-12-2013, 13:48 PM)Daniil Kirjutas:  Siit tabelist saab abi laagrite sobivuse kohtsa igasugu venetehnikasse:


http://www.oldmodels.ru/htmlop/zamena_podship.html


Super, aitäh! Teen omale pildi selgeks ja eks hakkan huvilisi otsima.



(25-12-2013, 23:12 PM)samodelkin Kirjutas:  
(25-12-2013, 16:41 PM)Rimsi Kirjutas:  Plastiktopsides on veel laagreid diameetriga 20mm ja 10mm.
Mis nende väikeste laagrite avade mõõdud on?
Mulle pakuvad need 20mm ilmselt huvi!
Et siis ehk ei kuulu autodele, vaid sobiksid puidu otsafreesidele.


20mm-te ava mõõt on nii 9mm, 10mm-te ava ca 4mm. Täpsemalt mõõtmiseks puudub vastav agregaat.

EDIT: 10mm-sed laagrid on hoopis 11mm ning separaatorid on kuldsemat karva kui ülejäänud kest.


Ühesõnaga saab neid laagreid mitmes kohas kasutada, see on hea, sest järelikult on mitmeid inimesi, kes need oma riiulile asetada tahaks.

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#15

(27-12-2013, 15:05 PM)Rimsi Kirjutas:  20mm-te ava mõõt on nii 9mm, 10mm-te ava ca 4mm. Täpsemalt mõõtmiseks puudub vastav agregaat.
EDIT: 10mm-sed laagrid on hoopis 11mm ning separaatorid on kuldsemat karva kui ülejäänud kest.

Tänud! Siis mina järjekorda ei kipu. Minu freesiotsad on kõik 5mm.
Kui need "kuldsemat karva" peaksid miskit kiiretele pööretele viitama, siis minul, nagu pildilt näha, ei pidanud ka need vastu...
Vasta
#16

Küsi moduatorist kiirete pöörete laagrit ja ütle, et hind poletähtis kvaliteet loeb. Hiinalaagrid ei kesta meed mis 3x kallimad on millegipärast ka kordades vastupidavamad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne