Projekt, Jumz 6 AL

30hp variandi oma igatahes läheb PD10'le bolt-on.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

Mul ka vedeleb garaazis väiksemaid startereid,osa zaz omad ja osadel mingi hoob peal,Minul neid vaja pole .
Vasta

(12-01-2014, 20:08 PM)muska71 Kirjutas:  Mul ka vedeleb garaazis väiksemaid startereid,osa zaz omad ja osadel mingi hoob peal,Minul neid vaja pole .

Hoob arvadavasti et käega lükkad ta sealt tööle, kodus russil nii mul vähemalt
Vasta

Käega tööle lükatav on idioodi kindel ainus miinus, see starer ei pruugi igale masinale sobida.


Vasta

(12-01-2014, 21:49 PM)MAZ Kirjutas:  Käega tööle lükatav on idioodi kindel ainus miinus, see starer ei pruugi igale masinale sobida.

Nii ta kahjuks on Rolleyes
Vasta

Sapika starter istub kenasti peale küll aga käivitamine on võimatu. Ta käib teisipidi ringi. Vaja otsa kaant pool tiiru enne keerata, siis kärab küll.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(14-01-2014, 08:49 AM)Daff Kirjutas:  Sapika starter istub kenasti peale küll aga käivitamine on võimatu. Ta käib teisipidi ringi. Vaja otsa kaant pool tiiru enne keerata, siis kärab küll.

siis hakkab õieti ringi käima?
Vasta

Pole aimugi Zaz-i ja käivitusmootorite starterite pöörlemissuundadest, kuid muutes pöörlemise suunda, tuleks ümber vahetada ka bendiks. Muidu ei haagi vajalikus suunas ja laseks lahti selles suunas, kuhu vedada on tarvis.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(14-01-2014, 12:10 PM)Wiki432 Kirjutas:  Pole aimugi Zaz-i ja käivitusmootorite starterite pöörlemissuundadest, kuid muutes pöörlemise suunda, tuleks ümber vahetada ka bendiks. Muidu ei haagi vajalikus suunas ja laseks lahti selles suunas, kuhu vedada on tarvis.

Või kinni keevitada...

Ilmselt on lihtsam ja valutum leida õigepidise pöörlemisega starter.Big Grin
Vasta

(14-01-2014, 12:13 PM)v6sa Kirjutas:  
(14-01-2014, 12:10 PM)Wiki432 Kirjutas:  Pole aimugi Zaz-i ja käivitusmootorite starterite pöörlemissuundadest, kuid muutes pöörlemise suunda, tuleks ümber vahetada ka bendiks. Muidu ei haagi vajalikus suunas ja laseks lahti selles suunas, kuhu vedada on tarvis.

Või kinni keevitada...

Ilmselt on lihtsam ja valutum leida õigepidise pöörlemisega starter.Big Grin

oi jh Big Grin ma ei vinnaks mingeid ümberehitisi startertil tegema hakkata Big Grin
Vasta

Sai mingi aeg tagasi vene netis sobratud ja käivitusmootori starterit otsitud, siis viskas küll koodi järgi sapika oma ka ette.
Tookord otsisin T-40'ne oma, kas jumzil ka käivitusmootor samapidi käib, ei oska öelda.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(14-01-2014, 13:08 PM)viplala Kirjutas:  Sai mingi aeg tagasi vene netis sobratud ja käivitusmootori starterit otsitud, siis viskas küll koodi järgi sapika oma ka ette.
Tookord otsisin T-40'ne oma, kas jumzil ka käivitusmootor samapidi käib, ei oska öelda.

mu teada käib nii ringi nagu kell ikkaWink nii palju kui käivitusmootoriga olen kokku puutunud, pole märganud et vastupäeva käiks..
Vasta

Käivitusmootor käib jah samapidi ringi mis kõik sapika ja muud ülejäänud mootorid aga kustpoolt käivitusmootoril starter külge käib? Siit ka see anomaalia.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Just! Neil (esikveolistel) autodel, millel käigukast teises servas kui harilikult, on käigukastis üks võll rohkem või vähem. Või käib mootor vastupäeva. Paraku seda lihtsat asja kõik kodanikud minutiga läbi ei hammusta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(14-01-2014, 16:30 PM)Daff Kirjutas:  Käivitusmootor käib jah samapidi ringi mis kõik sapika ja muud ülejäänud mootorid aga kustpoolt käivitusmootoril starter külge käib? Siit ka see anomaalia.

Siia vasakule poolele jääks starter, vabandust pildi suuruse pärastSad [Pilt: gzw6.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Vasta

Matuu, Sa ei saanud vist asjale pihta. Sapikal käib starter külge eest tahapoole aga käivitusmootoril tagant ettepoole.

Tee lihtne katse; seisa kusagile ukseavasse ja tee käega ringe ning aja ringi mõttelist hooratast,milleks on uksepiit, nüüd keera ennast pool pööret ja vaata kas see mõtteline hooratas jääb ikka samapidi pöörlema. Kui esmalt ringid olid alt üles siis peale poolt pööret on ringid ülalt alla.Sama pull on ka selle starteri külge installeerimisega.
_________________

See nüüd OT aga mulle tegi selle asja kunagi onu selgeks, kui ma talle sapika jaoks 82 käimari starteri andsin ning sapikas peale starteri vahetust käima keeldus minemast. Jant käis garaažis mitu päeva. Otepää kõik targad ja vähemtargad insenerid käisid autot putitamas ja tarka nõu andmas aga tuld kolvipeale ei saadud. Alles siis kui keegi kogemata üritas nõrka akut vändaga aidata tuli välja et mootor käib valepidi ringi. Vedas, et ma kaugel olin too moment, kui see avastus tehti.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Selge pilt, peab siis mingiaeg vanaraua kohtas käimised ette võtma ikka Big Grin
Vasta

Kui võtta näpuga kinni käivitusmootori pendiksi hammakast, ning teise käega kruttida starteri avast käivitusmootorit ringi, pöörlevad mõlemad hammakad ühte pidi. Seega ei käi kohe kindlasti käivitusmootori starter teist pidi ringi kui traktori mootori enda starter , sest käivitusmootori starter istub käivitusmootori peal täpselt tagumendiga mootori poole, nagu ka traktori mootori enda starter või ka käivitusmootor ise, traktori mootori suhtes.

Sapika mootorit aetakse ringi täpselt sama pidi, nagu ka traktori mootorit. Starter istub samuti sapika mootori otsas, tagumendiga mootori poole.
Et sapika starter saaks vurada teist pidi, peaks üks kahest mootorist ise teist pidi käima, kas traktori oma või sapika oma.

Juhul kui mõlemad mootorid töötavad aga ühte pidi, peab sapika starter ka käivitusmootorile istuma, vastasel juhul hakkaks hoopis käivitusmootor tagurpidi käima.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Talveks peaks rahu olema, aga ei. Üks mammi helistas, et tule appi- mehest jäänud pooleksmurtud Jumz vaja võsast välja tirida. Siis Kuusakoskil hea peale tõsta, 190 .-€ tonn.
Vasta

(20-01-2014, 23:43 PM)pen.skar Kirjutas:  Talveks peaks rahu olema, aga ei. Üks mammi helistas, et tule appi- mehest jäänud pooleksmurtud Jumz vaja võsast välja tirida. Siis Kuusakoskil hea peale tõsta, 190 .-€ tonn.

Otseselt masin pooleks murdunud või kuidas? Kui päästa annaks masinast midagi, siis võtaks ära kui võimalik!Rolleyes

Starteri osas ütlen niipalju et ta jääb vasakule poolele kui vaatad kutsikas su ees on.. mujale ta ei mahu sinna mu meelestWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne