Tekkis huvi Gaz 66 diisli vastu.
#61

(24-09-2014, 09:58 AM)zurik Kirjutas:  Ei käi neelud, ega tekita ka erutust see vene tehnika minus,asi lihtsalt selles, et lääne tehnika varuosad on tunduvalt kallimad (veoauto kasutatud peaülekande hind hakkab näiteks 800 eurist jne). Tahaks sõidukit millega saaks vajadusel metsas ragistada ja kui tükid taga, siis ei ole raha maitset niiväga suus.

3308 mõte on hea, aga Rebellast küsides hakkavad uue auto hinnad 35000 ja kasutatud autod 25000 eurost,seda on hobiauto kohta minujaoks palju. Muidu 3308 on igati mõnusam kui gaz 66 Smile
Olen tõsiselt üllatunud, et kasutatud 3308 nii kallid on.

Ma ei taha nõustuda sellega, et lääne tehnika ülalpidamine on väga palju kallim. Vene oma kipub lagunema ja seda lagunema igalt poolt. Kui lääne tehnikat korrektselt hooldada ja mõistusega kasutada, siis ei taha ta peale kuluvate detailide vahetuse midagi (lisaks on kasutusmugavus parem). Peaülekande lõhkumiseks on aga ikka korralikke "oskusi" vaja, tõsiselt.
Oluline on ära määrata, mis see "metsas püherdamine" sinu jaoks täpselt tähendab? Kas on see talvel mööda metsasihti 80cm lumes sõitmine või hoopis Klaperjahi stiilis sõit mööda raielanke ja metsaveotraktorite rööpaid. Kui see "püherdamine" tähendab tõsisemat muda - ja veesõitu, siis sa sellise raha eest endale kõikidele soovidele vastavat autot valmis ei ehita ja seepärast soovitaksin osta erinevad autod. Mingisugune lõbutsemiseks ja teine kõrvale teenuse osutamiseks.

Mis puudutab seda siduri teemat, siis ärge võrrelge vaid autode kaalu. Mootori võimsuse kõrval on oluline ka veeretakistus - 3,5 tonnise massiga asja liigutamine mööda asfaltteed erineb kardinaalselt olukorrast, kus meetrise läbimõõduga ratas peab raskendatud oludes liikuma üle oma veerekõrguse.
Vasta
#62

Olen uurinud seda kubatuuri ja väände asja ja ühine joon on mida suurem kubatuur seda madalamate pöörete peal tekib vääne. Kuid ilmselt tulevad vahed ajastust,ehk siis tehnika on areneud ja enam ei vajata nii suuri mootoreid, et saada soovitud vääne. Vähemalt on need minu tähelepanekud ja kui keegi soovib siis harigu mind rumalat.
Vasta
#63

Minul on Gaz 66 ja kasutan seda hobisõidukina. Kunagi uurisin seda diisli teemat, kuid kuna asi muutus finantsiliselt mõtetuks, siis loobusin. Diisli vahelearetamine on vaid üks tahk. Kuna 66 esiots on tühjalt sõites liiga raske, siis maa tõmme, ehk gravitatsioon, pehmel pinnasel on muljetavaldav. 66 pada koos kõikide pudinatega oli vist sinna 275kg lähedale. Ärme unusta, et 66 mootor omab alumiiniumplokki. Suvaline diisel on malmplokiga, kuna silindris toimuv mats on tummisem. Malm jälle kaalub rohkem. Ei mäleta enam peast, et kui palju mersu mootor, mis parameetrite poolest oleks sobinud, kaalus, kuid vist oli koos kastiga mingi 450kg lähedale. Kui lisada veel esiosale jämedalt 200 kilo, ütleme 2 täiskasvanud, heas toitumuses meest kabiinis, siis jääb sõit pehmel pinnasel lühikeseks. Lisaks pehmel ajal looduse mõtetu lõhkumine. Lisamure oli veel see, et esivintsi väljavõte on käigukastist ja mootori vahetamisel tuleks vahetada ka käigukast, kuna Gaz 66 käigukast ei ole diisli väändele loodud. Proovinud pole, kuid pikka iga ise ei ennustaks. Sellisel juhul tuleks vints ehitada hüdroks, mis jälle tõstaks kaalu erinevate pumpade/mootorite ja kasvõi õli näol. Sõiduautode mootorid las jääda sõiduautodele. Ega inimene tänavalt ei ole suurem inseneer kui need, kes auto välja mõelnud on. Erandeid on, kuid kui on soov legaalselt teel kulgeda ja ka ülevaatust omada, siis Arki nõuded mootori vahetuseks on ikka suht karmid , mis välistavad millegi lõbusama sinna paigaldamise. 66 oma mootor on fekaal. Ausalt. Jõud ei käi autost üle. Teinekord on sõites vaja wheelspeedi, kuid teise käiguga jääb see vaid unistuseks. Siis tulebki sõita rahulikult ja mõelda ennem kui teha. Enamikel kordadel õnnestub hästi.
Kui on soov kaaluvahet parandada ja abimees saada, siis soovitan paigaldada tagavintsi. Väike jutt ka selle kohta: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=48181 Sai hea ja kodus rohin sellega, ehk sikutan puid koos juurtega maa seest välja..
Vasta
#64

Nu ma ei tea. Kui ikka soov on diisel peale aretada, siis pole seal rasket midagi. Paar päeva, pupsti peale ja asi vask. Mina jätaksin isegi kasti samaks. Mootori valiksin mõne trakatsi oma. See 100 kilo lisaraskust pole määrav sealjuures.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#65

Lihtsam varian oleks voib olla PAZ i pika kaiguga vantvoll ja kolvid sisse panna ,saab tiba joudu juurde lihtsa vaevaga. 4.25 asemel 4.6 ikkagi
Vasta
#66

(25-09-2014, 16:44 PM)velts1 Kirjutas:  Lihtsam varian oleks voib olla PAZ i pika kaiguga vantvoll ja kolvid sisse panna ,saab tiba joudu juurde lihtsa vaevaga. 4.25 asemel 4.6 ikkagi

Kütust hakkab ka rohkem jooma. Tänaste hindade juures on ikka siga suur vahe, kas masin võtab 15l diislit või 35l benssu sajale. Metsas mütates need tunnikulud kütusele suurenevad samuti tuntavalt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#67

tehase andmete jargi votab isegi vahem http://www.zmz.ru/eng/prod/523310
Vasta
#68

Külahullu jutuga 100% nõus. Ise see läbielatud pisut väiksema autot (uaz 3303) tuunides. Diisel moto oli isegi juba kodus kuuri all. Lõpuks läks mõne lisa kw. nimel peale 24-10 mootor ja vints kolis taha. Ei leidnud mina mõtet aretada peale mõtetut malmkärakat, millega originaal kkastiga üle 70 km/h sõita ei kannata ja pärast maadelda selle legaliseerimisega.
Kui aga maanteelegaalsus pole oluline on hoopi teine uba. Siis kannatab ikka kw. kuhjaga lisada ja vaba aeg ka sisustatud.
Vasta
#69

(25-09-2014, 16:44 PM)velts1 Kirjutas:  Lihtsam varian oleks voib olla PAZ i pika kaiguga vantvoll ja kolvid sisse panna ,saab tiba joudu juurde lihtsa vaevaga. 4.25 asemel 4.6 ikkagi

Nii et jutt käib valmet 600 seeriast??

Olen Külahullu jutuga üldjoontes nõus,kuid uurisin 66 järeltulijat gaz sadkot. Mootor yamz 53442 kaalub kümme kilo vähem kui mersu om 352, mida on kasutatud laialdaselt gaz 66 diiseldamisel, ehk siis 450 kg (see on kuiv kaal),ehk siis sellest järeldub ,et vana legend jääb ikkagi mudas originaalseades legendiks, kuna v8 kaalub u 270 kg?

Külahull, mis see finantsilise mõtekuse piir oli ja mitu aastat tagasi?

Olen ka sellega nõus ,et see ehitamine odav lõbu ei ole,aga odavus ja tasuvus on võrdlemisi suhtelised mõisted, tasuvus on ju kuidas kellelegi. (äriline,isiklik,emotsionaalne jne) Palun rääkige ka kahe- kolme sõnaga numbritest. Head kaasfoorumlased lähtuge sellest, et ma kogun alles infot, kas ja kuidas asja võiks teha.
Vasta
#70

Kulud?Kui hobi korras soovid teha mittelegaalset masinat siis juppide maksumus sisuliselt.Kui aga soovit paberid ka arkis korda saada siis vajalik ekspertiis ja see pisut maksab,konkreetsed numbrid saad eksperdilt.Ark annab loa ümberehituseks tasuta ja pärast lihtsalt passi vahetus oli vist.Olen kunagi uaz ametlikuklt diisliks teinud ja kah hobi korras.
Vasta
#71

Mõtted liikusid nii 4-5a tagasi. Eesmärk oli tänavalegaalsuse säilitamine. Kuna Arkis oli vist (ei viitsi enam otsida)nii, et mootori kubaktuur võis erineda 20%, kaal 30% ja võimsus 20%, siis valik kahanes olematuks. On pandud bellarusi mootoreid, kuid maastikuautole 60 midagi kw...? Mootor peab autost üle käima. Maastikul korralik mootor säästaks oluliselt aega ja paljudest kohtadest saaks wheelspeediga üle, kus praegu tuleb vints lahti kerida. See selleks.
Ise kasutan enamasti 66 just maastikul funnimiseks, lumelükkamiseks ja millegi veoks vahel. Aastane läbisõit jääb 1k km alla. Kui oleks diisli pannud Arki nõuete kohase, siis alates ekspertiisist, mis maksis tollel ajal 3000krooni kuni vintsi ümberehituseks hüdro peale, oleks tulnud nüüdses ekvalendis ehk 3-3,5k euri ja seda ise tehes. Arvestades diisli ja bensiini hinna vahet, seda, et legaalselt oleksin saanud palju nõrgema mootori, raskema auto ja muud peavalu kuhjaga, siis loobusin. Juhul kui teemaalgatajal pole plaanis regulaarselt ülevaatuspunkti külastada, siis vaid taevas on piiriks kw koha pealt. Gazi vahekast-sillad peaks kannatama 750nm väänet. Pole kinnitatud info, kuid ühest vene foorumist on nii silma jäänud. Kui keegi omab adekvaatsemat infot, siis palun parandada. Selle võiks mootori valikul arvesse võtta ja selle, et vahekast aeglustile panna, siis kordistab see jõu. Lisaks veel mootori kaalu, mis primaarne.

Sadkoga sõitnud ei ole, kuid kuna kabiin ei ripu esisilla kohal, siis kaalujaotus ehk parem. Lisaks inimlikum sõiduasend. Arvele selle mootoriga liikurit ju ei saa ning tegelikult kahtlustan, et eks sugulus on sinna veokastiga traktori poole rohkem...

Vana teema, kuid ehk ideid leiab, või saab mõnele küsimusele vastuse.. http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=2650
Vasta
#72

kui jõudu juurde vaja ja registrikõlbulikkust vaja pole, siis ehk mahub hoobis zmz asemele sbc panna? tulistan puusalt, ehk kuugeldama ei viitsi hakata, aga malmkaantega 5.7 peaks kõige kaasneva nänniga mingi kolme ja poolesaja kilo tuuri olema. viiene veel portsu kergem. suuremast saab ilma erilist raha kulutamata paarsada madalail pöördel saada olevat hobust. pole 66-e "kapoti" alla vaadand, et kas ää mahub, aga müüdulint annaks ilmselt kiire vastuse. kütusekulus võib isegi pisuke sääst tulla.
Vasta
#73

Nägin kunagi kuskil foorumis Landroveri 3,5 V8 bensumootori müügikuulutust, kus soovitati seda Gaz-53/66 peale, pidavat olema tunduvalt võimsam ja ökonoomsem Big Grin
Vasta
#74

Veel jäi netis kolades silma müügikuulutus, kus pakutakse Gaz-i käigukastile sobiva sidurikojaga Balkanari mootorit. Kas see on tegelikult Perkins mootor? Teab keegi sellest sidurikojast midagi?

Link> http://freemarket.kiev.ua/message/872560...rovyj.html
Vasta
#75

Ei see ei ole Perkinsi mootor . Gaz 53 pandi peale Perkinsi 3,9 l rida 4 mootorit. selline on mul olemas Renault Midlineri peal. Ja need ei ole sarnased.
Vasta
#76

Erinevate diiselmootorite istutamine Gazi käigukasti otsa võib vabalt lõppeda ka sellega, et lõppkiirus täispööretel on ca 60-70 km/h. Kui diisel teeb sellised 700-2500rpm, siis Gaz enda mootor oli vist kuni 4000 stockis. Seega on 1500 pööret kadunud, mis otsekäigu puhul on ehk 30km/h... Tänapäevased sõiduautodiislid käivad küll ca 5500 rpm, kuid needki ei ole mõeldud täiskoormusel töötama. Normaalpöörded on ikka sinna 3000 alla. Mootori valikul võiks arvesse võtta, et on hobujõud, litraaz- ehk töömaht, ja kõige olulisem on njuutonmeter.
Vasta
#77

Juba on tulnud mõttesse kasutada zili viiest kasti.
Vasta
#78

Zil-i viies käik on 1:1 ülekandega nagu ka Gaz-i enda neljas käik.
0,81 ülekandega on ZiS-150 viies käik, aga ma arvan, et sellist kasti pole võimalik kuskilt leida.

Vaatasin huvi pärast mnt lehelt statistikat. Eestis on praegu arvel 25 diiselmootoriga Gaz-66-e. Kilowatid on järgmised: 44, 54, 55 (3tk), 57 (3tk), 59 (2tk), 60 (4tk), 61, 65, 80, 85, 86 (4tk), 100 (3tk).
Jääb vaid aimata, mille mootorid need kõik olla võivad...
Vasta
#79

(27-09-2014, 15:48 PM)zurik Kirjutas:  Ei see ei ole Perkinsi mootor . Gaz 53 pandi peale Perkinsi 3,9 l rida 4 mootorit. selline on mul olemas Renault Midlineri peal. Ja need ei ole sarnased.
Balkancar mootor on tehtud Perkins´i litsensi järgi
Teema on siin http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47258

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne