Projekt T-40AM

Mis on T-40 originaal rehvi mõõt, kas 13,6-38?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

minu tark raamat ütleb 300-965 (12,4/11-38'')
Vasta

(09-09-2014, 16:19 PM)pannkook Kirjutas:  minu tark raamat ütleb 300-965 (12,4/11-38'')

Tänud! Sul ka sellised all või on juba Russi omad pandud?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mul on 13,6-38Cool
Vasta

(09-09-2014, 16:19 PM)pannkook Kirjutas:  minu tark raamat ütleb 300-965 (12,4/11-38'')

13.6/38 on õige mõõt, raamatuga saad tuld alustada.
Mtz5 ja vanemad olid 12.4 laiusega, esimeste aastate T40ned ka, samuti T28. T40 enamlevinud mõõt on ikka 13.6/38, nipin-nabin läheb ka 15.5 alla.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(09-09-2014, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  raamatuga saad tuld alustada.

see piibel on kullahinda väärt osta.ee's
1974a väljalase küll, aga selleeest eestikeelne ja põjalik. Big Grin
Vasta

(09-09-2014, 19:52 PM)pannkook Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  raamatuga saad tuld alustada.

see piibel on kullahinda väärt osta.ee's
1974a väljalase küll, aga selleeest eestikeelne ja põjalik. Big Grin

Mis raamat sul muidu on? Peaks ka hankima...

Mul praegu ongi T-40-l all Russi rehvid 15,5 38", aga kuna muretsesin kaks uut 38" velge ja tahan Rusile panna originaalkõrgusega rehvid alla (hetkel Russil all 30" tahmarõngad), siis mõtlesin, et panen praegu T-40 all olevad Russi rattad Russile alla ja ostaks T-40-le originaal mõõdus rehvid.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(09-09-2014, 20:06 PM)saarrand Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:52 PM)pannkook Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  raamatuga saad tuld alustada.

see piibel on kullahinda väärt osta.ee's
1974a väljalase küll, aga selleeest eestikeelne ja põjalik. Big Grin

Mis raamat sul muidu on? Peaks ka hankima...

Mul praegu ongi T-40-l all Russi rehvid 15,5 38", aga kuna muretsesin kaks uut 38" velge ja tahan Rusile panna originaalkõrgusega rehvid alla (hetkel Russil all 30" tahmarõngad), siis mõtlesin, et panen praegu T-40 all olevad Russi rattad Russile alla ja ostaks T-40-le originaal mõõdus rehvid.

Ma puusalt tulistades pakun et lugupeetud ksf pannkook hoiab käest rohelist "Põllumajandus mehaniseerija käsiraamatut"

Aga rehvid osta ikka 13.6 laiad Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(09-09-2014, 20:17 PM)mlsluik Kirjutas:  
(09-09-2014, 20:06 PM)saarrand Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:52 PM)pannkook Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  raamatuga saad tuld alustada.

see piibel on kullahinda väärt osta.ee's
1974a väljalase küll, aga selleeest eestikeelne ja põjalik. Big Grin

Mis raamat sul muidu on? Peaks ka hankima...

Mul praegu ongi T-40-l all Russi rehvid 15,5 38", aga kuna muretsesin kaks uut 38" velge ja tahan Rusile panna originaalkõrgusega rehvid alla (hetkel Russil all 30" tahmarõngad), siis mõtlesin, et panen praegu T-40 all olevad Russi rattad Russile alla ja ostaks T-40-le originaal mõõdus rehvid.

Ma puusalt tulistades pakun et lugupeetud ksf pannkook hoiab käest rohelist "Põllumajandus mehaniseerija käsiraamatut"

Aga rehvid osta ikka 13.6 laiad Wink
Ma jälle puusalt tulistades pakuks, et konkreetselt sellise nimega raamatut pole eladeski välja antud Smile
Vasta

(09-09-2014, 20:24 PM)vant Kirjutas:  Ma jälle puusalt tulistades pakuks, et konkreetselt sellise nimega raamatut pole eladeski välja antud Smile

Võib täitsa õigus olla, aga suht sinna lähedale see pealkiri oli... Ei hakka praegu otsima... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Jap, esimene pakkumine 13,6 laiadele sain 300€ tk, Põlde traktor OÜ. Eks otsin veel. Russi esirehvid sain Saaremaalt Träx Rehvikeskusest 146€ tk.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mul 40 all hetkel jumzi veljed koos rehvidega. Hirmsad palloonid on, aga mahuvad ilusti ringi käima. Mõõdud pole enam loetavad kahjuks.
Vasta

(09-09-2014, 16:19 PM)pannkook Kirjutas:  minu tark raamat ütleb 300-965 (12,4/11-38'')
See sama mõõt oli ka 79 väljalaskel all ja velgede ehitus nagu T-25-l aga samas 18,4-30 peaks olema ju hea soistes oludes liigeldes.

(08-09-2014, 21:28 PM)Lapik Kirjutas:  Varuosakataloog annab säärase viguri küll, aga elusast peast pole veel ühtegi kohanud. Võis kuuluda ka madalakliirensilise varustusse
Vähemalt ettekujutus asjast
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/tract...-t-40m/97/
Vasta

(09-09-2014, 20:24 PM)vant Kirjutas:  
(09-09-2014, 20:17 PM)mlsluik Kirjutas:  
(09-09-2014, 20:06 PM)saarrand Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:52 PM)pannkook Kirjutas:  
(09-09-2014, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  raamatuga saad tuld alustada.

see piibel on kullahinda väärt osta.ee's
1974a väljalase küll, aga selleeest eestikeelne ja põjalik. Big Grin

Mis raamat sul muidu on? Peaks ka hankima...

Ma puusalt tulistades pakun et lugupeetud ksf pannkook hoiab käest rohelist "Põllumajandus mehaniseerija käsiraamatut"
Ma jälle puusalt tulistades pakuks, et konkreetselt sellise nimega raamatut pole eladeski välja antud Smile
Mul on selline https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?100061
Vasta

[/quote]
See sama mõõt oli ka 79 väljalaskel all ja velgede ehitus nagu T-25-l aga samas 18,4-30 peaks olema ju hea soistes oludes liigeldes.

[quote='Lapik' pid='350051' dateline='1410200885']

Ekss huvilistel on võimalik minu 30" siis mingi hetk ära osta, kui originaalid alla olen saanud. Mul asi pigem selles ongi, et sohu ei satu just ülemäära tihti, põhiline tegevus on põllumajandus ja seal on parem suurema rattaga.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Tere mehed ja head uut aastat!

Pikkade pühade ajal jõudsin lõpuks töökotta ja hakkasin 40-ne kallal toimetama. Plaanis on mootori remont, "kuldnokapuuri" vahetus teise korraliku "kuldnokapuuri" vastu ja veel palju muid asju vajab tegemist. Lisaks pean veel pooleks ka võtma, kuna hooratta hammasvöö ja väntvõlli otsatihend vajab ka vahetust. Veel on vaja ventilaatori laagrid vahetada, leida generaatorile (MTZ oma) uus rihmaseib, roolikardaan on täiesti läbi, elektrisüsteem tuleb taastada jne. Esialgu sai eemaldatud pudinaid, mis remondile ette jäävad. Lisaks läks maha ka raamiküljes olnud esisaha kinnitused. Ja kuna JUMZ olemas, siis neid sinna enam tagasi ei lähe ka, seega kui kellegi huvi 40le saha kinnituste ja JUMZi sahast tehtud saha vastu, siis võib kontakteeruda!
Aga lugejad, kes teavad oma agrovarudes olema T-40 kabiini parempoolse pisema ukse, MTZ generaatori rihmaseibi kahe soonelise!!, siis sellest andke palun kindlasti teada, minu uks on ikka üsna räbal ja mädanenud, seega ootan pakkumisi!
Pildid varsti, seniks kuulmiseni!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(02-01-2015, 23:27 PM)saarrand Kirjutas:  Lisaks pean veel pooleks ka võtma, kuna hooratta hammasvöö ja väntvõlli otsatihend vajab ka vahetust. Veel on vaja ventilaatori laagrid vahetada, leida generaatorile (MTZ oma) uus rihmaseib, roolikardaan on täiesti läbi, elektrisüsteem tuleb taastada jne.

Aga lugejad, kes teavad oma agrovarudes olema MTZ generaatori rihmaseibi kahe soonelise!!

Ole selle hammasvöö vahetusega ettevaatlik Ise laseksin pigem terve hooratta korra treipingist läbi. Olen kohanud viimasel ajal hammasvöösid, mis on hea pool milli väiksemad kui peaks. Teisalt olen näinud ka hooratast, mille hammasvöö viskab nii 1,5mm (raadius suureneb).

Laagreid olen ise soetanud sellisest kohast : http://www.andrymt.ee/  Odavamad vene laagrid. Pakuvad alati ka hiina ja saksa laagreid võrdluseks. Reedeti toovad kaupa Tartusse.  Odavamat kohta pole leidnud. Mujal põllumajanduspoodides enamjaolt Poola laagrid.

Rihmaseibi müüs ka põllumajanduskaubamaja. Ei olnud eriti kirve hinnaga isegi. Samas ise katsetaks kindlalt enne gene ära. Sest kasutatud genede töökorras olek on äärmiselt kaheldav enamjaolt.  Generäbalaid on alatihti ka osta.ees üleval.

http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page...20&lang=et

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Tänan heade tähelepanekute eest. Võibolla on siis lihtsam, et keeran hammasvöö lihtsalt teistpidi.

Aga pühade ajal sai veel pisut nokitsetud ja nüüd lõpptulemus selline.
   
   

Vahepeal olen jõudnud meeletus koguses kultuurikihti eemaldada, remonti vajab hüdrosilinder, jagaja, akukasti poldid olid sisse murdunud ja puurisin välja, tagumine ämbliku võll või õigemini selle puksid vajavad vahetust, jne.

Tööd jätkub. Suurim mure sellega, kas keegi on taga difri lukku remontinud. Nimelt see ei toimi algusest peale, eelmine omanik ütles, et hambad maas. Kuidas selle vahetamine käib? On keegi seda teinud?

Lisaks, kust käib välja käigukasti õli, kas tagant aisade juurest? Mingi õli lasin välja ka esisilla väljavõtte juurest kõhu alt, kust seda sinna tagasi pannakse? Tagumiste külgülekannete välja ja sisselaskmise kohad huvitaks ka, kui keegi teaks juhatada. Käigukasti kallatakse sisse sellestsamast tuulutus punnist käigukasti kõrval?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Õli lased sealt aiste juures olevast korgist välja. Sisse valad kogu kraami käigukangi kõrval olevast korgist!

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta

(05-01-2015, 14:28 PM)tehnikahuviline Kirjutas:  Õli lased sealt aiste juures olevast korgist välja. Sisse valad kogu kraami käigukangi kõrval olevast korgist!

Ja palju seda õli varuma peaks? Ehk siis kui palju kogu süsteem mahutab? Külgülekannete õli tuleb ka sealtsamast välja või on eraldi punn?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 40 külali(st)ne