(01-03-2018, 22:30 PM)viplala Kirjutas: (01-03-2018, 21:10 PM)viplala Kirjutas: Me sõlmime ostu-müügi lepingu ja sa kannad mulle rahad üle. Kuupäev aga jääb lepingusse märkimata. Kas sa oled nüüd auto uus omanik või mitte?
ARK ei oma mitte mingit tähtsust vallasvara omaniku vahetusel. Eseme omaniku vahetuse dikteerib kahe osapoole vaheline kokkulepe. ARK reguleerib lihtsalt liikluses toimuvat. On siis sellest nii raske aru saada, või ma seletan halvasti... tõenäoliselt siiski seletan halvasti.
Ei, Sa seletad õigesti. Aumeeste mäng ja nii edasi. Paraku ei ole kõik aumehed... Näiteks mis annab mulle kindluse, et kui ma olen raha ära maksnud, et homme ei ole Sa koos politseiga mu ukse taga ja ei süüdista mind auto varguses? Mina väidan, et maksin, sina raiud, et pole olnud. Politseil on suva, nemad võtavad lahti LRB anembaasi ja vaatvad - isand Viplala auto.
Leping selle pärast kirjalikult tehaksegi, et kaitsta mõlema poole õigusi, kui vastaspool osutub suliks. Kui lepingus on mõni oluline punkt puudu, siis pole leping ju korrektne. Ning ebakorrektsete lepingute järelmite õgvendamisega teenivad juristid vastikult hästi.
Või saabub Sulle kui auto registrijärgsele omanikule kena kirjake,milles teatatakse auto asetsemisest tasulises parklas juba xx päeva ja sellest tekkinud tasu xxx € palutakse tungivalt tasuda 14 päeva jooksul. Vastasel korral hakkab Sinuga tegelema kohtutäitur. Kellega Sa ei taha tegelda, usu mind.
Mul on see kogemus olemas. me ei kontrollinud, et auto ostnud jobu oli veel viimaseid päevi alaealine ostuhetkel ja meie sõlmitud leping osutus õigustühiseks, kuna puudus eestkostja nõusolek. Ning loomulikult lugupeetud eestkostja ei tahtnud hiljem ventikasselennanaud sita koristamisel teadagi oma järeltulija lolluste eest vastutamisest. Lõppes see saaga meile nulliga, aga saime hulga targemaks toona kehtinud seadusandluse, selle õiguste ja kohustuste rakendamise praktika ning oma õiguste kaitsmise maksumuse osas.