Postitused: 2,062
Teemad: 19
Liitus: Oct 2004
Maine:
42
Ega kellelgi mingit hüdraulilist haaratsit vedelema pole jäänud? Ideaalis ehk mitte väga suur. Kui korraga üks ~50cm palk lõugade vahele mahub, siis on hea küll. Rotaatorit ei ole tarvis.
Postitused: 46
Teemad: 2
Liitus: Dec 2019
Maine:
3
Ah -jaa! Lisaks mainiks, et see käru sai villise kärust tegema hakatud, aga lõpuks jäi alles rattad, tala ja vedrud. Raam sai vägev- kummipuksid vahele ja tiisliks ma ei teagi mis loom oli
Postitused: 1,265
Teemad: 76
Liitus: Apr 2009
Maine:
37
Tabiveres lisaks remondile mehed paigaldavad ka T-25-le hüdrosilindriga roole. Lahendus imelihtne. Pumbast orbitroli ja selle tagasivoolust edasi hüdrojagajasse. Ehk siis ühe pumba pealt kõik toimib ja mootori juurde ette ei ole vaja miskit teist pumba moodustist aretada.
Jah, ripukat tõstes ja samal ajal rooli äkilisemalt keerates jäi nagu rool aeglaseks. Aga siiski täitsa kasutatav on.
Kui nüüd T-16 on vaja roolida ja samal ajal ka tõstukiga tööd teha, läheb kahtlaseks. Samas proovida tasub ilma lisa pumbata. Selle saab ju hiljem ka lisada.
Ühe pumba pealt ilmselt ohutuse kohalt õigeim lahendus pole. Et kui kõige nobedama käiguga mööda teed tuisata, tee kurv ja hüdrojagajaga miskit toimetada, võib rool mitte alluda.
Postitused: 1,230
Teemad: 80
Liitus: May 2007
Maine:
20
Meil on T-16-l pikk n-ö topeltpump peal ja E roolidosaator, klapp ja silinder. Silindrikronstein on vanast T-40 rooliõlast. Dosaator on roolisamba küljes nii, et kui tahta saab vana karbi külge ka rooli ühendada. Seda aga ei juhtu ilmselt enam kunagi.
Postitused: 2,374
Teemad: 9
Liitus: Feb 2010
Maine:
13
4000kg on täpselt nii palju, et kehvema pidamise korral tõmbab su bella ära paigalt
Postitused: 4,680
Teemad: 70
Liitus: Aug 2009
Maine:
22
Metsas palki tirides ei ole mi nu arvates suuri jõudsi taga,jõudd läheb suureks kui palk jääb kuhugi kännu taha.Nii 6m pikka palki suudab isegi käsitsi jukerada.4 tonni jõuga kui vaja tõmbad traktori enda maapeale tagasi...
Postitused: 3,290
Teemad: 16
Liitus: Feb 2010
Maine:
60
See on hea vints. Vintsi tõmbejõud muidugi omab ka tähtsust kuid selle konkreetse isendi eelis on see, et blokiratas on kõrgel. Tänu sellele tuleb palk paremini järgi ja ei karda kännutaha jäämist. Hüpab kas üle või põika kõrvale.
Mida madalam blokiratas seda rohkem oled takistustega hädas.
Aquila captas non muscas.
Postitused: 4,163
Teemad: 61
Liitus: Dec 2002
Maine:
56
Pehme maa ja lähivedu, siis on Tegija! Puhas riisipõldude masin. Mulle sobiks - roostike niitmine oleks lisaboonus, need nagu riisipõllud. Ja distantsid kuni kilomeeter. Kõvale maale ikka ratas. Roomik on väga spetsiifiline. RaudHobu on aga teine teema.
Postitused: 846
Teemad: 16
Liitus: Apr 2006
Maine:
17
Huvitav, et samad roomikut teise masina all sobivad kõigeks, aga traktori all, mis päriselt töötegemiseks mõeldud teps mitte. Kusjuures paneb imestama, et seda väidetakse, nagu oleks ise seda riisikasvatajate põkat lahingus testinud.
Omalt poolt võin lisada et taolise veoskeemiga traktorite häda on, et koormaga, mis rippu toetab kipub nina taeva poole, seega vajab kindlasti ette lisaraskust. Kaalujaotus on neil väga oluline, vahest jääb tirimisel kaalu pigem väheseks, et maapinnast korralikult kinni võtta, arvestades kandepinna ja massi suhet, sellega ei saa kiirust ja momenti kasutada nagu atvga näiteks künkast üles minekul. Samuti on ta hea ainult sirgelt tirimisel, kuna kurvides lahutatakse üks või teine pool roomik jõuülekandest.
Mis konkreetne aparaat täpsemalt endast kujutab, ei oska vast proovimata keegi öelda.
Postitused: 2,062
Teemad: 19
Liitus: Oct 2004
Maine:
42
Vähemalt ühel neist oli üle 15 k töötunni ees. Nii et tuleb ettevaatlik olla, hüdrosüsteemis kindlasti suht spetsiifilised osad kasutuses. Ja selle ajaga väsivad isegi suurtel masinatel juba pumbad, mootorid jne.