Postitused: 3,290
Teemad: 16
Liitus: Feb 2010
Maine:
60
Kuidas olete lahendanud faaside jagamise? Kui maja on ära jaotatud kolme faasi vahel aga tavaline genekas annab ühe faasi. Kas seote kuskil juhtmed sõlme?
Ma tahan ära proovida V6sa poolt välja käidud ideed inverteriga voolu teha. Laseks garaazist võrku särtsu aga seee paneb ainult ühe faasi alla jääva osa särama.
Mõtlesin 380 pessa viia faasid kokku.
Vaja oleks, et jääks särama vähemalt sansõlm ja köök. Saab vett lasta ja külmik ei lähe sulama.
Aquila captas non muscas.
Postitused: 3,173
Teemad: 37
Liitus: Sep 2006
Maine:
148
Ma ei näe küll mingit põhjust miks UPS ei peaks suurema akuga toimima kui tema võimsust 700W ei ületa.
Nii optimeeritud vaevalt asi on et projekteeritud temperatuur järjest tõusma aga just enne kriitiliseks minekut saab aku tühjaks...
Postitused: 2,069
Teemad: 19
Liitus: Oct 2004
Maine:
42
Antud Kemot UPS toimib ilusti. Mul seesama 250Ah aku järel. Aga mitte iga UPS ei toimi nii hästi. Näiteks Eatoni odaval UPSil on sisse kodeeritud 1 tunni piirang. Lülitab lihtsalt voolu välja täpselt 1 tunni järel ja kogu lugu. Olenemata kui täis aku on. Odavama otsa APC aga jällegi toimis kenasti mitmeid tunde ruuteri toiteks.
Postitused: 308
Teemad: 11
Liitus: Dec 2005
Maine:
5
Ja mida arvavad sellest 3f seadmed, mis sellisesse vooluringi satuvad?
Postitused: 6,938
Teemad: 57
Liitus: Jul 2012
Maine:
96
21-12-2022, 21:18 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 21-12-2022, 22:11 PM ja muutjaks oli
Marko.)
(21-12-2022, 21:07 PM)klemm Kirjutas: Ikka teen vahet genaka juhtmel ongi mõlemas otsas pistik.
Justnimelt seepärast peabki riik natu sekkuma sellesse. Sina tead mida teed, paraku teadsin inimest, kes suutis sellise toote tekitada trepikojast korterisse voolu virutamiseks. No selline lihtne mees viisakalt öeldes...
Peakaitsme ühendamine genega ei ole igale lambale jõukohane, seepärast ongi parim pikendusjuhe ja ainult aeg?kriitilised seadmed järgi.
EDIT: sõnastus
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 1,233
Teemad: 80
Liitus: May 2007
Maine:
20
Meile panid elektrikud nii uue õhuliini kui arvesti ning sama töö ajal sai teenusena lastud panna ka ümberlüliti ning geneka pistik. Genekast tuleval juhtmel on ju pistikupesa otsas, sest muidu oleks pinge all klemmid lahtiselt.
Küll aga on mõttekoht see, kas lüliti läheb enne või peale arvestit. Ühel juhtumil tean, kus elektrik pani selle ilusti enne arvestit ja seepärast on ka elektrimüüja rõõmus. Ehk, et elektrikul ja elektrikul on ka vahe vahel.
Postitused: 349
Teemad: 1
Liitus: Jan 2006
Maine:
17
Tegelesin äsja teemaga ja juhiksin tähelepanu, et genekad on erineva ühendusskeemiga. Äkki kellelegi abiks.
Mul mingi Pramac ES3000 vähemalt 15 aastat vana. Selle generaatoril on üks mähis, mis on korpusest isoleeritud. Pole nagu ka nulli ja faasi, oli ükskõik, kumba pidi pikenduse pistik külge ühendada ja töötasid maja igasugu asjad. LED torud ainult ainult ei põlenud ühtlaselt.
Elektrikul olla kodus pidulikum, vist oli Atlas Copco toode, sellel 2 mähist 115V+115V, mis on ühenduskohast geneka korpusega ühendatud. Vana oli hädas, et kui genekast toita, peaks kilbis PE ja N ära lahutama, muidu kilbi kaudu laseb ühe mähise lühisesse. Tehtud saab, aga mitte lihtsa ümberlülitiga, mis ülalpool viidatud ja ilus see teostus ei jää. Vbl oli mõeldud võimalusele genekat usa turul pakkuda.
Nii et lisaks ühenduse korrektsele ja turvalisele teostusele (elementaarne) võiks enne uurida ka konkreetse geneka sobivust ühendusskeemiga. Ise tegin katsed multimeetri ja proovilambiga. Voltmeeter (suure sisendtakistusega Fluke) näitas ca 115V korpuse ja geneka kummagi otsa vahel, samas võimsust seal taga polnud. Lõpuks võtsin julguse ja panin ampermeetri vahele, näitas seegi nulli ja ei pea minema uut kaitset otsima.
Ja Honda mootor on ikka vinge asi. 3 aastat seisnud, kallasin bensu sisse ja mõtlesin, et liigutan ÜSS enne kui käima tõmban. Polnud enam vaja juurde tõmmata... Enne seisma panekut on tavaline rutiin karburaator tühjaks lasta põhjakruvist, bensupaak samuti, küünla auku surakas CRC Motor Protect'i ja veidi ringi ajada.