[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(18-09-2023, 09:03 AM)klemm Kirjutas:  Miks peaks esimese korruse elanik maksma lifti elektri ja katuse remondi eest.
Las maksavad viimase korruse elanikud.

Miks ma pean maksma tasuta transpordi eest, ma sõidan autoga.
Miks ma pean maksma tervisekassasse, ma olen terve ja üldse kõva mees. Lisaks käin tasulise arsti juures.
Miks ma pean maksma kütuse aktsiisi mis läheb teede remonti, mul on maastur ja muda meeldib.
Miks ma pean maksma tubaka ja alkoholi aktsiisi, niikuinii suren ära.
Miks ma pean maksma üldse makse, niikuinii need 101 ei oska rahaga ümber käia ja joovad selle maha.

Ei ole iroonia, tõsiselt küsin.
Absoluutselt õiged küsimused! Lihtsalt tahtes elada ÜHISkonnas, siis me peame ka ÜHISelt panustama sinna. Elik solidaarselt. Selles suhtes on erinevate telekanalite peal tmitmeid sarju, kus ju kõige selle vältimsieks kolotakse karupeesse elama, peamiselt Alaskale. Õigemini sinna kolinutest on enim saateid. Samas on see üks väheseid kohti ilmas, kud "riik" eli kseal Osariik jagab teenitud raha ka elanikele tagasi. Seal mõned täitsa püüavad peaaegu ilma 21.sajandi kulutsteta hakkama saada aga tänasel päeval päris lõpuni masku"vabaks" ikkagi vist ei saa. 

Aga asi lihtne: mida vähem tarbid valmis poest saadavaid tooteid seda maksuvabam elu sul on! Praegu on koriluse tipphooaeg ja "tasuta" korjatud-kasvanud söögi oma metsa puudega köetaval puupliidil sisse tegemine, kartuli salve panemine jms kõik vähendavad maksukoormust! Aeg on meil (veel koos õhuhapnikuga) maksuvaba. Ja kui sa talvel nendest kodus ISE samal pliidil ka süüa teed arutult kalli valmistoote soojendmise või üldse väljas söömsie asemel, langeb maksukoormus veelgi! Ehk mida kallimaks "kindladkäed" oma lausrumaluses elu Eestis ajavad, seda kuluefektiivsem on tagasipöördumine naturaalmajanduse poole. Aga sellest aru ei saada, et see on nokk-kinni-saba-lahti asi! Aga eks see köögita, keldrita ja sahvrita "avatud" planeeringuga magalaelanike kasvatamine on ka üks osa suuremast plaanist. Kuna kõhuorjad oleme me kõik, siis on seda kaadrit jube lihtne lõputusse käiberattasse kinni panna. Ja et kõhtu orjata, oled sa SUNNITUD enamusele esitatud küsimustele ka jaatavalt vastama sest sa elad ÜHISelulist sõltuvussuhtelist vegeteermisvormi. Ja siis on grupp kes on suures piires mõiste alla "Vabad Kodanikud" mahtuvad. Keda on paganama raske orjastada ja sundida...

50 ruutu kevadel maha, sügisel üles ja see on pool saagist sorteerimist ootamas. Lisaks küüslauk, sibul, tomatid, kurgid jne. Lisaks õunad, metsamarjad, seened jne. Puhtalt oma hoidiste ja juurikatega elaks talve "kuidagi"moodi üle. Miski reserv on alati ka aga kõige aluseks lisaks maapinnale on jahedate keldri(te) olemasolu! Selgelt on seal sees ka mingi riigimaksude komponent aga me oleme ka ju vastu saanud üliheade teede jms kasutamisega. Aga seal sees ei ole kellegi võõra ülikasumit, moori plastiktisse ja ajuvabasid soojamaareise! See komponent koos maksudega on puudu ja kindlasti ei ole see pidevale tarbimise suurenemisele orjenteeritud ühiskonnas "hea". Ma ei oska täpset numbrit arvata aga ainuüksi esimese eluaasta lapselapsele tehtud püreed hoiavad kokku üüratu summa! Laste toidud on ju ajuvabade hindadega... Paarsada-viisada eurot kokku ikka on keldri väärtus?  Otsene kulu paarkümmend, kuna see kõik ju toimub ja tekib niisama elamsie kõrvalt hobina. Kartulile kporraliku uue serditud seemne ma küll ostsin aga see oli miski 2 aastat tagasi 50 raha...  Samas käis Proua eile kiirelt metsatiiru kui ma tulevaks aastaks mererannatomatitele adru ette vedasin, miski 10 liitrit pohla = turu hinnas ~60€. Samad mererannatomatid, mis adru sees ise kasvades kannavad uskumatult aga lõpp valmis ei saa, siis nendest teen "rohelise tomati plöga sibulaga" elik pastakastet. Ürte, tsillit,  küüslauku ehk erinevat. Puhas öko ja veekann jne Wink Lihata kastmed on 6+ €/kg ehk mingi mõne hetkega teed valmis paarikümne euro eest maksuvaba toitu. Mille saab siis mõne hea veini või muu napsu aktsiisi investeerida, et oma kasvatatud toit hästi maitseks Wink See on 2-3 pudelit head punast veini. 

Ja see on meie puhul samasugune MIKS-küsimus olnud, mis on muutunud uuesti aktuaalsemaks 1.vanuse kasvu ja 2.arutute hinnatõusudega! MIKS me peaksime maksma asjade eest mis kasvavad ise, on peaaegu tasuta ja nende kasvatamine-korjamine-töötlemine on puhas tervis, lust ja rõõm! Käib ka ahjukütte kohta. Teine MIKS-küsimus on mul olnud nüüd 41 suve, minul Peremehe ja Omanikuna 39: MIKS ma peaks suvemajja panema elektri ja kulutama raha??? Ehk maksma ka makse, seadma maakasutusele piiranguid jne. Ehk ei pea üldse Alaskale või Patagooniasse või Ausside sisemaale kolima, täitsa siinsamas Eestis saab täiesti legaalselt MAKSUkulu 101 poolearulise ülalpidamiseks ja võõraste kasumite toetamist vähendada Big Grin Liberastidele ja uuspunastele see muidugi ei meeldi aga mis teha...
PS: et ennast hästi tunda, tuleb seda tasuta transporti kasutada! Näiteks. Ja tasuline arst on tähtsusetu kui vaatad pärast epikriisi ja e-riigist sinu peale kulutatud summat mingi tõsisema haiglaravi vajanud häda korral! Ehk on teenuseid, mille eest tasub ka makse maksta! Kuna on automaksu teema poolitus, siis kütuseaktsiis pole ka paha sest teed on Eestis fenomenaaalselt head tegelikult, seal sees ka veeTEED!  Nagu ikka, siis ERAteedega on probleemid nii maal kui veel, riiklikud ÜHISrahastatud asjad on üldiselt korras.
Vasta

(18-09-2023, 09:23 AM)jaan mmc Kirjutas:  Jätkuvalt on vastuseta maksutõusude peamine küsimus, ehk kuhu kadus Eesti riigi raha ? Ojapetsi sketsi laadne jutt: kulub igale poole, ei ole adekvaatne, ammugi läbipaistev.
Mõnedel härrastel kuluks enne kurtmist kõigepealt ise tutvuda, kuhu üldse riigi raha läheb. Ikka veel on mõnedel arusaam, et "vähendame riigikogujate ja valitsuse palka poole võrra, siis jagub kokkuhoitud rahast kõigile". Vist mõistus ei võimalda tegelikust olukorrast aru saada. 

Pilt on küll vana, 2019. aastast, aga arusaama saab. Enamus raha läheb pensionidesse, tervishoidu, haridusele ja riigikaitsesse. 
Nii et kui kellelgi on soov riigieelarvest raha kokku hoida, siis palun anda teada, millist osa neist vähendame.
Jutu mõte on, et valitsusel on tegelikult üsna väike võimalus riigieelarvest raha kusagile suunata, sest suur enamus sellest on juba ette ära planeeritud ja neid osi vähendada on pea võimatu.
Ainus võimalus tulude poolt suurendada on soodustada ettevõtlust. Selle poolest meie valitsused muidugi absoluutselt silma ei paista. 

https://www.delfi.ee/artikkel/83918649/g...-see-kulub
Vasta

(18-09-2023, 10:15 AM)2715 Kirjutas:  ...
Mina jään seisukohale, et kuni ei lahene tooraine ja tarbijate küsimus ei saa majandus kasvada ja mingil juhul ei tohiks kapitali panna kinni asfaldi ja betooni sisse sest see toob kaasa püsikulud sest need asjad vajavad kõik hooldust ja on püsikulu.

Ühesõnaga minu arusaamise kohaselt peaks plaan olema umbes selline, et kuni need probleemid püsivad peatada kõik infrastruktuuri projektid mis pole juba alanud.
Tõmmata kokku kõik mida vähegi saab ja püüda saada võimalikult ökonoomselt esmavajadused kaetud.
Tegelikult selleks puhuks oleks meil pidanud reservid olema kogutud ...
Riigi ülesanne on leevendada turutõrkeid ja kriise. Antud juhul pole tooraine probleemiks, rohkem on probleemiks meie peamiste kaubanduspartnerite turuprobleemid elik tarbijatel on s!tt seis. sellises olukorras peab riik olema Eesti tööandjatele tellijaks, tagada töökohad ja palgad ning sellega maksulaekumised. Kõik suured majanduskriisid on ületatud riiklike infrastruktuuriprojektide tööpakkumiste abil alates Rooseveltist ja Hitlerist.
P.S. majanduskriisi ajal ei tohi makse tõsta, seda võib teha, kui väga tahetakse, buumi ajal. Maksude tõstmine kriisi halvendab niigi kehva lihtrahva olukorda. Buumi ajal aga võib aidata pidurit tõmmata liigsele kasvule.
P.P.S. Loomulikult peab heal ajal koguma reserve ja mitte kulutama neid nt sellesama infra arendamiseks. Infra arendamiseks tulnuks riigil võtta miinusmärgiga intressiga laenu mida lahkelt pakuti ja tagasi maksta pärast inflatsioonitulemit ... ehk reaalselt vähem kui laenu võeti.
Vasta

(18-09-2023, 11:41 AM)Peeter2 Kirjutas:  Ainus võimalus tulude poolt suurendada on soodustada ettevõtlust. Selle poolest meie valitsused muidugi absoluutselt silma ei paista. 
Kahe käega poolt!
Vasta

(18-09-2023, 09:27 AM)honkomees Kirjutas:  
(18-09-2023, 08:24 AM)ivo86 Kirjutas:  ...
Kumb on kalamees?
1)Üks (ilmselt vana) mees, kes oma puulatiga pea iga päev oma sauna taga särge tõmbab ja tal pole paadist ega spinningust haigusi. Paar unda vedeleb ka sauna peal naela otsas.
2)Teine (ka vana) mees, kel on uus Buster ja kallis mootor ja viimase peal varustus üldse. Tema käib 2 korda kuus, kuskil suvalises Eesti otsas ja proovib tihti peale käia uues kohas ja proovida uut püügiviisi või kalaliiki.
Ainult esimene ja see teine mees on poosetaja? Või on mõlemad kalamehed siiski? Ja on seal veel 1000 varianti? ...
hääd analoogiad ju ja ilmselge, et see kes tõmbab iga päev kala välja on kalamees aga see kes proovib nii ja naa aga sittagi ei saa pole kalamees ja mingeid varjundeid siin ei ole ega saagi olla.
Meil oli üks jahimees, st seltsi liige eluaeg ja osales ka pidevalt ühisjahtides aga ei saanud ühtegi siga lastud. Samas on mehed, kes iga aasta lasid kümmekond siga, ühisjahis ... kes siis on jahimees?

Ma kirjutasin päris mitu erinevat vastust sellele ja kustutasin järjest ära ka.
Ma tõesti ei taha avalikus foorumis Teise kohta halvasti öelda, aga nii lolli ja kitsarinnalist vastust ma poleks oodanud.

Öelda teise jahimehe kohta, et "polegi mingi jahimees", kes on eluaeg seltsiliige ja käib pidevalt kohal ka.. Aga näe laseb teisest mehest sitemini.
Ma olen eemalt vaadates arvanud, et Jahimees on rohkem, kui ainult püssimees. Mõni mees on Jahimees ka ilma püssita.

Mina jälle arvan, et nii sauna taga õngitseja kui ka uue ja huvitava proovija on mõlemad ägedad kalamehed.
Ja ma läheks nende mõlemaga kalale. Saavad nad siis kala või mitte - kalal ei käida saagi pärast. See on mõnusa ajaviitega kaasnev boonus.

Keppi pole ka mõtet teha, kui lapse saamist plaanis põle? Mis sa tühja hõõrud, see pole mingi kepimees.

Kuna selle alafoorumi nimi on "emotsionaalselt", siis hea küll. Mul on väga meel ma pole Sinu tuttav ega sõber.
Ilmselgelt on meil erinevad arusaamad, kes on kalamees, jahimees või üldse mees.

https://www.ejs.ee/eesti-jahinduse-hea-tava/

VI. Ole hea jahikaaslane!
      2. Ära ole jahikaaslaste vastu üleolev ega kade nende jahiõnne peale.
Vasta

(18-09-2023, 12:20 PM)ivo86 Kirjutas:  Ma kirjutasin päris mitu erinevat vastust sellele ja kustutasin järjest ära ka.
Ma tõesti ei taha avalikus foorumis Teise kohta halvasti öelda, aga nii lolli ja kitsarinnalist vastust ma poleks oodanud.

Aroonia on ilmselt hoomamatu kontseptsioon...

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(18-09-2023, 06:15 AM)v6sa Kirjutas:  Palun lahkesti osundada, kus minu tekstis on ootus, et "keegi teine" mu elustiili kinni taoks? Kui seda ei leia, siis palun mitte mulle võõraid väiteid omistada!

Ei, ma räägin üldiselt - et maal lihtsalt maksabki iga riigi poolt pakutava teenuse osutamine inimese kohta rohkem ja kui ei taha linnaelanikust rohkem makse maksta, siis saadki midagi vähem. Tavaliselt väljendub see "vähem" mingi kaugusena kuhugi.
Vasta

(18-09-2023, 09:23 AM)jaan mmc Kirjutas:  Vahest ei anna parem mõistus vist ikkagi suuremat asjadest arusaamist. Küsimus ei olnud, kuhu riigi raha kulutatakse vaid kuhu maksutõusu eelse ajaga rohkem kulutatakse ja / või millest ja mis ajast pärineb puudujääk. St. mis alusel makse tõsta tahetakse ?
Äkki oled kuulnud, et meil on juba kuues kvartal järjest majanduslangus. Võib-olla pole see mõiste sulle tuttav. See tähendab, et makse ei laeku enam nii palju kui varem ning riigil on seetõttu vähem raha. 
Samal ajal on tõusnud kaitsekulutused, lastetoetused (paari aasta taguse ajaga võrreldes), pensionid, õpetajate, päästeametnike, politseinike palgad, mis kõik on vajalikud asjad. 
Oleme toetanud Ukrainat, ja kulutanud raha siia tulnud sõjapõgenike abistamiseks. Mis on samuti vajalikud asjad. Sa vist uudiseid üldse ei loe, või piirdud neljatähelise organisatsiooni häälekandjatega?
Vasta

(18-09-2023, 12:20 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Ma tõesti ei taha avalikus foorumis Teise kohta halvasti öelda, aga nii lolli ja kitsarinnalist vastust ma poleks oodanud.

Öelda teise jahimehe kohta, et "polegi mingi jahimees", kes on eluaeg seltsiliige ja käib pidevalt kohal ka.. Aga näe laseb teisest mehest sitemini.
Ma olen eemalt vaadates arvanud, et Jahimees on rohkem, kui ainult püssimees. Mõni mees on Jahimees ka ilma püssita.
....

https://www.ejs.ee/eesti-jahinduse-hea-tava/

VI. Ole hea jahikaaslane!
      2. Ära ole jahikaaslaste vastu üleolev ega kade nende jahiõnne peale.
Vabandust aga Sa oled mu tekstist täitsa valesti aru saanud elik mina pole osanud õigesti väljenduda, proovin uuesti.
Ma pole öelnud, et ta lasta ei oska või pole pihta saanud või et ta on kehv püssimees. Jahimees (ja kalamees) on midagi sõnadega seletamatut, loodusega kooskõlas. Tema võis panna kuitahes ideaalsesse kohta aga loom tema peale välja ei tulnud. Millega seda seletada, ei tea. St et tolles mehes lihtsalt polnud seda jahimehe seletamatut soont ja kõik, ei mingit üleolevat suhtumist temasse. Samas on mulle paar korda kadedusega öeldud, et millega sa küll end kokku määrid, et loom su peale tuleb ehkki pandi täitsa mõttetusse kohta, kust elu seas pole varem loom käinud.
Sama kalameestega, ühe varustusega samas kohas püüdes üks tõmbab järjest välja ja teine istub kuival ... siin ongi vahe üks on kalamees ja teine vaid proovija.

Ka vanasti oli taludes neid perepoegi, kellest ei saanud talumehi/maamehi, no ei olnud nendes seda soont ja said neist igasugu "mõttetud" untsantsakad a la Kevade Kiir.

P.S. Mina oma puhtalt linnamehe erialaga ei ole ometi suutnud linna elama jääda, no ei istu see ja mõneaastaste katsetuste järel olen ikka jälle maale isakodu tagasi jõudnud ning praegu iga linnaskäik väsitab mind kohutaval kombel.
Vasta

(18-09-2023, 09:23 AM)jaan mmc Kirjutas:  Arusaadud, nüüd saab mõelda kas "arveid" on ise tekitatud või on need Eestist sõltumatud (või nt. ise tõusid vms.). Mis puutub palkadesse ja pensionitesse siis reaalselt on need pigem langenud (tutvu mõistega reaalpalk).
Hätta jääd selle diskussiooniga. Loomulikult on suur osa kulude kasvust "ise tekitatud". Kõik need kulud mida ma kirjeldasin, kas ja milliseid neist sinu arust peaks vähendama?
Tutvume mõistega "reaalpalk". Samal ajal tutvume ka mõistega "majanduskasv". Samuti mõistega "pensionite indekseerimine". Võib-olla sulle on uudiseks, aga pensione tõstetakse sünkroonis hinnatõusuga, ja selle nimi ongi pensionide indekseerimine. Sinna läheb väga palju raha ja sinna pole midagi parata, kui me just ei otsusta pensione üldse mitte tõsta. 
Sinu jutt ei aita midagi fakti vastu, et seni on riigieelarve kulude kasvu aidanud finantseerida majanduskasv. Nagu öeldud, majandus praegu ei kasva vaid langeb, ja raha jääbki puudu. Otse loomulikult on valitsus teinud lolle otsuseid, näiteks lastetoetusi võib-olla poleks pidanud nii palju tõstma. Enne valimisi jagati inimestele suvaliselt 50-euroseid toetusi. Lollakad projektid nagu Rail Baltic võiks ära jätta. "Tasuta ühistransport" kui üdini jabur ja populistlik võiks ammu kadunud olla (toetatagu parem konkreetseid inimesi kellel häda käes). Kõige suurem ja karjuv hädakoht on see, et ettevõtlust kui põhim. ainukest riigieelarve tuluallikat ei soodustata. Ja nii edasi.
Vasta

Jaan, ole hää ja kirjelda, mida siis ekre teisiti teeks? Kust raha juurde leiaks või milliseid kulusid vähendaks? Eks mu postituses ole ka vihjeid omajagu aga siiski. Nende valitsusajast jäi eredalt meelde alkoaktsiisi langetus, ning kõiges muus totaalne küündimatus ja lollus. Kunagi vist enne 2019. aasta valimisi sai nende majandusprogrammi loetud ja sellist naljakat utoopiat polnud varem näinud. Hiljem pole vaevunud.
Vasta

Tsitaat:Ärge siis pahandage kes on võõraste poolt toetatud saanud ja mind ei mõista. Ma tõesti ei armasta Kreekasse, Ukrainasse, Ameerikasse või Aafrikasse investeerida.
Siis jääb üks armastus - idapiiri taha investeerida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(18-09-2023, 20:00 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Ärge siis pahandage kes on võõraste poolt toetatud saanud ja mind ei mõista. Ma tõesti ei armasta Kreekasse, Ukrainasse, Ameerikasse või Aafrikasse investeerida.
Siis jääb üks armastus - idapiiri taha investeerida.
Väga haige mõtlemine.
Kui midagi ei taha siis kohe ida ja kui ekret ei toeta siis oled reform. Kahjuks liiga tihti kohtab selliseid.
Vasta

Küllaltki julgelt räägitakse siin poliitikast. Ühel hetkel saame virtuaalselt vitsa kas postituste kustutamise või konto piiramisega.
Siin foorumis on selgunud, et foorumi juhid poliitikat ei salli ja paraku paljud ei võtagi sellepärast sõna, kuna teavad riske. Sõna pidi vaba olema...kas ikka on? Smile

Okei veidi eelnevalt teemas räägitust.
Ksf PlyVal64 sõnavõtt alternatiivsetel võimalustel elada säästlikult oli mu jaoks hea lugemine, ning selline mõtteviis on endalegi huvi pakkunud.
Ise olen mõelnud ideena, et kasutusele võetakse mingi vana laohoone, ning osa jääb tehnika hoiustamiseks ja töökojaks ja teine pool elamiskõlbulikuks nurgaks. Kuna arvele jääks see kõrvalhoonena, siis igasugused liberastide pehmed käpakesed ei saaks sinna mingeid rohekommunismiga kaasnevaid makse peale suruda. Näiteks kunagi räägitud sundrenoveerimiste plaanid, kliimaneutraalsus jne. Sellised mõtted on kindlasti mitmetel inimestel tekkinud, kuna läänest tuleb igasugu direktiive peale ja rahvas tahab vabamalt olla. Mingist idameelsusest pole siin mõtet rääkida. Enamus eestlasi tahab olla ainult eestimeelsed. Liberastidele selgitamine oleks peaga vastu seina jooksmine.
Rahandusest rääkida, siis majanduslanguse ajal ei minda seda lahendama maksutõusudega, sest see võrduks tulekahju kustutamisega bensiiniga. Häving on garanteeritud. Loodetavast planeerijad kaovad oma kohtadelt lähiajal.
Riigi rahaasjad saaks kohe palju paremaks, kui kaotada ära näriliste utoopiline "maksuküür", millest on rahvale kahju rohkem. 
Üleüldse tuleks maksutõusude asemel hinnad alla tuua, mis algul tõesti tähendaks veel rohkem miinust, aga see oleks investeering ja tõusnud tarbimisega kasvab ka lõpuks ostujõud. 
Eesti ei peaks kõikide välisriikide kulusid kinni tampima. Meil ei ole sellist võimalust, et riigina eksisteerida ja samal ajal raha välja viia. Praegusel hetkel on eesti rahvas number üks.


 
Vasta

Sõnavabadus tähendab seda, et oma sõnade eest peab vastutama. Sõnavabadus ei tähenda avalikus ruumis plangule roppuste sodimist ega selle lubamist.
Vasta

(18-09-2023, 21:08 PM)KertP Kirjutas:  Okei veidi eelnevalt teemas räägitust.
Ksf PlyVal64 sõnavõtt alternatiivsetel võimalustel elada säästlikult oli mu jaoks hea lugemine, ning selline mõtteviis on endalegi huvi pakkunud.
Taaskasutus ja oma jõududega hakkamasaamine on kõik kena ja tore aga veidi tuleks ikka suuremat pilti ka vaadata. Mitte et ma kõva maksude pooldaja oleks aga elementaarne maksukoormus riigile on vajalik et eluks vajalikke teenuseid üleval hoida. Võib ju olla roheline ja elada kuskil mätta all nagu kääbik aga lapsed tahaksid ikka kvaliteetset kooliharidust saada, elementaarne arstiabi ja emo võiks ka olemas olla, samuti päästeteenistus ja politsei kui su urgas põlema läheb või kurikaelad aia taga. Kui selliseid alternatiive kuhjub kokku kümnetes tuhandetes siis lakkab varsti riik olemast kuna sissetulekud kuivavad kokku. Ei suuda me tagada oma elementaarset kaitsevõimet ning kui sa ise ennast ei kaitse, siis ei kaitse sind keegi. Kui me ei suuda toita oma sõdureid tuleb varsti hakata toitma vaenlase omi. Isolatsiooni jäänud riik koos diktaatorliku juhtimisega kuidas lõpetas teame väga hästi lähiajaloost.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(19-09-2023, 10:26 AM)Walter Kirjutas:  
(18-09-2023, 21:08 PM)KertP Kirjutas:  Okei veidi eelnevalt teemas räägitust.
Ksf PlyVal64 sõnavõtt alternatiivsetel võimalustel elada säästlikult oli mu jaoks hea lugemine, ning selline mõtteviis on endalegi huvi pakkunud.
Taaskasutus ja oma jõududega hakkamasaamine on kõik kena ja tore aga veidi tuleks ikka suuremat pilti ka vaadata. Mitte et ma kõva maksude pooldaja oleks aga elementaarne maksukoormus riigile on vajalik et eluks vajalikke teenuseid üleval hoida. Võib ju olla roheline ja elada kuskil mätta all nagu kääbik aga lapsed tahaksid ikka kvaliteetset kooliharidust saada, elementaarne arstiabi ja emo võiks ka olemas olla, samuti päästeteenistus ja politsei kui su urgas põlema läheb või kurikaelad aia taga. Kui selliseid alternatiive kuhjub kokku kümnetes tuhandetes siis lakkab varsti riik olemast kuna sissetulekud kuivavad kokku. Ei suuda me tagada oma elementaarset kaitsevõimet ning kui sa ise ennast ei kaitse, siis ei kaitse sind keegi. Kui me ei suuda toita oma sõdureid tuleb varsti hakata toitma vaenlase omi. Isolatsiooni jäänud riik koos diktaatorliku juhtimisega kuidas lõpetas teame väga hästi lähiajaloost.
Ma ei tea mida eelkirjutaja "elementaarse maksukoormuse" teemal võiks arutleda.
Näiteks võtaks kodaniku Võrumaalt kes teenib mediaanpalka ja meil on see 1100 eur.
Kui ta käib tööl 8 tundi päevas siis septembris on töötunde 168 ja tunnis teenib ta umbes 6,5 eur.
Maksukalkulaatori järgi jääb talle kätte sellest 66,5%.
Selle kättejäänud osa pealt maksab eraisik ka käibemaksu mis on varsti 22% ja nii selgub, et üle poole tööajast ta töötab riigile...
On seda palju või vähe?
Minu arvates on paljuvõitu kui alla poole töötundidest jääb omale...
Paljudele võib tulla üllatusena, et tööandjale läheb see töötaja kuus maksma 1472 raha.

Mina arvan küll et millestki tuleks loobuda meie riigis.
Näiteks järjest võtma hakata siis esmalt haridus...
Et põhiharidus ja keskharidus on tasuta on enesestmõistetav aga edasi ma pole väga kindel kas peaks olema.
Minnakse ju reeglina keskharidusest edasi õppima eesmärgiga saada parem töökoht ja see on investeering tulevikku ning paneb mõtlema kas seda teha.

Kultuurist ma pole väga endale selgeks teinud palju maksudest läheb aga ma süvenen teemasse kindlasti kui tekib võimalus.
Niipalju võibolla, et filme ei peaks riik rahastama ja teatrikunsti võiks koomale tõmmata.

Valitsemiskulud töötava inimese kohta on väga huvitav number ja ma ei hakka seda siia panema et kes tunneb huvi uurib ise välja ja siis on see teadmine rohkem väärt.

Teed on meil nagunii isemajandavad ja tegelikult on need tehtud päris heaks et linnade vahel liikumine on mugav ja kui kuhugi külasse lähebki kruusatee ei ole see üldises pildis küsimus.
Teid juurde ehitada nõnda et sellega tekivad suuremad püsikulud nagu niitmine, lumetõrje jne ei tohiks enam.

Kokkuvõtteks on võimalik maksukoormust tõsta ka 80% töötundidest aga kuskilt maalt on see juba orjapidamine ja me ei olegi väga kaugel mõisaaegsest talupoja teonormist mõisale kuid miskipärast vaadatakse sellele tänapäeval kui pärisorjusele...

Julgeks anda soovituse, et kes tahavad väidelda sellistel teemadel uurige ka rahanduslikku seisu ja vaadake ka meie riigist välja ning väidelgem edasi faktipõhiselt.
Selle aasta kohta see võimalik pole eelarve läbipaistmatuse tõttu aga varemate aastate omad on vabalt loetavad ja kasutage neid.
Vasta

Läbipaistmatud on paraku kõik riigieelarved ajast, kui paar küündimatut tolvanit rahandusministeeriumist avastasid, et analooge mitteomav tegevuspõhine riigieelarve sobib nende edulooks ja lahinguratsuks. Puusalt tulistan et mingi 5 aastakest vähemalt on seda pornot kultiveeritud ja maksumaksjale on asja hinnalipik otsestes kuludes kümneid miljuune ning kaudse hävinguna sadades. Kuna rahvas peab teadma oma kangelasi, siis mõned nimed - Eneken Lipp, Regina Vällik, Kadri Tali, Sven Kirsipuu. 

Kui keegi tahab väherda naerukrampides ja samaaegselt lohutamatult nutta, siis soovitan uurida mitu mõõdikut on tegevuspõhisel riigieelarvel ja mitu mõnel suurpangal. Idiootsus kuubis.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kes tahab siis näide et raha ei võeta vastu...
Kas ja kuhu seda tarvitada sünnib on omaette teema ja võibolla polegi vaja võtta...
Vasta

(19-09-2023, 18:21 PM)2715 Kirjutas:  Kes tahab siis näide et raha ei võeta vastu...
Kas ja kuhu seda tarvitada sünnib on omaette teema ja võibolla polegi vaja võtta...
See võrdub õhtuse mingi telekanali saate reklaamiga mis kõrvu jäi-Saksamaal uue ravimi
menetlemine võtab aega umbes 75 päeva-meil 3 aastat.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 49 külali(st)ne