[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

reformi valijatest ongi enamus riigipalgalised, nagu räägitakse. Vaevalt neist kõik nüüd sodoomiahuvi evivad, kuid mõni indiviid kindlasti, nagu ütleb tõenäotusteooria : )

Tegelikult kui vähe mälus sobrada, meenub algse automaksu idee suure propageerijana hoopis sotside erakond, nüüd on aga reform oma suled korralikult tõrva sisse kastnud ja nõus igapäevaselt narul näoga sama solgiämbrit järjest pähe tõmbama. Tekib küsimus, et miks küll? Kui eelduseks oli see, et "teie meile automaksu" ja "meie teile vihakõneseaduse", siis saab kogu lugu juba selgemaks.

Vahelduseks aga pildikesi minevikust.
   
   
Vasta

Täna käisin sellises suuremas meditsiiniasutuses Tartus ja oodates sain sektretäriga jutule.
Tema oli päris äärmuslikult Reformimeelne ja küll tal oli hea meel et tehakse rahandus korda.
Küsisin automaksu kohta ja korra köhis et kus ikka lajatati ja et sa tead kus mul vedas et jõudsin just vana auto ära müüa ja uue tellida ning mees on siinsamas tööl ja tema jõudis ka auto ära osta.
Ja siis hakkas tulema, et kus ikka seda maksu on vaja ja autosid on palju ja kuhugi parkida pole ning kus siis lahenevad kõik mured ja kliima saab päästetud.
Põhiline aga, et maksuküür kaob ära ja tema saab raha juurde!
Siis kuulad seda ja mõtled et inimene üldse ei saa aru mida ta räägib.
Et ta selle automaksuks-käibemaksuks-aktsiisideks ära maksab ja puudugi jääb ta pole võimeline mõtlema sest usk hoiab teda tegevuses ja ametist kümne küünega kinni et jumalaeest midagi ei muutuks.
Umbes et oleme koos orjuses ja mulle pannakse ahelad peale ja tema paneb ise kui ainult mulle ka pandaks.
Meelsust ka küsisin et kas teised ka nii mõtlevad siis kukkus sajatama et neil on 50 inimest ja neist üks on ära pööranud ja kummardab konservatiive.
Niiet ma täiesti usun, et riigipalgalistest on moodustunud selline efektiivne toiduahel kes ei hammusta kätt mis neid toidab.
Teine sihtgrupp on noored kes veel koolis käivad ja elavad veel kellegi kulul ning pole veel mingeid arveid saanudki.
Neil on silmaring kitsam sest poliitika vastu tuntakse vaid niipalju huvi kui neile mingeid jutupunkte korrutada ja nii nad ka valivad.
Igati loogiliselt on nende hulgas ka eletriga valimine popp ja mitte et see kuidagi sohki teeks vaid nende eelistus ongi selline.
Vasta

Tartu linnast ongi suurem tõenäosus Reformierakonna valijaid leida, mida näitas ka valimiste hetkel kaart, kui isegi enne E-valimiste nimelist "pommiplahvatust "oli linn juba kollane.
Peale Tartu on Lõuna-Eesti piirkond ikkagi pigem eestimeelsem, kust tulevad legendaarsed põlvakate Passatid jne  Smile

E200 liikme plaan mitte maksustada mittesõitvaid autosid võib läbikukkuda, kuna sotsialistide erakonnast oli eile uudis, et nemad ei leia põhjust praegust automaksu plaani kiruda ja põhimõtteliselt nõus jätkama. Kollased närilised kaagutavad oma rohemulli edasi ja usuvad garaazis seisva auto poolt tekitavat kliimahävitamist.
Enne valimisi tuli postkasti E200 reklaam milles lubati automaksu mitte kehtestada. Eks see on sama usaldusväärne jutt, kui sõjaprintsessi kindlates kätes Eesti.

Facebookis jäi silma motohuviliste arutelud plaanist korraldada mingitsorti meeleavaldus. Loodetavasti plaan viiakse ellu ja kaasatakse ka rohkemate ratastega sõidukitehuvilised. Koos ollakse ikkagi tugevamad  Smile
Vasta

Natuke kõhe tundub eelkirjutajaga nõustuda minevikku meenutades, aga tõesti: kajama peaks laiemalt, kui ainult oma pundi lõustvihugrupis. On võimalik mitmemootoriline liitumine meele avaldamise üritusega.
Vasta

(11-10-2023, 13:23 PM)2715 Kirjutas:  Täna käisin sellises suuremas meditsiiniasutuses Tartus ja oodates sain sektretäriga jutule.
Tema oli päris äärmuslikult Reformimeelne ja küll tal oli hea meel et tehakse rahandus korda.
Küsisin automaksu kohta ja korra köhis et kus ikka lajatati ja et sa tead kus mul vedas et jõudsin just vana auto ära müüa ja uue tellida ning mees on siinsamas tööl ja tema jõudis ka auto ära osta.
Ja siis hakkas tulema, et kus ikka seda maksu on vaja ja autosid on palju ja kuhugi parkida pole ning kus siis lahenevad kõik mured ja kliima saab päästetud.
Põhiline aga, et maksuküür kaob ära ja tema saab raha juurde!
Siis kuulad seda ja mõtled et inimene üldse ei saa aru mida ta räägib.
Et ta selle automaksuks-käibemaksuks-aktsiisideks ära maksab ja puudugi jääb ta pole võimeline mõtlema sest usk hoiab teda tegevuses ja ametist kümne küünega kinni et jumalaeest midagi ei muutuks.
Umbes et oleme koos orjuses ja mulle pannakse ahelad peale ja tema paneb ise kui ainult mulle ka pandaks.
Meelsust ka küsisin et kas teised ka nii mõtlevad siis kukkus sajatama et neil on 50 inimest ja neist üks on ära pööranud ja kummardab konservatiive.
Niiet ma täiesti usun, et riigipalgalistest on moodustunud selline efektiivne toiduahel kes ei hammusta kätt mis neid toidab.
Teine sihtgrupp on noored kes veel koolis käivad ja elavad veel kellegi kulul ning pole veel mingeid arveid saanudki.
Neil on silmaring kitsam sest poliitika vastu tuntakse vaid niipalju huvi kui neile mingeid jutupunkte korrutada ja nii nad ka valivad.
Igati loogiliselt on nende hulgas ka eletriga valimine popp ja mitte et see kuidagi sohki teeks vaid nende eelistus ongi selline.


Ma saan kõigest aru ja jutt pmst õige, aga mul on ikkagi jätkuvalt okas hinges, et Sina olid ka see, kes viimaste valimiste kontekstis konservatiividele vastandus. Võimalik, et Sa oled selgitanud juba, aga kuidas selle asjaga nüüd siis ikkagi on?
Vasta

(12-10-2023, 11:40 AM)Envir Kirjutas:  Ma saan kõigest aru ja jutt pmst õige, aga mul on ikkagi jätkuvalt okas hinges, et Sina olid ka see, kes viimaste valimiste kontekstis konservatiividele vastandus. Võimalik, et Sa oled selgitanud juba, aga kuidas selle asjaga nüüd siis ikkagi on?
Mis ma ikka oskan selgitada...
Ma nagu endateada päris otse ei ole muule vastandunud kui sellele et elektrilised valimised ei ole kohe automaatselt pettus ja kui Mart lendamas käib "levitatsiooni korras" siis selle kohta ka kobisesin.
Kui ongi kellelegi valusalt torgatud siis mitte mingist isiklikust vihast vaid pigem erapooletuse nurga alt.
Tahaks veel lisada, et see mis lahti on läinud praegu, selleks pole keegi valimistel mandaati küsinud ja kui oleks siis seda poleks ka antud.
"Teeme rahanduse korda" lausega seda välja ei vabanda ja see on nagu lause "Tagame Eesti varustatuse fossiilsete kütustega ja pärast liitume venemaaga.
Enne oli minul riigiga maksurahu, kus ei susserdanud käibega ja maksin kütuse aktsiisi sest teid ju kasutan ja veel mõnda teenust ning maamaksu sest sellega kaasnevad kulud nagu näiteks sellesama maa kaitsmine ning segi riigikaitsemaks oleks olnud vastuvõetav.
Nüüd aga tundub, et tuleb susserdama hakata mingis ulatuses, viia mootorsõidukid käeulatusest välja, hankida puue või midagi sellist.
Vasta

asi pole "konservatiivide" räuskamises, vaid sula lolluses. Et Kingo ja Grünthal üldse veel riigikogus istuvad, on arusaamatu. 
Nägime mis sai, kui nad valitsuses olid. Ei saanud nad millegi elu edasiviivaga hakkama, tegid narriks ainult ennast. 
Ja ei maksa arvata et mina mingi reformi toetaja oleks, polegi selliseid erakondi Eestis, kelle poolt ma võiks puhta südamega olla. Aga tainapead igal juhul viimases järjekorras.

EDIT: okei küllap käib sellest ka reha üle.
Vasta

(12-10-2023, 13:51 PM)Peeter2 Kirjutas:  asi pole "konservatiivide" räuskamises, vaid sula lolluses. Et Kingo ja Grünthal üldse veel riigikogus istuvad, on arusaamatu. 
Nägime mis sai, kui nad valitsuses olid. Ei saanud nad millegi elu edasiviivaga hakkama, tegid narriks ainult ennast. 
Ja ei maksa arvata et mina mingi reformi toetaja oleks, polegi selliseid erakondi Eestis, kelle poolt ma võiks puhta südamega olla. Aga tainapead igal juhul viimases järjekorras.

EDIT: okei küllap käib sellest ka reha üle.


Peeter2,  seda avaldust on küll Sinu suust praegu natuke piinlik kuulda. Muidu teed väga arukaid ettepanekuid aga nüüd näed välja nagu silmaklappidega hobune. 
Ma ei viitsi siin hakata debateerima aga võiksid kõik poliitikud ritta panna ja neid omavahel võrdlema hakata mitte ainult Kingot ja Grünthali näiteks tuua. Valimised on läbi, nüüd võib adekvaatsemalt vaadata olukorrale. Muidugi kui Sa juhuslikult reffi rahade otsas ei ripu, siis küll.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui see nüüd teoks saab siis ma loodan, et ajakirjandus vähemalt vabandab toonase rahandusministri ees kes löödi risti kui ta Ameerikasse "miljonijahile" läks...
KaKa vabandamist oleks ilmselt palju tahetud.
Vasta

(13-10-2023, 09:39 AM)2715 Kirjutas:  Kui see nüüd teoks saab siis ma loodan, et ajakirjandus vähemalt vabandab toonase rahandusministri ees kes löödi risti kui ta Ameerikasse "miljonijahile" läks...
KaKa vabandamist oleks ilmselt palju tahetud.
Iks igrek ja tagurpidi enn katusega (хуй) sul keegi vabandab. Aga seevastu ollakse eeskujulikult säästukursil - väidetavalt ei viitsinud kiimaministeeriumi värsked juhtoinad eri hoonete vahet liikuda ja sestap lõpetati Keskkonnaministeeriumi rendileping Paldiski maantee keeglisaali pinnal ennetähtaegselt. Mis see nelisada tuhat eurot siis leppetrahviks maksta pole.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(13-10-2023, 10:51 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(13-10-2023, 09:39 AM)2715 Kirjutas:  Kui see nüüd teoks saab siis ma loodan, et ajakirjandus vähemalt vabandab toonase rahandusministri ees kes löödi risti kui ta Ameerikasse "miljonijahile" läks...
KaKa vabandamist oleks ilmselt palju tahetud.
Iks igrek ja tagurpidi enn katusega (хуй) sul keegi vabandab. Aga seevastu ollakse eeskujulikult säästukursil - väidetavalt ei viitsinud kiimaministeeriumi värsked juhtoinad eri hoonete vahet liikuda ja sestap lõpetati Keskkonnaministeeriumi rendileping Paldiski maantee keeglisaali pinnal ennetähtaegselt. Mis see nelisada tuhat eurot siis leppetrahviks maksta pole.
Siin poleks midagi imestadagi.
Minu nägemus kokkuhoiust endise ettevõtjana on hoopis teistsugune ja mul läheb vererõhk kõige selle peale üles.
Kasvõi riigi autopark kus võetakse kõik asjad kasutusrendile.
Ma ettevõtjana oleks ostnud kohe uued autod välja ja andnud need operatiivteenistustele kust nad näiteks 150 000 läbimisel kaotavad kleepsud ja lähevad ministeeriumidesse-ametiasutustele kellel ei juhtu midagi kui auto enam uus pole.
Sealt edasi saavad nad omavalitsused ja nende autodega sõidetakse kuni nad ülevaatust ei läbi ja lähevad enampakkumisele.

See praegu etendatav kokkuhoid ei ole seda, no ei ole ja kõik!
Vasta

No aga nii ei saa ju. Kuidas siis edukal riigi/vallaametnikul saab olla vanem auto kui tema naabrist ettevõtjal. Ja oh õudu kui see veel vanem mudel juhtub olema. See on ikka täitsa pekkis.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(13-10-2023, 11:12 AM)2715 Kirjutas:  Minu nägemus kokkuhoiust endise ettevõtjana on hoopis teistsugune ja mul läheb vererõhk kõige selle peale üles.
Kasvõi riigi autopark kus võetakse kõik asjad kasutusrendile.
Ma ettevõtjana oleks ostnud kohe uued autod välja ja andnud need operatiivteenistustele kust nad näiteks 150 000 läbimisel kaotavad kleepsud ja lähevad ministeeriumidesse-ametiasutustele kellel ei juhtu midagi kui auto enam uus pole.
Sealt edasi saavad nad omavalitsused ja nende autodega sõidetakse kuni nad ülevaatust ei läbi ja lähevad enampakkumisele.

See praegu etendatav kokkuhoid ei ole seda, no ei ole ja kõik!

Lisaks veel, et suure autopargi puhul on ka kasko mõttetu, kui auto kasutaja omavastutus on (tavalise riigiametniku puhul) paigas.
Mis mind eriti imestma paneb on see, et uued autod meeldivad Muisuskaitsjatele! Smile

Teises teemas oli arvamus, et mis see 200€ ühe Berlingo pealt maksu maksta ei ole, kui ettevõte (või siis riik) teenib miljoneid tulu!
Mis kõlab umbes sama moodi, kui ütles üks endine Makuameti juht, et temal on auto erisoodustus makstud ...aga maksis maksumaksja, mitte kodanik ise!
Vasta

(13-10-2023, 14:24 PM)spark Kirjutas:  
(13-10-2023, 11:12 AM)2715 Kirjutas:  Minu nägemus kokkuhoiust endise ettevõtjana on hoopis teistsugune ja mul läheb vererõhk kõige selle peale üles.
Kasvõi riigi autopark kus võetakse kõik asjad kasutusrendile.
Ma ettevõtjana oleks ostnud kohe uued autod välja ja andnud need operatiivteenistustele kust nad näiteks 150 000 läbimisel kaotavad kleepsud ja lähevad ministeeriumidesse-ametiasutustele kellel ei juhtu midagi kui auto enam uus pole.
Sealt edasi saavad nad omavalitsused ja nende autodega sõidetakse kuni nad ülevaatust ei läbi ja lähevad enampakkumisele.

See praegu etendatav kokkuhoid ei ole seda, no ei ole ja kõik!

Lisaks veel, et suure autopargi puhul on ka kasko mõttetu, kui auto kasutaja omavastutus on (tavalise riigiametniku puhul) paigas.
Mis mind eriti imestma paneb on see, et uued autod meeldivad Muisuskaitsjatele! Smile

Teises teemas oli arvamus, et mis see 200€ ühe Berlingo pealt maksu maksta ei ole, kui ettevõte (või siis riik) teenib miljoneid tulu!
Mis kõlab umbes sama moodi, kui ütles üks endine Makuameti juht, et temal on auto erisoodustus makstud ...aga maksis maksumaksja, mitte kodanik ise!
Väike trükiviga on sul siin. Erisoodustus on makstud ja see on makstud ametkonna eelarvest. Ei öeldud, et maksumaksja rahast. Sama tuleb riigi autopargiga. Igal ametkonnal on oma eelarve ja sellest makstakse, mitte maksumaksja rahast.

PS! Ma tean, et see on naeruväärne aga nii öeldi Big Grin
Vasta

(13-10-2023, 14:24 PM)spark Kirjutas:  Mis mind eriti imestma paneb on see, et uued autod meeldivad Muisuskaitsjatele! Smile

Ma seevastu ei saa aru, miks teede järelevalve sõidab maasturiga.
Vasta

(13-10-2023, 15:38 PM)Raivo Kirjutas:  
(13-10-2023, 14:24 PM)spark Kirjutas:  Mis mind eriti imestma paneb on see, et uued autod meeldivad Muisuskaitsjatele! Smile

Ma seevastu ei saa aru, miks teede järelevalve sõidab maasturiga.

Muidu tundub tee liiga kehv ju.
Vasta

(13-10-2023, 15:51 PM)ivo86 Kirjutas:  
(13-10-2023, 15:38 PM)Raivo Kirjutas:  
(13-10-2023, 14:24 PM)spark Kirjutas:  Mis mind eriti imestma paneb on see, et uued autod meeldivad Muisuskaitsjatele! Smile

Ma seevastu ei saa aru, miks teede järelevalve sõidab maasturiga.

Muidu tundub tee liiga kehv ju.
Ärge ajage soga, järelvalvele on maastur hädavajalik - põhiline järelvalve käib tee-ehitus objektidel, katsu sa ehitaja poolt laotatud liival sõita!? Ma korra olen ...
Vasta

Lõustaraamatus ilmunud selline üleskutse.
[Pilt: img_1_1697207301005.jpg]
Vasta

(14-10-2023, 14:22 PM)vant Kirjutas:  Et need kes kastikaga midagi kogu aeg veavad, saaks need veod asendada traktoriga? Metsamehed oma teenindusauto veod, ehitajad oma ehitusveod, põllumehed oma väikeveod...
Või mida täpselt silmas peeti?
Ära uuri nii põhjalikult, saad vastuseks palju rootsikeelseid linke iagasuguste rögisejatega.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(14-10-2023, 14:22 PM)vant Kirjutas:  Et need kes kastikaga midagi kogu aeg veavad, saaks need veod asendada traktoriga? Metsamehed oma teenindusauto veod, ehitajad oma ehitusveod, põllumehed oma väikeveod...
Või mida täpselt silmas peeti?
Need kes veavad, need ei põe! Lihtsalt teenused lähevad kallimaks. Mul on tutvusringkonnas päris palju selliseid, sea sees vaatt et kümmekond RAMi ka. Valdavalt 3500 haagiste jaoks. Metsatehnikale kütust veetakse aga muude masinatega. RAMidel pole ju kandevõimet, täna pead sa seda tegema ju õige tankuriga, mis ise kaalub. Kankudega lödistajad on aga naljamehed. Ehk keda mina TEAN, teevad seda paljuveduste bussidega. Aga enamus RAMi tegelasi tunnistavad, et ikkagi on see koll ego ja edevuse rahuldamise vahend. Toyota teeb SAMA töö vähema raha eest ära.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 37 külali(st)ne