(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas: Kuidas müüja teeb selgeks kuhu tööriist läheb?
Ma ei rääkinud tööriistadest, vaid esemetest. Hiljem, kui see ese on vaja müüja poolt paigaldada ja seda ei paigaldata mitte ettevõtte territooriumile, vaid eraisikule kuuluvasse korteri, eramaja või maakodu territooriumile, on ju müüjal pilt selge. Sama lugu on hooldusega.
(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas: Kas tõesti leidub mõni müüja kes keeldub müügikasumist vaid sel põhjusel et arvatavasti käibemaksu ei tasuta?
Mina ei keeldu müümast ettevõtetele, kuid käibemaksupettustes ma osaleda ei soovi. Näiteks selleks, et müüa, on arvet vaja võltsida või isegi nii, et mingit arvet ei koostata, tehakse sularahatehing ja ese kanditakse müüja ettevõtte käibevaradest lihtsalt minema.
(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas: Isegi kui käibemaks ära skeemitatakse on seal veel muid makse niiet kasumlik on see müügitehing igal juhul ka riigile.
Milliseid muid makse? Kütuse-, tubaka- ja alkoholiärist pole paslik antud kontekstis rääkida, sest need valdkonnad on kõrgendatud järelevalve all (aktsiisilaod), pettuste tõenäosus on väike.
(25-02-2024, 19:33 PM)tõnn Kirjutas: Mina sain aru sellest, et kasutatakse kauba ostmiseks sõbra firmat kes saab km tagasi.
Jah, kuid sel juhul ei saa müüja kindlalt väita, et eset ei kasutata sõbra firmale käibe tekitamiseks. Kui seal mingi käibemaksupettus ka on, siis see on sõbra firma riisiko.
Lisaks on olnud juhtumeid, kus ostjad tahavad arve alla tuhande eurosteks arveteks jupitada, mis viitab selgelt käibemaksupettuse püüdlusele.