[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(15-04-2024, 10:52 AM)wax Kirjutas:  A kuidas ma saan üldse müüa oma 300-eurist N1 autot, kui riik tahab ostjalt selle eest 2000 euri registreerimistasu saada?

Saad müüa 100 euro eest vanametalliks või lammutusele. Või kui väga veab, siis 200 euri eest lätlasele. Lätis pidi auto arvelevõtt maksma 36€ + mingi kopikas numbrite eest.
Vasta

(30-05-2024, 16:06 PM)maaks Kirjutas:  Hea uudis (autoomanikele) kah, peaminister ütles, et 2025a-st ei jõua uusi makse kehtestada.
VIDEO | Kaja Kallas: järgmiseks aastaks ei jõua uusi makse kehtestada, aga suurest eelarvest on vara rääkida - Delfi
Ei ole see hea uudis.
Ainukene hea uudis oleks: Riigi rahva tugevale vastuseisule tulenevalt me loobume automaksu ideest ja ka ülejäänutest maksutõusudest ning organiseerime oma kulutused ringi.
Vasta

Võimutsev valitsus on minu hinnangul julgeolekuoht Eestile. 
Põhiseaduse järgi kõrgeim võim rahval ja kui valitsejad otsustanud oma inimeste elusid kahjustada enesenaudingu eesmärgil, siis see kahjustab kõvasti julgeolekut. Kui idanaaber peaks sisse astuma, siis järjest rohkem kodanikke ei kavatsegi enam vastu hakata, pakivad asjad ja lahkuvad siit riigist. Olemas ütlus, et enne tuleb luua riik, mida rahvas kaitsta tahaks.
Vasta

(30-05-2024, 18:59 PM)KertP Kirjutas:  Võimutsev valitsus on minu hinnangul julgeolekuoht Eestile. 
Põhiseaduse järgi kõrgeim võim rahval ja kui valitsejad otsustanud oma inimeste elusid kahjustada enesenaudingu eesmärgil, siis see kahjustab kõvasti julgeolekut. Kui idanaaber peaks sisse astuma, siis järjest rohkem kodanikke ei kavatsegi enam vastu hakata, pakivad asjad ja lahkuvad siit riigist. Olemas ütlus, et enne tuleb luua riik, mida rahvas kaitsta tahaks.


Nädal tagasi lösutasin laevas ja üritasin tukkuda. Minu selja taha maandus 5 liikmeline seltskond mingeid ettevõtjaid. Kõrvu ju kinni ei topi. Midagi kostub ikka läbi.
Põhiteema oli ettevõtete sulgemine valitsuse majanduspoliitikast tulenevalt.   Ja mis pani mõtlema sellest kuuldust oli paar korda kõlanud mõte, et sõda oleks vaja. Seda riiki enam muidu ei päästa. 
Kui sealt ära läksin viskasin pilgu seltskonnale. 
Kolm neist oli isegi ülikonnas, küll ilma lipsuta, aga siiski.
Kas see vahejuhtum ei näita rahva meelsust?
Kas selle vahejuhtumi valguses võib enam rahvale kindel olla kui jamaks läheb?
Riik mida kaitsta on laiali lammutatud ja praegusest riigist ilmselt tahavad paljud lahti saada.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Poliitteater on see mis praegu käib , kui need eu valimised tehtud , siis jõutakse kõik seadused kui võluväel vastu võtta , kas ja kui kahjulikud need saavad olema , kedagi ei huvita , eelarve tasakaalu , muidu tulevad eu spetsid ja äkki leiavad mõne rahalaristamise või väärkasutuse koha ja mis kõige hullem , käsevad riigiaparaati koomale tõmmata , see oleks põnts valitsevale klikile .
Vasta

Valitsus on rahva valitud ergo Valitus on rahva tahe ja läbi valitsejate rahva tahet teostataksegi.
Teoorias.
Praktikas aga on meil midagi natukene hetkel nihu läinud, loodan, et järgmistel valmistel peate meeles seda.
Vasta

(30-05-2024, 18:59 PM)KertP Kirjutas:  Võimutsev valitsus on minu hinnangul julgeolekuoht Eestile. 
Põhiseaduse järgi kõrgeim võim rahval ja kui valitsejad otsustanud oma inimeste elusid kahjustada enesenaudingu eesmärgil, siis see kahjustab kõvasti julgeolekut.
Olen päeva jooksul kõvasti liigselt kuuma saanud.... aga järsku peaks politseisse helistama?
Vasta

(30-05-2024, 19:16 PM)Daff Kirjutas:  
(30-05-2024, 18:59 PM)KertP Kirjutas:  Võimutsev valitsus on minu hinnangul julgeolekuoht Eestile. 
Põhiseaduse järgi kõrgeim võim rahval ja kui valitsejad otsustanud oma inimeste elusid kahjustada enesenaudingu eesmärgil, siis see kahjustab kõvasti julgeolekut. Kui idanaaber peaks sisse astuma, siis järjest rohkem kodanikke ei kavatsegi enam vastu hakata, pakivad asjad ja lahkuvad siit riigist. Olemas ütlus, et enne tuleb luua riik, mida rahvas kaitsta tahaks.


Nädal tagasi lösutasin laevas ja üritasin tukkuda. Minu selja taha maandus 5 liikmeline seltskond mingeid ettevõtjaid. Kõrvu ju kinni ei topi. Midagi kostub ikka läbi.
Põhiteema oli ettevõtete sulgemine valitsuse majanduspoliitikast tulenevalt.   Ja mis pani mõtlema sellest kuuldust oli paar korda kõlanud mõte, et sõda oleks vaja. Seda riiki enam muidu ei päästa. 
Kui sealt ära läksin viskasin pilgu seltskonnale. 
Kolm neist oli isegi ülikonnas, küll ilma lipsuta, aga siiski.
Kas see vahejuhtum ei näita rahva meelsust?
Kas selle vahejuhtumi valguses võib enam rahvale kindel olla kui jamaks läheb?
Riik mida kaitsta on laiali lammutatud ja praegusest riigist ilmselt tahavad paljud lahti saada.

No õhtust, poliitvaatlejad ja  - asjatundjad!
Kõige pealt väike galambuur ksf! Daffile ja ka teistele tõsistele rahvuslastele, rääkis millalgi läti venelane, kel ukrainlasest naine - kus elab ukrainlane? Ukrainas! Kus elah oholl? Seal, kus on parem!
Aga ksf! Daffi reisiseikluse kohta - muidugi, sõda oleks vaja, soda ongi hetkel liiga vähe!  Sad Saan aru, pole keelatud idiootidega ühes laevas sõita, pole keelatud nende juttu kuulata, aga edasi on juba küsitav... Ülikonnas ja lipsuta, aga kas ehk jäid silma särgivarukad, äkki olid tavapärasemast pikemad, ehk oli lihtsalt Jämejalas lahtiste uste päev ja "ettevõtjad" sõitsid väikesele puhkusereisile?
Valitsuse majanduspoliitika, milline see siis on, see majanduspoliitika? Mina ettevõtja ei ole, isegi lihtlabast palgatööd ei taha, ei viitsi ega oska teha, aga kohal käin ja raha saan, no natuke... On meil ka mingisugused juhatajad, ettevõtjad ja omanikud, viimane aasta on raha külvatud küll sundkorras, küll omal initsiatiivil, on "investeeritud", just osteti uus kõrvalolev hooneke, "Türi Bel - Estiga" on järgmisest nädalast kõik, meie marsime sisse ja kümmekond keevitajat hakkab seal mõne kuu pärast keevitama ja vb ka "sõda ootama", ikka päris mõistusega pahuksis peab olema selline "ettevõtja", mida per set nad ette võtavad, ma tahaks teada?!
Riigi kaitsmine - olin ise ka natuke reservohvitser kunagi, mitte midagi me ise ei kaitse, räägiti meile ka omal ajal, kui vaenlane tuleb, me juba teame, võtame kahele poole teed ja kus hakkame kivide ja kaigastega mõlemalt poolt uhama, küll neil isu ära läheb ja pööravad enne Padaorgu tagsi!  Cool Või noh, must tsenaarium, tulevad Toompea alla välja, siis on vaja ainult natuke vastu pidada ja siis meie sõbrad ja liitlased tulevad Lätist ja Lüübekist kummipaatidega... Sõda on teile vaja - ravida oleks teid vaja, aga ilmselt teid ei anna ravida, kahjuks!
Mis kuradi sõda, teistes maades on ka automaks, Venemaal on ka regiooniti erinev maks, kas mingisugune väike võidukas või kaotatud sõda teeb elu lilleks, kõik maksud kaotatakse ja tuleb tagasi midagi muistse õnneaja taolist Nõukogude Liit vms, Muinas - Eesti, Rootsi aeg?
Mina aru ei saa, kes siin või muidu loll on, kas mina, et ei saa aru, 5 ettevõtja moodi isaslooma, kellest kolmel pintsakid selgas või mõni ksf! ?
Muidu hea voorum, tark eesti rahvas, kõik hea, ainult valitsus on loll ja paha ja vajalikku sõda ei ole, et oleks veelgi parem! Täitsa perse s...
Vasta

(30-05-2024, 23:36 PM)kass Kirjutas:  Mina aru ei saa, kes siin või muidu loll on, kas mina, et ei saa aru, 5 ettevõtja moodi isaslooma, kellest kolmel pintsakid selgas või mõni ksf! ?

No vaata..., sellega on nii, et kui sa ikka oled mitu korda veoautoga Euroopas käinud..., no siis sa lihtsalt ei saa loll olla...
Vasta

Aga milleks jälle näägutama hakata? Sõda on vaja - see oli ilmselgelt ülekantud tähenduses öeldud ju....
Mõned ehk mõistavad ka siin, et Ukrainas on praeguseks juba üsna selge, kes on kes ja see protsess käib edasi veel pikka aega. Suured vapustused eraldavad terad sõkaldest.

Lõpetame nüüd OT ära, sobib? See pole enam automaksuga vältimatult seotud poliitjutt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Eriti  isand Kassile. Jutt oli meelsusest aga sina hakkad jaurama mingi kuue nööbi teemal.  Vaata üldist pilti ja tee vahet kujundlkel mõtetel. Ma saan aru, et sa pole loll poiss aga lihtsalt mängid lolli ja kohati jääb mulje, et sa teeks nagu kellegi tellimustööd, et poliitilist suunda "õiges suunas hoida".  Käige ilmas ringi ja kuulake mida rahvas räägib. Tõde on hoopis teise säraga  kui AK uudistes ja Postimehes kirjutatakse.  Aga eks see ole valus kui sa oled oma arust arvamusliider, sul on oma maailmavaade ja siis tuleb mingi loll autojuht ja lööb kiilu sinu vankumatuna näivasse maailma. 

Ja teiseks, ma tahaks küsida, et mida see minu amet ette jääb, et seda kogu aeg nina peale kirjutada negatiivses toonis. Või kadestate? 
Läbi agade on mind siin väga erinevate epiteetide ja sünonüümidega  üle külvatud. Hiljuti mingi lgp.ksf nimetas isegi mustlaseks. 
Ma pole seda tüüpi natuuriga kes käib 8-17 tuima näoga tööl kuskil garaažis ja treib ühte polti viis päeva nädalas ning siis on mega happy.
Enamuse autojuhi staažist ma olen töötanud aastas kõige rohkam 8 kuud. 4-5 kuud puhkan. Praegu olen aasta jooksul tööl kõigest 5 kuud ja saan lubada näpud püsti elamist. Makske kinni või tehke järgi.  Nüüd saate jälle tuld anda. OT lõpp.

Või teeks eraldi teema kus te saate mulle  kolektiivselt virtuaalpeksu teha ja õigele teele suunata?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(31-05-2024, 07:18 AM)Daff Kirjutas:  ----

Või teeks eraldi teema kus te saate mulle  kolektiivselt virtuaalpeksu teha ja õigele teele suunata?

Hommik!
Hea mõte! Aga ära põe, mind on siim voorumis ka vahel natuke kritiseeritud, ka kujundlikult soovitatud ennast ära uputada jne...
Ja mis puutub ilmas ringi käimist, siis mulle pole seda vaja soovitada, alles käisime Ilmariga Vissuveres ja juulis on plaan Peipsi äärde minna ja Iisakusse.
Ja ma olen ikka tõesti mitteloll ja saan natuke aru ka, aga see kujundlik mõte sõja teemal ei ole minu arvates eriti õnnestunud variant.
Aga tellimustööd ja Markole teemasse ka, nö kujundlikult õli tulle - mina automaksu vastu ei ole, aga sellisel kujul nagu seda pakutakse, see maks mulle ei maitse, sest see on täiesti valedel alustel ja inetult tehtud, vb jällegi kujundlikult öeldult - tepiilikutelt debiilikutele...
Aga aitab ka, lähen vaatan, kas automuusikasse ja liiklusteemasse ka midagi uut põnevat on lisatud ...
Vasta

Loll autojuht ei löö mitte kiilu kellegi maailmavaatesse, vaid tekitab lihtsalt hämmastust Big Grin 
Sõda on vaja - no nii lolli mõtte peale annab tulla. Sihukesed ilmselgelt ei lähe sõdima vaid lasevad siit tiblal üle käia nii et mitte midagi alles ei jää. 
Mis oli eelmise sõja tulemus - Eesti toonane eliit tapeti, küüditati ja sunniti Läände põgenema, meie genofondile oli see korvamatu kaotus mille tagajärgi helbime siiamaani. 
Tänased valitsejad ei meeldi. Mulle ka ei meeldi. Kes meid siis paremini valitseks, pakkuge ükskõik keda - ja ma ütlen ainult lubage naerda. 
Et mind mingiks oravaks ei peetaks, siis nende üle ma naeraks/naeran samamoodi.
Vasta

Kas oleks olnud õigem kui ma oleks selle laeva juhtumi maha vaikinud nagu poleks midagi olnud?

Mina leian, et selliseid asju tuleb teadvustada mida ja kuidas mõeldakse. Et kui "pauk" käib siis ei tule see nii suure üllatusena.
Aga nagu ikka, süüdi jääb see kes asja avalikuks tegi mitte see kes sõja järele õhkas.  Meil on ju kõik nii ilus, kuidas sa julged selliseid asju valjult välja hüüda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Siin ei aita isegi sõda enam. Sest platsi lööb küll osaliselt puhtaks, aga pärast mingi aja pärast ronivad siia uued rahvad kes ka arvavad, et siin on maru hea elada. Hiljem kui neid palju saab, hakkab kõik jälle otsast pihta... 
Seega, hetkel vist muud üle ei jää, kui ootame ära mis siis seal ladvas lõpuks otsustatakse seoses automaksuga. Ja siis vaatame edasi mis teha annab.
T.
Vasta

"Laeva juhtum" Big Grin
Mingisuguse viie päti jutu põhjal rahva meelsuse üle otsustamine ei näita just kõige sügavama analüüsivõime olemasolu. Hiljuti keegi justkui selgitas siin foorumis pikalt ja kannatlikult taoliste üldistuste libedast teest, aga eks inimene ole visa õppima.
Vasta

(31-05-2024, 10:22 AM)Daff Kirjutas:  Kas oleks olnud õigem kui ma oleks selle laeva juhtumi maha vaikinud nagu poleks midagi olnud?

Mina leian, et selliseid asju tuleb teadvustada mida ja kuidas mõeldakse. Et kui "pauk" käib siis ei tule see nii suure üllatusena.
Aga nagu ikka, süüdi jääb see kes asja avalikuks tegi mitte see kes sõja järele õhkas.  Meil on ju kõik nii ilus, kuidas sa julged selliseid asju valjult välja hüüda.
P*ska ajad. Lollusi ei pea paljundama. Igasugu debiilikuid on ja üldjuhul ei pea selliste arvamusega eriliselt arvestama.
Oli neid tainapäid koroona ajal ja neid on kogu aeg olnud, eks nad ole koormaks aga kõige rohkem kannatavad nad ise oma lolluse all. 
Ma ei tea siin kedagi kelle arust "meil on kõik nii ilus".
Vasta

Ei, ta ei aja paska, ta edastas meelsust ja ma võin kinnitada, et sellist jama kuuleb nii siit kui sealt ja mitte ainult pintsakute kandjatelt. Kartke neid, nemad ongi need, kes riigi maha müüvad esimesel võimalusel.
Vasta

Minu tutvusringis kutsealused mehed on küll täis patriotismi , aga pintsakuid neil pole sejas näinud , ettevõtjad pole , käivad palgatööl . Inimesed , nende vaated on erinevad .
Vasta

(31-05-2024, 14:16 PM)edvard Kirjutas:  Minu tutvusringis kutsealused mehed on küll täis patriotismi , aga pintsakuid neil pole sejas näinud , ettevõtjad pole , käivad palgatööl . Inimesed , nende vaated on erinevad .
Täieline OT aga
patriotism ei tähenda armastust valitseva kliki vastu vaid KODUMAA ARMASTUST. (patria lad.k. - isamaa)
Tõenäoliselt olid ka need laevas olnud "pintsakud" patrioodid, kes olid mures kodumaa saatuse pärast valitseva kliki all. Ja vaja on ühte tõsist puhastavat tormituult Toompeal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 16 külali(st)ne