Ikka ja jälle seda automaksu!

E303 meeldib teadupärast lippudega vehkida...
Millel põhineb väide "riik  hakkab omanike käest ära võtma ja vanarauda saatma  ka neid autosid ja traktore mis pole üldse registris olnudki  või  millel puuduvad ka dokumendid"?

Konkreetsete seaduste / eelnõu viidete jadana, palun. Arvestades loomulikult jäätmeseaduse "romu" definitsiooni, mis on omaniku poolt ära visatud asi.

Point: asjata paanikat pole mõtet tekitada. Kui on väide, siis sellel olgu ka alus.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Teema on otsustatud   
President andis automaksule rohelise tule.

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta

Siin talus lehvib täna trikoloor pika musta lindiga!

T.
Vasta

Nüüd kus sõidukite aastamaks on seadusena jõustunud tahab maarahavas teada  palju peab maksma aastamaksu järgmistele laialt kasutuses olevatele  traktoritele .  Kas maksustatakse ainult registris olevaid traktoreid  või ka neid mis pole registrist aga seisavad nii sama majapidamistes  ´?´
 T-16 , T-25 
T-40  
MTZ- 50*52
MTZ-80*82
 Kui keegi viitsib selle maksu välja arvutada siis võiks vastata .

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Automaksuga ei maksustata mootorrattaid ja traktoreid.

Küll aga ei tohi traktor olla keskkonnaohtlik.
Kohalik omavalitsus teeb ettekirjutuse kui leiab õli lekkiva traktori.
Käsivad kohe utiili viia.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Huvitav, kas selle tarbeks luuakse meie riigis ka uus lekkekontrolöri ametikoht, kelle otsused vaidlustamisele ei kuulu vaid pööratakse koheselt peale avaldamist täitmisele?

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta

(10-08-2024, 22:15 PM)pikk88 Kirjutas:  Huvitav, kas selle tarbeks luuakse meie riigis ka uus lekkekontrolöri ametikoht, kelle otsused vaidlustamisele ei kuulu vaid pööratakse koheselt peale avaldamist täitmisele?

Õnneks sellepärast ei ole vaja muretseda, sest selle töö teeb ära mõni naaber kellele Sa pole midagi tasuta kätte lõhkunud. Tasub lihtsalt oodata, see juhtub varsti.
Vasta

ole nüüd see ei saa ju tõsi olla,,siis panen ühe t 16 müüki,just remontisin ära,pähh
Vasta

(10-08-2024, 22:03 PM)tõnn Kirjutas:  Automaksuga ei maksustata mootorrattaid.

Automaksuga võib olla mitte, aga mootorsõidukimaksuga küll.

Cinquecento
Vasta

Aga huvitav, mis saab juhul, kui sõiduki registrikanne on ammu peatatud, sõiduk ise ilmselt enam ei eksisteeri, omanik surnud ja pärimismenetluski ammu lõppenud? Või on omanik ära kolinud välismaale? Või on omanik nt. hooldekodus?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Esitasin ka ametliku päringu. Et mis saab mu autost mille kindlustus hüvitas varguse tõttu 21 aastat tagasi. Aga mis on seniajani ARK-lehel minu nimel. Ja kindlustus kes hüvituse välja maksis kehitab ka õlgu,et nemad ei saa midagi teha. Ootame ja vaatame. Hetkel möödas 2 nädalat. Aga kui päringu saatsin,siis tuli ka kohe automaatne vastus,et juba äge,et kirja saatstsite,aga kuna on suvi,siis vastamine võtab rohkem aega kui tavaliselt. Aga annan ka siin kindlasti teada kui see vastus lõpuks saabub.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

See protseduur oli ju kuskil mõni leht tagasi juba kirjeldatud, vist küll veel eelnõuna - umbes et kui autot enam reaalselt alles pole, siis k-kuupäevaks tahab riik mingis vormis avaldust saada, et pole. Kui K-päev käes on, siis kustutatakse automaatselt, aga kui füüsiliselt sõiduk tegelikult eksisteerib, siis saad ata-ata.
Vasta

Kui registris asjad valed ja soov õigeks saada, siis päringutele kuluva enda ja ametniku aja saab kenasti kokku hoida, kirjutades kohe avalduse.

Transpordiamet hakkab lähema aasta jooksul taolist teemapüstitust palju saama. Praegu ma vastavat veebivormi ei leidnud, aga kui seal ametis on ikka ka mõni keskmisest kirkam kriit, siis küllap nad selle tekitavad - kümneid või isegi sadu tuhandeid vabas vormis avaldusi nn tädiliidesega läbi ekseldada ei ole 21saj kohe üldse kohane. Võinoh - see on lausa rumal Smile
Ka avalduse kirjutajatele on siis asi lihne täida-lüngad-ja-allkirjasta tegevus.

Edit: praegu on neil enne 01.05.2004 hävinud sõidukite kustutamiseks arhailine käsitööd vajav vorm.
Koos taustatekstiga: https://transpordiamet.ee/uudised/transp...-kustutama

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Hea post! Kirkaid kriite on seal paraku vähe. Tõestuseks sobib ka see, et juba ammu arutuse all olevaks teemaks pole suudetud valmistuda.
Enada ka üks veidrus üleval, 92l aastal ostetud siiani allesolev auto, passiivses müügis. Digiark ei tea sellest midagi. Aastavahetuse paiku läheb vist põnevaks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Õhtust!
Ma saan aru, et kodanik saab registreerida oma sõiduki ehk oma vara ARK-is . Seega  peaksin ma ka registrist oma sõiduki saama kustutada või välja registreerida. Umbes samamoodi nagu pangast välja võtta oma viimased sendid? Kui ei saa siis jääb mulle nagu tunne, et sõiduk on küll nagu minu oma aga oma tahtmist ma ei saa ehk siis minu vara käsutab keegi teine... See paistab siis nii, et tegelikult see sõiduk ei kuulukski mulle.... Kelle oma see siis on või?  Või olen millestki valesti aru saanud. Praegu nagu on seis siis selline, et peaksin siis oma "Romu" utiili saatma või müüma et registrist lahti saada. Tegelikult tahaksin oma vara endale jätta reservi kas siis osadeks või mälestuseks.... või niisama, sest tahan nii. Huvitav, kas midagi tahta on lubatud üldse...

T.
Vasta

(18-08-2024, 01:04 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:   kodanik saab registreerida oma sõiduki ehk oma vara ARK-is

Mitte saab, aga peab, kuna tegemist on sõidukiga. Kõrgema ohu allikas või massihävitusrelv, sõltub vaatenurgast.
Tõenäoliselt pole varuosadeks säilitatavate autode teema kohe üldse mitte lõppenud, alles algab.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-08-2024, 01:11 AM)Marko Kirjutas:  
(18-08-2024, 01:04 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:   kodanik saab registreerida oma sõiduki ehk oma vara ARK-is

Mitte saab, aga peab, kuna tegemist on sõidukiga. Kõrgema ohu allikas või massihävitusrelv, sõltub vaatenurgast.
Tõenäoliselt pole varuosadeks säilitatavate autode teema kohe üldse mitte lõppenud, alles algab.

Jah, see olukord oli mulle teada. Ja muidugi oleks põnev teada saada, et kuidas edaspidi tahetakse karistada kodanikke kes ettenägelikult on omale varusid soetanud edaspidiseks eluks.
Vasta

(18-08-2024, 01:04 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!
Ma saan aru, et kodanik saab registreerida oma sõiduki ehk oma vara ARK-is . Seega  peaksin ma ka registrist oma sõiduki saama kustutada või välja registreerida. Umbes samamoodi nagu pangast välja võtta oma viimased sendid? Kui ei saa siis jääb mulle nagu tunne, et sõiduk on küll nagu minu oma aga oma tahtmist ma ei saa ehk siis minu vara käsutab keegi teine... See paistab siis nii, et tegelikult see sõiduk ei kuulukski mulle.... Kelle oma see siis on või?  Või olen millestki valesti aru saanud. Praegu nagu on seis siis selline, et peaksin siis oma "Romu" utiili saatma või müüma et registrist lahti saada. Tegelikult tahaksin oma vara endale jätta reservi kas siis osadeks või mälestuseks.... või niisama, sest tahan nii. Huvitav, kas midagi tahta on lubatud üldse...

T.

Juriidiliselt ei näita registrikanne omandit. Omand võib muutuda ju ostu-müügilepinguga.
Ehk siis praegusel juhul paneb seadus Sind maksma kellegi teise omandi eest, kui see keegi teine pole täitnud oma seaduslikku kohustust ümberregistreerimise osas.
Vasta

(18-08-2024, 01:49 AM)zazik Kirjutas:  Ehk siis praegusel juhul paneb seadus Sind maksma kellegi teise omandi eest, kui see keegi teine pole täitnud oma seaduslikku kohustust ümberregistreerimise osas.

Kui teine pool kohustust ei täida, siis tähtaja möödumisel lähed ise ja teatad omandimuutusest.
Huvitav on muidugi siis, kui neid müügilepinguid on autoga kaasa läinud terve pakk.
Vasta

Minu asja teeb huvitamaks see,et kui proovisin seda autot nii öelda võõrandada "vaimude"kokkuostjale,siis selgus,et autol on peal võõrandamise keeld  Big Grin
Sest aastal 2003 maksis kindlustus ju selle mulle välja. Ja kuna tegu oli auto vargusega,siis on ju ka igati loogiline,et ma pärast ei saa enam sama autot kellegile müüa,ehk autole on seatud võõrandamise keeld. Aga miks see laip ikka minu nimel on mitte kindlustuse,vot seda ei oska hetkel keegi öelda. Ja ootangi vastust nii kindlustuselt kui ka ministeeriumilt. Sest hetkel olen nagu mina kohustatud tasuma armastatud maksu selle laiba eest ja ma ei saa teda reaalselt kuhugi liigutada ühegi eksisteeriva avalduse blanketi alusel.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 38 külali(st)ne