Kodutehnika remont

Puhastamiseks sobib korduvkasutatava joogikõrre puhastushari.
Vasta

(25-09-2024, 13:16 PM)M.R. Kirjutas:  Äravoolu toru on puhas ja käib läbi?

Sorri, mul jäi nii elementaarne asi märkimata - jah, äravool toimib väga hästi. Aga ainult jääst puhastamise järel, kui sinna kuuma vee valan (mis voolab ideaalselt kompressori peale kausikesse). Seejärel saab sealt vaevata toitekaabliga samasuguse 3-soonelise kiulise kaabli toru lõpuni läbi lükata. Mõne päeva pärast on äravool aga taas jääs.

Ehk siis probleem ei ole äravoolu toimimine vaid selle jäätumine.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(Eile, 13:44 PM)13piisab Kirjutas:  
(25-09-2024, 13:16 PM)M.R. Kirjutas:  Äravoolu toru on puhas ja käib läbi?

Sorri, mul jäi nii elementaarne asi märkimata - jah, äravool toimib väga hästi. Aga ainult jääst puhastamise järel, kui sinna kuuma vee valan (mis voolab ideaalselt kompressori peale kausikesse). Seejärel saab sealt vaevata toitekaabliga samasuguse 3-soonelise kiulise kaabli toru lõpuni läbi lükata. Mõne päeva pärast on äravool aga taas jääs.

Ehk siis probleem ei ole äravoolu toimimine vaid selle jäätumine.

Ma prooviksin äravoolu alguse teha vetthülgavaks. Kas siis silikooniga või seebiga, vahet ilmselt pole. Kui tilgad sundida sealt lahkuma, siis need ei saa kimpu külmuda.
Viga on algusest peale kapil või hiljem tekkinud? Kahtlustan mingit soojustuse anomaaliat selles piirkonnas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Silikoonõliga määrimine on hea mõte - jää tundub tekkivat täiesti äravoolu algusesse ja kui sealt veetilgad allapoole aidata, siis pole ju millelgi jäätuda.
Teen nn teises etapis sellega proovi - hakatuseks tekitasin külmiku tagakülje ja seina vahele 7cm õhuvahe. Kapitootjad käsivad vist vahe jätta, aga kesse neid ikka kuulab. Kas ja kuidas see aga jääd põhjustab, ei oska arvata.

Viga on külmikul olnud mu teada alati. Ostetud pea 10a tagasi pruugituna ja garantiikorras vahetati veel termostaatlüliti. Kas enne selle vahetust jäätus, ei oska öelda. Teoorias võib äkki ka see olla "uimane" ning lasta kompressoril liiga pikalt käia? St töötamisel kukub temp madalamale, mis tekitab anomaaliat?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne