Tööriistadest
#41

mul isiklikult on vene värvi püstol..mitu korda on ära lagunend aga seda on täitsa v6imalik parandada...värv kipub ära kuivama pihustite otsas ja kes teab mis veel aga muidu vene oma ok(Y)

aga k6ik vene asjad kaa head pole üldiselt on vene plassmas väga halb...eelneval käis jutt heast sinise korpusega vene trellist...mu trellil pole korpusest enam suurt midagi järgi.
Vasta
#42

otsad andis \"PowerCraft\" (odav) föön. Selline asi kõlbab vaid toonkilede paigaldamiseks ja muuks lapsemänguks...

muidu lihtne riist, aga küttespiraali ning selle karkassi materjalid ei kannata kriitikat.
niiet kui kellegi föön hakkab hüppeliselt pöördeid juurde kruvima, on selle taga spiraalil lühiskeerdude teke (kuum traat muutub pehmeks ning mootor lükkab kõrvu asuvad keerud kokku). Siis peaks (ilmselt) fööni välja lülima ning teda natuke raputama. Muidu on lõpuks tulemuseks küttekeha takistuse lähenemine nullile - mootori-keha jadaühenduse korral (nagu mul) hakatakse siis mootorit kõvemini koormama, nõrgemad kaitsmed võivad läbi minna. Rööpühenduse korral (kallim teostada - odavatel riistadel ilmselt pole) hakkavad aga mootori pöörded hüpetega langema (kuni kaitsmete põlemiseni).

teet,
tulevane eletriinsener

edit:
pagan, viskasin just ühe leitud vene soojapuhuri küttekeha ning selle keraamilise karkassi minema - neist oleks ehk fööni sisse korraliku sisu saanud (katse-eksitusmeetodil otseloomulikult - traatide omadused kuumana on ju mõlemal juhul teadmata - ning oma fööni mootoril pole kah midagi tarka kirjasSad )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#43

juurte juurde tagasi tulles. MTD niiduk järjekordselt remondis, võll kõver jms jamad. Kasutuses ainult tasasel platsil iganädalaseks niitmiseks.
Husqarnat tuleks ainult hea sõnaga meenutada, aastate jooksul vajas ainult tera vahetust.


Vasta
#44

13piisab Kirjutas:otsad andis \"PowerCraft\" (odav) föön. Selline asi kõlbab vaid ...

Sama siin, samanimelise ketaslõikuriga (maks 125mm).

aga...
Asi maksis 299 eek (loe kolmsada); garantii 6kuud; Ilma pikema jututa anti uus asemele;
Kuna asi töötas mis kole (umbes 10 täistööpäeva) ja oli mõeldudki ühekordseks kasutamiseks, siis ei pahanda küll millegi peale. Selle raha eest asja kui palju.
Samas oli veel 199 eek, variant ka olemas, 110 mm kettale.


Vasta
#45

MTD niidukist - enda oma (kogujaga) on kestnud pea 4 aastat praktiliselt iganädalavahetuse tööd. Küll on sellega puujuurikasse kärutatud, vahel mõni kivi lendu lastud ja mätast rünnatud-seni pole probleeme tekkinud. Ainult õlivahetused, teritused ja kogu lugu. Sai temaga ka üks kogus viletsat bensiini läbi lastud millega auto juba kokutama hakkas. Perioodiliselt tuleb õhufiltrit puhastada kui hakkab veidi suitsema ja pöörded hakkavad kõikuma. Rattad on hakanud vaid loksuma kuna need vaid nn. plastpuksid mis metalltelgedele otsa istutatud. Käivitub iga ilmaga ja bensukulu on kiidetavalt väike - seega B&S mootor on küll hea. Kokkuvõtteks ühtegi paha sõna ei saa öelda.

"Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega" /Iid-Tõstamaa/
Vasta
#46

rellakas koduekstrast tundmatu firma, 250 eeku, lukusti ei tööta enam ja lüliti ütles ka üles mingi aasta jooksul, aga otse elektrivõrku ja ettevaatlik olles saab tööd tehtud, Biltema tähikute, kuuskantide komplekt, 300 eeku maksis, ainuke viga kadumine, lahti tulevad plokikaaned, pidurisuportid jnejne. taldlihvijana olen näppda saanud kahte metabot, esimene oli mega vastupidav, teisel oli probleeme laagritega, kinnised küll aga kippusid ikka tolmu täis minema, kestis kuni vargad minema hiivasid ta. nüüd kasutan makitat, maksis 1100 (metabo peaaegu 2000)ja siiamaani täiesti ausalt teeninud. Kuumapüstol bosh, roheline, kestis ka kaua kuni omaenese hooletusest üle kuumutasin, Biltema mingi jõupadrunite komplekt, värvuselt mustad, mis pole kadunud on terved, maksis ka vist üle saja eegu
Vasta
#47

Kes ei tea siis seaduse järgi saab karantii olla 1a ja mitte vähem vastasel juhul ei või kaupa müüa. 1a jooksul võid julgelt karantiid nõudmas käia.
Vasta
#48

Miq78 Kirjutas:Kes ei tea siis seaduse järgi saab karantii olla 1a ja mitte vähem vastasel juhul ei või kaupa müüa. 1a jooksul võid julgelt karantiid nõudmas käia.

veel eile oli see aeg 6 kuud, mille jooksul peab kehtima EV-s müüdavate tööstuskaupade Garantii.


Vasta
#49

al Kirjutas:
Miq78 Kirjutas:Kes ei tea siis seaduse järgi saab karantii olla 1a ja mitte vähem vastasel juhul ei või kaupa müüa. 1a jooksul võid julgelt karantiid nõudmas käia.

veel eile oli see aeg 6 kuud, mille jooksul peab kehtima EV-s müüdavate tööstuskaupade Garantii.

See eile oli umbes aasta, poolteist tagasi, kui hakkas kehtima uus võlausaldus seadus, (suur hunnik paberit kus on kirjas mida ja kuidas müüa laenata tohib... suht igav) seal on veel kirjas selline asi, et tööstuskaupade puhul on garantii 2 aastat millest esimesel peab garantii pakkuja kinnimaksma ekspertiisi, ja vahetama välja kauba või selle kinni maksma. Teisel aastal peab tarbija kinni maksma expertiisi, ja kui leitakse, et tegu on tootja veaga siis peab kaupmees hüvitama expertiisi maksumuse. Eranditeks on jalatsite ja rõivaste garantii, soodusmüügis olnud kaupade garantii jne. Või umbes niimoodi, enam ei mäleta täpselt, keda huvitab riigiteataja abiks.
Vasta
#50

See on väga hea uudis!!!

Jesper, ostab tihti odavasid tööriistu
Vasta
#51

pvr Kirjutas:See eile oli umbes aasta, poolteist tagasi, kui hakkas kehtima uus võlausaldus seadus.

tunnistan ennast lööduks, pole vahepeal pikalt kodumail olnud ja näed nüüd:
tarbijakaitseamet

Kusjuures võlaõigusseadus ja tarbijakaitse seadus ei ütle selle kohta poolt sõnagi?
vaene handyman jt odavate kaupade müüjad. Aga samas on neid ju vaja? kõik ei hakka endale ju 1 töö pärast metabot vms ostma?


Vasta
#52

al Kirjutas:Sama siin, samanimelise ketaslõikuriga (maks 125mm).

Ilma pikema jututa anti uus asemele;

Täna sain siis kolmanda uue \"relaka\", aga tööd on veel palju ees...Big Grin

DWT, ka muidu odavate tööriistade tootja, näitab ennast (esialgu) heast küljest, kuumapüstol ja ekstsentrik lihvija on pidevalt tules.


Vasta
#53

Kas kellegi \"LUX\" padrunikomplektiga on kogemust, tahaks endale soetada.
Vasta
#54

Padrunite koha pealt ei oska kommenteerida, aga Lux kruvikaotsa (miski \"professional\" variant veel oli) suutis mul esivanem hiljuti pilbasteks lasta akutrelli otsas. Ei tea, et ta seda kuidagi mittesihipäraselt oleks pruukinud...
Vasta
#55

Ma ostsin kunagi eraldi 1/4 mõõdus kärri, see tundub küll ilusti tehtud olevat ja probleeme pole olnud. Samas pole ta karmi kohtlemist ka näinud. Tundub too LUX üsna ühes liigas võistlevat komplektiga, mille kunagi anttila poest ostsin, need aga on küll väga eeskujulikult vastu pidanud, ka määrustevastaseid võtteid talunud (üsna ulja toruga olen teinekord jõuõlga ikka suurendanud Smile).


Üks ametlik teadaanne ka- kusagil selle teema alguses minu poolt kiidetud noname-drell sai vanaduspuhkusele, väsis nimelt lüliti. Kakkusin huvi pärast laiali ta ka- lüliti oli üsna kärsanud seest ning plastipuru pudenes välja. Vist olid mingid jublakad olnud, mis kontakte paigal hoidsid. Ei hakanud isegi uurima uue lüliti leidmise võimalust, ostsin järgmise drelli Smile
Vasta
#56

Mis mõõdus padrunikomplekti on üldse mõtet soetada?
Kõige tavalisem on vist ikka 1/2\", poes nägin veel oli 1/4\" js 3/8\", väiksem mõõt vist annab kohe vastupidavuses tunda?
Vasta
#57

Oleneb, mida sa teed muidugi.
Väiksema võtmega mahub väiksemasse kohta ning ta on kergem, suurem võti võimaldab suuremaid mutreid kruttida jällegi.

Mul on siuke komplekt, kus on 1/4 ja 1/2 mõlemad, tundub üsna optimaalne, kuigi mõne 13-mutika jaoks oleks teinekord 1/2 parem variant (või 14 jaoks 1/4).
3/8 platseerub nende vahele.
Vasta
#58

3/8 ses mõttes hää mõõt, et kuigivõrd vähem levinud ja \"sõbrad\" ei pane üksikuid padruneid vasakule kuna nondega miskit peale pole hakata Smile

loll on loll olla.
Vasta
#59

Tegelikult tahaksin ma selle veneasjade kiidulaulule natuke vastu ka vaiedal ja ütleksin nii, et vene võti tundub ikka väga pehme ja kõver (ka kõvemad isendid) kui võrrelda seda mingi korraliku võtmega. Ja seda julgen väita sellepärast, et isa on EE tööl ja sinna ostetakse kõik profi tasemel ja neid tööriistu kasutades on ikka täitsa lust töötada, kõik võtmed on täpse suurusega, ja pane neile kasvõi meetrised torud järgi, enne annab ikka polt järgi või selle pea.

Endal on mul siis:

1) KWB padrunid (pole ühte jälge ka Gaz 51 teraspoltide keeramine teinud, ning mitmemeetriste torude kasutamine)

2) Einhell relakas - harjad korra vahetatud, muid probleeme pole olnud, eelmine unknown kõrbes 1 töö tunni jooksul kokku

3) Metabo akutrell - ka väga hea riist, võib ikka pool päeva sellega järjest kruvisi keerata ühe akutäiega (\"isetehtud\" piike tegin ka sellega)

4) Horse föön, mis on täielik naljanumber ning kärssas kokku, aga mitme auto põhi on mastiksist puhastatud, ning läbi minemise põjuseks oli pooli läbipõlemine otsapealt (traat on pudedaks muutunud)

5) Vene padrunid - ei ole kõige täpsemad ning tugevamad aga asja saab ajada (kõige rohkem tunnen puudust padruni otsa lukustamisest

6) MTD \"40\" muruniitja mis on piisavalt hästi vastu pidanud (1 ha niitmist 3 suve)

7) Käi on suur vene oma millel on vilt ühel pool ja ketas teisel pool, ning väiksem einhelli oma

8) Taldlihvija vene oma mis on väga hästi vastu pidanud ning ei ole ka ühtegi halba sõna öelda

9) Hiina padrunid mis kingiti kunagi e. täielikud naljanumbrid mille kärrid natuke kõvemini keerates üle hakkasid käima, ning need väiksemaks tegevad üleminekud on ka lausa naljakadToungue

10) Keevitus tavaline vahelduvoolu elektrood (nimi ei tule meelde)

11)Knipexi lõikajad ja näpitsad, mis on ikka väga imelikult tugevad ja teravadWink

Ühesõnaga arvan, et vene asjad on igasugusest hiina crapist üle kvaliteedilt, ning täiesti kasutatavad ja muidugi hiina asjad ei kõlba kuhugile, eriti horse. Kui tahate tööriista osta, oodake ja koguge natuke raha või siis laenake kelleltki tuttavalt, et töö ära teha, aga lihtsalt ei ole mõtet osta sodi (Ei ole nii rikas, et osta odavat asja).
Vasta
#60

Molotov51 Kirjutas:11)Knipexi lõikajad ja näpitsad, mis on ikka väga imelikult tugevad ja teravadWink

Knipex ei ole \"imelikult\" tugev ja terav. Knipex lihtsalt on sitaks kõva...

loll on loll olla.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne