25-08-2009, 17:44 PM
(20-08-2009, 10:08 AM)Kaits74 Kirjutas: 3. rõngas läks ka meil katki esimesel peale panekul, kuid põhjus oli lihtne: rõngas polnud stopperiga õiges asendis. Seda peab hoolega jälgima. Kasutasime ka õhemat plekiriba (konservipurgist lõigatud) rõngaste kokkusurumiseks.
Kindlasti oluline jälgida, et rõngad liiguks vabalt kolvis olevas soones. Üks asi mis võib rõngad "kinni lasta" on ebapiisav luku vahe. Ühepütistel Iz-del oleks normaalne 0,3-0,45 mm.
Miks on 2 rõngast parem kui 3? Tean, et jupiteridel on 2 rõngaga kolvid, kuid planetale ...???
No minul on oma krossispordil peal kahe terasrõngaga kolb. Millegipärast julgen väita, et see kolb kesta sinu kolme rõngaga koperatiivi kolvi üle. Tavalisele planetale on kolm rõngast paras, seal pole ei kiirust ega jõudu vaja, pöörded ka madalad. Spordil läheb mootor aga märksa rohkem pöördesse ja see kolmas rõngas annab seal lihtsalt lisahõõrdumist mitte midagi muud. Seega võtan oma jutu mõtte kokku ja ütlen, et korraliku Planeta Spordi mootori puhul on kolmas rõngas lihtsalt rudiment ja takistus.
Ja isegi esimese remondi kolbi ei suru kulunud originaalmõõdus silindrisse.
Igatahes edu, endal said ka jupid värvitud ja õige pea hakkan oma tänavasõidu sporte tegema, praegu juppe kahele ja poolele rattale, palju on ka jaapanlase juppe kuigi rattad ise on venelased.
PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16