t40ne mootori kokkupanek
#5

Kui kolvil on kaks õlirõnga soont ,üks õige koha peal ,teine allpool kolvisõrme siis on tegu vanema mudeliga,uutel enam kahte soont pole.Ega sellel alumisel rõngal eriti mõtet pole,kaabib niisama edasi-tagasi.Miks muidu uuematel pole.Võibolla pühib ka ikka midagi.
Eks nende uute rõngaste vahetusega on nalja ennemgi olnud.Esimene asi on ikka see,et peab vaatama,et rõngas hülssi mahuks.See,et komplektis ja uued,ei loe.Kontrollima peab ikkagi.Teiseks tuleb kolvirõnga sooned puhastada tagist.Selleks sobib vana katki murtud kolvirõngas,sellega saab soone heasti puhtaks. Hülssi kolvi peale pannes ei tohi kõvasti peale taguda,muidu lõhud rõnga ära.Olen kergelt toksinud haamri varrega,samal ajal veendudes,et rõngas ikka soonde läheb.Kui osad veidi kulunud,lähevad asjad lõdvemalt paika,olen kruvikeerajaga veidi rõngaid aidanud soonde ajada,samal ajal veidi hülssi edasi tagasi keerates. Hülsi alumine äär on koonusesse treitud,peab vaatama,et see pind sile oleks,muidu ei lähe rõngas sealt üle.Mul on olnud juhus kus lasin D-16 mootori hülsi uuesti ära hülssida,kuid alla koonuse kohapeale tuli vagu.Vaat sealt rõngas enam üle ei läinud.Pidin kitsa plekirõnga tegema ja ühekaupa kuidagi üle libistama.Plekiga pannes tuleb jälgida,et kolb koos rõngastega veidi õline oleks (nagu minu isa ikka ütleb,et olgu see vankritelg või advokaat-määrida tuleb ikka) ja rõnga vahekoht ei jääks pleki vahekohale. Nende vanematüübiliste kolbidega on üldse jama,vaatad et juba läheb,kuid kohe võid õlirõnga ära lõhkuda, soone alumine äär on maha treitud ja rõngas takerdub sinna kuhugi vahele,sellepärast tulebki kruvika või mõne muu asjaga veidi kaasa aidata.Kui rõnga ära lõhud siis pead jälle poe poole rühkima...
Vasta


Sõnumeid selles teemas
t40ne mootori kokkupanek - Autor: Heikko - 06-08-2010, 16:54 PM
RE: t40ne mootori kokkupanek - Autor: gruppen - 06-08-2010, 17:31 PM
RE: t40ne mootori kokkupanek - Autor: Heikko - 06-08-2010, 19:12 PM
RE: t40ne mootori kokkupanek - Autor: aavu - 06-08-2010, 20:05 PM
RE: t40ne mootori kokkupanek - Autor: Talupoeg taluja - 06-08-2010, 23:44 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne