17-01-2011, 03:53 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 17-01-2011, 04:00 AM ja muutjaks oli PlyVal64.)
(17-01-2011, 00:11 AM)koterman Kirjutas: Palun selgitust - mis probleemid surveveega tehes tekivad? Ülelahemehed, neil tõsi on muidugi tööks rohkem aega ja kliendiraha, pidada just seda viljelema.Eks ikka sama häda, mis teistelgi: iga "asi" mis omab massi, lennates suure kiirusega lõigub ja venitab. Vesi ju suhteliselt raske "asi", olgu see piisk kuitahes pisike. Puidu lõhub vesiprits otsekohe ära. Et ta ilma sulatava keemiata puhastaks, on vaja eriti jõhkrat joakiirust. Ja mingeid materjale ei võta puhas vesi ikkagi, ta pole abrasiivne. Või siis aurupuhastus, kus solk lahti keedetakse aga see ei eemalda roostet.
Endale on hea mulje jätnud vesi-liivaprits, seal saad liiva ehk abrasiivi just niipalju veele sisse lasta, palju just sellele kohale vaja. Kuid liiv on liiv ja igal juhul rikub see aluspinna struktuuri. Samas vaadates mis mujal toimub, paistab ülivõimas olevat soodaprits. Naatrium ju ise kerge ja pehme aga piisavalt abrasiivne kiiresti lennates või tegelikult ta ju hoopis mureneb/"plahvatab" ja nii lööb solgi lahti. Ülišeff pidi olema ka maarjajää-prits aga seda vist? Eestis ei ole. See toimib täpselt samamoodi "plahvatades".
Täitsa mõelnud soodapritsi soetamisele sest kuidagi on juhtunud nii, et viimasel ajal on palju tulnud ka puitu puhastada. Puupaadid, uksed, mööbel etc, sinna sobibki vaid sooda- ja maarjajääprits.