24-06-2013, 20:30 PM
(24-06-2013, 18:42 PM)zazik Kirjutas: ...
ja on lisaks veel muidu natuke madalama potentsiaaliga kui gümnaasiuminoored, siis võib ka heade väljavaadetega noor inimene võtta seda kooliasja liiga lõdvalt.
Vaidlen vastu - kesk-eri on pingelisem, kui gümnaasium. Jah, seal ei õpita nii rõhutatult kõiki algebra saladusi ja pannakse hoopis vähem rõhku ärkamisaegsete noorkunstnike teoste tundmisele. Kuid elu põhiasjad korratakse üle nii teoorias kui praktikas. Ning mis kõige tähtsam - õpetatakse vastutama. Sest kui teooriatunnis veel spikerdad, siis "masina taga" pead ise hakkama saama. Ning oh seda häbi, kui ainukesena grupist hätta jääd...

Tunnistan, et ei ole ise erapooletu, olles astunud kõrgkooli keskeriõppeasutuse lõpetamise järel. Tõesti oli sügavalt teoreetilistes distsipliinides (füüsika, kõrgem mat) veidi raskem, kui otse keskkoolist tulnutel. Kuid huvitaval kombel tasandus vahe juba esimesel aastal. Ning edaspidi oli juba väga lihtne - keskerikoolist tulnud seltskond (needsamad "madalama potentsiaaliga") pidi ikka ja jälle haritutele seletama lihtsaid ja loogilis asju... Oli selleks siis normaalpinge olemus tugevusõpetuses või toitainebilansi koostamise põhimõtted.

Tõsi, mina teadsin juba põhikooli lõpus oma tulevast eriala (aga mitte ametit!).
Gümnaasium ei ole halb. Aga ei anna ametit...

