22-09-2023, 22:30 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 22-09-2023, 22:30 PM ja muutjaks oli honkomees.)
(22-09-2023, 16:05 PM)2715 Kirjutas: ...Õpetajad on muidugi hea näide, kuna kõik on ikka natuke koolis käinud ja teavad asjade seisu.
Näiteks õpetajad ähvardasid streikima hakata kui nende palgatõus ära jääb.
Aga äkki peakski laskma neil streikida kuni arved hakkavad laekuma ja tekib arusaamine, et parem pool käes kui terve katusel? ...

Õpetaja palga eest töötamine nõuab ikka sellist üliinimlikku missioonitunnet. Ise olen 10 a olnud õpetaja, enamus mu kolleege on olnud aastakümneid õpetajad ja kõik on lahkunud, sest palga ja tingimuste suhe ei ole paigas. No kuidas tänapäeva lapsed end üleval peavad ja õpetajaid mõnitavad peaks kõigile teada olema ... Aga riik muudkui koolitab uusi õpetajaid ja need kas ei asugi sel alal tööle või lahkuvad peagi.
Miks ei ole meesõpetajaid? Sest peret õpetaja palgast ülal ei pea, õpetajal peab olema kõrval elukaaslane, kellel on korralik palk. Nt kui lahkusin koolist ja sain esialgu pool kohta, siis palk oli 95% õpetaja täiskoormusest ja ilma selle närvikuluta ...
Mis on odavam, kas maksta õiglast palka ja luua normaalsed töötingimused või kulutada raha üha uute inimeste koolitamisele, kellest enamasti saavad mingid "märsilohistajad", nn loovinimesed, mitte õpetajad.
Sama asi toimub pea kõigis valdkondades ... mõnede kõrgepalgaliste erialade (nt IT) kõrval on tohutu hulk erialasid, kus inimesed töötavad vaid missiioonitundest oma erialal ja on pidevas stressis rahapuudusest.