05-10-2023, 12:29 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 05-10-2023, 12:42 PM ja muutjaks oli mossepower.)
(05-10-2023, 10:26 AM)Telc Kirjutas: Peetritest veel niipalju, et palgapeeter tuleb hommikul tööle, vihub kaheksa tundi tööd ja läheb õhtul koju.Vot see on ka väga õige tähelepanek, et tööandja Peetril võib olla palju suurem tõenäosus jõuda oma eesmärgini kuna tema peab olema visionäär ja pikas perspektiivis (nt. aastaid) oma firma ja ettevõtlusega seotud tegevust ja tulevikku planeerima ning vajadusel ka vajalikke ja/või ebamugavaid otsuseid vastu võtma. Nt. kui ettevõtja Peeter avastab, et tema 6000 eurone palgafond ei tule enam paari kuu pärast majanduslikult välja, siis tal võib olla võimalus üks palgapeeter lahti lasta või viimase töökoormust vastavalt vähendada. Palgapeeter elab tõenäoliselt tööandja ettevõtte ärisaladuste osas õndsas teadmatuses palgapäevast palgapäevani ning temal pole enam optimeerida midagi muud kui koondamisteade vastu võtta või töökoormuse vähendamise lepingumuudatusele alla kirjutada.
Palgamaksja Peeter on kodus hommikukohvi kõrvale juba esimese ringi töömeile lugenud, siis korraldab kaheksa tundi palgapeetrite tööd, üritades selle kõrvalt tagada selle, et homme ja kahe kuu pärast ka tööd oleks, õhtul pärast palgapeetrite kojuminekut maksab ära posu arveid, kirjutab klientidele arved, saadab viisakad meeldetuletused tähtaja ületanud arvete kohta, vahetab särgi ja käib Tähtsa Koostööpartneri kliendiüritusel "värve näitamas"
Ja lõppkokkuvõttes on väikeettevõtte suurima kuupalgaga töötajal madalaim tunnitasu...
Isiklik tähelepanu "ettevõtja=külakurnaja" mentaliteedi indikaatoritest üks rõhuvamaid - kodanik, kelle arvates on (välis)messidel käimine alkoholirohke meelelahutus, ei tea "külakurnaja" tööst kolbigi.
Aga eks see ole alati nii olnud, et palgatöötaja vaatevinklist on ülemus va südametu kurinahk, kes ausa (palga)töömehe tööd ei austa ning õiglast palka ei taha maksta. See firma orjamise mentaliteet on väga levinud, et näe tegin firmale 120 eurise arve, aga mina saan sellest ainult 20 euri palgana kätte, kõik ülejäänud 100 eurot on firma kasum. Kõik tööandja jutud tööjõumaksudest ja firma kuludest jms. on ettekääne, et ausale töömehele vähem maksta. Mida rohkem tööandja palgapeetrile ettevõtluse rahavoogusid seletada püüab, seda rohkem on palgapeeter veendunud, et tööandja ajab talle soga, et kokkuvõttes ikkagi vähem palka maksta. Palgapeeter teab, et tänapäeval on väga oluline ise oma peaga mõelda ning reaalsed majandus- ja raamatupidamisalased teadmised segaksid tugevalt oma peaga mõtlemist. Iga oma peaga mõtlev inimene teab, et need seadused on niikuinii ettevõtjate ja firma juhtide poolt tellitud ja kinnimakstud, et palgapeetrile vähem raha maksta. Seega seal polegi midagi mõelda või arutada.