Vedelev sõjatehnika Saksamaal
#7

Ferdinand ja Hezer on mõlemad ründesuurtükid, lisaks sellele kinnise kerega. Sõjaaegsetest ründesuurtükkidest kuulsaimad on vast Saksa Marder perekond ning vene Su-76. Kuna viimane oli muidu küllaltki efektiivne relv, mille tootmismahud ulatusid 100000 ühiku lähedale, siis kasutati teda ka linnavõitlustes (eeskätt Varssav ja Berliin), seal oli ülevalt loobitavate granaatide probleem täiesti päevakorras.
Ameeriklaste \"cabrio tankiks\" oli tankihävitaja A-10 (mitte ajada segamini hilisema tankivastase ründelennukiga A-10), mille pealt lahtise torni tingis suure tootmismahu saavutamisel nõutav madal hind.
Lisaks eelpoolnimetatuile olid II maailmasõja perioodil lahtised kõik soomustransportöörid (USA M3, Saksa SdKfz 251), samuti peamiselt hinna talutaval tasemel hoidmiseks ning masina kaalu vähendamiseks.
Üleni soomusega kaetuks muutusid soomusmasinad alles 1960-ndatel, kuid üksikuid lahtise torniga soomukeid leidub veel tänapäevalgi. Lisaks eelpoolmainitud hinnale ja konstruktsiooni lihtsusele on avatud soomukeil võrreldes kinnistega veel mõned eelised: oluliselt avaramad vaatlusvõimalused, paremad sisenemis-väljumis võimalused ning väiksem kaal, paraku ei kaalu need üles tänapäevaselt täpsest kaudtuletoetusest tingitud kaotusi.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Autor: Aspelund - 21-10-2004, 11:36 AM
RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Autor: 41Degree - 26-05-2007, 16:35 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne