Vanade kaherattaliste elluäratamine.
#1

Tere!

Olen siin foorumis suhteliselt uus, aga arvan, et see on just õige koht abi otsimiseks.
Nimelt on vanaisalt päranduseks saadud kolm kaherattalist sõidukit. Pole neid eriti uurida saanud, seega ei tea, mida sealt oodata. Kuna saan lähinädalatel 16, mõtlesin et oleks tore vähemalt üks viiekümnekuubikulistest sõidukorda seada.

Nii, nüüd taustainfo: on olemas 3 masinat, üks on suur ja külgkorviga IŽ 350, siis on väike mopeed ja veel üks sääreväristaja. Seisnud on nad vähemalt 10 aastat, IŽ pukkidel, teiste kohta ei mäleta. Tehniliselt peaksid nad kõik olema komplektsed. Kahjuks ma ei tunne vanu Vene mootorrattamarke, seega ei tea ma kahe väiksema kohta midagi tarka öelda, aga just ühe neist tahaks esialgu korda teha.

Seega, minu küsimus oleks, et mida nende juures uurida ja kontrollida, enne kui käivitada (üritada) jne. Kas on vaja teha mingeid õlitamisi-määrimisi, vahetada välja vana bensiin (mis bensiini sellised üldse tarbivad?). Kui käivitamine ei õnnestu, mida siis teha tuleks? Kuidas kummidega on? On üldse uusi kumme saadaval sellistele? Äkki keegi oskab täiendavate küsimustega kindlaks teha, mis mudelitega on tegu ja siis täpsemat infot anda? Ühesõnaga kõike, mis võiks aidata.

Mootorit laiali lammutama ma esialgu ei hakkaks, seni kuni pole piisavalt kindel, mida teen. Keegi võiks ka lühidalt selgitada, mis on kahetaktilise mootori tööpõhimõte, sest teades neljataktilise oma, ei õnnestu seda siiski kuidagi tuletada Toungue

Ette tänades kõikvõimaliku abi eest,
Matu07
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Vanade kaherattaliste elluäratamine. - Autor: matu07 - 01-05-2005, 21:07 PM
RE: Vanade kaherattaliste elluäratamine. - Autor: matu07 - 20-07-2006, 17:55 PM
RE: Vanade kaherattaliste elluäratamine. - Autor: madeinussr - 20-07-2006, 20:25 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne