D8 generaatori andmed? ja täiustamine?
#1

Mure mul siis D8 mootori originaal generaatoriga mis ei suuda toota piisavalt elektrit, et korralikku sädet tekitada.
Kõrgepinge mähis on eemaldatud kuna juba eelmisel omanikul ta ei töötanud sellega ja süüte jaoks võetakse voolu madalpinge mähisest (välise süütepooliga skeem). Kuid säde oli ikka väga hädine.
Paigaldasin siis elektronsüüte (selle) kuid see tahab normaalseks tööks pinget üle 6V kuid minu sääreka generaator suudab toota tühikäigul ainul 4V ja täis pööretel kuskil 6V kanti.
Tegin siis pinget kordistava alaldi (paar dioodi ja kondekat) kuid siis selgus, et voolust jääb väheseks. Elektronsüüte elektroonika toidaks ära kuid süütepoolile ei jätku ja sädet ikka pole.
Elektron süüde toimib ise ilusti. Kui toite võtsin arvuti toiteplokist läks väga hästi käima.

Mind huvitavad siis selle D8 generaatori madalpingemähise tehnilised andmed:
  • Kui suur pinge on mähise otstel tühikäigupööretel?
  • Kui suur pinge max pööretel?
  • Mähisetraadi läbimõõt?
  • Keerdude arv?
Mõte mul selline, et mähiks sellele olemasolevale mähisele peale veel sama palju sama jämedust traati siis peaks saama kaks korda kõrgema pinge. Kuna kõrgepinge mähis on eemaldatud siis ruumi küll. Aga ma kardan, et voolu tugevusest jääb ikka väheks.

Üks külamees rääkis sellist asja, et see pöörlev magnet võib aja jooksul nõrgemaks minna.
Et kui see nii on siis tuleks see uuesti magnetiseerida?

Äki on teil veel ideid selle generaatori täiustamiseks.

EDIT: Ja traktori käivitusmootori magneetoga ei taha ka teha. Tahaks ikka originaalis asja saada.

Allan
Vasta


Sõnumeid selles teemas
D8 generaatori andmed? ja täiustamine? - Autor: allah - 05-09-2005, 21:18 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne