IZ kombi esivõre
#7

Mina julgen väita, et sellist Kombit ei ole tehasest üldse Eestisse müüki tulnud.
Esimese ehk vana kerega Kombi oli alati varustatud tiibadel asuvate peeglitega ja täielikult kroomitud esiosaga. Mingit musta võret TEHASEST neile külge ei pandud. Too must ja kole võre tuli koos ümmarguste tulede ja madalate linkidega. Ainus must Mosse võre, mis enne 1980 suurseerias tehti, oli 2140 plastmassist võre. Kõik muud on hilisemad kooperativnikute tooted ja üldiselt originaaliga seal pistmist pole. Küll tehti ülemineku hetkel igasuguseid imevigureid, laoti autosid kokku suvalistest juppidest, kuid sellist kombinatsiooni näen ma esimest korda. Reaalselt olen näinud täiesti musta ninaga tehasest tulnud 2715, kuid sellel olid ka liistud mustad. Ja vana kerega olid minu mäletamisel puhvrid kroomitud. Karta võib, et osaliselt ise tehtud. Tavainimestele jõudsid müüki väga täpsed tehasemudelid. Need erilised eksemplarid võisid siia eksida vaid läbi ülevenemaalise tsentreeritud hulgibaasi, mis üleliidulise tähtsusega tehaseid varustas(Gossnab).
Iseenda äi(ämmatütre isa) oli jube Kombi-spets, oli tal endalgi 1979 \"apelsinovõi\".
Vasta


Sõnumeid selles teemas
IZ kombi esivõre - Autor: ka:rel - 03-10-2004, 11:34 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne