EMEX ruulib...

(21-05-2010, 22:56 PM)pen.skar Kirjutas:  Kevadtormi ajal meie valla lastel teenistus- sõjaväelased ostavad kohapeal üleskorjatud hülsid tagasi a`50 krooni kilost. Vaevalt et kokkuostjatele sellise hinnaga kasumit enam jääb?

200.-/kg oli eelmisel kevadel padrunikestade hind (kinnitamata andmetel). Aga iseenesest oleks huvitav teada, millise üksuse, millised kaitseväelased sellist äri ajavad, kas just otseselt illegaalne, aga väga mõrumaiguline siiski.
Vasta

(21-05-2010, 15:38 PM)lauri1 Kirjutas:  Mõningaste läbirääkimiste tulemusena on tekkinud võimalus auto päästmiseks.
Täpsem info järgmise nädala algul.




Loodame et läbirääkimised kannavad vilja ja autu sulle koju veereb.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(20-05-2010, 18:11 PM)-Rotu- Kirjutas:  Täna seisis Jõhvi Kuusakoskis Moskvitð 433 furgoon! Tegin pilte ka, kuid saan need homme lisada alles.

See on 434 Smile Kahju et pikad küljeliistud jalutama on läinud... Hoian Laurile pöialt Smile
Vasta

(22-05-2010, 03:32 AM)zazik Kirjutas:  
(21-05-2010, 22:56 PM)pen.skar Kirjutas:  Kevadtormi ajal meie valla lastel teenistus- sõjaväelased ostavad kohapeal üleskorjatud hülsid tagasi a`50 krooni kilost. Vaevalt et kokkuostjatele sellise hinnaga kasumit enam jääb?

200.-/kg oli eelmisel kevadel padrunikestade hind (kinnitamata andmetel). Aga iseenesest oleks huvitav teada, millise üksuse, millised kaitseväelased sellist äri ajavad, kas just otseselt illegaalne, aga väga mõrumaiguline siiski.

Kuusakoski kirjutab hetkel:
10. MESSING 6 42.50 Hülsid
200 eek/kg on küll mingi saunanaiste jutt.
Vasta

Tere kaitseväes ei ole hülsikorjamine mitte rahateenimiseesmärgi üritus vaid see on neile kohustus ka tiirus lastud hülsid kokku korjata.Lastel oli lihtsalt peale õppust hülsikorjamine rahateenimise võimalus.Lihtsam on maksata ka ajateenijal nt. 10.-krooni kui peale 3 nädalast õppust veel hülsse metsaalt kokku korjata,mina oleks nõus ka 50 .- eeki maksma,sest olen seda teinud ja ega ta eriti meeldiv ei ole ega ei viitsi ka eriti.
Vasta

(25-05-2010, 11:27 AM)pilku Kirjutas:  Tere kaitseväes ei ole hülsikorjamine mitte rahateenimiseesmärgi üritus vaid see on neile kohustus ka tiirus lastud hülsid kokku korjata.Lastel oli lihtsalt peale õppust hülsikorjamine rahateenimise võimalus.Lihtsam on maksata ka ajateenijal nt. 10.-krooni kui peale 3 nädalast õppust veel hülsse metsaalt kokku korjata,mina oleks nõus ka 50 .- eeki maksma,sest olen seda teinud ja ega ta eriti meeldiv ei ole ega ei viitsi ka eriti.

30 aastat tagasi pakkus abikaasa tütrele taldrikute pesemise eest 50.kopikat tükk. Selle peale keerasin taldriku ringi ja avastasin kirja 26 kop. Lihtsam prügikasti visata ja poest uued tuua! Jääb 24 kopikat tükist taskurahakski.
No tuli võrdlus meelde ja sai südamelt ära!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Viljandis on rauahunnikusse tekkinud, täpsemalt korralikult kõrvale pandud omavalmistatud traktor, millel on minu arust
GAZ-AA mootor ja esisild.
Vasta

(26-05-2010, 06:10 AM)miilits Kirjutas:  Viljandis on rauahunnikusse tekkinud, täpsemalt korralikult kõrvale pandud omavalmistatud traktor, millel on minu arust
GAZ-AA mootor ja esisild.
See ÜLIHARULDANE uuuuuunic ! Gaz MMi mootor ja sild peavad ootama rikast onu Sämmi.Mootor mille sisse ei saa vaadata maksab kilohinna.Ühel "heal"päeval on ta koormas ja kõik.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

(21-05-2010, 15:38 PM)lauri1 Kirjutas:  Mõningaste läbirääkimiste tulemusena on tekkinud võimalus auto päästmiseks.
Täpsem info järgmise nädala algul.

Aega on küll kulunud ettearvatust rohkem, aga vähemalt mitte asjata.
Lähen autole ükspäev järgi.
Vasta

Foto ksf Miilitsa nähtud traktorist Viljandis kaupluse "Karter" naabruses asuval kokkuostuplatsil. Üldse seal püüti inimestele vastu tulla- asjaliku asja said 2x vanaraua hinnaga. Ka seda Gaz AA`st traktorit säilitati ostuhuviliste jaoks. Küsisin KD-35`st midagi, pakuti olemasolevat DT-75...
[Pilt: Gaz%20AA%20mootoriga%20utiilis.JPG][Pilt: traktoriks%20tehtud%20AA.JPG]
Vasta

(01-06-2010, 14:05 PM)lauri1 Kirjutas:  
(21-05-2010, 15:38 PM)lauri1 Kirjutas:  Mõningaste läbirääkimiste tulemusena on tekkinud võimalus auto päästmiseks.
Täpsem info järgmise nädala algul.

Aega on küll kulunud ettearvatust rohkem, aga vähemalt mitte asjata.
Lähen autole ükspäev järgi.

Aga palju õnne! Ilgelt lahe liikur, väga style tööauto, miskise liisingu perlingo asemel ikka tõsiselt pilkupüüdev asi.

loll on loll olla.
Vasta

Ühinen eelkõneleja õnnesoovidega! Olen isegi juba aastaid M433/434 fetiði küüsis olnud, seda ka hästi väheke emotsionaalsel põhjusel, M433s sai oma esimesil aluaastail vahel liigutud. Kõik panel truckid on vinged, ja seda enam selline rariteet Made in USSR.

Ford Granada
Vasta

Huvitav kui palju 433-si vöi siis 434-si Eestis teada on? Peale Waxi tea(tsin)n 3 veel ja koos selle viimasega, siis kokku 6-te masinat. Kaks neist kuuest juba Emexis, kahju oli, aga ega sealt midagi neilt vötta polnud, masinad olid hullemas seisus, kui minu hoovis seisev Lancia.
Üks seisis Tartus katte all, mitu aastat, kas see oli 433 vöi 434 polnud aru saada, ka see kadus kuskil 2005 aasta paiku.
Pilt küll, maikuust, aga Refonda platsil seisi, Gaz 66 puur ja vene ajast pärit paat.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

43x kohta ütlen, et olen nüüdseks näinud viit isendit (Varjupaik + Wax + see viimatine Jõhvist päästetu).

Kui keegi veel mõnda teab või kuskil aia ääres vedelemas on näinud, siis oleks võib-olla kasulik sellest kas omaniku või siinse rahvaga rääkida!
Nagu Jõhvi näide kinnitab, on roosteussist puretud Moskvitð enamiku inimeste jaoks lihtsalt roosteussist puretud Moskvitð ja ei grammigi enamat. Samas on auto päästmine enne Kuusakoskisse jõudmist kasulik nii eelmisele kui ka uuele omanikule ja nõuab mõlemalt oluliselt vähem vaeva.

Lauri.
Vasta

Tartu kandis peaks veel üks olema... üsnagi kõbus veel kuid taastmise ootel.



Vasta

Ja ka paadist pilt. Tore on kuulda, et neid Moskviche veel kuskil seisab, sest neid vist era kättesse ei müüdudki, aga ma vöin siin kohal ka eksida.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

miniest Kirjutas:Tore on kuulda, et neid Moskviche veel kuskil seisab, sest neid vist era kättesse ei müüdudki, aga ma vöin siin kohal ka eksida.
Erakätesse neid paraku ei müüdud jah, veoautod ju ikkagi. Päris nõukaaja lõpus vist nagu hakati müüma. Kuidagi ähmaselt tuleb meelde, et oleks nagu näinud kunagi mingit veomasinat (GAZ 52 või 53) numbrimärgiga stiilis x1234EA. Ise ma tol ajal nii 10-aastasena veel imestasin selle üle, sest autojuhi pojana tegin ma juba nii era- kui ka ametiautode numbrimärkide vahel üsna hästi vahet, seda enam, et kombinatsioon täht+number+EA tähendas kindlalt erasõidukit.
Selsamal põhjusel pole Eestis teadaolevalt säilinud ka ühtegi vanemate Moskvitðide (401, 407...) baasil valmistatud furgooni. Mis oli ressursi ammendanud, läks utiili ja kogu moos, kuigi oleks mõnele perele veel aastakümneid võinud sõidurõõmu pakkuda. Mõni kavalam mees sealt ilmselt varuosi muidugi sai. M433-sid oli iseseisvumise ajaks veel mingi käputäis ettevõtetes järgi ja sealt nood siis erakätesse sattusidki. Tõsi küll, mäletan nõuka-ajast ühte 433, mis võis siiski kuuluda eraisikule. Too nägi külgvaates välja nagu 426, st. et olid lisatud puuduvad külgaknad, eemaldatud salongist vahesein ja paigaldatud tagaiste. Aga tagumised uksed olid tegemata "unustatud". Aknaavade vahekohtades oli 433-le iseloomulik rihveldatud plekk kenasti näha. Seega selline huvitav kaheukseline Mosse oli.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(11-06-2010, 13:17 PM)Mossemees Kirjutas:  Tõsi küll, mäletan nõuka-ajast ühte 433, mis võis siiski kuuluda eraisikule. Too nägi külgvaates välja nagu 426, st. et olid lisatud puuduvad külgaknad, eemaldatud salongist vahesein ja paigaldatud tagaiste. Aga tagumised uksed olid tegemata "unustatud". Aknaavade vahekohtades oli 433-le iseloomulik rihveldatud plekk kenasti näha. Seega selline huvitav kaheukseline Mosse oli.
See oli küll huvitav pajatus, polnud kuskilt ükski sarnane variant silma-kõrva hakanud Smile Sellega kerkis ka küsimus, et huvitav, kuidas tagaistmele ronimine küll võis käia? Luugist ja üle seljatoe või eest jalgupidi istmetelt?

Küll see nõukaaeg oli ikka kirju igasuguste isearetiste koha pealt Smile
Vasta

(11-06-2010, 13:17 PM)Mossemees Kirjutas:  
miniest Kirjutas:Tore on kuulda, et neid Moskviche veel kuskil seisab, sest neid vist era kättesse ei müüdudki, aga ma vöin siin kohal ka eksida.
Erakätesse neid paraku ei müüdud jah, veoautod ju ikkagi. Päris nõukaaja lõpus vist nagu hakati müüma. Kuidagi ähmaselt tuleb meelde, et oleks nagu näinud kunagi mingit veomasinat (GAZ 52 või 53) numbrimärgiga stiilis x1234EA. Ise ma tol ajal nii 10-aastasena veel imestasin selle üle, sest autojuhi pojana tegin ma juba nii era- kui ka ametiautode numbrimärkide vahel üsna hästi vahet, seda enam, et kombinatsioon täht+number+EA tähendas kindlalt erasõidukit.
Selsamal põhjusel pole Eestis teadaolevalt säilinud ka ühtegi vanemate Moskvitðide (401, 407...) baasil valmistatud furgooni. Mis oli ressursi ammendanud, läks utiili ja kogu moos, kuigi oleks mõnele perele veel aastakümneid võinud sõidurõõmu pakkuda. Mõni kavalam mees sealt ilmselt varuosi muidugi sai. M433-sid oli iseseisvumise ajaks veel mingi käputäis ettevõtetes järgi ja sealt nood siis erakätesse sattusidki. Tõsi küll, mäletan nõuka-ajast ühte 433, mis võis siiski kuuluda eraisikule. Too nägi külgvaates välja nagu 426, st. et olid lisatud puuduvad külgaknad, eemaldatud salongist vahesein ja paigaldatud tagaiste. Aga tagumised uksed olid tegemata "unustatud". Aknaavade vahekohtades oli 433-le iseloomulik rihveldatud plekk kenasti näha. Seega selline huvitav kaheukseline Mosse oli.
M-430 peaks ühel kaasfoorumlasel olema täitsa olemas. Ühte müüdi hiljaaegu ka.
M-422 kong oli puitkerega, seega mädanesid need suhteliselt edukalt lihtsalt ära. Teada on siiski ühe olemasolu tehnikahuvilisel.
Vasta

(11-06-2010, 14:58 PM)41Degree Kirjutas:  
(11-06-2010, 13:17 PM)Mossemees Kirjutas:  Tõsi küll, mäletan nõuka-ajast ühte 433, mis võis siiski kuuluda eraisikule. Too nägi külgvaates välja nagu 426, st. et olid lisatud puuduvad külgaknad, eemaldatud salongist vahesein ja paigaldatud tagaiste. Aga tagumised uksed olid tegemata "unustatud". Aknaavade vahekohtades oli 433-le iseloomulik rihveldatud plekk kenasti näha. Seega selline huvitav kaheukseline Mosse oli.
See oli küll huvitav pajatus, polnud kuskilt ükski sarnane variant silma-kõrva hakanud Smile Sellega kerkis ka küsimus, et huvitav, kuidas tagaistmele ronimine küll võis käia?
Nagu Zaporoþetsis, ma arvan. Esiistmeid oli kaks tükki küll, mitte üks pikk diivan. Võimalik, et sai isegi "autojuhionu" käest küsitud või reisijate sisseronimist nähtud, täpselt enam ei mäleta. See oli ju ikkagi üle 20 aasta tagasi. Aga üle seljatugede ronimine ei ole kohe mitte kuidagi loogiline variant. Suutis juba keegi omale 433-st n.ö. 426 ehitada, suutis ta ka vabalt sinna ZAZ-i esiistmed sisse aretada või Mosse enda omad samas stiilis ette kallutatavateks muuta. Eks üle ettekallutatud istme nurga tuli tagapingile pääsemiseks siiski astuda, Mosse esiuks just eriti pikk ei ole. Aga tugevale ja tervele, kõik VTK normid kenasti täitnud Nõukogude inimesele polnud see ju probleemiks Big Grin.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne