KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(21-06-2024, 10:25 AM)edvard Kirjutas:  Ma ei oska neid tingmärke või kuidas neid kutsutakse tekitada , minu rehkendus oli : 4 minutit on üks viieteistkümnendik kuuekümnest minutist ehk tunnist , seega 1923 W korda 1 h jagan 15 , tulemus oleks 0,128 kWh .

Igati korrektne lahenduskäik ju. Niipalju kommenteeriks termineid et "kasutab võimsust" ja "tarbib energiat" oleks õige sõnakasutus.
Kui keegi tassi (või miks mitte ämbritäie) tee omahinda tahab arvutada, siis sel on üks lihtsalt kasutatav veebivorm
Water Heating Calculator (omnicalculator.com)
Vasta

Seekord pean tunnustama "13piisab" , kes ei hakanud siin"tootma" vaid näitas üht võimalikku lahenduskäiku , kõik polegi nii lootusetult perses , nagu meedia väidab .

 Liiklemise ja autosõidu kohta ka : Head autojuhid , võtke end kokku ja näidake  SUUNDA ringliiklusega ristmikel  ringilt maha pöörates , suruge oma ego natuke sissepoole ja proovime liikluses viisakad , tähelepanelikud ning teistega  arvestavad olla .
 
 Head pühadeaega !
Vasta

(23-06-2024, 22:43 PM)tõnn Kirjutas:  Kas on ka huvi selliste sharannide/ galaxyte vastu?
https://www.auto24.ee/soidukid/4068134

See ju parem kui berlingo või passat.

Säärane väide jäi silma Ukraina abistamise teemast ja seal ei tahtnud uurida.

Mille poolest parem?

Olles ise mitu Partlingot lõpuni sõitnud, siis ise võtaks tiblatapuks just selle. Sharalaxy on suur ja kohmakas ja ega seal täisvarustuses vestiga ilmselt kuigi mugav ei ole. 

Kõrge laega muidugi on, kergema kraami etteveoks mööda kattega teid sobib ilmselt hästi. Ju nad seal ikka teavad, miks midagi küsivad.
Vasta

Mul on mõlemaid olnud ja rohkem kui üks.
Galaxy on sama kütuse kulu juures palju mugavam ja mahukam.
Ligipääs "kaubaruumile" kõikidest külgedest, berlingol tavaliselt ainult tagant. On muidugi olemas 5 kohaga Berlingo kuid neid suht vähe.
Galaxy on kõrgema põhjaga ja tagasild palju vastupidavam.

Keegi võiks üle mõõta aga ma väidan, et uksed on suuremad kui Berlingol, seega varustusega sealt sisse-välja käia palju mugavam.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Seal kuhu need autod viiakse käib sõda , seega pole erilist tähtsust kui vastupidav sõiduk on , ta võib otsa leida peale 100 kilomeetri läbimist või kahe aasta pärast , peamine et ta sobiks selleks milleks ta mõeldud on , ilmselt on avarad uksed pluss , kerge väljumine ja sisenemine ka ,  tähtis  on ka kandevõime , seal on sharan , galaxy , seat võimekamad .
Vasta

(24-06-2024, 18:56 PM)tõnn Kirjutas:  ....
Galaxy on sama kütuse kulu juures palju mugavam ja mahukam.
Ligipääs "kaubaruumile" kõikidest külgedest, berlingol tavaliselt ainult tagant. On muidugi olemas 5 kohaga Berlingo kuid neid suht vähe.
Galaxy on kõrgema põhjaga ja tagasild palju vastupidavam.

Keegi võiks üle mõõta aga ma väidan, et uksed on suuremad kui Berlingol, seega varustusega sealt sisse-välja käia palju mugavam.

Loomulikult on suurem auto suuremate ustega - Partlingod tehti ju väikeauto põhjale. Siit ka tema peamine eelis: lühidus ja olematud ülendid. Väga hea on kergel maastikul ronida, kui seda tarvis tuleb. Sharalaxyl hakkavad tükid üsna kergesti lendama teelt maha keerates. Seda sai mõni aasta tagasi proovitud kogemata. Kust mina oma berlinksiga läbi sõitsin, sinna lõhkus Sharan vahejahuti. No stange ka.

Selle vastu ei vaidle kuidagi, et suurem auto on mugavamSmile Samuti on viieukselise partlingo keskmine uks kaunikesti kitsas täismõõdulisele inimesele ka ilma täislaadungis taktikalise vestita...

Tagasilla vastupidavus on parem ainult originaalsillaga. Määritavaks tehtud (ja pidevalt määritav!) sild kestab torsiooni purunemiseni.

Mu arust on viie- ja vähemaukselisi üsna võrdselt täna liikvel. 

Suurem auto on muidugi mahukam, siin pole midagi vaielda. Aga kas ka "parem" Ukraina sõdurile?

Kindlasti on samas seisukorras partlingo odavam, kui sharalaxy.
Vasta

Lõpptarbija otsustab! Kuna nad siin ei kirjuta, siis usaldame kohalikke kullereid, ma arvan.
Vaidlemine iseenesest mulle küll meeldib....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(24-06-2024, 22:32 PM)edvard Kirjutas:   tähtis  on ka kandevõime , seal on sharan , galaxy , seat võimekamad .
Kindlasti on erinevate mootoritega ja uuendustega numbrid mingil määral erinevad, aga võtsin konkreetsete autode kandevõimed maanteeametist:

Galaxy (170THR, Ukrainas nähtud) = 680kg
Berlingo (113MEL, meie viidud) = 780kg

Tõsi, reaalses kandevõimes võtab Sharalaxy kindlasti järgi kui istmed välja visata. Siiski mingit kolossaalset vahet ei paista.
Vasta

Vaat siis mismoodi need kandevõimed on , kere kuju järgi ei oska arvatagi , minu arvates kõige ebainimlikum on renault kankoo millel juhiistme taga on vahesein , sellisega sõitmise eest tuleb inimesed 10 aastat varem pensionile lubada .
Vasta

Nii siseinfona või nii, et UA armeel on kergelt kopp ees erinevatest masinatest, mis on ka arusaadav. Nemad võtavad neid masinaid, kui ikkagi võimalikult kaua kestvaid, meie saadame siit ideega, et kui sureb, siis las jääb. "Kopp ees" on väga reaalse põhjendusega, mitte seepärast, et üks on mugav või teine mitte aga mõelge logistika peale, mida on vaja nendele masinatele juppide soetamisel. Lihtsam on ühte masti masinad, saab ühest kohast kõik tagavarajupid kätte ja/või kannibaliseerida naabrilt, mitte ei pea mööda riiki tarnijat taga ajama. Ma ei ütle siin, et lõpetage KIA'de saatmine, aind mitsusid vaja vms, ei, võetakse tänulikult kõik vastu aga sõda on veninud, tiblastan tegeleb kurnamisega ja kui vähegi võimalik, võiks ühe margi peale kindlaks jääda edaspidi.
Vasta

siin meie piirkonnas ei ole ju võimalik piiramatult ühte marki, mudelit ja aastakäiku välja valida - saavad jube kiirelt otsa.
need samased kiad ongi juba päris kauaks menüüsse jäänud.
Vasta

(25-06-2024, 11:57 AM)MeelisV Kirjutas:  siin meie piirkonnas ei ole ju võimalik piiramatult ühte marki, mudelit ja aastakäiku välja valida - saavad jube kiirelt otsa.
need samased kiad ongi juba päris kauaks menüüsse jäänud.

Tegu ei olnud kriitikaga ega sunniga ega muu sellelaadse ütlusega, lihtsalt kajastasin hetkeolukorda ja emotsioone, millel on ka täielikult loogiline seletus taga. 
Nagu ma ütlesin, et meie seisukohast on nad saadetud kõik ühekordseks kasutamiseks, nemad aga kohapeal on natukene teise mõtteviisiga ja sealt käärid tekivad kergelt, KIA oli lihtsalt täiesti lambinimi, mis esimesena pähe kargas, kogu jutu peapunkt oli aga see, et kurnamise ajal on parem omada ühtset marki kui 50 erinevat mudelit. 
Samuti on siin eelpool öeldud, et kui teeb ühe sõidu ära, ehk viib kohale asjad ja toob tagasi ja maha sureb, siis meie silmis on juba raha hästi kulutatud ja jätkame seda joont, sest parem üks korraks sõitev masin, kui mitte ühtegi sõitvat masinat.
Vasta

A mis see üks kindel mark siis on? Päriselt ka? Mituteada Sõjas ja Armastuses vahendeid ei valita?
Vasta

(25-06-2024, 13:10 PM)hobiautod Kirjutas:  A mis see üks kindel mark siis on? Päriselt ka? Mituteada Sõjas ja Armastuses vahendeid ei valita?

See pole oluline, oluline on omada võimalikult konkreetset logistikaahelat. 
Mõtle kasvõi enda peale, kui sul on nagu ddig'l 12 autot. 
Kas lihtsam on kõigi jaoks saada jupid Volvo poest või igale autole jupp erinevast linna otsast ja pooled poed ütlevad, et ettetellimisega ainult 2 kuni 6 nädalat tarne? Seepärast tahetakse ka näiteks ainult diisleid, need söövat tanki kütust, mitte ei pea eraldi veel vedama bensutankerit, mis paneks rakkesse ekstra auto ehk koheselt kahekordne kulu masina, inimressursi ja kulumise näol, et toita bensukaid.
Kolmandat korda rõhutan, et tegu pole kriitikaga tegevuse suhtes, pigem suunamudimine, et kuhu suunda oleks parim sihtida parima juhuse olemasolul, kui on valikut. Kui valikut pole, siis jätkata nii nagu praegu tehtud!
Vasta

Pluss see, et sarnaste masinate korral tekib sul vajalik knowhow, vajalik tööriistapark ja töökogemus. Kuluosadest saad endale laoseisu tekitada. Laibad on, nagu ksf v6sa mainis, omavahel ristatavad ja kahest üks koostatav.

Nende prantslaste maine eestis on halb eelkõge seetõttu, et keskmine volksvaageniga harjunud remondiööbik ei ole nendel kasutatud lahendustega tuttav ja seetõttu käib pidev ohkimine teemal kui keeruline kõik on. Kui ma ise perlingoga sõitsin, oli mul üks kindel mees sõjamäel, kes muude asjadega, peale prantsuse kuutide, ei tegelenudki. Ja kõik sai kiirelt ja hästi korda.
Vasta

(25-06-2024, 15:37 PM)Mahno Kirjutas:  ... muude asjadega, peale prantsuse kuutide, ei tegelenudki. Ja kõik sai kiirelt ja hästi korda.

See tuletas meelde isiklikust kogemusest moodustunud slougani: "Osta Peu***t ja tee teenindusse ei rohtu".

/OT lõpp (võib kustutada)
Vasta

ärge unustage, et see mastaap mis seal on on üüratu.
tehnikat viiakse sinna oi kui palju, rinde pikkus on oi kui pikk ja tagalas on oi kui palju tugipersonali
seega see meie käputäis ühesuguseid autosid ei muudaks nii kui nii midagi.
ja loomulikult prantslasi remontiv tegelane vw ei taha näha aga asi on ka vastupidin ju
teisalt on seal niipalju tehnikat, et käib ka seal spetsialiseerumine kindlasti - ehk kõik kiad tassitakse sinna kus neist midagi teatakse 
ja fordid sinna kus neist midagi teatkse
muidugi see intensiivne kogemuste pagas mis nad seal ise saavad annab kindlasti tulemuse, et nad oskavad kõike lõpuks remontida.

olen ise arvamusel et sinna tuleb saata 1. seda mida küsitakse 2. seda mida tahetakse vastu võtta
3. kui muud ei ole siis mida iganes mis sõidab
aga kas selleks täna peaks olema perevagun või multivann selle asmel et kaubik ma pole kindel. 
olen ise sõitnud aastaid 7kohalise perevaguniga mis sarnanes selle sharaniga ja samuti ka piruka kaubikuga siis 
igal juhul eelistaks "töö" tegemisel pirukat

jah ka minu perevagun oli kõrge ja läbivus oli üüber 
aga ta on siiski pereauto, plastikust salongi "pehme" põhjaga ja klaasidega akvaarium
lisaks on pikkuse ja küljeuste tõttu ka kere pehmem - siledate teedega seal ei saa arvestada, üldse teedege ei saa arvestada.
selleks, et asju vedada oleks vaja panna sile põhjaplaat, tugevdada küljed ja ikka jäävad aknad mis selles oludes on kergelt purunevad
kaubik selle võrra lihtsam - kaubaruum on kaubaruum.
Vasta

Olles pidanud esimese põlvkonna Sharani/Galaxy/Alhambra esindajaid hulk aastaid, siis võin tõdeda, et väga hea auto on. Jah, on kalasid, aga sõitmist/vedamist see ei sega. Salong on sileda põhjaga, istemete väljavõtt käib üksi ja loetud minutitega.  Klaase ei õnnestunud lõhkuda, hoolimata kogu kodumajanduse transpordist. Sõiduomadused on ka üle keskmise, värskete amortide/vedrudega oli kruusa lasta absoluutne nauding.

Niikaua, kuni VR6 otsa ei komista, on kõik hästi. Diislid on ka VW kontserni klassika. Kõhu alt tasub vaadata eelkõige poolraamide/karpide olemasolu, need tikuvad meid kandis maamunale naasma.

Kindlasti on sõtta paremaid autosid, aga kui midagi võtta ei ole, siis VW akvaarium on üllatavalt hea alternatiiv.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Ma ei usu, et selliseid surmasid vaja osta on. Aga kui niisama saab, on ehk teine lugu. Vaadake mis raha eest nad maastureid ostavad ja millised surmad need on. Kõik kõlblik kraam on juba ju käigus.
Vasta

Kui jutt juba poolenisti varuosade peale on läinud, siis küsiks soovitusi Volvo OEM juppide ostmiseks, ses mõttes et mõni kohapealne firma, kust võiks parima hinna leida.

Hetkel olen vaadanud leedukate avk-d ja siit leidsin ladu24
Leedukad on osanud grammike soodsama hulgimüüja leida. Iseküsimuseks on asjade kättesaamine, kui sealt just mööda ei sõida juhuslikult. Siia saadavad ostusummast alates 500+km.
Hetkel niipalju kulutada ei plaani.

Olukorra näitlikustamiseks väike võrdlus avkparts.lt ja ladu24.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: _rein_, v126, 5 külali(st)ne