[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(31-05-2024, 07:18 AM)Daff Kirjutas:  Ja teiseks, ma tahaks küsida, et mida see minu amet ette jääb, et seda kogu aeg nina peale kirjutada negatiivses toonis.

Ma ütleks paar sõna sekka siinkohal. Mina ei ole elukutselt autojuht, aga mul juhtumisi on auto, millega ma aegajalt teen midagi. Ma olen korduvalt tähele pannud, et kui mul on tunked seljas ja ma sisenesin või väljusin veoauto kabiinist, siis ma olen automaatselt madalama sordi inimene. Minuga võib siis üleolevalt ja ebaviisakalt suhelda. Kuna ma pean teist elukutset ja valdavalt liigun ringi puhta riidega, siis needsamad tüübid olukorras, kus nad pole mind veoauto kabiinis näinud, suhtlevad millegi pärast teistmoodi.

Ma ei tea, miks see nii on. Kultuur-antropoloogiline eripära lihtsalt, mida maha ei pese. Seega teed targemini, kui ei maini, et oled autojuht. Osa inimestel käivad muidu ajus kohe releeklemmid kokku ja oled nende meelest poollollakas. Haridus, intelligents ega muu taust ei loe mitte midagi.
Vasta

Mina ei tea küll kust sa selliseid inimesi leiad.
Kusagilt peenest restoranist?
Käi siis konsumis, seal on palju meiesuguseid tunkemehi.
Mõnel pole autot ega tööd.
Kõik on võrdsed.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(31-05-2024, 16:53 PM)Envir Kirjutas:  .... ma sisenesin või väljusin veoauto kabiinist, siis ma olen automaatselt madalama sordi inimene. Minuga võib siis üleolevalt ja ebaviisakalt suhelda. .....
Aga kui kabiinist selline välja ronib?
https://www.youtube.com/watch?v=pkevZAUasCs
Rolleyes Toungue
Vasta

(31-05-2024, 11:19 AM)stretch Kirjutas:  "Laeva juhtum" Big Grin
Mingisuguse viie päti jutu põhjal rahva meelsuse üle otsustamine ei näita just kõige sügavama analüüsivõime olemasolu. Hiljuti keegi justkui selgitas siin foorumis pikalt ja kannatlikult taoliste üldistuste libedast teest, aga eks inimene ole visa õppima.
Arvestades, et ministrite puhul jääb usaldus 34-8(!!!!!)% vahele https://www.kantaremor.ee/pressiteated/m...ud-michal/ siis see probleem on ikka laiem kui 5 pätti. kas me nüüd kõik sõda ihaldaks on iseasi aga nii kurjasid inimesi, kes räägivad pisut emotsionaalselt on.. palju. Automaks (õigemini selle salakaval ning ette hoiatamata sisseviimine) pole muidugi katkise ühiskonna alugus ega ilmselt mitte ka lõpp.
Vasta

Mina teen veokijuhi ametis alles esimesi samme, aga millegipärast on mul just vastupidised kogemused. Ehk kui sul on oranžide nüanssidega munder seljas - soovitavalt veel siit-sealt savine - on inimesed abivalmivad ja heasoovlikumad. Nii mõnigi kord olen pahandustest pääsenud olukordades, kus nn peene dändina oleks ilmselt lajatatud täie rauaga. Nüüd siis tean, et vastaspool alandub kolmeaastase debiiliku tasemeni ja püüab väljakutsega kiirelt ühele poole saada. Ent erinevalt paljudest kontoriamööbidest - mis näib vähemasti pealinnas olevat kõikse tähtsaim asi maailmas - teevad veokijuhid tõesti vajalikku ja kohati üsna keerulist tööd.
Vasta

Miks ja miks! 
Sest Siim, kloostri tagant, on nii tahtnud, juba ammu on tahtnud.
Vasta

Kütuseaktsiisi tõus. Elektriaktsiisi tõus. Võrguteenuse tõus. Maamaksu tõusu vabaks laskmine . Käibemaksu tõus  (see mõjutab kõiki raha eest tarbitavaid asju) .Tulumaksu tõus. Võib -olla midagi ununes , nende kõigiga ollakse nõus , aga automaksu vastu ollakse (koos registreerimistasuga) ,siis miks ikka peab seda tegema ?Tegelikult tõusevad nii tubaka- ja alkoholiaktsiis ka ,kuid see on teine teema ja vaba valik .Samas selle kraami tarbijad riskivad oma tervisega ,et aidata riigikassat täita + järelikult ei taha ka pensionärina riigile koormaks olla .  Tallinnas on palgad suuremad ,kui võrumaal või ida-virumaal ,lisaks ühistransport tasuta ,siis on ju automaks ebaõiglane . Õiglane oleks see ,et kõik allkirja andnute sõidukid vabastatakse maksust -teised olid ju nõus ! Samas hr. Randpere lausus ,et automaks maksustabki rikkaid ( 09.juuni tv3 uudised)  ! Võta nüüd kinni ,kus on tõde ?
Vasta

(14-06-2024, 17:23 PM)tcumen Kirjutas:  Miks ja miks! 
Sest Siim, kloostri tagant, on nii tahtnud, juba ammu on tahtnud.

Tegelikult on REF olnud nende maksude vastu pigem, praegu on mingi räme jant käimas, eriti kogujate vaatevinklist. Ehk ongi näpud põhjas? Küllap on. Ei olnud vaja niimoodi laristada!
Lisaks automaksu koputajatele võiks siia lisada ka need nimed, kes suuremad kuluallikad läbi kopsisid, st olukorra tekitasid. Kõlbmatu küür, mis asub vales kohas, pooleteistaastane emapalk, 3. lapse hiigeltoetus ja kindlasti veel mõni, mis kohe meelde ei tule. 
Ametnikkonna paisumine veel juurde.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

No võibolla ma mäletan valesti, aga just tolle Siimuga need automaksu jutud juba aastate tagant mulle seostuvad. Ja Siimu lapsuke see erakond ju on.
Vasta

Automaksu ja tulevase kinnisvara maksu häda on see, et nendega on keerulisem võidelda, kui ülejäänud loeteluga.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Juba aastaid tagasi  ehk siis eelmise "uusakoski" aktsiooni tulemusel jäi ka riigil palju raha saamata. Kiusati ja mõnitati aga selle peale ametnikunirud ei tulnud, et kui need vanad autud oleks käiku jäänud, oleks ka hulga raha laekunud. Tarbivad ju need "romud" tagavaraosi, kütust, õlisid ja ka ringi rallitav vanamehenäss ostab tanklast burksi ja limpsi... Nüüd astutakse täpselt samasuguse reha otsa! On ikka ajud kellegil, rsk!
 Nüüd on asjale lisandunud ka riigikaitse teema. Kui nüüd maal hävituslaine üle käib, ei ole siit võtta ei süüa ega ka sõidukeid! Vanasti oli igas külas hulga veoautosid, nüüd ehk mõni üksik. Ja jääb üle nentida- kes tegi- ise tegi! 
 
Kõige toredam kingitus kõigi meie poolt oleks see, et nad ei saaks meie  rahast sentigi!

T.
Vasta

Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(16-06-2024, 12:56 PM)13piisab Kirjutas:  Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?
Jube uudishimulik oled!
Halloo, siin olen.
Miks ma ei peaks neid kiruma. Kui ei mõelda seadusi tehes kõige ja kõigi peale siis miks ma ei peaks kiruma? See läbu ja kinu käib ju meie kõigi raha eest. Parema meelega ei annaks sellistele raha.
T.
Vasta

(16-06-2024, 14:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(16-06-2024, 12:56 PM)13piisab Kirjutas:  Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?
Jube uudishimulik oled!
Halloo, siin olen.
Miks ma ei peaks neid kiruma. Kui ei mõelda seadusi tehes kõige ja kõigi peale siis miks ma ei peaks kiruma? See läbu ja kinu käib ju meie kõigi raha eest. Parema meelega ei annaks sellistele raha.
T.
Aga ära siis anna.
Täitsa vaba valik ju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne