Ikka ja jälle seda automaksu!

Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Vasta

(11-02-2024, 10:08 AM)ivo86 Kirjutas:  Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Proovime puust (ja ehk tiba punaseltki)

Näitan inimest, kel pole 30 aastat või enam palk tõusnud - pole palka saanudki. Plass lugu eksole. Karjääriredelil arengut ka ei otsi veidralkombel. Hoogu võtan usinasti maha aga palka pole tänaseni saanud.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(11-02-2024, 10:26 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(11-02-2024, 10:08 AM)ivo86 Kirjutas:  Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Proovime puust (ja ehk tiba punaseltki)

Näitan inimest, kel pole 30 aastat või enam palk tõusnud - pole palka saanudki. Plass lugu eksole. Karjääriredelil arengut ka ei otsi veidralkombel. Hoogu võtan usinasti maha aga palka pole tänaseni saanud.

Vaheta sõna "palk" sõna "sissetulek" vastu. Mõte jääb samaks.

Eeldame siis, et sa oled mingi ettevõtja, kes teiste maksude eest arstil käib ja endale "palka" ei maksa, sest leiab, et see pole õiglane.
Sa tahad väita, et 10 aastat tagasi  ja praegu teenib ettevõtja sama töö eest sama palju sissetulekut või? Päris fekaal ettevõtja siis.
Reaalsus on see, et ega ei teeni küll.
Vasta

Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Vasta

(11-02-2024, 11:03 AM)vant Kirjutas:  Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?
Vasta

(11-02-2024, 11:21 AM)klemm Kirjutas:  Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?


Küllap neid pätte on igasuguseid. Mõni mitte ainult ei oma tervisekassat, vaid on seal kohe päris kõrges ametis.
Vasta

(11-02-2024, 11:21 AM)klemm Kirjutas:  
(11-02-2024, 11:03 AM)vant Kirjutas:  Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?
Kui nüüd natuke sisulise(ma)lt vaadata, siis tervisekassat omavad päris mitmed. Neist mitmetest mitmed on suisa poliitikud ja ametnikkujad. Palun siinkohal mitte segiajada õpetajatega, teadlastega (kahe eelneva kategooriaga haakuvad ka teadustöötajad-õpetlased), politseinikega. Prääksun siin kah selle pättettevõtjana, kes oma tegelikud tervisekulud maksab sellest rahast, millelt on maksud juba mahaarvatud ja kinnipeetud Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Järjekordse solvumis- ja tümitamisvooru asemel võiks natuke hoogu maha võtta ja selgitada, et kui põhimõtteliselt maailma kõige lihtsama ja hariduse mõttes vähenõudlikuma töö tegija ei saa miinimumpalka, siis kes seda üldse peaks saama? Kilpkonnapuuri valvur? Tööjõukulud moodustavad poe käibest üsna suure osa, näiteks Tallinna Kaubamaja Grupil 12% käibest (aruanded on avalikud: https://www.tkmgrupp.ee/investorile/aruanded/ ), rohkem palka makstes lähevad kohe ka kaubad kallimaks, kusjuures seal on veel see efekt, et näiteks 10% hinnatõus ei tähenda automaatselt sama suurt käibekasvu, sest inimesed hakkavad vähem ja odavamat kaupa ostma. Hetkel see olukord ongi täpselt selline: https://www.err.ee/1609237140/eesti-jaek...-protsenti . Tüüpiline hobisotsialisti vastus siinkohal on muidugi see, et "aga ettevõte teenib ju kasumit, selle arvelt tõstetagu", aga kui omaniku poolt teenitav kasum inflatsiooni ei ületa, siis miks peaks tema üldse poodi pidama?

Ja päästjate ning politseinike palk tuleb sellestsamast riigieelarvest, millesse panustamise vastu te siin võitlete.

Teie maailmapildis oleks kuskil justkui mingi valitsuse ja teiste kurjade inimeste poolt kontrollitav hiiglaslik pangaautomaat, mille juures piisaks nupuvajutusest, et kõik oleks korraga rikkad, hoitud, saaks osta kesklinna kinnisvara ja nii edasi, aga reaalsuses tuleb iga sent, mida kellelegi palgana makstakse, enne kellegi teise käest kokku korjata. Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Vasta

(11-02-2024, 12:58 PM)Jesper Kirjutas:  Järjekordse solvumis- ja tümitamisvooru asemel võiks natuke hoogu maha võtta ja selgitada, et kui põhimõtteliselt maailma kõige lihtsama ja hariduse mõttes vähenõudlikuma töö tegija ei saa miinimumpalka, siis kes seda üldse peaks saama? Kilpkonnapuuri valvur? Tööjõukulud moodustavad poe käibest üsna suure osa, näiteks Tallinna Kaubamaja Grupil 12% käibest (aruanded on avalikud: https://www.tkmgrupp.ee/investorile/aruanded/ ), rohkem palka makstes lähevad kohe ka kaubad kallimaks, kusjuures seal on veel see efekt, et näiteks 10% hinnatõus ei tähenda automaatselt sama suurt käibekasvu, sest inimesed hakkavad vähem ja odavamat kaupa ostma. Hetkel see olukord ongi täpselt selline: https://www.err.ee/1609237140/eesti-jaek...-protsenti . Tüüpiline hobisotsialisti vastus siinkohal on muidugi see, et "aga ettevõte teenib ju kasumit, selle arvelt tõstetagu", aga kui omaniku poolt teenitav kasum inflatsiooni ei ületa, siis miks peaks tema üldse poodi pidama?

Ja päästjate ning politseinike palk tuleb sellestsamast riigieelarvest, millesse panustamise vastu te siin võitlete.

Teie maailmapildis oleks kuskil justkui mingi valitsuse ja teiste kurjade inimeste poolt kontrollitav hiiglaslik pangaautomaat, mille juures piisaks nupuvajutusest, et kõik oleks korraga rikkad, hoitud, saaks osta kesklinna kinnisvara ja nii edasi, aga reaalsuses tuleb iga sent, mida kellelegi palgana makstakse, enne kellegi teise käest kokku korjata. Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Palun siinkohal üldistustega mitte lahmida, mõned inimesed teavad riigi nimelise puhveti toimimisest palju rohkem, kui nad elades teada tahaksid. Piltlikustamiseks sobib Matrix-i tabletivaliku moment.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(11-02-2024, 12:58 PM)Jesper Kirjutas:  ... Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Ma ei oska arvata, kui palju oleks selliseid inimesi nagu mina aga ... kui oleks üks pood, kus pole turvamehi, kassapidajaid ja saalitöötajaid vaid hoopis MÜÜJAD, kes leti tagant annavad mulle soovitud kauba ja oskavad ka soovitada, võrrelda ühe nimega erineva tootja tooteid etc etc siis mina suunduksid sellesse poodi ja jätaksin need orienteerumismänge viljelevad ja ostajate kaubatundmist testivad selvepoed kuivale vaatamata kuni 25% hinnavahele. Suurema hinnavahe puhul võib-olla hakkaks mõtlema. Aga miks peaks hinnavahe suureks kujunema? Osa töötajaid elik turvamehed jms jäävad ära, igasugu it-lahendustele tuleks ka palju vähem kulutada, tühja saalipinda ehitada ja üleval pidada ...
Sama ja veel rohkem kehtib ka tanklate puhul, igasugu oma pead vaevavate nr-tuvastuse ja äppidega maksmise asemel tankija-poiss oleks väga hää, ei pea autost külma ja vihma kätte ronima, oma käsi määrima jpm hääd.
Vasta

Konkreetselt minu asumis on viimase 10a jooksul 3 sellist poodi kinni pandud, üks veel hingitseb. Pakuks, et enamik inimesi vaatab ikka eelkõige hinda.

Kreekas on osades tanklates selline süsteem, et saad valida, kas täidad ise paagi või täidetakse sinu eest. Hinnavahe oli 20 senti liitrilt ja teenindusega poolel paistsid ainult turistid, kes vbl polnud veel lahti jaganud, et see teenus nii kallis on.
Vasta

(11-02-2024, 14:37 PM)Jesper Kirjutas:  Konkreetselt minu asumis on viimase 10a jooksul 3 sellist poodi kinni pandud, üks veel hingitseb. Pakuks, et enamik inimesi vaatab ikka eelkõige hinda.

Kreekas on osades tanklates selline süsteem, et saad valida, kas täidad ise paagi või täidetakse sinu eest. Hinnavahe oli 20 senti liitrilt ja teenindusega poolel paistsid ainult turistid, kes vbl polnud veel lahti jaganud, et see teenus nii kallis on.
Pakuk puusalt, et need kinnipandud poed olid väikesed, olematu kaubavalikuga ... aga kõrval suur, kus on kõik olemas. Aga selline suur pood, kus on iga 5m tagant uus lett/kiosk/sektsioon erineva kaubagrupiga ja müüja teab, mida ta müüb (st tunneb kaupa, erinevused, oskab soovitada). Nt mille poolest ühe firma saapamudelid erinevad üksteisest, millistesse oludesse sobivad, millised on veekindluse näitajad, soojustuse maht, kaal jms. Praegu netipoes vaid reklaamtekstid, 6 mudelit aga milles erinevus? Müüja-kaubatundjat on vaja!
Teenindusega tankla on hea, pole muret võõrkeelse ja tundmatu liidesega seadmetega, pistad vaid raha tankijale pihku. Vanasti venes käies mulle kohutavalt meeldis tanklas ennast valge inimesena tunda käsi määrimata ...
Vasta

A mis värvi inimesena see tankija siis end tundma peab? Ja mis palka saama, ega Jumala eest ometi miinimumi?

Kõik see heietamine on nunnu, aga selliste mõttetute töökohtade loomine ei lahenda ühtegi probleemi, vaid toodab neid juurde.
Vasta

Suur kaubanduskett saab tootjale mingil määral hinda dikteerida  (  näit.prisma ,selver) ,sest kauba kogused on suured võrreldes ühe tavalise külapoekesega .
Vasta

(11-02-2024, 18:07 PM)entson Kirjutas:  Suur kaubanduskett saab tootjale mingil määral hinda dikteerida  (  näit.prisma ,selver) ,sest kauba kogused on suured võrreldes ühe tavalise külapoekesega .

Tegelikult käib see asi hoopis sedapidi, et vanatallinna ja kommikarpidega(tänases mõistes siis reisifirmade kinkekaartide ja muu sellise träniga) seltsimehed erinevatest tootjafirmadest seisavad selverites vastavate tädide uste taga sabas(või jällegi kirjutavad e-kirju), et nende tootele umbes nädalaks allahindlusega hinnalipik külge keerataks.
Vasta

(11-02-2024, 18:30 PM)alfredo Kirjutas:  
(11-02-2024, 18:07 PM)entson Kirjutas:  Suur kaubanduskett saab tootjale mingil määral hinda dikteerida  (  näit.prisma ,selver) ,sest kauba kogused on suured võrreldes ühe tavalise külapoekesega .

Tegelikult käib see asi hoopis sedapidi, et vanatallinna ja kommikarpidega(tänases mõistes siis reisifirmade kinkekaartide ja muu sellise träniga) seltsimehed erinevatest tootjafirmadest seisavad selverites vastavate tädide uste taga sabas(või jällegi kirjutavad e-kirju), et nende tootele umbes nädalaks allahindlusega hinnalipik külge keerataks.

Arvad või tead?
(Telc@5 aastat sektoris vastaval tööl olnud)
Vasta

(11-02-2024, 18:37 PM)Telc Kirjutas:  
(11-02-2024, 18:30 PM)alfredo Kirjutas:  
(11-02-2024, 18:07 PM)entson Kirjutas:  Suur kaubanduskett saab tootjale mingil määral hinda dikteerida  (  näit.prisma ,selver) ,sest kauba kogused on suured võrreldes ühe tavalise külapoekesega .

Tegelikult käib see asi hoopis sedapidi, et vanatallinna ja kommikarpidega(tänases mõistes siis reisifirmade kinkekaartide ja muu sellise träniga) seltsimehed erinevatest tootjafirmadest seisavad selverites vastavate tädide uste taga sabas(või jällegi kirjutavad e-kirju), et nende tootele umbes nädalaks allahindlusega hinnalipik külge keerataks.

Arvad või tead?
(Telc@5 aastat sektoris vastaval tööl olnud)
Telc täpselt nii ongi, et kõik arvavad külajuttude põhjal. Tootjad seisavad sabas, et nende toode letile jõuaks
Vasta

Kui vaid keegi mulle ka nii tooks.
Selle asja nimi on kickback. See on seadusega ja vangimajaga karistatav.
Kui on konkurss ja võitja teeb su kontorile suvepäevad välja või kasvõi jõulukingi, siis on tegu ebaausa konkurentsiga ja tuleks uus konkurss kuulutada.
Inimesed, palun kujutage vähem ette. Seda fantaasialendu on näha nii siin, covid kui ka valimiste teemas.

Meils iin on hetkel väga lihtne teema: Valitsus tahab ilma libestita teha jämesooleuuringut! JA veel sellist, mida pole isegi heaks kiitnud pimedas uuringus osaleja, uuringus osalejale öeldi ainult, et uuringu aluseks on tavapärase elu jätkamine ilma maksuküüruta, mitte uuringud, katsetamised ja muud teaduslikud ning mitteteaduslikud eksperimendid automaksuna, Rail Balticu investeeringuna, õlitehase investeeringuna jne jne. Viimase maksumaksja 300 milkut põhjustatud kahjum tuleb aga ainuisikuliselt Kertu Birgit Anton'i põhjustatud idiotismist.
Ilmselgelt pole meil tegu siin ka mafia ja kartelli ja muude asjadega, sest kodanik elab edasi, mafia puhul oleks juba Männikule kadunud, ehk äkki jõuab siin ka vähemmõtlevale kodanikule kohale, et pole väga vaja vandenõusid otsida, piisab ühest lollist ja ülejäänud juba läheb ise riburadapidi käiku.
Edinselt, see siin on AUTOMAKSU TEEMA!!!
Ma juhin sellele tähelepanu tegelikult juba 5't korda siin teemas aga kõik ignoreerivad ja tulistavad emotsionaalselt kõigest muust edasi, kui asjast, mida ei tohi teha ja mille ära hoidmiseks tuleb legaalsed alused leida ja autoliidu poolt teha näiteks ettepanekud: Jah automaksule, kütuseaktsiisi kärbime maha sel juhul. Näiteks nii!
Vasta

(11-02-2024, 20:05 PM)hobiautod Kirjutas:  Telc täpselt nii ongi, et kõik arvavad külajuttude põhjal. Tootjad seisavad sabas, et nende toode letile jõuaks

On see siis kaubanduskeskustes teisiti?
Raha eest tehakse kõike, ka allahindlusi, kui letid on tooteid täis ja sa tahad enda toote ka sinna riiulile saada, siis kuidas see ruum sinna tekitatakse. Kasvõi riiulite otstes olevad soosduspakkumised, kõik käib raha eest!
Miks on näiteks kõrsikud, igas poes kõige alumisel riiulil?
Vähemalt 1/3 (toid) kauba hinnast on kulu selle müügile kaubanduses + (tavaliselt on see miinimum) 3 kuud raha ootamist, peale kauba mahamüümist kaubanduskeskuse poolt.
Vasta

(11-02-2024, 21:42 PM)deus Kirjutas:  Kui vaid keegi mulle ka nii tooks.
Selle asja nimi on kickback. See on seadusega ja vangimajaga karistatav.
Kui on konkurss ja võitja teeb su kontorile suvepäevad välja või kasvõi jõulukingi, siis on tegu ebaausa konkurentsiga ja tuleks uus konkurss kuulutada.
Inimesed, palun kujutage vähem ette. Seda fantaasialendu on näha nii siin, covid kui ka valimiste teemas.

Meils iin on hetkel väga lihtne teema: Valitsus tahab ilma libestita teha jämesooleuuringut! JA veel sellist, mida pole isegi heaks kiitnud pimedas uuringus osaleja, uuringus osalejale öeldi ainult, et uuringu aluseks on tavapärase elu jätkamine ilma maksuküüruta, mitte uuringud, katsetamised ja muud teaduslikud ning mitteteaduslikud eksperimendid automaksuna, Rail Balticu investeeringuna, õlitehase investeeringuna jne jne. Viimase maksumaksja 300 milkut põhjustatud kahjum tuleb aga ainuisikuliselt Kertu Birgit Anton'i põhjustatud idiotismist.
Ilmselgelt pole meil tegu siin ka mafia ja kartelli ja muude asjadega, sest kodanik elab edasi, mafia puhul oleks juba Männikule kadunud, ehk äkki jõuab siin ka vähemmõtlevale kodanikule kohale, et pole väga vaja vandenõusid otsida, piisab ühest lollist ja ülejäänud juba läheb ise riburadapidi käiku.
Edinselt, see siin on AUTOMAKSU TEEMA!!!
Ma juhin sellele tähelepanu tegelikult juba 5't korda siin teemas aga kõik ignoreerivad ja tulistavad emotsionaalselt kõigest muust edasi, kui asjast, mida ei tohi teha ja mille ära hoidmiseks tuleb legaalsed alused leida ja autoliidu poolt teha näiteks ettepanekud: Jah automaksule, kütuseaktsiisi kärbime maha sel juhul. Näiteks nii!
Ma kohe kuidagi ei tahaks toetada mõtet see maks kehtestada vaatamata sellele kas mingit teist maksu langetatakse või mitte.
Siiski peaks ühiselt olema nulltolerants selle maksu suhtes ja ei mingeid läbirääkimisi väljapressijaga.
Praegu käivad erinevad lobistid viletsuse ust kraapimas, et äkki meile tehakse väike erand või maksame teistest natuke vähem.
Seda maksu ei saaks tehagi ja kui ka tehakse siis kätte ei saaks sentigi kui rahvas ühtne oleks ja ei maksaks.
Ma kardan seda stsenaariumit, et need huvigrupid käivad ühekaupa ära erinevatel aegadel et omavahel kokku ei puutu aga milline huvigrupp esindab maal elavat väikse sissetulekuga inimest kellel on seda autot kõige rohkem vaja ja kellel pole oma esindajaid lobistama saata.
Isegi pealinnas ei saa pere ilma hakkama kui on vaja lapsed lasteaeda saada ja ise kahte kohta tööle ning pärast kokku korjata.
Mida siis lihtne maainimene peab tegema, kes on oma teeoludele sobiva jõuvankri soetanud ja maksavad liisingut, euribori ja veel midagi et söögile jääbki 50 eurot nädalas.
Kust nad selle 600 eurot aastamaksu omale võtavad?
Söövad 40 euro eest nädalas või kingivad oma vara ära, mis on juba pea kinni makstud?
Müüa seda enam mõistliku hinnaga ei õnnestu sest peale maksu kehtestamist kaob nõudlus selliste autode vastu.
Sellesse olukorda on võimalik ka oma soovita sattuda kui korteriühistu enamus endises kolhoosimajas otsustab investeerida ja laenu võtta ning inimesel polegi valikut...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: BchPls, 14 külali(st)ne