aga kust ma need balloonid, voolikud ja keevituspitsid saan?aga kas muidu gaasiga keevitamine tuleb odavam kui traatkeevitus aparaatide ja elektroodkeevitus aparaatidega tegemist ?
Postitused: 3,135
Teemad: 69
Liitus: Sep 2002
Maine:
60
Ei ole ARKis sellist nõuet.
Postitused: 553
Teemad: 13
Liitus: Apr 2005
Maine:
3
Kui järele mõelda, siis enamus ajast olen keevitust kasutanud mitmesuguste statsionaarsete asjade keevitamiseks (trepikarkass, antennimast). Minichopperi raamil said enamus liidetest dubleeritud ning väga korralikult keevitatud (tühimikud relakaga välja ning uus keevitus tekkinud lõikesse). Ohutuse mõttes aretan ikkagi kiirusepiiraja peale (~30 km/h). Mingite võimsamate sõidukite kallale kindlasti ei julge minna, esiteks võivad kasutatavad materjalid liiga väikese mehhaanilise vastupidavusega olla ning ega keevisliide alati päris ühtlane pole.
Koduseks kasutuseks on alalisvoolu-elektroodkeevitus igati piisav :
ilma lisakulutusteta saab valida antud tööks kõige sobivamaid elektroode,
elektroodid ei maksa eriti palju (traadi ja gaasi kohta ei tea) ja leek on suhteliselt püsiv. Väiksema läbimõõduga elektroodidega (ilmselt sõltub ka elektroodist, meie keevituse parameetrid võivad samuti ebasobivad olla) on juhtunud, et kogu elektrood tuleb korraga ära kulutada, sest poolik enam lihtsalt ei ,,sütti" vaid jääb detaili külge ja hakkab üleni hõõguma, kuni hoidiku juurest läbi põleb. Gaasi ja traadiga keevitamise tahaks ka ära proovida.
Postitused: 1,673
Teemad: 188
Liitus: Sep 2001
Maine:
16
Toruraami ehitamisest niipalju võistlusspordis, et EAL kaalub minuteada kroom-molübdeen toruraamide keelamist just seetõttu, et õnnetusekorral kehvalt tehtud puurid võivad keevituskohtadest puruneda. Et kui Cr-Moly torusid keevitada vaja kokku on siis otsida kindlasti spetsialist, kes tunneb nende torude keevitamise tehnoloogiat ja on seda ka varem teinud. Ei ole vist eriti tore kui mõni turvapuuri tala või mis iganes tugeva löögi järel ära murdub ja tänu sellele kehavigastusi tekitab...
aga millised torusi kasutatakse raamide tegemiseks?
Postitused: 3,135
Teemad: 69
Liitus: Sep 2002
Maine:
60
Tõmmatud terastoru. Kergem on kasutada kandilisi torusid, neid on kergem kokku klapitada. Minu hinnangul ei ole korraliku MIG-iga korralike torude raamiks kokku keevitamine niiiii kohutavalt raske, aga vajab siiski veidi harjutamist ja kainet mõistust. Suhtumisega stiilis "MIG maksab ropult palju, parem võtan gaasi" nüüd küll ühtegi autot valmis ei ehita.
Postitused: 1,673
Teemad: 188
Liitus: Sep 2001
Maine:
16
Gaasiga keevitamine on minuarvates kindlasti kallim ja aegakulutavam. Niipalju kui mina olen gaasiga keevitanud vajab see rohkem vilumust kui elektril põhinevad keevitused. Seal on hulga keerulisem ka saavutada vajalik (õige) temperatuur metallide omavaheliseks sulamiseks. Nt. sulatad selle keevitustraadi küll ülesse ja ta sulab 2 liidetava koostu/detaili vahele/peale, aga tegelikult sulas ainult ära see traat ja detailid ise suht õrnalt koos.
Pigem ongi gaasiga hea keevitada õhemaid asju nagu plekk jne. Kuigi plekki keevitades ära ühte koha liigapalju kuumuta... läheb kõveraks...
Elektriga saavutad vajaliku temperatuuri koheselt. Loomulikult peab vastavuses olema voolu tugevus keevitatava metalli paksusega.
Enivei loe suvalist lukksepa õpikus, kuidas see asi käib täpsemalt...
Sven@amatöör-keevitaja
Postitused: 3,135
Teemad: 69
Liitus: Sep 2002
Maine:
60
Unetu, asi pole põhimõttelises saamises. Sellise projekti ja sinu poolt seatud algtingimuste puhul on MIG lihtsalt optimaalne. Gaasiga õpid kõigepealt 10 aastat ametit, siis teed lõpuks ühe korraliku raami.
Eks see muidugi sõltub inimesest, aga minu isikliku hinnangu kohaselt ei tasu see mõnetuhandene kokkuhoid end ära, elu ja tervise hind on kõrgem.
Kõige parem oleks üldse TIG-iga raami keevitada.
aga voolukõikumine ei loe?
Postitused: 3,631
Teemad: 113
Liitus: Jan 2003
Maine:
34
09-11-2005, 19:33 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 09-11-2005, 19:36 PM ja muutjaks oli
13piisab.)
Jesper, sa räägid MIGiga (paksu seinaga) torude keevitamisest - aga kas tõesti mõne võimsama traatkeevitusega midagi enamat kui õhukest plekki keevitada annab? Sest traatkeevitused, mida mina näppinud olen (3f, 0.8mm traadiga), pole küll muuks passinud, kui õhukese plekiga mängimiseks...
teet,
tõsisemateks töödeks (s.h. väljalasketorustikud) siiski 3..4mm elektroodi ning 150..200A voolu kasutab
kas see wolframelektrood on siis kallim kui teised elektroodid