Plastiku kroomimine
#1

Olen kuulnud,et Eestis on võimalik nüüd ka plastikjuppe kroomida.
Kas keegi teab täpsemalt?[/b]
Vasta
#2

Mina olen kuulnud, et Eestis ei tehta.
Mingi aeg pakkus keegi kroomile sarnanevat värvimist, aga see asi vajus samuti kuhugi ära...

Mujal maailmas (USA, GB jne) suht tavaline asi...
Vasta
#3

mõne aja eest siinsamas foorumis juhatati mind vasetamise küsimuses galvaanika.ee nimelisse kohta.
nende kodukalt vähemasti loen välja, et kroomida saab millele tahes, plastid kohe otsesõnu mainitud.
seega, ehk tasuks küsida.
mainin kohe ära, et inimestel on ilmselt käed-jalad tööd täis. telefoni ei kiputa võtma, aga alati on hiljem tagasi helistatud. ja meilidele vastamine võtab ka aega. võiks eeldada, et tehakse siis vast head tööd, kui hõivatuse tase kõrge on.
Vasta
#4

Plasti galvaniseeriti juba õndsal vene ajal. Töötasin kunagi Viisnurgas, kus tehti ka ohtralt kapinuppe, terve Venemaa jaoks. Kunagi olid väga moes läikiva metallikihiga kaetud kapinupud. Kas see oli kroom, nikkel või miski muu, ei tea. Minu ajaks oli galvaniseerimine praktiliselt lõpetatud. Tean vaid tolleaegset tehnoloogiat - jupp pandi koos fooliumiribaga vaakumkambrisse. Õhk pumbati välja. Fooliumile anti kõva ätakas voolu, nii et see aurustus. Kõrgepinge abil tekitatud elektrivälja mõjul sadestus suur osa metalliaurust jupstükile.
Üks kolleeg taastas selle massina abil oma uunikum-BMW laternate reflektoreid, mis olid ära roostetanud. Natuke kärnased jäid need roostes olnud kohad, aga muidu läikis küll.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

(08-12-2010, 14:10 PM)diesel Kirjutas:  juhatati mind vasetamise küsimuses galvaanika.ee nimelisse kohta.
nende kodukalt vähemasti loen välja, et kroomida saab millele tahes, ...
seega, ehk tasuks küsida.
...ilmselt käed-jalad tööd täis.
...telefoni ei kiputa võtma, aga alati on hiljem tagasi helistatud.
...ja meilidele vastamine võtab ka aega.
võiks eeldada, et tehakse siis vast head tööd, kui hõivatuse tase kõrge on.

bla-bla...
Mina ei saanudki aru, tehti see vajalik asi sul siis ära või ei tehtud?

Või pean selle teadasaamiseks taas selle kadalipu läbima, et helistan telefonidele, mida ie vastata ja saadan meile aadressidele, kus kedagi hetkel pole, kuna tööd on nii kuradima palju ...(et minfgit fking klienti teenindada küll enam ei jõua)...?


(08-12-2010, 19:16 PM)Basilio Kirjutas:  Plasti galvaniseeriti juba õndsal vene ajal.
... Minu ajaks oli galvaniseerimine praktiliselt lõpetatud.
... Natuke kärnased jäid need roostes olnud kohad, aga muidu läikis küll.

Kõik me teame, et galvaniseeriti vene ajal - Estonia mudelid ja välklambid on kõigil meeles.

On siis kellelgi kogemus, et täna ja raha eest tehakse või ei ole?

Niisama kõvatada pole ju vaja...(a la mul vanaisa kroomis, aga nüüd on juba vana ja väsinud...)..ja edasi meid see mitte kuidagi ei aita...
Vasta
#6

bla-bla või mitte.
kirjutasin vaid, et sääl lehel sellist teenust pakutakse.
mida see päriselus tähendab, ei tea.
minu meilile pole säält siiani vastust tulnud, seega rohkem kommenteerida ei mõista.
kui sul kange himu reaalselt miskit teha lasta on, siis ehk vaevuksid helistama või tallinnas käies ehk säält läbigi minema.
vabandan, et julgesin sõna võtta ja katsun edaspidi sarnaseid soovitusi mitte anda, et keegi ei peaks minu jutu lugemisele oma kallist aega raiskama.
Vasta
#7

http://www.galvaanika.ee/kroomimine.html

Väidavad, et kroomivad ka plastmassi.
Vasta
#8

(14-12-2010, 20:57 PM)stihl Kirjutas:  
(08-12-2010, 14:10 PM)diesel Kirjutas:  juhatati mind vasetamise küsimuses galvaanika.ee nimelisse kohta.

bla-bla...
Mina ei saanudki aru, tehti see vajalik asi sul siis ära või ei tehtud?

Või pean selle teadasaamiseks taas selle kadalipu läbima, et helistan telefonidele, mida ie vastata ja saadan meile aadressidele, kus kedagi hetkel pole, kuna tööd on nii kuradima palju ...(et minfgit fking klienti teenindada küll enam ei jõua)...?

Ega vist vabatahtlikke selle kadalipu läbimiseks siit foorumist ei leia, kes seda sinu eest teeks. Ära minu peale looda! Ja ära mu peale pahanda selle pärast! Sind püüti ju aidata aga sina loodad, et keegi sinu eest rabama hakkab ja pahandad kui see nii pole. Sellise suhtumisega võid tulevikus arvestada oma küsimustele üksmeelse vaikusega.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

(15-12-2010, 13:07 PM)aavu Kirjutas:  Sind püüti ju aidata aga sina loodad, et keegi sinu eest rabama hakkab ja pahandad kui see nii pole. Sellise suhtumisega võid tulevikus arvestada oma küsimustele üksmeelse vaikusega.

Noh, kui vähe hoolikamalt lugeda, vast selgub, et mul polnud antud juhul abi vajagi...Cool

Huvi pakkus see teema aga küll, vahel endalgi sellist asja vaja.
Aga kuna autotaastamine on mu igapevatöö, siis pikalt jahuda aega pole (a`la homme üks kere haavlipritsi; ülehomme nõuab kunde nimejkirja kroomasjadest, mida taastada ei saa (et uued tellida); eile sain teise auto viimased osad maalri juurest kätte + muud 100 muud häda koguaeg kukil..)

Ja oma küsimustele ma olen harjunud, et ma vastuseid ei saa.
Sest neid ei tea ei sina, aavu, ega Eestis keegi teine...Toungue

Vasta
#10

Ega see kroomi värvimine nüüd kah päris välja surnud ei ole. Ainult hind on sellel värvil 7000kr liiter.
Vasta
#11

(15-12-2010, 23:17 PM)meli666 Kirjutas:  Paistab, et lisaks eelpool toodud firmale saab antud tööga hakkama vähemalt veel üks koht: http://www.vanatehnika.ee/modules.php?na...opic&t=837

Need ülekuldajad tekivad ja kaovad, ei jõua enam arvet pidada:

(10-12-2006, 12:36 PM)krediidiinfo Kirjutas:  FRANCOSTAR OÜ
Aadress: Pärnu mnt 10 10148 Tallinn
Registrikood: 11910484 Põhikapital: 40 000 EEK
Registreeritud: 17.03.2010 Registripiirkond: Harju Maakohtu Registriosakond
Käibemaksu info: Vaata käibemaksu infot
Ettevõtte staatus: Likvideerimisel




Aga 7000.- liiter värvi eest pole ju siis röögatult palju....?
Kõrvaltoa maaler paugust pakkus, et 100 grammi värviga värvib umbes 0,5m2 kaks korda hädaga üle. (ehk kulu 700.- eek + töö)

Päriskroomi eest küsitakse ntx sama pindala kroomimise eest 10000.- (noh, kui arvestada, et 200.-eeku/ruutdets.)

Või panen midagi puusse...? Cool
Vasta
#12

http://www.mazdaklubi.com/foorum/post146...ml#p146128
Siin teemas lõpu poole on sellest juttu natuke.
Vasta
#13

Sain juba aru, jah. Et tuleb korraga see 7kilone pakett välja osta...
(huvitav, kuidas hiinlased suudavad sellise värviga värvitud velge 300.- eeguga müüa...)

Ja päriskroomist asi ikka suht kaugel.
Vasta
#14

www.kroomjakuld.ee

vaatasin et leht annab errori siis nr5212462

eino
Vasta
#15

(08-12-2010, 14:10 PM)diesel Kirjutas:  ja meilidele vastamine võtab ka aega. ...

Pean eelpoolmainitet kontori kiituseks ära märkima, et hinnapäringule tuli vastus alla tunni.
Krt, ameerikas ei saa sa ka nii kiiret reageeringut.
Kroomivad ka plasti, kusjuures kõigepealt vana maha (nagu käib) ja uus peale.

Hinna suurusjärk on nagu ikka, kellele odav, kellele kallis.
Sellise istmenupu katte...

[Pilt: IMGP6044.JPG]

...taastamise eest küsivad paarsada krooni.

Minu jaoks on asi lahendatud.


Vasta
#16

Tere,see on küll väga vana teema aga tõstan seda kuna tegelen asjaga mille nimi on hydrochrome ehk vesikroomimine , https://www.youtube.com/watch?v=GaFJsiBclb0
Kui kellegi huvi siis kontakt on 56291000.Allar
Asukoht on Mõigus ,Kanali tee 8a.
koduleht www.arcar.eu
Saan äkki kellegile abi pakkuda.Teenus üsna värske ja alles "õpime" võib mainida aga ,et mõned asjad on juba ka tehtud ! Loodan,et moded seda maha kohe ei võta ennem minuga kontakteerumist,sest jääb mulje "maksmata "reklaamist Big Grin !
allar@arcar.eu

odavad rendiautod al.5 euri pärv.
 sõidukit euroopa oksjonitelt !
rentida garaaz Mõigus
www.autorola.eu

allar@arcar.eu
Allar
www.arcar.eu
56291000
Vasta
#17

(16-05-2014, 19:40 PM)arcar Kirjutas:  Tere,see on küll väga vana teema aga tõstan seda kuna tegelen asjaga mille nimi on hydrochrome ehk vesikroomimine , https://www.youtube.com/watch?v=GaFJsiBclb0
...

Kuidas antud pinnakatte vastupidavus mehaanilitele vigasatustele (liiv, killustik jms) ja ilmastikuoludele (sh sool) on? Nagu värvilgi?
Vasta
#18

(17-05-2014, 00:59 AM)Illimar Kirjutas:  
(16-05-2014, 19:40 PM)arcar Kirjutas:  Tere,see on küll väga vana teema aga tõstan seda kuna tegelen asjaga mille nimi on hydrochrome ehk vesikroomimine , https://www.youtube.com/watch?v=GaFJsiBclb0
...

Kuidas antud pinnakatte vastupidavus mehaanilitele vigasatustele (liiv, killustik jms) ja ilmastikuoludele (sh sool) on? Nagu värvilgi?
inglastega suheldes pidi olema väga vastupidav,pealis katteks läheb 3komponentne lakk ja soovituslikult võiks asja kasutama hakata alles 12 päeva möödudes kun sinnamaani toimub "ainete sidumine"

täna sai käe soojenduseks tehtud http://nagi.ee/photos/kaval/23356483/
eelnevalt juba proovitud http://nagi.ee/photos/kaval/23349913/
veel on sellised optionid + 7 erinevat värvi pigmenti http://nagi.ee/photos/kaval/23349859/
ajapikku proovin kõik ära katsetada aga hetekel peaks algatuseks korraliku kambri ehitama/ostma.kui keegi oskab abi pakkuda oleks teretulnud.Miinimum oleks värvikamber ca 3x3 m .Sellest esialgu piisaks !Meie kliima on nagu on alla 20c seda teha ei soovitata ! Mina kuidugi tegin kuna kannatustpolnud oodata kuni kambrisse jõuan Big Grin

odavad rendiautod al.5 euri pärv.
 sõidukit euroopa oksjonitelt !
rentida garaaz Mõigus
www.autorola.eu

allar@arcar.eu
Allar
www.arcar.eu
56291000
Vasta
#19

Palju sellse velje tegemine maksab?
Vasta
#20

(17-05-2014, 19:02 PM)ahtos Kirjutas:  Palju sellse velje tegemine maksab?
kui eeltöö tehtud,siis kroomimine on 50 eurtsi 1 velg,koos liivapritsi ja eeltööga 110 jeurut velg ! pind peab jääma klaasjas ennem kroomimist !

odavad rendiautod al.5 euri pärv.
 sõidukit euroopa oksjonitelt !
rentida garaaz Mõigus
www.autorola.eu

allar@arcar.eu
Allar
www.arcar.eu
56291000
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne