muti peletaja

Sellega saab siis seletada seda, miks need sunnikud ikka ellu jäid, kui neile suure tõstukiga jupp aega tomu anti. Pilt oli vägev: selline suur mehine omajagu kulunud tõstuk, millega tsehhi suuri metallikolakaid veeti, möirgab slang korstnaotsas. Pumbati siis sellega tomu käikudesse. Paari päeva pärast poisid itsitasid ainult selle peale ja lükkasid veel kõrgemad hunnikud ülesse.
Vasta

Kusjuures on veel üks asi mida oma maa peal olen täheldanud. Nimelt on olnud 3 kohta kuhu autosid saab parkida - ja seal mutti/võhru ei ole. Õuepeal oli 3 platsi mis on praegugi kui autod isikliku katuse all seisavad puhtad igasugusest jamast. Ühe platsi kohta võiks veel uskuda, et liiga kõvaks pinnas tallatud, kuna isegi rohi ei taha hästi kasvada, aga ülejäänud kaks ei ole seda kindlasti mitte.

Lisaks on aia tagant pesitsuspaigad ära aidanud viia kunagine täitmine kus siis sai 10cm killustikku alla ja 10cm mulda peale...

Samuti vähendan pesitsuspaiku niipalju kui võimalik - st. et igasugused kolahunnikud ja seisvad autod ja ka puukuuride alused on tehtud sobivaks. Puukuuridesse olen kasutanud põhjana vanu telliseid ja ka veneaegset plekki, et nad õhuavasid teha ei saaks. Ja autodele paigaldanud alla samamoodi pleki...

See suvi panid koerad kah oma panuse püüdmisesse....

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Lugupeetud meli666, tööstuslik co2 ei lõhna, proovisin ära Wink. Keevitusgaas on varustatud lisandiga, tavaliselt argoon või midagi sellist, seepärast ka lõhn. Võid kasutada ka limonaadigaasi, aga see on kallim.


Vasta

Argooniga segatud keevitusgaas on agamix,tavaline puhas co2 millega keevitan lõhnab küll.
Vasta

Nu jah, ega ma julgend väga suurt mahvi tömmata kah, viskad papud sirgu sinna samasse mutihunniku kõrvale Big GrinBig Grin


Vasta

(07-11-2012, 23:06 PM)meli666 Kirjutas:  Jään ka pikisilmi tulemusi ootama. Ise ostsin täna prooviks paar komplekti traadist rõngaslõkse. Ühes teises foorumis üks kasutaja neid kiitis väga ja sai oma mutiprobleemist lahti.
Kasutasin ise neid traatlõkse muttide jaoks ja sain seitse tükki kätte suht lühikese aja jooksul. Mutt on ses suhtes loll loom, ei tema lõksu pelga.Wink Muuseas, pontu6 mainib, et haljas lõks on halb lõks.. tegelt mina enda omad halja lõksuga püüdsingi...või...jah, pontu6-l on õigus, need olid juba aastakese kuuri seinal naela otsas seisnud, aga mitte roostes.
Muuseas... gaasitamisest rääkides - võib teha praegu kokkuvõtet. Järgmisel päeval pärast gaasitamist hakkasin aimu saama, mitu tegelast või pesakonda mu krundil tegutseb. Kokku sai viis tükki. Sest muidu üle terve krundi laiali pillatud paarisajast mullahunnikust kerkis teise päeva hommikuks üles viies erinevas kohas paar-kolm tükki. Gaasutasin need uuesti üle ja samamoodi järgmisel päeval. Adusin, et gaasi nagu jätkub kauemakski ja lasksin seda head kraami sõpradele kohe südamest Cool.. Aeglaselt aga pikalt. Täna hommikul oli põhjust kaks kohta/piirkonda üle gaasitada.
Eks siin peab aru andma, et kui käigud paiknevad urbses keskkonnas, nagu mustikapeenar, kus on turvast tugevalt, siis seal on gaasi püsimine pikemalt pinnases küsitav ja seal on aeglane ja pikemalt sussutamine õigustatud. Parem on muidugi tuulevaikne ilm.
Nüüd ootan huviga homsetBig Grin.


Vasta

Minul hakkas traadist rõngaslõks tööle alles peale aastast kuuriseinal "roostetamist". Peale ostmist aeti see järjepidevalt mulda täis ja kasu polnud tast miskit. Ometi sai lõksu pestud ja palja käega mitte näpitud, aga eks "tehase hais" oli ikka küljes.
Vasta

Menuajakirjas (Hansapost)pakutakse niinimetatud mutivästart.Ise pole sellega püüdnud,kuid jänkide saitidelt olen näinud sarnast isendit.Hindki soodne ja sellisega toimetamine äärmiselt lihtne.
Vasta

Mutiteema kuidagi soiku jäänud. Loodame, et Ksf Tift ikka elu ja tervise juures ja pole gaasi ohvriks koos muttidega langenudRolleyes.
Proovisin rõngaslõksud ka ära. Kasu ei midagi neist, aeti ainult nii hullult mulla alla, et andis välja kaevata. Varjuks kasutasin pada.
Võibolla paigaldasin ka valesti, aga joonise järgi sai nagu toimetatud.
Muuseas, sai räägitud juhuslikult ühe elukutselise aednikuga. Tema soovitus oli, et mitte mingil juhul mutte aiast lõplikult ära hävitada. Siis platsis mügrid, nagu eespool juttu oli. Ja vot siis hakkab alles tõeline jama pihta. Alates siis mullahunnikutest kuni näritud lillesibulate ja viljapuu juurteni välja. Ajakulu, mis praegu kulub ainult mutimullahunnikute aeg ajalt tasatõmbamiseks tuleb korrutada vähemalt kümnega. Mügril ei olevat probleemiks ka juba kümne aastane viljapuu loojakarja saata. Lisaks, ei saa otseselt öelda, et kui läheduses veekogu pole, siis mügrist prii.
Ja veel rääkis, et kui viljapuusid ja muud säärast pole, siis mugavaim lahendus plastmuru. Pole muti, mügri ega muruniitmisprobleemi.
Tuleb vist hakata harjuma sümbioosis mutiga elamisest ja tõmmata siis teinekord neid hunnikuid tasaseks. Parku loodust tasakaalust välja viia ei saa ja tühi koht täidetakse uue ja hullemaga. Siiski, peab ka mutikoloonia piiramise peale mõtlema. Vaadates eespool olevat Ksf mlsluik pilti, läheb see rehitsemine ka juba sellises olukorras vägagi ajamahukaks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

(14-11-2012, 20:59 PM)meli666 Kirjutas:  ...Ja veel rääkis, et kui viljapuusid ja muud säärast pole, siis mugavaim lahendus plastmuru. Pole muti, mügri ega muruniitmisprobleemi...
No siis juba kivisillutis. Pühid korra kuus luuaga üle ja puhas! Ümbruskonna muttidel kõigil muhud peas... Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(14-11-2012, 20:59 PM)meli666 Kirjutas:  Mutiteema kuidagi soiku jäänud. Loodame, et Ksf Tift ikka elu ja tervise juures ja pole gaasi ohvriks koos muttidega langenudRolleyes.
Kõhh-kõhh! Ei pöle sel Tiftil äda miskit! Vahepeal mõtisklesin, et näe, tõmbaks kah mahvi, saaks pilgu teispoolsusesse visataBig Grin...
Aga ruottidest kõneldes... plats on puhas! Ma hoidsin seda ballooni nädal aega enda käes, et nii kui meie territooriumil mingi unik kerkis, siis torkasin kohe gaasijuhtme sisse, lasksin kohe südamest, 5 liitrit minutis ja umbes paar tundi... Ääde sõprade jaoks pole millestki kahju Big GrinBig Grin! Noh, see nädal on kõik vaikne. Kena vaadata, plats sile, ainult sõjast jäänud mullalaigud, need laialiaetud...
Aga ma pole sinisilmne - kevadel kohtume platsil, raisk!
Lugupeetud ksf.meli66, see aednikuonu rääkis sulatõtt! Kui mutid on kohvrid pakkinud, kolivad vesirotid sisse. Aga eks on kõigi ja kõige vastu siin ilmas rohtu, eks ju! Muuseas, ma arvan, et kui sul lõksud täis aetakse, siis võib arvata, et need o mügrid...


Vasta

(14-11-2012, 22:19 PM)Basilio Kirjutas:  No siis juba kivisillutis. Pühid korra kuus luuaga üle ja puhas! Ümbruskonna muttidel kõigil muhud peas... Big Grin

Alles tüki aja pärast sain pihta, olen vist pikajuhtmeliste sugukonnast.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(14-11-2012, 22:36 PM)Tift Kirjutas:  Aga ma pole sinisilmne - kevadel kohtume platsil, raisk!
Muuseas, ma arvan, et kui sul lõksud täis aetakse, siis võib arvata, et need o mügrid...

Vot vot, lahing võidetud. Sõja võitmiseks tuleb ilmselt veel mõni aeg taluda tagasilööke kerkinud hunnikute näol. Sest ega nad kuraskid maailmast nii ruttu otsa saa, tulevad kõrvalt aladelt jälle peale. Nagu sai öeldud, loodus tühja kohta...
Aga mügride arvamise kohta pipart keele pealeToungue. Alles aastaid 5-6 tagasi sai palju ubinapuid istutatud ja sellel aastal juba täitsa arvestatav kogus head kraami ka keldrisse nosimiseks. Kui nüüd kevadel...
Pipart mulle keele peale selle mõtte kohta.
Vasta

Proovisin sel sügisel traatlõkse ja mitte ei toiminud, enne kui sai labidaga laiaks löödud vihmausse lõksudesse söödaks pandud - järgmisel päeval olid kaks mutti lõksudes.
Vasta

(15-11-2012, 00:08 AM)Daniil Kirjutas:  Proovisin sel sügisel traatlõkse ja mitte ei toiminud, enne kui sai labidaga laiaks löödud vihmausse lõksudesse söödaks pandud - järgmisel päeval olid kaks mutti lõksudes.

Ehk siis surnud vihmaussi kinnitasid päästiku külge?
Äkki ikkagi õngekonksu otsa pandud ussiga saaks ka muti kätte.
Vasta

Kunagi proovis naabrimees hoburästaid maasikaga söödastatud konksuga (püüda) aga ei õnnestunud.
Vasta

Minul ka sama teema, et mutid on kõik kinni püütud, aga nüüd on vesirotte niiet tappab. Lillepeenardesse ja igalepoole veekogude lähedale ennast massiliselt sisse seadnud ja söövad kõikvõimalikud juured ja sibulad ära.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

kannan ette: traatlõksud püüdsid kaks pirakat mutti ning hunnikute tekkimises on paus. Püüdmine vajab veel harjutamist - kohati "jalutatakse" lõksust läbi. Aga kui hunnikumure taas tekib, siis küllap saab taas traatlõksudest abi.
Vasta

Tahaks kah kiidelda oma pisukeste edusammudega kaevikusõjas -
läinud nädalavahetusel õnnestus üks karusnahkne tegelane traatlõksu püüda. Võitlus jätkub...
http://i48.tinypic.com/scrynl.jpg
Vasta

Proovisin siis vihmaussidega püügi ka ära.
Sai näpitslõksu päästikpleki külge traadiga mahlane suutäis pandud. Igaks juhuks ühendasin traadiga omavahel ka päästiku ja rauad ise. Mine tea, muidu võibolla kaob kogu päästiku ja ussidega urgu ja hakka siis uut plekki valmistama.
Aga kasu ei miskit. Ussid olid järgmine hommik traadi küljest ära söödud, mingid jäänused veel olid. Kõige tipuks jällegi lõksud täielikult mulla alla aetud.
Järgmise sammuna tuleb vist mingi kaamera kuskilt vaadata ja asi üles filmida. Siis teha süvaanalüüs, et kustmaalt läheb asi nihu.
Üks pilt ka, kuidas ussid said lõksu sätitud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne