Uunikute 12. Talveralli 2013, kas sierraga rajale saab?
#41

(11-12-2012, 14:41 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2012, 21:43 PM)svenson Kirjutas:  Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".

Ei ole hea ettepanek - nii surutakse välja huvitavam tehnika. Sest kordades lihtsam on hankida endale seitsmekümnendatel toodet, kuidagi koos püsiv "uunik", kui tekitada kasvõi teema käima tõmmatud "replika".

Kuigi minusugusel on palju huvitavam näha "seda päris õiget" seelikat, kui järjekordset "vanaisa prillikivi", mille roolis istub tänapäevases talvekombes tegelane ja jõllitab iipaadi ekraanilt navijuhiseid...Rolleyes

Aga õnneks ei loe midagi meie mögisemine, vaid Priit otsustab - tema on ralli direktor!



Nöus.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#42

(11-12-2012, 14:41 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2012, 21:43 PM)svenson Kirjutas:  Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".

Ei ole hea ettepanek - nii surutakse välja huvitavam tehnika. Sest kordades lihtsam on hankida endale seitsmekümnendatel toodet, kuidagi koos püsiv "uunik", kui tekitada kasvõi teema käima tõmmatud "replika".

Kuigi minusugusel on palju huvitavam näha "seda päris õiget" seelikat, kui järjekordset "vanaisa prillikivi", mille roolis istub tänapäevases talvekombes tegelane ja jõllitab iipaadi ekraanilt navijuhiseid...Rolleyes

Aga õnneks ei loe midagi meie mögisemine, vaid Priit otsustab - tema on ralli direktor!

Kusjuures Toyota esindusega on räägitud ja nad lubasid anda endast parima, et leida meile ka vastav "outfit" ehk siis kombe. Seega talvekombes pole plaanis tulla Smile
Vasta
#43

Absoluutselt otsustan mina Wink Vähemalt jõuvankrite valiku ja ma olen läbi aastate propageerinud justnimelt ehedaid replicaid. Ka see on nostalgia, unikaalsus, unikaalne sõiduk. 80'te ralliautod olid ja on ühed ilusamad ning põnevamad ja siin olen ksf! Võsaga absoluutselt sama meelt, et sitta kanti lihtsam on suvaline lihtsalt aastaarvuliselt vana pool-lagunenud aparaat kohale vedida, kui tõesti antud pahameeletormi tekitanud Celica a) üldse leida ja suuta omale soetada ning b) saada see tõesti Sainzi outfitti.

Selge, et sedasorti uuematele-moodsamatele jõuvankritele tuleb välja mõelda juba eelnev "trahv", mida ka arenenud vanatehnikaühiskondades sedasorti rallidel ka kasutatakse, et siluda selge tehniline ebavõrdsus aga korralikke ja väga stiilseid "plastmasse", mis siiski on juba vanad, päris eemale ajada pole plaanis. Kuid jah, sellised autod peavad olema lõpuni stiilsed ja välja peetud, mitte suvalised räimed. Ja võib-olla too ümamrgune-Celica on selgelt liiga moodne aga kõnealune kandiline ei erine suures piires Rekord E2'st.

Ning näitena kasvõi selline auto, kui Citroen ZX 3-door. Kui keegi ehitab muidu jumala mõtetust ja odavast (sellest 1K eur ma muidugi aru ei saa) masinast Ari Vataneni esimese põlve Rally Raidi replica selliselt, et vähemalt teatud distantsilt mööda sõites paneks see ahhetama, siis olgu selle tooriku sünniaasta kasvõi 1997!!! See ei pea olema 4WD, ei pea olema keskmootoriga ja keskelt pooleks käiv, kapott ka ei pea olema õhuvõtuga ega tagatiivad laiendatud (plastiga pole seegi probleem) aga tõstetud, suured rattad, kollane ja kirjadega, katusel kõik varustus, antitiib ja iga inimene ahhujeitab, kui selline linnas ringi sõidab. Esimene põlv Dakar 1991 võitjaauto seepärast, et seegi auto oli ilma eriliste laienditeta. Pisike klaasplasti töö ja KOHE on asjal hoopis teine mekk man, kui suvalisel laadal või mossel. Ainuke koht, kes sellist autot mitte vaid ei luba aga suisa vajab, ongi Uunikute Talveralli. Igasugune idiootne rahvarallindus on nii mõtetu oma tehnilistelt, et kui isegi tahaks seal STIILSE aparaadiga lihtsalt Just For Fun osaleda (ja maksta üüratuid summasid mittemillegi eest), siis ei lubataks mitte mingil juhul!
Paar pildikest lisaks.
[Pilt: 1991DAK201_car.JPG]
Vasta
#44

Mina eelistaksin, kui vanusepiirang oleks sätitud sedapsi, et väljalaskeaasta eelviimane number peaks olema näiteks 6. Sedaläbi jääks lati alt hüppama ka enamik minu valduses olevaid kulgureid a ei sest miskit - olekski motivatsiooni teha valmis näiteks 55 aasta rallipesoo ja osta lõpuks ometigi midagi ka eelviimaste numbritega 3 ja 4.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#45

Järgnev jutt ei haaku võib-olla teemasse aga siiski....
Saan aru, et mosse, ZAZi ja VAZi mehed pole kõige popimad võistlejate nimekirjas. Samas soovib korraldaja (igati põhjendatult), et osalejad võiks hakata osalemistasu üle kandma. Korraldus mees-naiskond saaks alustada organiseerimise, propageerimise, broneerimise ja kõige muu sellisega.
Ootelistil olevate nõuka tehnika omanikuna sooviksin teada kas kvalifitseerun Talveralliks või mitte. Kui jah - tasuksin osalemistasu ja jääks Vabariigi sünnipäeva ootama.
Muidu võib hiljem juhtuda, et ülekannet pole laekunud ning kes hiljaks jääb, see ilma jääb.
Vasta
#46

sinu postitusse vahemärkusena lisan, sapakad küll siksi ja mossedega ühte patta panna ei saa, sapaks omaette ooper... töötunnid möödund talverallideks valmistumiseks ületasid ilmselt korraliku cadillaci korraliku konditsiooni viimise...
Ps! mainin ära, sellepärast selle jamaga enam tegeleda sel aastal ei viitsiBig Grin



Vasta
#47

Ei usu, et kui KORRALIKULT teha, siis sapakas rohkem aega nõuaks mossest, VAZ-st või GAZ-ist rääkimata. Omal nahal proovitud Smile Oma laps on ikka kõige armsam

(12-12-2012, 23:46 PM)Jossu Kirjutas:  sinu postitusse vahemärkusena lisan, sapakad küll siksi ja mossedega ühte patta panna ei saa, sapaks omaette ooper... töötunnid möödund talverallideks valmistumiseks ületasid ilmselt korraliku cadillaci korraliku konditsiooni viimise...
Ps! mainin ära, sellepärast selle jamaga enam tegeleda sel aastal ei viitsiBig Grin
Vasta
#48

Pakuks, et Zimpparello ehitamise ajakulule viidati kõnealuse produkti konstruktsiooniliste/insenertehniliste eripärade võtmes, mis iga omal käigul läbitud kilu ja meetri kohta nõuavad arvuliselt rohkem töötunde.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#49

igal autol on enam vähem sama palju komponente korrastada, et kui asja tõsiselt võtta siis aega läheb. Samas kui teed seda enda ajast ja lõbu pärast siis mis põhjusel üldse töötunde arvestada.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#50

(12-12-2012, 20:39 PM)krss Kirjutas:  Tegelikult on selles natuke vastuolulised seisukohad ka hr Peakorraldajal endal, kuna ta eelmise aasta vastavas teemas kirjutas, et kaasaegsete ja mugavate ja soojade jne autode rajale lubamine oleks ebaõiglane vanaaegsete autodega võistlejate suhtes. Ja samas lubaks rajale ka 1997a replika. Kusjuures kõik saavad vast aru, et mõlemad vastuolulised seisukohad on igati põhjendatud...

Vanusepiirang tuleb allapoole tuua "tavaliste" autode pärast. Aga hakkaks palju kaugemast ajast peale. Ehk eelmise sajandi lõpust, kui taastasime Klubi Unic juriidiliselt ja kirjutasime koos vanade Tegijate ja meiesuguste noorte kollanokkadega sel ajal (mina, RedBaron, vartsi tulid ka Didyk, Kristjuhan etc) uut Põhikirja ja juba siis oli minu "nõudmine" sinna sisse panna täpselt selline sõnastus:
2.1. Klubi tegevuse eesmärkideks on:
unikaalsest ja vanatehnikast huvitatud isikute ühendamine ja nende huvide kaitsmine,

Kuna enne Põhikirja kinnitamist toimusid ju niisama koosolekud ja otsustamised, saab jämedalt seekordse Talveralli ajal täis 15 aastat nii UNIKAALSE kui lihtsalt vanatehnika huviliste ühendamisest ja kaitsmisest, siis olen võtnud omale ka õiguse just unikaalse tehnika fänne ühendada ja kaitsta. Sest juba siis me vaidlesime ja arutlesime justnimelt ka UNIKAALSETE sõiduvahendite üle, nagu Mati Kitse Rex'id ja eraldi justnimelt võidusõidutehnika replicad. Esimesse Musta Numbri süsteemi läks ka sisse "muudetud otstarbega" versioon võimalikust autost justnimelt ralliautode pärast!!! Siis küll rohkem Vihuri peale mõeldes aga aeg on ka edasi läinud! Kuna see esimene koosolek toimus Türil Raadiomuuseumis, siis on (veel esialgne) plaan seekord alustadagi sellest toredast aedlinnast... Sest kasutuskõlbmatu lakutud ja garaažis seisev "ilgelt haruldane" auto pole mind isiklikult kunagi "pöördesse" ajanud. Mulle on alati meeldinud brittide, hollandlaste, belglaste, prantslaste suhtumine, kus kuitahes haruldase ja restaureeritud vanatehnikaga paugutatakse aastaringselt. Kurat, selleks neid ju restaureeritaksegi, et neid NAUTIDA!!! Vaid üksikud on mõeldud muuseumisse väljanäitusele seismiseks ja siis ei ole mingit vajadust ei "musta numbri" ega mootori, kasti või tagasilla sisu olemasolu järele! Pigem on see "raiskamine": ma võin olla kuitahes suur huviline, siis reaalselt on muuseumis seisev auto lihtsalt "3D-õlimaal". Ta peab lihtsalt õige ruumilisena välja nägema. Katsuda ma neid ju ei saa, rääkimata sisse istumisest, käivitamisest või sõitmisest. Kuna 21.sajandi tehnika areneb nii meeletult, siis Autorestauraatori Virtuaalne muuseum saab veelgi uut mõtet juurde: täpelt sama efekti saab kätte moodas virtuaalmaailmas 3D prille kandes. Filmitakse 3D HD'na üles, istud kodus õige teleka taga ja kogu moos.

Mis nüüd puudutab just seda hea juhitavuse ja mugavuse poolt: tõesti, siin on neil uuematel, olgu või replicad, eelis reaalse VANA tehnika ees. Ning eks ma kuidagi mõtlen, uurides veel arenenud maade kogemusi, midagi nendega välja. Aga tuletaks siiski ennekõike seda meelde, et kogu Uunikute Talveralli on Just for FUN! Olles paar "ralliautot" kleepinud ja varustanud Talverallide tarbeks, siis uskuge: Sainzi Celica ehitamine on juba ise meeletu FUN! Proovige ise ka ja näete, kuidas muidu "tavaline" ja silmatorkmatu autoke otse Teie silme all muutub pisikese raha eest millekski ilusaks ja põnevaks! Ning eeltöö Internetis võimaliku autentsuse saavutamiseks, kleepsude "projekteerimise" protsess jne on ka FUN!

Edit: miis veel? Kuniks naabri juures müüakse selliste hindadega selliseid ülikorras autosid (Porschedest, Mersudest jms parem ärme räägi!!!) aga Talveralli stardirivis on üldse kokku PAAR sellise tasemega masinat (enamuses Vene tehnika või vägagi "Kulunud" olemisega lääne värk + ainsana Sirk "Musta Numbriga"), siis... on tegelikult mingist arvestatavast korralikust vanast tehnikast ja kellegi mittelubamisest kohatu rääkida vaat et üldises Eesti vanatehnikakultuuri kontekstis.
[Pilt: 6921214243.jpg]

PS: seda viimast võimalust võtan suhteliselt "isiklikult", sest kui on tegelik TAHTMINE, pole teine riik mingi küsimus!!! Eriti Rootsi ja korraliku sõitva auto toomine. Miks olin siin paar päeva Hispaanias? Sest vana talverallitaja, 1966 aasta Põrnika mehe Indrek66'ga oli TAHTMINE minna vaadata üle 12,6-meetrine aga purjekas-reisseri eest olematud 10000 EUR küsitav laevuke Baskimaal. Asi see siis Tallinn-Bilbao-Tallinn lennukipiletid osta, 4 päeva kohapeal olla ja otsustada? On seltskond, kel ON TAHTMINE Eesti oludes suure jahiga võidu sõita ja a) leitakse finants ning b) julgetakse otsustada Wink Seis sarnane vanatehnika värgile: olemasolevad purjekad kas selgelt liiga väikesed, aeglased või romud, seega tuleb rahaline tasuvuse ja soovide pool läbi mõelda ja asi ära teha! Nii lihtne see ongi...
Vasta
#51

Mõned aastanumbrid hakkavad juba päris uuele tasemele jõudma.

(14-12-2012, 23:23 PM)Veiko118 Kirjutas:  1. Veiko Kuusk
2. VAZ 2121 NIVA 1995a.
3. 2
4. 2


(14-12-2012, 22:24 PM)saprk Kirjutas:  1. Andri Valk
2. Alfa Romeo 75, 1990
3. 2
4. 2
Vasta
#52

Mõtlesin ise ka et peaks end näiteks 2011 detsember esmaregatud ja 2012 jaanuar esimesed kilud ja meetrid läbinud Toyota Dyna-ga kirja panema. Mudeli esmamainimine jääb ju ammusesse aega ja endiselt redelraamil ja sabavedune jne.

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#53

oleks ta vanem, kuulutaks maailma kõige koledamaks vanaks kaubikuks aga krt ta on ju õudneBig Grin



Vasta
#54

kusjuures alfa 75 on talverallil osalenud, ca 6 aastat tagasi
Vasta
#55

ma võin ka endiselt jaurata, et mul 97a skoda felicia, läbisõit 42 tuhat kilumeetrit, ühegi defektita, juba praegu uunikum ja tänavapildis kui üldse neid alles siis enamik mägiaivari teibi najal püsti seisavad...



Vasta
#56

(15-12-2012, 00:50 AM)Jossu Kirjutas:  ma võin ka endiselt jaurata, et mul 97a skoda felicia, läbisõit 42 tuhat kilumeetrit, ühegi defektita, juba praegu uunikum ja tänavapildis kui üldse neid alles siis enamik mägiaivari teibi najal püsti seisavad...

Loll vöib olla päris lolli ka mängida ei maksa.

Teatud rallidel osalevad ka feliciad klassikute kogunemistel.

http://www.flickr.com/photos/siprott/440.../lightbox/
Vasta
#57

(14-12-2012, 23:34 PM)zazik Kirjutas:  Mõned aastanumbrid hakkavad juba päris uuele tasemele jõudma.

Seda ma kartsin, et mini jama tuleb Wink
Enne regamist sai ka Priidu käest uuritud, kas sobib kirja panna?
Põhimõtteliselt Moodsasse sobis, aga "kõigi õnneks" olen joone alune Toungue
Vasta
#58

http://www.speedhunters.com/2012/08/cast...-rallyday/
Vasta
#59

kui kedgi peaks huvitama siis alfa 75 on tehniliselt 1:1 sama minu alfaga ja ka varasemate nn transaxel mudelitega ehk ainult kere on peal teine (veermiku ja mootori osad on kõigil samad), aga jah see 75 mis varem rallil osales oli vist varasema tootmisaastaga
Vasta
#60

(15-12-2012, 01:29 AM)saprk Kirjutas:  Enne regamist sai ka Priidu käest uuritud, kas sobib kirja panna?
Põhimõtteliselt Moodsasse sobis, aga "kõigi õnneks" olen joone alune Toungue
Just, sest muidu tuleb VEEL üks Mosse(Liiga ralliauto) aga ausalt öeldes hakkab tõesti igavast ja odavast tehnikast villand sama. Ning tõesti on Alfa75 vägagi edukalt osalenud ühe teada-tuntud restauraatorite kaadri juhtimisel.

Üldse on reaalset põnevat ning kvaliteetset vanatehnikat ju suhteliselt vähe: sinna alla mahub loomulikult DKW, enamus USA-rauast, Cortina, paar Taunust, Põrnikad, Muhk, Amazon, GT, 407... ja ongi suures piires kõik. GAZ 21 ja 69 kah muidugi.
Vaadates need veel omakorda üle "musta numbri" pilguga, jääb alles üldse paar autot. Ning kõige selle taustal on korralik säilunud absoluutsusele läheneva disainiga Alfa75 päris värskendav tuuleõhk vaadata...

Ma olen täiesti tõsiselt kaalunud seda, et panna väga julm vanusepiir ja see oleks seotud meie ehk korraldajate vanusega: auto väljalase tehnilises passis kuni 1970 ja kogu ooper! Ning mitu autot järgi jääks??? "Plats puhtaks", absoluutne enamus vene tehnikast sulatusahju või niisama kuurinurka seisma ja ongi olemas. Ning päris põnev oleks teada, kui mitu Made in Japan autot kogu Eesti peale kokku saaks, mis üldse teoreetiliselt sellesse piirangusse mahuksid? Kuni kümmekond laipa äkki vedeleb...

Võib-olla tulevikus tulebki nii teha ja alustada jälle algusest ehk mõnekümne autoga. Killida ära ka kogu rasketehnika, 4X4 ning tsiklid ning oleks kohe kordi lihtsam Talverallit orgunnida. Ning IGA jõuvanker oleks hää silmal vaadata...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne