Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg
#61

(13-03-2014, 15:44 PM)v6sa Kirjutas:  ... Eriti meie keskmise metsa puhul, kus 13" latist on küll. ...
Juhusaagijale on Stihli 171 ilmselt parima hinna-kvaliteedi suhtega. Tõsi, poolemeetrisi jõmakaid sellega juba ei tükelda. Aga kerge ja ökonoomne on küll. ...
tavalise küttepuu puhul on nii jah, aga kui majapidamisse on vaja universaalset saage, siis peab ikka pikema latiga võimsamat aparaati vaatama ... mul tuleb tihti saagida selliseid puid nagu pildil.
Aga kaal on oluline küll, tuleb valida nö harju keskmine. Mul Stihl 025 (saemeister Harri soovitas), mingi tosin aastat vana, 16" latiga ja hädavaevu saan suuremate puudega hakkama. Enne töötasin natuke huskuga, nn talusaag, st raske, suuurekubatuuriga, võimsa ja aeglase mootoriga. See oli ikka tunduvalt ebamugavam kui kiire, väiksema kubatuuriga Stihl. Vastu peab see ka.
Kütte lepavõsa jaoks võtaks küll mingi kergema 12-13" aparaadi, aga milleks mitut majapidamisse?

[Pilt: attachment.php?attachmentid=142504&d=1383050146]
[Pilt: attachment.php?attachmentid=142505&d=1383050149]
[Pilt: attachment.php?attachmentid=142506&d=1383050152]
Vasta
#62

minul endal universaalsaeks on 6kg echo cs600 väga hea saag kui kaal pole oluline, ja meeldib kiirelt töö ära teha. Mule just hullult meeldib kui tööriist käes ei vingu viimase piiri peal vaid on jõudu lahedalt... 3kw on meie metsades piisavalt lahedalt Cool
Vasta
#63

(13-03-2014, 16:49 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  ...
mul tuleb tihti saagida selliseid puid nagu pildil.
...

Pilti ei paista... Ilmselt nii jämedad palgid, et foorumisse ei mahugi.Big Grin

Ma vabandan otsekohesuse pärast, kuid eeldatavasti Tõsiste Puude kallale mineja ikka teab midagi saagidest ka. Või vähemalt peaks teadma, kuna võimalus kellelegi viga teha on küllalt suur.

Sestap ka minu soovitus vaadata kahtluse korral väiksemaid saage: lühike latt ei võimalda väga suurte asjade kallale minekut ja treenimata musklid suudavad jaksitumat mootorit kauem talitseda.
50 pluss kuupi saag oma 18" latiga on tõsine vastane kehvade juhuste kokkusattumisel.Cool

Paraku üks õige Eesti Mees ju ei tunnista, et tal igaks asjaks oskusi ei olegi...Toungue

Olen näinud piisavalt neid, kes saevad läbi oluliselt suuremaid puid, kui nende oskused lubaks. Mitte alati ei ole pääsetud pelga ehmatusega...

(13-03-2014, 17:08 PM)maisalup Kirjutas:  minul endal universaalsaeks on 6kg echo cs600 väga hea saag kui kaal pole oluline, ja meeldib kiirelt töö ära teha. Mule just hullult meeldib kui tööriist käes ei vingu viimase piiri peal vaid on jõudu lahedalt... 3kw on meie metsades piisavalt lahedalt Cool

Arusaadav suhtumine, kui muskel vastu lööb. Kas varuosi leiab ka mujalt, kui Stokkerist?
Vasta
#64

(13-03-2014, 17:10 PM)v6sa Kirjutas:  Pilti ei paista... Ilmselt nii jämedad palgid, et foorumisse ei mahugi.Big Grin
ups, kas veel keegi ei näe pilte??, ise nagu näen ... tegu siis ikka tormikahjustustega ja puude läbimõõt üle meetri tublisti. Vabatahtlikult ei lähe kallale, aga kui vaja kodutee lahti lõigata, siis tuleb ikka punnitada.
Vasta
#65

Echo varuosade saadavuse kohapealt tasuks vaadata http://www.echo-eesti.ee/shops/, neid sae edasimüüjaid on üle 20 eesti peale, paljud husqvarna ja stihl müüjad müüvad ka echot. Varuosasid tuleb ainult kuni kuu oodata kuna kõik on tellimuskaup. Mina sain oma sael mootorist jagu, hiljem leiti mingi metallilaast kolvi vahelt- õnneks tekkis viga 3 päeva ennem garantii lõppu ja nüüd teeb stokker ise sae korda.
Üks tartumaa mees lõikab juba peaaegu 3 aastat sama saega igapäevaselt, et leib lauale teenida, temal pidi asi ilusti toimima, silinder olevat uuevääriline seest.
Paljud kellel sama firma saag kiidavad seda ja siiani 3 aasta jooksul olevat minu saag esimene mis tõrgub teistel pole siiani rohkem peale kütuse- ja õhufiltri kulunud.
Ega ma sellega leiba ei teeni, esimesed päevad metsas teen 4-5 tundi tööd, peale 3-4 päeva harjutamist juba 6-8 tundi ei valmista probleeme seda saagi kaasas kanda.
Muidugi on minu sael bensiini ja õlipaak kokku 300g väiksemad, selle arvelt on saag peaaegu võrdne husqvarnaga ja väiksema kütusekogusega teeb saag samakaua tööd kui husqvarna oma suurema paagiga.

Kui mootori purunemine välja arvata siis muidu on mootoril pikem käik, seega rohkem väänet võrreldes teiste sama kw saagidega(minu sael pole kolb 90kraadi püsti vaid on umbes 70kraadise nurga all), ja kiirendus on väga hea ning muidugi kütusesääst ka täitsa märgatav.

Ja mis veel echo plussiks on kodukasutaja 5 aastane tehase garantii kui käid igaaasta korra saagi hooldamas esinduses. Teised tootjad seda ei paku
Vasta
#66

(13-03-2014, 17:41 PM)maisalup Kirjutas:  ...
Ja mis veel echo plussiks on kodukasutaja 5 aastane tehase garantii kui käid igaaasta korra saagi hooldamas esinduses. Teised tootjad seda ei paku

Märkasin, et pragu on Echo neljakümnekuubisel hea hind. kel üldsaagi vaja ja meetrisi notte igapäevaselt ei tükelda, siis tasub uurida.

Viieaastane garantii on plussiks.Cool
Vasta
#67

ECHO 5 aastane kodukasutaja garantii kehtib siis kui sa etteantud graafiku järgi käid hoolduses ja maksad füüri. Kui ettevõtjana ostad (FIE, OÜ) siis on 2 aastat garantii.
Dolmar PS 460 - odav ja küllaltki robustne, lõikab palki ka 15" latiga.
Vasta
#68

no täna sattus kätte saag mis on vanem kui mammutis..t ja üllatus, sai päev otsa töödki tehtud, Saeks oli Partner P 410 Tõsine asi võrreldes nüüdsete Partneritega.

Veel pole maha löödud
Vasta
#69

selle raha kasseerimise kohapealt, stokker ütles, et see on tasuta kui kõik on korras ja miski vahetust ei vaja, juhul kui midagi vaja vahetada küünal, filter või midagi, siis tuleb tasuda ainult vahetatud kuluosa mitte töötasu. Põhimõtteliselt pidid kuulama ainult ega saag imelikke hääli ei tee
Vasta
#70

(14-03-2014, 20:07 PM)maisalup Kirjutas:  selle raha kasseerimise kohapealt, stokker ütles, et see on tasuta kui kõik on korras ja miski vahetust ei vaja, juhul kui midagi vaja vahetada küünal, filter või midagi, siis tuleb tasuda ainult vahetatud kuluosa mitte töötasu. Põhimõtteliselt pidid kuulama ainult ega saag imelikke hääli ei tee

Päris tasuta ju pole. Kui pead tegema eraldi sõidu sae pärast edasi-tagasi.Arvesta aja ning kütusekulu. Ehk kuna minul majapidamine kus kasutaksin saagi(kortermajas ju ei tee sellega midagi) oleks 2x sõitmist 100kmi ehk 15 eurot. 5a peale 75 eurot.

Ja kui firmana oleks see 5a garantii teema siis läheks juba üks kord aastas mulle maksma 100eurot. Mis on täitsa haige kui reaalselt mõelda.

Ja ärme unusta seda,et 90% asjadest mis sul võivad juhtuda 5a jooksul ei lähe garantii alla! 2a garantiid on täitsa piisav kuna see toob kõik tehase praagid välja. Kuluosad ei kuulu garantiise nagunii.

Ning see garantii asi on siuke õhkõrn,kuna alati võidakse öelda 4ndal aastal,et sa ei hooldanud saagi hästi ning seetõttu VV laagrid on katki.

-------------

Minu jaoks tähendab see Echo kultus lihtsalt seda,et Stokker kaotas Stihli maaletooja ameti ning nüüd meeleheiteliselt reklaamib "maailma parimat" saebrändi. 5a pool pettusega garantii(kuna need garantii tingimused mis on peale 2a pole samaväärsed) on klientide meelitamiseks koos soodushindadega mis kaob nii või naa varsti ära kui turg on sisse söödetud.

Olen isegi Echo-Shindaiwa koolitusel käinud ja neid siit sealt näppida saanud. Uuest peast on nad kenad aga nende viimistlustase jäi ikkagi Stihlile alla kus iga kruvi ja pisiasi oli kenasti läbi mõeldud. Eks reaalne töökindlus tuleb alles 5-6 aasta pärast välja. No sorry kui masinate kruvid on ristpeaga tehtud ning pehmest materjalist siis ilmselgelt pole tegu tõsiste tööriistadega mida kannatab kapitaal remontida.Sama lugu on plastikust detailidega kus on poldi auk ilma metallpuksita. Loogiline ,et see venib ajapikku ära ning kogu asi hakkab jäle olema.
Pigem tööta seni kuni mootor käib ja siis osta uus tüüpi seade.

Vb olen liiga Stihli pede aga see kaubamärk on ennast tugevamalt tõestanud,et kvaliteet pole kallis kui kriitilise pilguga vaadata.Lisaks erinevalt Echost on Stihlil ka kõik varuosad,tarvikud,kuluosad tehtud kvaliteeti arvestades mitte ,et mis allhankija käest kõige odavamalt saab,et need siis enda pakendi ja nimega müüa.

(14-03-2014, 20:07 PM)maisalup Kirjutas:  selle raha kasseerimise kohapealt, stokker ütles, et see on tasuta kui kõik on korras ja miski vahetust ei vaja, juhul kui midagi vaja vahetada küünal, filter või midagi, siis tuleb tasuda ainult vahetatud kuluosa mitte töötasu. Põhimõtteliselt pidid kuulama ainult ega saag imelikke hääli ei tee

Ja nagu me teame on Stokkeris töötund umbes 50eurot mis on kuskil 10-15 eurot kallim väiksematest kohtadest. Sorry Echo ei anna ühtegi argumenti miks peaksin ennast Stokkeri kalli teenindusega seotud olema.
Vasta
#71

Ei ole see stihl ühti nii hea kui räägitakse ja võin ka väita, et see saag ei ole töö tegemiseks mõeldud. Hetkel võitlen enda stiiliga, ms270 on margiks ja ei kesta sellel starter, õhulõdvik, puksid ja kõige lõpuks hakkas õli lekkima. See kõik juhtus mõne puuhalu lõikamise jooksul.
Olen ka hulka puid echo (cs550 vist oli) saega lõiganud ja probleeemide kokkuvõte on: null muret.
Vasta
#72

Kui metsas vaja langetada siis alla 50 kuubikulise husqvarna ei soovitaks ja küttesegusse kindlasti sae tootjate originaal õli.
Vasta
#73

Aastaid saagisime puid nii kodus kui metsas Echo 4600-ga ja ainukesed mured olid------sanga kummipuksid ei pidanud vastu. Mootorisse polnud ka asja. Mingi aeg tagasi sai see saag naabripoistele ja seal olla ka kõvasti tööd teinud. Lõpuks olid õlipumba hammasrattad ära kulunud ja hetkel siis pidi riiulis tühja kõhuga seisma.....
Veel on kogemus Partner 335,345-ga. No ärge puutuge.....neid. 345 lasin esimese jämedama lepa najal kokku..... laiali võttes sain aru milles asi- ei ole mõeldud töötegemiseks. 335 on ikka alles aga stabiilselt käima ei saa kuna kubatuur väike ja osad juba kulunud. Iga natukese aja pärast tuleb uuesti käima kakkuda....... külmaga lööb karbussi jäässe ja karburaatori reguleerimine ei anna ka õigeid tulemusi. Iga natukese aja tagant logisevad kruvid lahti...sest tegu kolme-punkti süsteemse saega....Big Grin Kunagi kuulsin poemüüjate käest,et saag pidi olema 40 töötunni jaoks.......... Silinder puha ilma nikasiinita.....kolb on hoopis kaetud kõva pinnaga. Aga see süsteem ikka kehva,ei kesta. Aga sugulane käis kunagi saksas ja ostis odava asja metsas töötamiseks......
Hoian saagi ainult sellepärast alles,et sellel on käepide omamoodi ja teinekord vaja ühe käega lasta õunapuu oksa..... Sain veel sõbralt samasuguse sae osadeks......
Eks igal margil omad vead aga mõni saag on mõeldud peremehe piinamiseks....Wink
Vasta
#74

(15-03-2014, 10:01 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
laiali võttes sain aru milles asi- ei ole mõeldud töötegemiseks.
...

Ehk valgustad meid ka, mille järgi siis valida tööt tegemiseks mõeldud saagi?

Mina pole oma saelaadse toote Partner 351 kolvigrupist veel jagu saanud. Muu laguneb ümbert ära, aga süda on hea.Cool

(15-03-2014, 01:01 AM)Gravity Kirjutas:  Asjalik jutt

Kes nüüd Stihli ametlik katus on?

Stihl on hea. Paraku tuleb tõdeda, et lolli jõuga rapsimisele või palgi alla jätmisele annab samamoodi järgi, kui saelaadne toode...
Vasta
#75

(15-03-2014, 16:56 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-03-2014, 10:01 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
laiali võttes sain aru milles asi- ei ole mõeldud töötegemiseks.
...

Ehk valgustad meid ka, mille järgi siis valida tööt tegemiseks mõeldud saagi?

Mina pole oma saelaadse toote Partner 351 kolvigrupist veel jagu saanud. Muu laguneb ümbert ära, aga süda on hea.Cool

(15-03-2014, 01:01 AM)Gravity Kirjutas:  Asjalik jutt

Kes nüüd Stihli ametlik katus on?

Stihl on hea. Paraku tuleb tõdeda, et lolli jõuga rapsimisele või palgi alla jätmisele annab samamoodi järgi, kui saelaadne toode...

Farron on nüüd maaletooja. Lihtsalt öeldes need inimesed kes ennem Stokkeri alluvuses olid Stihliga seotud lõid lahku ja tegid oma firma.
Vasta
#76

Kordan uuesti inimestele kes ei tea echost midagi, et stokker pole ainus esindaja, seda müüb veel näiteks metsakaupmees tartus, ja palju väiksemaid saemüüjaid kellel pole kindla rootsi saemargiga esinduslepingut.
Vasta
#77

(15-03-2014, 16:56 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-03-2014, 10:01 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
laiali võttes sain aru milles asi- ei ole mõeldud töötegemiseks.
...

Ehk valgustad meid ka, mille järgi siis valida tööt tegemiseks mõeldud saagi?

Mina pole oma saelaadse toote Partner 351 kolvigrupist veel jagu saanud. Muu laguneb ümbert ära, aga süda on hea.Cool

(15-03-2014, 01:01 AM)Gravity Kirjutas:  Asjalik jutt

Minu eelnevas postituses oli juba iva sees aga kordan üle. Silinder peab olema seest kaetud nikasiiniga. Kui on vastapidi siis ei kesta kaua. See tähendab siis seda,et silinder on mingist alumiiniumi ja tsingi sulamist ja kolvirõngad kaabivad seda pinda.....
Veel soovitan saagi millel on karburaator kummilõdvikuga eemale silindrist viidud. Tundub parem variant sest karburaator ei lähe nii kuumaks kui vanematel mudelitel. Tasub veel vaadata,et saag ei koosneks ainult plastmassist......kuigi jah mis teha uued enamus vist plastmassist...... Sae kubatuur peaks ka olema vähemalt 40 kuubikut,sest siis saab ka jämedamaid puid saagida. Kuigi jah,kust läheb piir täpselt......ei tea minagi. Ja kõigile üks nõuanne----hea saag on see mis parasjagu käib.Wink
Vasta
#78

Siinkohal küsimus, et miks on dolmar 4600 ja 5000 kroomitud silindriga? Keegi kuskil targutas, et see paha kuna ei teki takistust ja mootor ei käi hästi??? Mina arvaks just et mida libedamalt käib seda rohkem jõudu vähem kulumist? Kas kroom sellises kohas ka kestab?
Vasta
#79

(16-03-2014, 00:29 AM)maisalup Kirjutas:  Siinkohal küsimus, et miks on dolmar 4600 ja 5000 kroomitud silindriga? Keegi kuskil targutas, et see paha kuna ei teki takistust ja mootor ei käi hästi??? Mina arvaks just et mida libedamalt käib seda rohkem jõudu vähem kulumist? Kas kroom sellises kohas ka kestab?
Tänu sellele kihile asi kestabki... Muu pind pole eriti õigustanud. Isegi Druzbal sama asi silindris.
Vasta
#80

(15-03-2014, 18:49 PM)maisalup Kirjutas:  Kordan uuesti inimestele kes ei tea echost midagi, et stokker pole ainus esindaja, seda müüb veel näiteks metsakaupmees tartus, ja palju väiksemaid saemüüjaid kellel pole kindla rootsi saemargiga esinduslepingut.

Hetkel on Stokker suurim ning kõige rohkem levinud teeninduspunkt Echo asjadele. Raske öelda kuidas tulevikus jaotus kujuneb.

Mina pigem ootaks ära selle perioodi kus turu sissesöötmine ning meeletu reklaam lõppeks ära. Siis on veidi reaalsem pilt.

(15-03-2014, 22:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(15-03-2014, 16:56 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-03-2014, 10:01 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
laiali võttes sain aru milles asi- ei ole mõeldud töötegemiseks.
...

Ehk valgustad meid ka, mille järgi siis valida tööt tegemiseks mõeldud saagi?

Mina pole oma saelaadse toote Partner 351 kolvigrupist veel jagu saanud. Muu laguneb ümbert ära, aga süda on hea.Cool

(15-03-2014, 01:01 AM)Gravity Kirjutas:  Asjalik jutt

Minu eelnevas postituses oli juba iva sees aga kordan üle. Silinder peab olema seest kaetud nikasiiniga. Kui on vastapidi siis ei kesta kaua. See tähendab siis seda,et silinder on mingist alumiiniumi ja tsingi sulamist ja kolvirõngad kaabivad seda pinda.....
Veel soovitan saagi millel on karburaator kummilõdvikuga eemale silindrist viidud. Tundub parem variant sest karburaator ei lähe nii kuumaks kui vanematel mudelitel. Tasub veel vaadata,et saag ei koosneks ainult plastmassist......kuigi jah mis teha uued enamus vist plastmassist...... Sae kubatuur peaks ka olema vähemalt 40 kuubikut,sest siis saab ka jämedamaid puid saagida. Kuigi jah,kust läheb piir täpselt......ei tea minagi. Ja kõigile üks nõuanne----hea saag on see mis parasjagu käib.Wink

Kusjuures need Gudnordi võsalõikurid. Hiinakad.

Nendel olen näinud olukorda kus nikasili kiht on lausa "helvestena" lahti tulnud. Cheap and "good" Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne