Mõistusevastased manöövrid liikluses
#41

(08-08-2014, 09:47 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga see, millega tsiklistid tegelevad, on lausa jäle ja tekitab minus iga kord sadistlikkuse puhangu!
Tuhandiksekundiga jõudsin vaadata ja mõelda, kas saadan selle inimjätise teise ilma
Kuna juhiukse tagaserval on niigi kerge kriim, jõudsin jälle mõelda, et aitaks seda idiooti uksega...

Loodan, et seda postitust tehes olid Sa purjus. Mitte mõistuse pärl pole uppunud enesearmastuse ja idiootsuse porilompi. Siiani oled hiilanud mitte kõige inimsõbralikumate postitustega (enamasti põhjendatult), praegune ületab terve mõistuse piiri.
Purjus mees kakerdab punase tulega ülekäigurajal- gaas põhja ja surnuks! Vankriga emme ületab teed vales kohas- ilgelt käib närvidele, pean pidurdama ja riskin juhitavuse kaotamisega- mina olen olulisem, kui mingi tolbajoob, kes vales kohas teed ületab- gaas põhja ja surnuks, kui muidu pihta ei saa siis lajatan uksega! Kas tundub mõistusega inimese jutuna?
Vasta
#42

(09-08-2014, 19:56 PM)Ishijupp Kirjutas:  
(08-08-2014, 09:47 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga see, millega tsiklistid tegelevad, on lausa jäle ja tekitab minus iga kord sadistlikkuse puhangu!
Tuhandiksekundiga jõudsin vaadata ja mõelda, kas saadan selle inimjätise teise ilma
Kuna juhiukse tagaserval on niigi kerge kriim, jõudsin jälle mõelda, et aitaks seda idiooti uksega...

Loodan, et seda postitust tehes olid Sa purjus. Mitte mõistuse pärl pole uppunud enesearmastuse ja idiootsuse porilompi. Siiani oled hiilanud mitte kõige inimsõbralikumate postitustega (enamasti põhjendatult), praegune ületab terve mõistuse piiri.
Purjus mees kakerdab punase tulega ülekäigurajal- gaas põhja ja surnuks! Vankriga emme ületab teed vales kohas- ilgelt käib närvidele, pean pidurdama ja riskin juhitavuse kaotamisega- mina olen olulisem, kui mingi tolbajoob, kes vales kohas teed ületab- gaas põhja ja surnuks, kui muidu pihta ei saa siis lajatan uksega! Kas tundub mõistusega inimese jutuna?

Ksf! Ishijupp'iga 100% samal arvamusel!
Vasta
#43

(09-08-2014, 19:56 PM)Ishijupp Kirjutas:  ... Purjus mees kakerdab punase tulega ülekäigurajal- gaas põhja ja surnuks! Vankriga emme ületab teed vales kohas- ilgelt käib närvidele, pean pidurdama ja riskin juhitavuse kaotamisega- mina olen olulisem, kui mingi tolbajoob, kes vales kohas teed ületab- gaas põhja ja surnuks, kui muidu pihta ei saa siis lajatan uksega! Kas tundub mõistusega inimese jutuna?
Aga kui maksaks iga vales kohas teedületava allaaetud jalakäija eest juhile riigi poolt preemiat + auto remondi komp - maksimum kolme päeva pärast poleks ühtegi eeskirju rikkuvat nahaalset jalakäijat, kui ikka tead et 99,99% tõenäosusega saad laksu ära, siis ei riski, isegi täispeagaSad.
Vasta
#44

(09-08-2014, 22:44 PM)honkomees Kirjutas:  Aga kui maksaks iga vales kohas teedületava allaaetud jalakäija eest juhile riigi poolt preemiat + auto remondi komp - maksimum kolme päeva pärast poleks ühtegi eeskirju rikkuvat nahaalset jalakäijat, kui ikka tead et 99,99% tõenäosusega saad laksu ära, siis ei riski, isegi täispeagaSad.

Ja kui maksaks iga sellise kommentaari postitanud foorumlase allaajamise eest (ja kui ülesõitmisest vähe, siis anda uksega) riigi poolt preemiat, siis maksimum kolme päeva pärast poleks ühtegi mölaklikku kirjutist üllitavat nahaalset foorumlast.
Vasta
#45

OT'd ka veits. Tuli üks anekdoot meelde selle teemaga.


Rebase-Rein ja Mõmmi sõidavad autoga. Mõmmi on roolis ja vajutab lapatsit ikka kohe mõnuga.
Äkki pistab Rebase-Rein kisama: "Võta kiirust maha, kurv on ees!"
Mõmmi: "Aga mis tähega kurv algab?"
Rein: "K-tähega!!! Pidurdaaa!!!"
Mõmmi paneb käpa silme ette ja laulab: "Ahha, ahhaa, mul selge on K, on kiiruses K ja kurvis on K...
...ja kolakas K ja kraavis on K, kiirabis ja kipsis ja kirstus on ka!"

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#46

Jätke need tsiklimehed rahule ,olen ka piisavalt vanamees aga kiman ka vahetevahel,sain poja sõbra tsikliga sõita,olen sellega ennem ka sõitnud,läksin Navesti sirgele eesmärk 180 aga 170 võtsin kiiruse maha sest ratas läks kergeks,muidugi teadsin et seal ei ole ei kitsedede ega põtrade teed,politse seal ei mõõda jne. ja kui saatus saadab need elukad teele sii atjöö.Muidugi ma ei poolda mõtetud risgiga nõlumisi aga vahest tahaks ka nagu Poolas et kaks rekat tõmbavad koomale et ma saaks vahelt läbi sõita aga kahjuks eestlane nii ei tee,seal muidugi autoga käin.
Vasta
#47

Jäin lausa mitmeks tunniks vaatama neid ,venelaste uskumatuid seiklusi omal maal,ei tea kas nad on oma arust tõesti nii SUUR rahvas et mitte ei saa rahulikult sõita.Või on ikkagi sm.Stalini puudus,korda pole,putja midagi üritab aga lootusetu.Kui ikka tunnelis ja linnavahel 150,160 rauas ja pannakse seisvasse kolonni,miskit on ikka puudu.Või üle?Meil siin on ikka väga hästi.
Sõitke rahulikult kodanikud.Kiirustage aeglaselt!
Vasta
#48

(09-08-2014, 22:44 PM)honkomees Kirjutas:  
(09-08-2014, 19:56 PM)Ishijupp Kirjutas:  ... Purjus mees kakerdab punase tulega ülekäigurajal- gaas põhja ja surnuks! Vankriga emme ületab teed vales kohas- ilgelt käib närvidele, pean pidurdama ja riskin juhitavuse kaotamisega- mina olen olulisem, kui mingi tolbajoob, kes vales kohas teed ületab- gaas põhja ja surnuks, kui muidu pihta ei saa siis lajatan uksega! Kas tundub mõistusega inimese jutuna?
Aga kui maksaks iga vales kohas teedületava allaaetud jalakäija eest juhile riigi poolt preemiat + auto remondi komp - maksimum kolme päeva pärast poleks ühtegi eeskirju rikkuvat nahaalset jalakäijat, kui ikka tead et 99,99% tõenäosusega saad laksu ära, siis ei riski, isegi täispeagaSad.
Väga hea ettepanek, aga kaalu kohe ka seda: kiiruseületamine - kui ikka kiirust üle lubatu, siis tuleks iga üle oleva km/h eest loovutada vastav jupike (cm-tes) vasakust käest näiteks ja liiklus oleks kohe selline hästi rahulik ...
Vasta
#49

(09-08-2014, 07:34 AM)v6sa Kirjutas:  Tsiklistid võiks endale selgeks teha lihtsa tõe: nad saavad iga vea korral surma. Või jäävad vigaseks. Punkt.

Ply rasvaselt kirjutatud tekstiga võib mitte nõus olla, kuid paraku kuulun ka mina nende hulka, kes väga ei muretse teiste elude pärast. Ma liiklen ise viisakalt ja eeldan seda ka teistelt. Kui liiklushuligaan (kordades kiirust ületav tsiklimees on huligaan) end sätib olukorda, kus valida on minu või tema elu, siis ma isegi ei vabanda, et minu särk on minu ihule lähemal. Eriti siis, kui autos on peale minu veel teisi.

Jummal tänatud, et keegi veel peaga mõtleb Wink Mis aga tsikliste puudutab: kahjuks äsjane Lätis surmaga lõppenud õnnetus ühe Eesti kõige korralikuma liiklejaga tõestab, et "kaotajaks" jääb tsiklimees. Kas nüüd veel elus olevad tsiklimehed arvavad, et autojuhid ei tea seda??? Teame, paljud meist ka tsikliga sõitjad/sõitnud. Ja kedagi TAHTLIKULT tappa ei taha mitte keegi - seega sigatsedes panete meid alati kõige vastikumasse olukorda. Hakkabki tööle minu, ksf!Võsa ja teistegi poolt otse välja öeldu: meie instinkt on ellu jääda!
Muuseas, on ka teine kontingent, kes paneb enamust ehk siis sõiduautodega liiklejaid, tihtipeale samasse seisu: veokamehed. Siis on seis vastupidine: sõiduautost kümned korrad raskema ja kordi jäigema asjaga ei taha kokku põrgata. Jälle pead tegema igasuguseid imepõikeid teepeenrale jms, et ellu jääda.

Sõiduautodega on nahhaale suhteliselt väheks jäänud, kui, siis on tegu lollidega talvistes oludes või eriti halvas nähtavuses. Arutuid kihutajaid pole juba ammu kohanud, normaalne kiiruseületamine on igati OK. Minu arust on liikluskultuur täitsa heaks muutunud. Ning alati annan suunaga märku, et ma näen ja tee on vaba, tsiklite puhul suisa erandita, sest mida vanemaks saades seda väiksemaks keskmine kiirus maanteel muutub ja üha rohkem jääd kellegile "jalgu". Lihtsalt enam ei viitsigi "kihutada" ehk 90+"lubatud" paar pügalat sõita.
Aga me räägime praegu idiootidest elundidoonoritest ja selgelt pahatahtlikest muudest juhtidest, kes ARVAVAD endal olevat õiguse teisi ohtlikesse olukordadesse panna ja sundida neid valima: elu või surm! Kas siis iseenda või teiste oma. Ja mida rahulikumaks muutub üldine liiklus, seda jõulisemalt ja jõhkramalt sellised sigatsejad ja/või teistega mittearvestavad tegelased esile kerkivad.

Aga lõppu ka suhteliselt äsjane eriti meeldiv kogemus Eestis populaarseks saamas ohutust liiklemisest: kvattrol raske käru sabas, see veel kõrge raskuskeskmega (paat kõige kukil), mõtlesime, et läheme mööda kõige siledamat uut teed pidi Noarootsi ehk Nõva kaudu. Kõige vähem liiklust, kõige vähem jääme teistele ette, kui seal 70'ga uimerdame ja Loodust naudime. Kahjuks jäime ainult ühele autole ette ja seda kõige magusama koha peal: sappa tuli must Impreza STi aga seda eurotee alguse mitmekildise kurvidekaskaadi alul. Ma näitasin vilgutusega, et nägin ja kommenteerisin veel, et "rikume neil sõidunaudingu kogemata ära" aga ise lootsin, et tavapärase 10-aasta taguse kombe kohaselt paugutab STi suvaliselt mööda... Sittagi! Sõitis ülirahulikult pideva joone ala meil sabas ja kui siis lõpuks oli lubatud möödasõidukoht, siis läks ja kadus sekunditega. Aga tegelikult ei tulnud meile selle aja jookus kedagi vastu, seega oleks kunagine tavapärane rikkumine ka ohutu olnud. Niipalju jõudsime vaadata, et suhteliselt noored olid autos - arvestasid nii enda kui teistega! Ning minu arust ongi normaalne nii hea autoga sel teel 110-120 lasta, ise teeks täpselt sama ja ruigaks naudingust.
Vasta
#50

Ma ei tea kas see lugu ka mõistusevastane on aga...
Tulin siis Mustla poolt ja teeremondi pärast üleval kiirust piiravad liiklusmärgid. Võtan kiiresti üles suure hoo ja üritan mitte palju üle 30 km.h kihutada. Vaatan,et tagant tulevad autud ikka ligemale...ja siis mingi priske linnamaastur urab mööda kivirahe saatel. No teate ma olin ka väsinud ja pere peal.....ei teinud välja. Siis sõitis mööda hiirvaikselt teine sõiduauto,oleks nagu luuraja...Big Grin Kaugelt paistis peeglist,et läheneb ka liinibuss. See uras ka minust mööda. Siis jõudis järg mingi punase sõiduauto kätte. Vaatan,tädi roolis...Smile tema jäi siis mulle sappa ja tema järel veel riburada autosid. Ja siis tuli jälle üks kaubik,mis ka mööda põrutas aga õnneks ikka viisakas kauguses ja mitte kiirustades. Mul jäi üsna sant tunne. Kujutage ette,kõigil kiire ja mina siin koperdan ees ega lase teisi mööda...Big Grin Täitsa tola tunne tuleb peale,sest hetkeks tekib mõte,et viisakas oleks ka ise kiiremini sõita ja teised ei peaks minupärast niipalju kannatama.... Aga noh,mis teha,tahad korralik olla,pead lolli mängima. Tekkis mõte,et koristage need liiklusmärgid sealt ära,sest pooled nagunii ei täida neid....
Vasta
#51

Ma olen tähele pannud, et sõiduoskus kaob seda kiiremini, mida kaugemal juht suuremast linnast elab. Väga paljude (isiklikult tunnen) maal elavate juhtide ainus sõidupraktika on niitude vahel liigelda ja korra nädalas küla poodi sõita. Teine suur osa juhtidest eksib kuus korra ka linna ära, kuid mitte vabatahtlikult.

Sellistel juhtidel ei saagi olla mingisugust auto tunnetust. Neil pole aimugi oma auto suutlikkusest ega ise enda võimekusest rooli taga. Nad ei adu teiste autode kiirust ega vahemaid, mida teised autod läbivad teatud kiiruste juures. Üsna tavaline keis on maateedel järgmine... Sina sõidad 90-100km/h, mööda pikka sirget teed. Kõrvalteelt tuleb kohalik auto, pidurdab ristmikul, vaatab sinu tulekut korra ja siis keerab sulle kenasti ette. Sina pead kiiruse 50 peale maha pidurdama või hakkama mööda sõitma. Mööda sõites lased raisale signaali.

Järgmises liiklussaates see sama juht ohib juba, kui perses meie liiklus ikka on, kõik kihutavad ja ülbitsevad.

Ma näen selliseid situatsioone , väljaspool linna, korra nädalas. Ja nähes sellist juhti linnaliikluses, hoiad kahe käega pead kinni.

Mind pole kihutajad kunagi seganud. Nad tulevad, lähevad, unustatud. Mõnus on vaadata, kui kiire auto sinust mööda vurab. Tõmbad natuke teeserva poole lännu ta ongi. Aga kui maanteel mingisugused ratturid tolgendavad, hoides tee keskele, paneb kiruma küll.

Alles ma siin pidin ühest ketivenitajate kambast maanteel mööda saama. Ees oli mingi vuntsidega sportlane, nende treener vist, ja siis kümme tatti järgi väntamas. Kolmes reas, üle poole sõidurajast kinni. Liiklus oli ka üsna tihe nii, et tagant tulevad autod pidid kõik pidurdama, ning ootama, et saaks talda andmisega mööda tuisata. Ja siis kui mõni selline debiilik rataste alt jälle läbi käib, proovi tõestada, et ta keset teed sulle ette väntas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#52

Aktiivse mootorratturina väidan, et mõistusevastaseid manöövreid teevad liikluses kõikide eri liikide masinate juhid ja üldistamist "elundidoonoriteks" ja jätisteks palun vältida. Ohver on alati mootorrattur ja autojuhi vigastused mootorrattaga avarii puhul on pea olematud, seda enam ei tohiks kedagi "uksega aidata". Kadedus?

Möödasõite teen kindlasti 90+++, aga liiklen mõistusega ja tõsist ohtu pole veel olnud (ptui, ptui, ptui).

Aga teemasse ka: iga jumala päev mis ma siin Tartu lähistel liiklen, neid debiilseid manöövreid tõepoolest toimub. Tallinnas nii hull polegi.
Autoga pani neid veel 100x vähem tähele, kui tsikliga. Ei teagi milles asi, inimestel tekib tungiv vajadus tsiklistile ära panna vist vms. Ma veel sõidan 95% ajast koos kaasreisijaga, autojuhile nagu ei mahu pähe, et raskelt koormatud tsikkel võib ikka päris äkilise minekuga olla.

Toon näiteid ka - Pühapäeval tulin Kambja poolt Tartusse ja lennuvälja kõrval algab mitmerealine tee ja 70 ala. Enne seda piirang 90 ja tavaline maantee.
Nii maanteel kui mitmerealisel liigun ca +5-7 km/h. Tagant ilmub mulle sappa must maastur, blond tibi roolis. Efektne. Kannatab ca kilomeetri mul taga sõites ära maanteel ja ka mitmerealisel istub mul taga tükk aega; siis tal kannatus katkes, peenestas mitmerealisel must nii kiiresti mööda, kui see must junn suutis. Minu ees sai ta sõita täpselt 50m, peale seda jäi ette Tõrvandi foor ja seal seisvad autod. Üsna kiire pidurdus temal ja ka minul.
Vot see oli minu jaoks mõistusevastane manööver. Ja juhtub selliseid asju pidevalt. Tibi paistis veel eriti pettunud, kui ma foori all autodest 5km/h kõrvalt mööda sõitsin ja rivis esimesena minema sain.Big Grin

Põhiline häda mootorratturina liikluses on maasturite ja pirukatega. Maanteel sõidan mõnikord ka kiiresti, selleks see tsikkel ju on. Autojuhid, proovige järgi, hakkate aru saama.
Samas linnas 30 ala, kõrval kirikupark ja lapsed mängivad. Hoian silmad lahti ja sõidukiiruse madala. Ja siis maasturivend vajutab seal nii palju, kui tal ront läheb, must pilv taga, möödub minust väga ohtlikult, aga ise rahul (tsikliga näen väga hästi peeglitest inimeste nägusid).
Korduv probleem Tartus.

Tuletaks autojuhtidele veel meelde, et kui foori taga on 10 autot ja tsiklist mahub vabalt teist mööda, et minna kõige ette, no laske. Ta on ammu kadunud, enne kui autod liikuma hakkavad ja ei võta tühja ruumi seal ummikus. Võidate Teie ja saame ka meie kiiremini kohale.Cool
Vasta
#53

Tsitaat:Aga kui maanteel mingisugused ratturid tolgendavad, hoides tee keskele, paneb kiruma küll.

Nii ongi.

Ega meil on rattaga vastik sõita maanteel ja paraku on seda vaja mõnikord teha, mõnel võibolla ongi ainsaks liiklemisvahendiks jalgratas. Sellised tunneb ära, ajavad rahulikult teeservas oma asja. Püüan neile ruumi jätta ja nendega arvestada. Kahjuks eriti närvi ajavad krdi sportlased, kellel on kõigest p*hh*i, panevad keset sõidurada ja on 100% sinu mure, kuidas sellisest mööda saad, teda lihtsalt ei huvita. Ja oma krdi trennidega on veel nii, et sõidetakse 2-3 kaupa keset sõidurada kõrvuti, juteldakse mõnusalt, visatakse veel naljagi. Tõepoolest, ainult autojuhi mure on see, kuidas sellistest mööda saab! On olnud juhtumeid, kus kitsal kurvilisel teel jõuan kambale järgi, mind mööda nad ei lase. Siis olen mõelnud, et huvitav küll, mis saaks, kui veokas vastu tuleks, pimedas kurvis kohakuti jõuaks ja need sägad seal vahel oleks, et kuhu ma siis tõmban või tõmbamata jätan ...

Teine liik rattur-troppe on need, kes ronivad rattaga samal 100%-autojuhi-mure-põhimõttel kesklinna, tipptund, ummikud (nt Liivalaia ristmik tln-s) ja siis see säga tuiskab seal igas suunas saalivate, pööravate, seisvate autode ja trammide vahel ...
Vasta
#54

(11-08-2014, 15:35 PM)ivo86 Kirjutas:  Ta on ammu kadunud, enne kui autod liikuma hakkavad ja ei võta tühja ruumi seal ummikus. Võidate Teie ja saame ka meie kiiremini kohale.Cool
See on nüüd küll sõbralik norimine aga unustage kulla tsiklimehed ära, et Teil on KIIREMAD riistad: mitte üks tsikkel pole maailmas autodest kiirem, seda absoluutskaalal! Pigem on probleem Eesti uimerdavates autojuhtides, kes kõik ja alati "rohelist tuld" vaatavad...
Lõbus on linnas siis, kui ma Sitikaga tavapäraselt sõidan ja tsiklimees peab peale esimest ehmatust, kus vend lihtsalt tule maha magas, kõik mängu panema Big Grin 44 kilost ja vatist kiirem pole raske olla aga järgmise foori taga seisab samamoodi. Ning kiirendusel 0-50 ei ole olulist vahet ning 60 jalga on tsiklitel isegi aeglasemad! Ja miks peaks sõitma tuntavalt üle lubatud kiiruse ja/või IGA kohaltvõtt olema sport? Minge rajale võistlema, mitte ärge käunutage riistasid linnas!

Dragide ülitäpne ajavõtulogi ei valeta - tsikimeeste kahjuks - ja vaid ideaalse stardiga saavad mõned harvad korrad parimate juhtidega street-bike'd 60 jalga 1,7-1,8 sekundi peale. Üldiselt laseb baik alguse tühja või läheb tagarattasse ja 2,5, isegi 3,5 sekundit on tavaline. Pika tagakiige ja spetsrehviga pro-biked teevad 1,5, kui Outlaw-autod 1,2-1,4. Sama ajavõtuga mõõdetult oli Sitika 60 jalga 4 sõitu järjest 2,2 sekundit. Muidugi fooritagant ma üldiselt niimoodi ei päästa... aga mõnikord ikka. Lihtsalt põhimõtte pärast, kui järjekordne "sportlane" tahab igalepoole esimesena jõuda. Samas, tuleb soliidselt autode vahelt BMW vms vähe kultuursema matkaratta omanik, siis tead, et rabelema see ei hakka ja kulged koos kiirelt aga sujuvalt. Aga selle, KUIDAS konkreetne tsiklisõitja nii iseendasse kui ümbritsevatesse suhtub, tunned aga pilgust tahavaatepeeglisse ära. Mis kõikse hullem: rollerid ju ka kaherattalised, täitsa sama teema suurte tsiklitega. Neil pole veel kiirust ka - ronivad esimeseks ja siis on edgariaukudest mööda põigates kogu autode rivil risuks jalus.

Kuid tegelikult on ka sedasorti tsiklisõitjaid palju-palju vähemaks jäänud ning üldiselt ei ole probleeme. Seegi oli majandusedu ja tsiklihulluse alguse asi, tänased sõitjad on pigem ikka väga viisakad ja seetõttu torkavadki need "teistsugused" eriti silma.

Aga noh, üllatus ehk ära alahinda vana autot Big Grin
Vasta
#55

Mulle meeldivad need ketivenituspingioperaatorid, kes sõidavad autoteel ka siis, kui kõrval on perfektne eurorahadega tehtud kergliiklustee. Alles eila imetlesin selliseid teel Mustveest Rakverre.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#56

Plyval.

Oled sa kaherattalisega liikluses osalenud? Mitte 5 km, vaid õige pisut rohkem.
Mootorratas hüppab kohalt kiiresti minema ka mitte eriti pingutades.
Et sama algkiirendust autoga saada, pead sa ikka püstihull pedaali otsas olema.

Lane splitting + muud sarnased nähtused käivad närvidele ainult mingitele kibestunud kompleksides autojuhtidele.
Onu on rekkamees. Vihkas tsikliste, foori all ette minemist jms täiega.
Niikaua, kuni tagaistmele sõitma võtsin.

Et väga OT ei oleks, võime edasi vaielda PM teel. Ivo Smile
[Pilt: 1404186524556.gif]:D
Vasta
#57

(11-08-2014, 15:48 PM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Aga kui maanteel mingisugused ratturid tolgendavad, hoides tee keskele, paneb kiruma küll.

Nii ongi.

Ega meil on rattaga vastik sõita maanteel ja paraku on seda vaja mõnikord teha, mõnel võibolla ongi ainsaks liiklemisvahendiks jalgratas. Sellised tunneb ära, ajavad rahulikult teeservas oma asja. Püüan neile ruumi jätta ja nendega arvestada. Kahjuks eriti närvi ajavad krdi sportlased, kellel on kõigest p*hh*i, panevad keset sõidurada ja on 100% sinu mure, kuidas sellisest mööda saad, teda lihtsalt ei huvita. Ja oma krdi trennidega on veel nii, et sõidetakse 2-3 kaupa keset sõidurada kõrvuti, juteldakse mõnusalt, visatakse veel naljagi. Tõepoolest, ainult autojuhi mure on see, kuidas sellistest mööda saab! On olnud juhtumeid, kus kitsal kurvilisel teel jõuan kambale järgi, mind mööda nad ei lase. Siis olen mõelnud, et huvitav küll, mis saaks, kui veokas vastu tuleks, pimedas kurvis kohakuti jõuaks ja need sägad seal vahel oleks, et kuhu ma siis tõmban või tõmbamata jätan ...
Veel hullemad on need "geenjused" kes oma veloga vastassuuna vööndis sõidavad.Ühel kurvilisel teel õhtusel tipptunnil sai üks hea koolituse.Tee kitsas ja väiskurve peal aerutas vastu,liiklus tihe ja autod tulid vastu ja sügav järsk kraav tee ääres.Sõitnuks ta pärisuunavööndis siis oleks jõudnud pidurdada,aga ikka vaja ju vastas suunas sõita ja kuna kuhugi tal enam minna polnud siis panigi kukerpalli kaldast alla ja kiivrit ka polnud,mis tast sai pole aimu,aga vast sai targemaks.
Vasta
#58

Üldiselt mootoratturid võimalusel lasen alati foori taga seistes endast mööda. Vahest ennast tabanud isegi kusagile poole natuke keeramas,et tegelane mööda mahuks.
Viimase 5 aasta jooksul on õnnestunud ka näha paaril korral(kord Pirita teel ja teine kord Vabakal) kui mööda lastud motikamees foori tagant päästes esineda soovides selili käib Big Grin
Aga need väiksed rollud(50 kuupsed) käivad küll natuke närvidele oma ette trügimisega. No ei käi ta peast ega p***est ja siis ongi tegelane sul teises reas sellega jalus.
Ja need järjest popimaks muutuvad mopeed autod. Ma ei tea mis alustel nendega liigelda tohib(vist peab olema 16+ ja lubasid ei pea olema)
Mõned nädalad tagasi oli vaja Elvasse minna ja mõtlesin,et panen hommikul vara Tallinnast ajama kuna siis liiklust vähem. Tee oli rekkaid küll täis aga need kenasti normaalsete vahedega liiklesid ja polnud probleemi.
Enne seda Mäo uut tee lõikku(4 realist) aga oli järsku totaalne tropp teel. Liikumise kiirus 50km/h. Rekkad närvitsesid ka vingerdades üksteise taga ja neid oli ikka pikk rodu juba seal.Vahel ka mõned sõiduautod. Sai siis neist mööda manööverdatud kuniks selgus ka tropi põhjustaja. Ja oh üllatust. Selleks oli mööda tee telgjoont liiklev mopeed auto Sad Sad Vennikesel nokats tagurpidi peas ja kõigest jumala savi. Ei kottinud teda taga tulesid vilgutav ja natuke signaali andev rekka ega ka minu signaal kui talle kõrvale olin jõudnud.
Ja nii ta seal kulges vaskpoolsed rattad mööda tee keskjoont veeremas. Autos oli peale sohvri ka veel teisi noorukeid kellel kõigil nägu nalja täis oli.
Helistasin tegelt ka Politseisse ja nad teatasid,et on sellest juba teadlikud ja tegelevad asjaga. Kas see tegelane ka mingit liikluseeskirja rikkus selle venimisega ma ei tea(ei viitsi uurida).
Aga SI*A ajas keema küll. Ja ma ei kujuta kuidas see veel rekkameestel keeda võis Big Grin Neil ju oma sõiduajaga seal vist mingid piirangud ja asjad peal veel.

PS! Priidu pandud video vasnast autost vs motikas on päris lahe Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#59

Tsikliteema on suht kuum, hommikul GSX-ga lasin rahulikult punase taga end foorile lähemale kahe rea vahelt, polnudki vaja kaua oodata kui üks vahva kodanik end poolpõiki ette pressis... mis seal ikka, jalg pikalt ette ning jälle üks peegel vähem, kuhugi tuleb ju end toetada kui kongreetselt ette keeratakse... Ei saa aru milleks üldse tõmmelda, ei tasu karta et rohelise süttides tsiklimees jalgu jääb, sel ajal kui autojuht käigu sisse saab olen ammu juba teiselpool ristmikku... Ristmiku läbilaskevõime ainult paraneb kui kodanikud ka oma komplektsidest üle saaksid...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#60

(11-08-2014, 17:10 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Mulle meeldivad need ketivenituspingioperaatorid, kes sõidavad autoteel ka siis, kui kõrval on perfektne eurorahadega tehtud kergliiklustee. Alles eila imetlesin selliseid teel Mustveest Rakverre.

Ise olen sõitnud nii autode, mootorrataste kui ka jalgratastega. Põhjus, miks mina isiklikult suhteliselt tihti sõidan jalgrattaga kergliiklustee asemel sõiduteel on see, et näiteks linnas on tihti kergliiklusteed pidevalt mingite ristuvate teedega läbi lõigatud (lisaks veel äärekivid). Samuti on pidevalt kergliiklustee väikeseid kivisid täis, mis mõne maanteeratta rehvi väga kiiresti ära lõhuvad. Maanteeratta rehv võib aga maksta odavama autorehvi hinna. Autoteel tavaliselt sellised probleemid lihtsalt puuduvad. Aga need on muidugi minu põhjused.

Kokkuvõttes üldist teemat kommenteerides on minu arvates tähtis, et inimesed ei oleks igal jumala hetkel liikuses suhtumisega "minul on ainuõigus". Lase auto vahele, lase mootorrattur foori all mööda, sõida jalgratturist kaarega mööda, anna jalakäiale teed... ei võta tükki küljest ära. Troppide vastu, kes teiste viisakust alatult ära kasutavad, on liikluses alati, aga sellepärast ei tasuks ise samasuguseks muutuda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne