17-10-2014, 11:57 AM
Kas selline võimalus ei oleks mõeldav lisada, kus sisenev õhk võetakse toast ?
Tervitab Veteran.
(17-10-2014, 11:57 AM)Veteran Kirjutas: Kas selline võimalus ei oleks mõeldav lisada, kus sisenev õhk võetakse toast ?Plaanis on, aga niipea ei jaksa. Kogu õhku ei taha seest võtta, umbseks läheb. Peab tegema "automaagiliselt" toimiva segisti, umbes nagu auto kliimaseade. Osa õhku võtab seest, osa väljast. Olen juba leppinud sellega, et pildil nähtav Arduino Uno jääb juhtimiseks väikeseks. Järgmisel kuul tellin Arduino Mega, Atmel2560 kiviga ja lõplik ehitus tuleb selle baasil. Siis on vabu porte ja muid ressursse nagu muda ja võimalik igasuguseid kommunikatsioone püsti panna. Praegu olen sunnitud portidega niimoodi koonerdama, et isegi LCD käib üle I2C. Vend Karvik ja Indrek peaksid teadma, millest jutt... Jah, panin kaherealise LCD ka juurde. Kogu infot sellest lukuaugust läbi kühveldada ei tasu, aga keskmised temperatuurid ja asjade olekud näidatakse ära. Siis ei ole tarvis muudkui läpakaga andmeid imemas käia.
(17-10-2014, 13:39 PM)Basilio Kirjutas:(17-10-2014, 11:57 AM)Veteran Kirjutas: Kas selline võimalus ei oleks mõeldav lisada, kus sisenev õhk võetakse toast ?Plaanis on, aga niipea ei jaksa. Kogu õhku ei taha seest võtta, umbseks läheb. Peab tegema "automaagiliselt" toimiva segisti, umbes nagu auto kliimaseade. Osa õhku võtab seest, osa väljast. Olen juba leppinud sellega, et pildil nähtav Arduino Uno jääb juhtimiseks väikeseks. Järgmisel kuul tellin Arduino Mega, Atmel2560 kiviga ja lõplik ehitus tuleb selle baasil. Siis on vabu porte ja muid ressursse nagu muda ja võimalik igasuguseid kommunikatsioone püsti panna. Praegu olen sunnitud portidega niimoodi koonerdama, et isegi LCD käib üle I2C. Vend Karvik ja Indrek peaksid teadma, millest jutt... Jah, panin kaherealise LCD ka juurde. Kogu infot sellest lukuaugust läbi kühveldada ei tasu, aga keskmised temperatuurid ja asjade olekud näidatakse ära. Siis ei ole tarvis muudkui läpakaga andmeid imemas käia.
Maa alt võetav õhk on väga hea plaan, kuid minu krundi puhul keeruline teostada. Igasugu faking torusid käib maa all risti-rästi just selle majanurga juures, kust tuleks õhk ligi vedada. Ei taha keltsa tekitamisega vee ja kanalisatsioonitrasside vahetus läheduses riskida.
Nüüd aga rindeteated kella ühesest mõõtmisest:
Ilma naljata tuleb hirm peale, et purkla soojustus ja osaliselt plastist vent torud võivad sulama hakata! Torude pakendile oli kirjutatud max. 60*C! See on juba käes...
Ühtlasi kinnitab see ideed ehitada tulevikus 5x suurem veeküttepaneel, mis kütaks mahupaaki. 80*C on juba viisakas katlatemperatuur!
(17-10-2014, 21:34 PM)indrek1000 Kirjutas: Aga üle I2C on asja väga mugav progreda, kaspole. Vastava library olemasolul on käske kerge seada.Progemist pole selle augu kaudu proovinud, aga lihtsalt LCD käib praegu sealt. Paralleelühendus on küll hea ja lollikindel, aga neelab 6 digiporti ära. Demultiplekser(id) võtab veel 4. Pordid 0 ja 1 jätan seriali jaoks vabaks, on tarvis. Jäävad veel 13. ja 6.
(18-10-2014, 09:40 AM)Basilio Kirjutas: Progemist pole selle augu kaudu proovinud, aga lihtsalt LCD käib praegu sealt.
(17-10-2014, 12:25 PM)nootsii Kirjutas: Värske õhu võtmiseks õuest peab selle maasse kaevama. Siingi sellest varem juttu olnud. Siis saab seda rahus ka talvel tehaVabandust et tiba teemast väljas.
(23-10-2014, 16:56 PM)jaanust Kirjutas: tänu Basilio projektile sai laiskus endast välja aetud ja esimesed purgid on puuritud ja pestud.Tänan-tänan! Eks vanakurja aetakse ikka Peltsebuliga välja! Aga tere tulemast klubisse!
(23-10-2014, 16:56 PM)jaanust Kirjutas: Suvel oleks hea see soojus keldrisse ajada - kuidas aga lihtsalt teostada tubade trassi sulgemist ja keldri avamist...ei viitsiks iga suve algus poolt süsteemi lahti lõhkuda et torusid ringi tõsta.Ehituse ABC-s olen näinud müügil plekist, käsitsi liigutatavaid õhusiibreid. Mina paneksin kolmiku ja 2 käsitsi liigutatavat klappi. Või on olemas lausa kolme haruga segisti?