Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid
#21

Isand Jurkman, Sinu meelestatus ei vasta Eesti Vabariigi poolt heaks kiidetud seisukohtadele ja suunitlustele aga ühtib rahva arvamusega.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#22

Vähemalt süsihapu jaoks leidsin koha, kus saab teha tähtajatu lepingu (sisuliselt ost) , hinne oli soti ringis. Pärast seda käid ja vahetad nagu vanasti, maksad gaasi eest.
Siin ta on:
http://www.airok.eu/detail-view/id/18

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

See, mida ksf! jurkman kirjutab, on muidugi puhas kuld!

Meile osaks saanud hüvede loetelust on mainimata veel ringhäälingusaatjate üleviimine Lääne FM sagedusalasse (mul ei õnnestunudki oma vanaemale selgeks teha, miks tema 30+ aastat vana ja aus raadio äkki enam ei kõlba), televisiooni üleviimine SECAMilt PALile, hiljem veel digitaliseerimine ja muidugi helkurvestid.Viimaste hädavajalikkuse kohta esitati väga veenev selgitus: kord olla üks onkel pimedas auto taga askeldanud ja tuled ära varjanud ja keegi sõitis talle otsa. Põmm! ja surnud, nagu Pipi Pikksukk ütles...

Nii et hoolitsus on lausa südantlõhestavalt liigutav. Peabki olema, sest põhiseaduses on (vabas sõnastuses) põhimõte, et EV eksisteerib eesti rahva hüvanguks, et Kalevite kange rahvas ikka kestaks ja õitseks.

Rahvaarvu seisukohalt ei ole põhimõttelist vahet, kas inimesed surevad, või neid ei sünni piisavalt juurde. Riiklikul tasandil tolereeritud pedendusega on asi üheselt selge: need tegelased võivad vastastikku oma riistad kasvõi villi hõõruda, aga rahvastiku juurdekasvule nad paraku panust ei anna. GOSTi balooniga pole asi sugugi nii ühene: selle kasutaja võib, kõht lõhki ja soolikad kaelas, orbiidile lennata, aga ilmtingimata ei pea. Ega need öiropudelid kah lõpmatuseni ei kesta, aga öiroliidu elavad ilmselt üle küll (see bürokraatlik monstrum kukub lihtsalt kokku). Mõistlik ei ole asju mitte sildistada (kõik idast pärinev on paha ja läänest tulev hea), vaid märgusõna on üksikjuhtumi kontrollimine.

Kahjuks ei jälgi igapäevaselt meediat ja seega ei tea, kui palju inimesi on tänu GOSTi balloonile surnud või vigastada saanud. Aga tahaks teada... Meie igapäevaellu kuuluvad märksa tapvamad asjad (liiklus, alkohol, narkootikumid jne). Ja enamik inimesi sureb voodis, mis on piisav ettekääne, et voodid ära keelata.

Ja kelle asi see lõppude lõpuks on, kui keegi GOSTi pudeli tõttu sureb? Kui palju me tegelikult üksteisest hoolime? Omaksed matavad lahkunu maha (riiklik matusetoetus on kaotatud) ja üleüldse on see riigile kasulik, ei pea tulevikus pensioni maksma. Seda enam, kui tegu on mõne külamehega. Naine müüb varanduse maha, kolib lastega linna ja asi hää. Tasahilju saab hakata kohalikku kooli ja pritsumaja jne sulgema ja jälle mure kaelast.

Tulles tagasi teemasse. Ksf! Marko pandud link on siit juba läbi käinud, tänan sellegipoolest. Samas on tegu kampaaniaga, mis kestab aasta lõpuni. Millised on need hinnad hiljem? Ja millised siis, kui alustada "puhtalt lehelt", st GOST pudelit vastu anda ei ole? Mina ei pea paraku eriti mõistlikuks, et kellelegi niisama pool pudelit gaasi kinkida.

Muuseas, AGA pakub kah 10l pudelite väljaostmise võimalust, GOSTi pudeli loovutamise puhul 20% soodukaga, hinda avalikult ei presenteerita. Aga eks nad ühed naljanumbrid on. Mul tehnoabi bussis olid, elu oli nagu tsirkus: kord sai hapnik otsa, siis atsetüleen, siis vastupidi, tööd ei saanud õieti tehagi.
Vasta
#24

Vahepalaks, poisid teate et atsetüleeni balloon pidi teadlaste väitel lendama kuni 7km kaugusele...   Mitte et ma kedagi õhutaks aga ikkagi ju automoto foorum, mille kasutajad on maailmas kuulsad ise järgiproovimise ja katsetamise poolest Wink  Toungue     


Enne juhtusin päästjate foorumist üht huvitavat seika lugema, oli teine päris naljakas ning tuletas kunagise nooruspõlve eksperimendi meelde, kui metallihunnikust sai kuvaldaga co balloonil nupp otsast ära kaksatud... Elu kiiremad 100 meetrit olid ning ega baloongi sugugi kehvalt ei esinenud.... 

http://foorum.estrescue.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=798

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

(15-11-2014, 01:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Vahepalaks, poisid teate et atsetüleeni balloon pidi teadlaste väitel lendama kuni 7km kaugusele...   Mitte et ma kedagi õhutaks aga ikkagi ju automoto foorum, mille kasutajad on maailmas kuulsad ise järgiproovimise ja katsetamise poolest Wink  Toungue     


Enne juhtusin päästjate foorumist üht huvitavat seika lugema, oli teine päris naljakas ning tuletas kunagise nooruspõlve eksperimendi meelde, kui metallihunnikust sai kuvaldaga co balloonil nupp otsast ära kaksatud... Elu kiiremad 100 meetrit olid ning ega baloongi sugugi kehvalt ei esinenud.... 

http://foorum.estrescue.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=798

Nats palju see 7km, 700 meetrit usuks veel. Kellel vastav balloon üle on? Proovime järgi Big Grin

Ma siin tegin endale ühte tööriista propaani balloonist. Keerasin ventiili küljest ja lasin kaks nädalat aurata. Seejärel proovisin vett täis lasta. Samas lloobusin laiskusest, kui ballooni oli 5 liitrit sisse läinud. Valasin vee välja ja asusin plasmaga kuplit lõikama. Kurat, sihuke popsatus ja susin käis, et ma oleks end äärepealt täis lasknud Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#26

(14-11-2014, 23:36 PM)oltsberg Kirjutas:  ...Muuseas, AGA pakub kah 10l pudelite väljaostmise võimalust, GOSTi pudeli loovutamise puhul 20% soodukaga, hinda avalikult ei presenteerita. Aga eks nad ühed naljanumbrid on. Mul tehnoabi bussis olid, elu oli nagu tsirkus: kord sai hapnik otsa, siis atsetüleen, siis vastupidi, tööd ei saanud õieti tehagi.

hind on ca 200€ tk, sõltuvalt kas atsetüleen või hapnik, aga meie edasimüüja juures ei saanud välja osta mitte AGA'lt kellega meie riigifirma keskkontoril suur leping on, vaid edasimüüjalt ja selleks oleks ma pidand tegema lihtriigihanke elik võtma 3 võrdlevat hinnapakkumist. Meie harvade kordade puhul oleks just 10 l olnud paras pudel, rendile siis pakuti pisikesi 5 l, 20 l ja täismõõdus balloone.
Vasta
#27

AGA tegi sarnase skeemi järgi oma süsteemis juba kuskil 2000-da aasta paiku asja korda, ELME venitas veel seni, aga on aeg ka neil see majandus
reeglitega vastavusse viia. Ei ole vaja siin midagi kahtlaste balloonidega majandada, praegu on vastakaid ja "hea elu" taganutjaid, aga kui selle reegli järgi elanud-kasutanud ühel kenal päeval vastu taevast lendab, siis on jutt vastupidine ja süüdlast otsitakse ikka mujalt. Nii et kallid kaasfoorumlased - tehke oma toimetamisi turvaliselt nii endale kui ümbritsevatele!  SEE kallinemine ei meeldi ka mulle mitte üks teps, kuid veel vähem meeldib mulle majandamine tehnikaga, millest ei tea kunagi on see töökorras või mitte. Milleks on mul vaja niimoodi adrenaliini hankida, lähen parem valan valitsushoone pasaga üle, nagu prantsuse põllumehed tavatsevad teha Smile .


Vasta
#28

Mehepojad, kas te aru ei saa, et see balloonide asi sai muudetud eelkõige selleks, et meilt rohkem raha välja pigistada! Ohutus ohutuseks ja eelkõige, kuid palju siis neid vene balloone õhku lendas? Ning ei täitnud neid ka mingid külafirmad, vaid läbisid surveproovi ja kõik oli OK.

  Pealegi, kui Elme balloonidel olid lääne kraanid, mis pidasid, vahetasid tühja täis vastu ning elu oli lill! Rentimine tundub alul, et polegi hull. Sellele vast mitte, kes päevad otsa keevitab. Kuid kui Co pudel kestab 4 aastat, siis arvutage...

  Kõik võiks ju olla nii, kuid võrrelge meie pensione ja lihtinimese palkasid!

PS

 Et atsetüleenipudel 7 km lendaks...miks mitte, kui tiivad külge meisterdada!

Tervitab Veteran.
Vasta
#29

Viplala, propaaniballooni läheb trassisurvega vesi alla minuti, siis on nii täis nagu õhukott võimaldab, pesemiseks/loksutamiseks just paras kogus. Pärast tuleb ise survega välja ka Smile  Tõsi küll, mul on olemas stutser 10mm voolikule. Sai omal ajal ostetud et suruõhku mööda hoovi vedada, maksis terve väikese varanduse.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

(15-11-2014, 12:22 PM)Marko Kirjutas:  Viplala, propaaniballooni läheb trassisurvega vesi alla minuti, siis on nii täis nagu õhukott võimaldab, pesemiseks/loksutamiseks just paras kogus. Pärast tuleb ise survega välja ka Smile  Tõsi küll, mul on olemas stutser 10mm voolikule. Sai omal ajal ostetud et suruõhku mööda hoovi vedada, maksis terve väikese varanduse.

Hea teada. Ma muidugi proovisin survekaga pisikesest august sisse lasta Big Grin. Eks järgmine kord olen targem.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

Info kontsentreerimiseks lisan veel, et pesuvesi tuleb lasta otse kanalisatsiooni. Väidetavalt on kondentsis lahustunud lõhnaaine väga püsiv.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

(15-11-2014, 13:01 PM)Marko Kirjutas:  Info kontsentreerimiseks lisan veel, et pesuvesi tuleb lasta otse kanalisatsiooni. Väidetavalt on kondentsis lahustunud lõhnaaine väga püsiv.

Jep, kuu aega juba tunnen Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

Kas üleliigset ballooni ka vastu võetakse? peaks olema traatkeevituse segu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#34

(15-11-2014, 16:56 PM)aavu Kirjutas:  Kas üleliigset ballooni ka vastu võetakse? peaks olema traatkeevituse segu.

Kas saaks täpsustada? Kui on poolik/täis gost pudel võid Viimsisse tuua küll Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

Milliste balloonidega kaubeldakse Lätis? See mulkidele lähemal.
Vasta
#36

Pole aimugi kas poolik või tühi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#37

(14-11-2014, 23:36 PM)oltsberg Kirjutas:  See, mida ksf! jurkman kirjutab, on muidugi puhas kuld!

Meile osaks saanud hüvede loetelust on mainimata veel ringhäälingusaatjate üleviimine Lääne FM sagedusalasse (mul ei õnnestunudki oma vanaemale selgeks teha, miks tema 30+ aastat vana ja aus raadio äkki enam ei kõlba), televisiooni üleviimine SECAMilt PALile, hiljem veel digitaliseerimine ja muidugi helkurvestid.

 See Secam vs Pal ja Fm vs nö Ukv oli meile peale surutud eelmise süsteemi poolt spetsiaalselt. U nagu valuuta omamise keeld ja säästud rublades. Ainus mida teisiti oleks teha tulnud, on levinumate raadiote ümberhäälestamise õpetus. Vähemalt osade ntks Okean'i jmt "transistorite" ümberhäälestamine pole väga keeruline-spetsidel TTÜs oleks võinud lasta levinumate vastuvõtjate ümberhäälestamise õpetused teha lasta. Ning need avaldada ajalehe sabades ntks. 

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#38

Ca 10 aastat pole omanik huvi tundnud aga ma igaks juhuks pean ta käest küsima selle ballooni kohta. Enne ei saa vastata.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#39

Kas see oli vastus minu sõnumile?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#40

Helistasin ja selgus, et omanik tuleb sellele ise järgi millalgi, pole ta seda ballooni unustanud. Ilma asjata tekitasin ärevust, vabandan!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne