Postitused: 35
Teemad: 1
Liitus: Jan 2014
Maine:
0
No ma oma lolli peaga arvan et see teine tagasivool (suurem) on mõeldud hüdromootoritele ja/või hüdrovasarale. Nende tagasivool tehakse tavaliselt otse paaki.
Mina metsatõstukit kasutasin läbi traktori enda jagaja, ainuke loll asi oli see, et kangi pidi traadiga kinni tõmbama.
Katsun nüüd mingi päev proovida ilma kolmikkraanita, st toon pumbast toite otse traktori enda jagajasse. T-150, DT 75-l on ju 50sed pumbad ja ei inise seal miski nii meeletult nagu mul praegu.
Postitused: 3,717
Teemad: 30
Liitus: Feb 2013
Maine:
64
Kui ma praegu hakkan oma puulõhkuja peale mõtlema, siis sellele sai ka 50'nene pump peale pandud, ning inin on samuti julm. Ühtegi kiirliidest vahel ei ole. Voolikud on td75 pealt. Õli kuumaks ei lähe. Kangid on russi omad ja el mootor müttab umbes 1000-1200rpm peal. Kust see inin tekib jääb täiesti arusaamatuks.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Postitused: 700
Teemad: 26
Liitus: May 2004
Maine:
10
Pump võib ise iriseda küll,ongi sihuke ikaldus tehtud.Kuidas traktori enda jagaja toimetab?Peaks ka tükimaad kiirem olema nüüd.Ära tee midagi esialgu ,las töötab natuke ,vaata mis toimub ,kui kuumaks läheb,traktori enda süsteem siis.Ma ei ole kursis aga see russi enda monoplokk võib ka sellele pumbale väike olla.Seal on vist mingi teine jagaja peal,mitte vana tüüp.
Postitused: 35
Teemad: 1
Liitus: Jan 2014
Maine:
0
Hommikul saatsin kolmikkraani vahelt minema ja tõin pumbast toite otse traktori jagajasse. Kolmikkraan ise oli vist G 1/2, nii oli minumeelest peal kirjas, pilti ei saand teha kuna nutitelefon arvas ka, et tema enam koostööd ei tee.
Paremaks läks asi küll, kui traktorijagaja on neutraalis, siis ei ole enam nii hullu ininat. Metsakäru jagaja järgi pannes (ehk siis jagaja siibri kinni tõmmates) iniseb ikka, aga tööd saab teha. Tõstuk on võrratult kiirem eelnevaga võrreldes, ainuke mida napib, on tõstejõud. See vist on nüüd surve teema, kell näitab 150 baari toiteliinist.
Iniseja on kindlalt pump, jagajast ei tule mingeid hääli.
Kuna jagajast väljuvad torud on ka peenikesed, siis võivad ka need takistuseks olla, ilmselt peaks jagajast metsatõstukini uue liini vedama.
Hetkel kolmikkraani vahele ei pane, kuna ei ole kohe sobivat kaitseklappi sinna panna ja pumbast ei taha ka lahti saada.
Jagaja marki ka ei tea, traktori oma ma mõtlen, kui birka leian, siis annan teada.
Tegemist MTZ 1025, aastast 2002.
Postitused: 87
Teemad: 0
Liitus: Aug 2013
Maine:
0
Tere.
Kui tegu on klassikalise MTZ 80 tüüpi jagajaga( positsiooniregulaatoriga süsteem ), siis on võimalik lisalülitusega originaaljagaja ära petta ning tõmmata tõstuki jagajale otse surveliin pumba pealt ( korraliku läbimõõduga ). Aga siis peab olema tõstuki jagaja avatud ringlusega.
Jääb ära õli kuumutamine peenetes torudes, jagaja sektsioonis ja nõmedates banjo liitmikes. Tagasivoolu saab lasta otse paaki.
Postitused: 35
Teemad: 1
Liitus: Jan 2014
Maine:
0
ma nii tahtsingi teha, aga eelnevates postitustes laideti see mõte maha. Et ei hakka tööle. Nagu ma aru saan siis neutraalasendis jookseb õli traktorijagajast ilma survet tekitamata läbi, seega ei teki tagumisse jagajasse mingit survet.
Postitused: 700
Teemad: 26
Liitus: May 2004
Maine:
10
1\2 on muidugi väike kraan,pane ikka suurem 3\4 näiteks.Hakkab tööle küll.
Postitused: 48
Teemad: 0
Liitus: Oct 2014
Maine:
0
2002a monoplokiga,jagaja peaks olema rootslane?
50-se jaoks suht peenikesed värgid seal,40-ne vast käiks ka täispööretel.
Vaata et monoploki enda jagaja seal jama ei tekita need venelasel suht sitad.
Postitused: 700
Teemad: 26
Liitus: May 2004
Maine:
10
Võid jätta edaspidigi kiirühendused,pane ainult suuremad.
Postitused: 3,173
Teemad: 37
Liitus: Sep 2006
Maine:
148
Jagaja kaitseklapi surve mõõtmiseks polegi muud vaja teha kui manomeeter pumbast tuleva trassi peale ühendada ja siis lasta peamasti silinder lõppu ja hoida kangi lõpuni peal.
Ja ongi surve käes ning siis saab kaitseklappi keerates endale sobiva rõhu tekitada.
Kui nüüd selle klapi keeramine survet ei tõsta, siis on variandid.
Esimesena sellesama kaitseklapi tööpinnad ja eriti rõhulangetusvöö tööpinnad.
Teisena proovida kõiku sektsioone sama meetodiga ja kui kuskil sektsioonis on surve piisav siis on needsamad väiksed ülerõhuklapid jagaja sektsioonidel reguleeritud liialt madalale rõhule.
Ilmselt jalgadel neid ei ole ja järelikult jalga lõpuni lastes ja peal hoides saab õige rõhu jagaja kaitseklapile.
Nende väikeste ülerõhuklappidega mängimine on aga suht keeruline ja kannatust nõudev tegevus.
Võid ju peamasti silindrile suurema rõhu keerata ja siis ta tõstabki rohkem aga kui samal ajal näiteks haaratsit kinni hoiad siis seal on madalama rõhuga klapp ja peamasti siis ei tõsta suurema jõuga ning see teeb liigutused ebaühtlaseks.
Pumbast aga niipalju et mõni teeb väga koledat häält ja eriti uuena.
Sissetöötamisega müra väheneb pikkamisi aga samas mõni pump on ka vaikne juhtunud.
Mingi aeg saekaatris olnud traktoriga sai neid pumpasid päris palju vahetatud ja süüdlaseks seesama kiirliidete kasutamine.
Nimelt seal rõhk kõigub 0-180 Bar ja see kulutab salamisi imevähe liikudes kuulide avasid ja ka sisemisele ja välimisele kuuli jäljed sisse ja liide tuleb järjest rohkem välja ja mingi aeg saabub see hetk, kus suurtel pööretel on auk juba liiga väikeseks jäänud klapi vahel ja siis lööb klapi kinni ja ongi pump lilleks lastud.
Läks päris palju aega enne kui selle ära tabasin ja kiirliited minema viskasin.
Peale seda pole ükski pump läinud.
Teine teema on aga kulumisega ja kulub see originaalpump suure rõhuga ikka väga kiirelt ära, kuna see pole selleks mõeldud.
Siis paned uue ja see läheb juba kiiremini, kuna õlis kulumissaadused sees ja boonuseks kui puruneb on jagaja ka metalli täis ja siibrid rikutud.
Postitused: 87
Teemad: 0
Liitus: Aug 2013
Maine:
0
27-11-2014, 22:20 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 27-11-2014, 22:26 PM ja muutjaks oli
tamburiin.)
Kas jagaja ülevoolukapi külge on ühendatud lisaks liin, mis läheb monoploki tõstejuhtimisse? Kui on, siis saab seda liini kasutada traktori jagaja tagasivooluklapi sulgemiseks, ning surve võtta pumbalt otse ilma orig. jagajat kasutamata. Kui ei ole juhtimisliini, siis saab tekitada tagasivooluklapi vahetamisega vajaliku vastu. Sellisesse liini tuleb tekitada katkestus ja pump uhabki täis rõhul, kuigi tarbijat tegelikult ei ole trassis.
Kui jagaja iniseb, siis on kindlasti pidevalt sellise vooluhulga jagajast läbilaskmine liiast. Õli voolab osaliselt üle kaitseklapi- sealt ka see inin. Kui palju on rõhkude erinevus pumbal ja tõstuki jagajal mõõdetuna, ilmselt erinevus min 20 bar. Pidevaks kasutamiseks tuleb loobuda originaaljagaja kasutamisest sellisel viisil. Õli on kindlasti mõnusalt soe?
Torustike läbimõõdud vaatasin nomogrammilt ja sain sellised soovituslikud. Kui vooluhulk on 80 l/min ( NSH 50 korral ), siis lühiajalisel kasutamisel peab surveliini sisemõõt olema vähemalt 20mm ( voolukiirus 5m/s), pikaajalisel ksutamisel 25mm( voolukiirus 3m/s ). Tagasivoolu toru siseläbimõõt vähemalt 38mm.
Jagaja kaitseklapp 175 bar? Lisa sinna rõhukadu trassis kahe jagaja vahel ja saad pumba surveks üle 200 bar-i. Ilmselt on see tublisti üle traktori jagaja kaitseklapi reguleeringu. Siis pole midagi imestada, mis traktori jagajas toimub.