Kõik õige, et võib vastu rattaid hakata käima, aga palki sa ometi nii kinni ei võta, et vastu ratast tõstad. (sama kehtib ka poritiiva kohta). Võsa vedamisel on tõesti lähemal asuv haarats natike nuhtluseks, aga palkide vedamisel on lähemal asuv haarats suureks eeliseks.
See 30 cm haaratsi lähemale toomine tähendas minule, et 5.10 pikka palki, mis oli umbes 40 cm diameetriga, vedada ennem ei saanud. Nokk tõusis juba 30 cm palgiga väga kergeks. Küll aga peale aisade lühendamist, tõstab selle 40 cm palgi õhku ja on masinal isegi manööverdamis võime olemas.
Minu jaoks rohkem pole vajagi, kuna üle 40 cm palke on vähe.
Muidugi palkide vedamisel on suureks plussikas ka tagurpidi liikumine, kuna üle küngaste sõitmisel ei tõmba nokka taevase, vaid surub kõvemini maaligi.
(eeldab muidugi roolivõimu kerget töötamist)
Keskmiseks tõmmitsaks sobib kett. Kuna palke on vaja nagu nii ainult ühes suunas tõsta. Teinekord mõne künka peal läheb palgi ots vastu maad, ja rattad kohe maast lahti, või teed palgiga maastiku kujundamist. Kett aga mängib, lastes palgil ülespoole tõusta niipalju kui vaja. Samamoodi on ka palgist hea kinni võtta, kui keskmine tõmmits mängib. Saad haaratsi nurgaga mängida pidevalt (Hüdrauliline kesktõmmits oleks kõige parem, aga nii lühikest ei oska kohe otsidagi ja t-40 saavad jagaja kangid otsa)