Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kuna sai pikalt haige oldud, siis üks päev sai see Partner käsile võetud.
[Pilt: large_29065321_wRJ5.jpg]
murdunud karburaatori kinnitus
[Pilt: large_29065325_J8lM.jpg]

noh kuskohast see silikoon siia pääses? Ilmselt karteripoolte vahelt tuli. Plaan järgmine: saag pooleks võtta ja tihend asendada, karbuss on mul teine olemas ja kinnituse teen ringi. 

Veel pole maha löödud
Vasta

Osta.ee-s  üks kasutaja müüb saagisid, Vaiper ja Craft-Men England ja vist oli veel mingi kolmas nimi ka. Kõik need on tutikad, 52ccm. Põhimõtteliselt tunduvad olema samasugused, korpused natuke erinevat värvi ainult. Hind on jäänud 40-50€ vahele. Natuke suured on need saed, aga hind muidugi soodne. Kas on kellelgi kogemusi nendega? Kas on ilmselt hiinakad? Kas peavad vastu või lagunevad kohe?
Vasta

(05-01-2015, 08:02 AM)Raudpats Kirjutas:  
Osta.ee-s  üks kasutaja müüb saagisid, Vaiper ja Craft-Men England ja vist oli veel mingi kolmas nimi ka. Kõik need on tutikad, 52ccm. Põhimõtteliselt tunduvad olema samasugused, korpused natuke erinevat värvi ainult. Hind on jäänud 40-50€ vahele. Natuke suured on need saed, aga hind muidugi soodne. Kas on kellelgi kogemusi nendega? Kas on ilmselt hiinakad? Kas peavad vastu või lagunevad kohe?


Kui raha taskus sügeleb siis annetus on mõistlikum tegevus.
Vasta

(05-01-2015, 08:02 AM)Raudpats Kirjutas:  
Osta.ee-s  üks kasutaja müüb saagisid, Vaiper ja Craft-Men England ja vist oli veel mingi kolmas nimi ka.  Kas on ilmselt hiinakad? Kas peavad vastu või lagunevad kohe?
Mida sa ise arvad, kulla sõber? Seoksed hiinakad ja ka Partner/McCullogh on minu arvates mõeldud korteriinimesest suvilaomanikule, kes lõikab suvel mõned oksad ja keda ei häiri pisiasjad nagu ntx plastosade ülessulamine kui bensiin on peale tilkunud. Kui sulle sellest piisab, siis lase käia!
Kui plaanid sõna otseses mõttes metsa minna ja talvepuid teha, siis mina võtaksin kasvõi vana rappe, aga korraliku firma(Husqvarna, Stihl, Jonsered) sae, mis peab vastu ja millele on ka juppe saada. Täitsa hea pidi asjatundja jutu järgi olema ka Makita, mis olevat tegelikult Dolmar, ainult remondibaas pidi olema vaid Tartus. Remont võtab mujal elaval inemisel seega aega. Rusikareegel näikse olevat selline: ehitus- ja rauapoodides müüdavad saed on odav rämps, mis kiiresti laguneb. Korralikku brändisaagi müüakse spetsiaalkauplustes ja margiesindustes, mis pakuvad reeglina ka remondivõimalust kas siis kohapeal või tegelevad transpordiga ise. Kui rahakott sunnib otsustama vana sae kasuks, võta kaasa  asjatundja. Ah jaa, ära karda vanu mudeleid, vanakooli saed olid vastupidavamad! Seisukord on olulisem kui mudeli uudsus. Mina kasutan Talupojalt saadud brändisaagi, mille tootmine lõpetati üle 30a. tagasi ja vannipiilude plastist tehtud hiina lelu vastu seda ei vahetaks. Tõsine saag on!    
Sinu valik!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tsitaat:Kui rahakott sunnib otsustama vana sae kasuks, võta kaasa  asjatundja.

See on väga tähtis märkus eeltoodu juures. Ma ei tee vanu saage maha, aga nad on ikka enamikus oma töö teinud. Vähegi midagi väärt saag on üldjuhul ülehinnatud või väga piiri lähedal. See on põhjus, mis minu meelest räägib kasutatud sae ostmisele vastu. Uue suht kobeda sae (http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/h...rsaag/1002) saab ~300EUR eest - milleks siis vaadata neid 100-200EUR maksvaid 10-15-25a läbih. vanu saage? Maksad raha ära ja pead ikka remontima hakkama. Vähegi olulisemad sae jupid on ikka kallid küll. Kui asja ei tunne, saab petta üsna suure tõenäosusega, sest saag on selline asi, mis saab korralikku vatti metsas.

Kui sõbra käest saab hea hinnaga korraliku asja, siis on muidugi iseasi. Üldjuhul tahab aga ka sõber elada ja tema koorimine pole ilus Smile
Vasta

Eelkõnelejatega enam-vähem nõus, va. see punkt, et mo arust ei sünni nood hiinakad suvilaõue peale kah mitte.
 Käia nad eriti ei taha ja kui, siis hirmsa bensukuluga ja mitte eriti kaua.... Remontida pole sääl ka midagi kui seisma jääb. 
Kui on ruumi, käi ästi kauge kaarega mööda sellistest Wink  
Nood rauapoe "Partnerid" küll suvilaõue veel kõlbavad kui aeg-ajalt mõni oks või asi kaminapuudeks lasta...

loll on loll olla.
Vasta

(05-01-2015, 16:47 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Nood rauapoe "Partnerid" küll suvilaõue veel kõlbavad kui aeg-ajalt mõni oks või asi kaminapuudeks lasta...
Ksf! Talupojal on saed kenasti ära jagatud. Toapeal on hellasti ära pandud Husqvarna, Jobu ja Stihli doonorid. Partnerid vedelevad kuuri all. Nende staatus on umbes "Näe, mille kass koju tõi!" Oma katuse alla ta sellist saasta ei võta. Hakkab veel lagunemise-katk mõnele teisele asjale külge!
Tegelikult ootakski Talupoega ennast siia punkti panema. Temal on saeremondi kogemust vist rohkem kui kõigil eelpoolkõnelenutel kokku.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Spetsid koos ja teema kuumaks puhutud Smile
Kasutan juhust ja küsin: kas see
http://www.kuldnebors.ee/search/search.mec?pob_action=show_post&pob_post_id=43955942&pob_cat_id=10792&pob_link_type=mypost
saag tuleks kohe minema visata või hoiaks veel mõne aja kuulutust üleval?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sellest mu oma hiina sitanikerdisest veel! Huvitav küttesegu peab olema 1:40le (rammusam segu) Annabki vihje et silinder on pullikaka. Selle Mac-i kohta arvan et mitte käiva sae kohta kallis. Sain kevadel vana McCullochi 25.-ga töötav pill 16" latiga.
Homme üritan seda sitanikerdist lähemalt uurida, juppe sinna ostma ei hakka Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

See Mac on minu käe otsas käinud ka, ajalugu kahjuks ei tea, tuli mingi keerulise tehinguga ja kuna Makita kirjet ei ole siis rohkem ei viitsi tegeleda Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kunagi sai ka osta.ee- st uus odav hiina saag ostetud. Latt oli meeletu pikk, kw oli ka päris palju peale kirjutatud. Ostu mõte oli, et vahel kodus oleks ka teine saag vajalik, kuid tegelikkuses ei olnud sel sael jõudu, põõrdeid ka õigeid peale ei tulnud, bensiini võttis ka üle mõistuse. Sai korra ka küüneviha saele sisse aetud, et äkki on setingud valed...ei muutunud midagi paremaks.....vihaga sai see nikerdis garaazi ahju visatud. Partner/McCullogh- i saagi olen ka kasutanud...metsa temaga eriti asja ei ole, kuid küttepuudeks märga leppa viilida kannatab küll.
Vasta

(05-01-2015, 17:22 PM)Basilio Kirjutas:  
(05-01-2015, 16:47 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Nood rauapoe "Partnerid" küll suvilaõue veel kõlbavad kui aeg-ajalt mõni oks või asi kaminapuudeks lasta...
Ksf! Talupojal on saed kenasti ära jagatud. Toapeal on hellasti ära pandud Husqvarna, Jobu ja Stihli doonorid. Partnerid vedelevad kuuri all. Nende staatus on umbes "Näe, mille kass koju tõi!" Oma katuse alla ta sellist saasta ei võta. Hakkab veel lagunemise-katk mõnele teisele asjale külge!
Tegelikult ootakski Talupoega ennast siia punkti panema. Temal on saeremondi kogemust vist rohkem kui kõigil eelpoolkõnelenutel kokku.

No kas me ikka punkti paneme,teised tahavad ka esineda... Big Grin
Võtaks omaltpoolt teema kokku nii.....

Kui tahate head saagi siis mina hindan neid saage,mis tehtud vanal ajal....kui metalli rohkem käes oli. Vanemate mudelite peale võib ikka kindel olla. Mingi vana 9.5 kg. Partner,Jobu,HQ jne..kõlbavad alati. Olen neid kokku ahnitsenud ka endale. Eemale tuleks hoida näiteks Partner 335,345,351 jne. millel kolb on nikasiiniga kaetud ja silinder magneesiumi sulamist. Nendega ongi nii,et käib teatud aja ära ja ongi kõik. Sobib hiljem kas samasuguse remondiks või kõikide maailma saagide doonoriks....  sest osad jupid on internatsionaalsed..... Wink
Hea saag on see saag mis parasjagu hästi töötab. Hea on pidada saagi millele poest osad saadaval. Vanade saagide häda on see,et kui midagi ära läheb,ei ole osasid võtta. Selleks tuleb aga valmistuda,ehk osta kokku sama marki saage....et saaks osi. Palju annab kombineerida.
Saag on sinnamaani elus,kuni on korras süütepool. Paljud sae jamad aetakse ekslikult karbussi süüks. Karburaatori hädad on ka enamuses esikohal.
Kui Sa ei tunne tehnikat ja ei oska sae juures midagi teha,ära osta vanat saagi! Osta uus ja käi teeninduses. Oma oskamatuse maksad lihtsalt ise kinni. Sa ei pea häbenema. Sa ei ole üksi,on teisigi... Smile
Ma ei pea ennast mingiks profiks. Minu juurde tullakse vana saega sellepärast,et ma remondi eest väga palju ei küsi...ja tullakse enamasti vanade saagidega. Paljud ei viitsi vanade käkkidega tegeleda . Kui on hulgivead siis endalgi palju pusimist. Mõni vihastab ennastki lõplikult välja.... Vaat nii on.

 Mulle tundub,et hakkan juba ennast kordama ja seda juttu olen juba ennem jahunud..... Aga õnneks see tekst ei kulu ära,kehtib ka järgmisel aastal.
T.
Vasta

Mul oli vaja sellist kergemat ja pisemat saagi. Sai ostetud kasutatud Husqvarna 340 või 345, ei mäleta täpselt. 150 euro eest on saagi küll ja enam. Valik sai tehtud just selle pärast selline, et kõik jupid on saele saadaval ja kui meitel hinnad juppidele kallid peaksid tunduma, on võimalik ka ebayst osta. Põhimõtteliselt on müügil kõik varuosad kuni pisema kruvini välja. http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=husqvarna+340&rt=nc Ainus viga mis külge on hakanud pookima, on peale pikemat seismist esmane halb käivitus. Tundub, et bensiin ei taha paagist karpasse jõuda, sest topkaga läheb kenasti ja hiljem probleeme pole. Sellel mudelil vist mingi automaatne bensu etteandepump kusagil. Eks peab lahkama hakkama.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Talupojal õige jutt. Kui Sa ei tunne tehnikat ja ei oska sae juures midagi teha,ära osta vanat saagi! Osta uus ja käi teeninduses. Oma oskamatuse maksad lihtsalt ise kinni. Sa ei pea häbenema. Sa ei ole üksi,on teisigi... [Pilt: smile.gif] 


Uutel ju ongi lausa kohustus teeninduses käia muidu garantiiga võib probleeme tulla. Mul Echo trimmer käis just.. Leiti ainus viga-vähe töötanud Big Grin . Küünal ja filtrid olid korras aga vahetati siiski ära. Oma arust on ta piitsa küll saanud. Iga nädal suvel sai trimmerdatud.
Echo kettsaag on nüüd suuremaks saeks plaanitud osta. 
Igal lollil oma lõbu - mul on selleks saed!

Veel pole maha löödud
Vasta

(06-01-2015, 15:30 PM)JaakH Kirjutas:  Talupojal õige jutt. Kui Sa ei tunne tehnikat ja ei oska sae juures midagi teha,ära osta vanat saagi! Osta uus ja käi teeninduses. Oma oskamatuse maksad lihtsalt ise kinni. Sa ei pea häbenema. Sa ei ole üksi,on teisigi... [Pilt: smile.gif] 


Uutel ju ongi lausa kohustus teeninduses käia muidu garantiiga võib probleeme tulla. Mul Echo trimmer käis just.. Leiti ainus viga-vähe töötanud Big Grin . Küünal ja filtrid olid korras aga vahetati siiski ära. Oma arust on ta piitsa küll saanud. Iga nädal suvel sai trimmerdatud.
Echo kettsaag on nüüd suuremaks saeks plaanitud osta. 
Igal lollil oma lõbu - mul on selleks saed!

Ostke jah Echo saag,sest need peavad hästi vastu. On kogemusi.
Vasta

mul ka jaapani echo ja 2 aastaga ja 50tm oli mootori kapremont cs590, 60ccm profi saag... õnneks oli garantii lõpuni 2päeva  Big Grin ekspertiisis oli 2nädalat pluss jupid jaapanist tulid 2kuud selle kõrval dolmari nädal on kökimöki
Vasta

Jaak mul üks ülivõimas STEEL (76kuubikut vist oli) pakuda kui tundmatut suurt saage tahad Big Grin  päriselt ka!
Vasta

Olen kasutand oma lühikese elu jooksul(pool usun, et veel ees) erinevaid tööriistu sealhulgas ka mootorsaagesi nii metsas kui ehitusel ja ütlen kindlalt üht, et järelturu tiba odavam kaup täitsa mõtetu euri raiskamine! endal kooliraha makstud ja soovitan ikka osta tiba kallim kvaliteet kaup!


Ei ole nii rikas, et mitu korda osta!
Vasta

Partner muutus täna ajalooks! Tihenditega laagrid läbi pluss veel 100 häda. Big Grin
Nüüd võib keegi juppe küsida. Kolb, silinder ja väntvõll on viisakad.
[Pilt: large_29069025_A6Wq.jpg]
[Pilt: large_29069029_54uf.jpg]
[Pilt: large_29069031_N9KM.jpg]
STIHL MS 170 8 aastat pidevat tööd
[Pilt: large_29069033_YDpj.jpg]



Risud jalust ära!

Veel pole maha löödud
Vasta

sthil korraliku summutit ei jäänd üle w
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 18 külali(st)ne