Murutraktor Murray 1992
#1

Tere!

Vana murutrakats, toodud kunagi saksast ja mitmeid aastaid juba maakodus töötanud.
On mõned jamad nagu vana tükiga ikka, hetkel olulisim see, et kolimisega võti kaduma läinud, ning küllap oleks hea süütelukk lahti harutada. Kuis neil B&S mootoritel on, kas süüte väljalülitamiseks lahutatakse või ühendatakse süütelukus kontaktid? ja kas on kellelgi ideid, kustkohast manuaali alla laadida? Omapäine otsing pole seni tulemusele viinud.
Trakats ise:
   
Pirka taguotsal selline:
   
Vasta
#2

Murrayd ei tea, kuid mul olemas samast ajast Stiga Villa. Selle süütelukul 3 asendit: 0 - süüde massis, 1- mass lahutatud, 2- starteri solenoidile vool peale. Mul läks süütelukk nässu ja asendasin selle tavalise pressitava nupuga, mis starteri käivitab. Ohutus on tagatud käigukasti peal oleva lülitiga, mis käivitusahela katkestab, kui käik on sees. Seismajätmiseks on sellel riistapuul karbussi juures klemmid, mis lühistatakse, kui gaasihoob üleval.
Vasta
#3

Mul on ka üks analoogne Murray, vähe uuema välimusega.
Tahaks, et kui inimene sadulast maha potsatab, siis sureks traktor välja.
Niipalju ma näen, et üks juhe läheb kuhugile mootorisse ja sadula all on miskine lüliti. Aga kui püsti tõusta, siis töötab ikka edasi. Kust kuhu need juhtmed peavad jooksma, et asi turvaline oleks?
Eelmine omanik on selle vist kuidagi lahti ühendanud, et saaks kerget poissi sundida muru niitma, ilma et oleks karta mootori seiskumist. Big Grin
Vasta
#4

(24-07-2015, 12:40 PM)pannkook Kirjutas:  Mul on ka üks analoogne Murray, vähe uuema välimusega.
Tahaks, et kui inimene sadulast maha potsatab, siis sureks traktor välja.
Niipalju ma näen, et üks juhe läheb kuhugile mootorisse ja sadula all on miskine lüliti. Aga kui püsti tõusta, siis töötab ikka edasi. Kust kuhu need juhtmed peavad jooksma, et asi turvaline oleks?
Eelmine omanik on selle vist kuidagi lahti ühendanud, et saaks kerget poissi sundida muru niitma, ilma et oleks karta mootori seiskumist. Big Grin

Üldiselt seisatakse need massinad juhtmete ühendamisega korpuse ehk kere või "massiga" läbi vastavate lülitite. 

Herr myrakaru võiks saata mulle e-maili ja ma saadaks talle ühe pdf faili, mis sisaldab Murray jubinaid jne.
illar@firma.ee


Vasta
#5

Väiksemal BS mootoril tuleb katkestusjuhe välja süütepoolist, mis "massi" ühendades kaotab sädeme. Ehk ka sellel...
Vasta
#6

minuarust on see juhe hetkel ühendatud vooluahelasse. Panen siis kuhugi keresse ja vaatan, kas töötab. Rolleyes
Vasta
#7

(24-07-2015, 16:38 PM)pannkook Kirjutas:  minuarust on see juhe hetkel ühendatud vooluahelasse. Panen siis kuhugi keresse ja vaatan, kas töötab. Rolleyes

Hehee! Ei pruugi töötada vaid hoopis juhtmed kuumaks ajada! Vaata ikka skeem ja luura selle järgi! Netiavarustes peaks leiduma ikka, kui originaali ei ole, siis on võimalik ligilähedane leida.


Vasta
#8

proovisin korraks vastu keret panna, ei teinud midagi.
Ju siis on eest lahti ühendatud vms.
Homme vaatan seda asja, kuhu juhe viib.
Samas see süsteem töötab, et kui tera on kangist sisse lülitatud, siis mootor käima ei lähe....
Vasta
#9

See süsteem blokeerib starteri tõmberelee. Mul omal murukal süüde eraldi lülitiga pandud kuna vahetasin mootori ja ei viitsinud skeemi süveneda aga starteri blokeerimine toimib endiselt.
Vasta
#10

Ahsoo.
Siis ei ole tast abi. Mõtlesin, et mootor jääb seisma, kui traktor mäe peal ümber läheb, mitte traktoristi taga ei hakka ajama. Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne