Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Enamus metsamehi oma esimese miljoni just 254`ga teenisidki. Kes muuga üritasid, jäid allapoole.
Vasta

See 254xp ja just esimese otsa 254 on imeriist,lihtne ja kindel.Mul ka neid 3tk,kõige vanem ka kõige jõulisem nendest.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(04-12-2015, 16:38 PM)fm25 Kirjutas:  Kus on ikka hind Big Grin  kui töötuks peaksin mingi imeläbi jääma siis tean mis maha müün 2tk Big Grin

See saag on juba leidnud uue omaniku Rolleyes

Veel pole maha löödud
Vasta

Pakkuda selline vanakooli saag nagu husqvarna 50 rancher,korralik asi kompressioon on väga hea,kett ja latt pea uued.50 kuupi 2,2 kw,legendaarse 254 analoog peaks olema ainult väiksema pöördega.Asub elva kandis tel viis kuus 818526
Pilte http://fotoalbum.ee/photos/melvis/sets/1450437


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Ma paiskasin mõned oma poolikud saed müüki:

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=71481732&_src=desktop

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=71520656&_src=desktop

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=71900519&_src=desktop

Kellel on samad mudelid,saaksid osi neilt võtta. Igal juhul abiks vanade rontide elushoidmisel. Wink
Vasta

Kui,siis milline neist valida?
http://metsakaupmees.ee/Mootorsaed/Echo-...RV-p369c60
Mitte iga päeva kasutuseks.
http://metsakaupmees.ee/Mootorsaed/Shind...52s-p77c60
Rohkem oma tarbeks metsa hooldus tööd,küte..
http://metsakaupmees.ee/Mootorsaed/HUSQV...II-p227c60
Aga,et oleks väike varu,mõningad on ikka parajad jorsid
Vasta

Mina isiklikult võtaksin echo- jõudu rohkem, kaalu vähem kui husq, mõõdult pisem ja pöördeid rohkem mis tagab kiirema lõikuse, lisaks kui eraisikuna kasutad ja kord aastas hooldusesse viid, siis on sul 5 aastane garantii. Ja hind on laias laastus kõigil sama
Vasta

Sellisele saele nagu Jonsered cs2152 oleks tarvis summutit ja silindri-kolvikomplekti. Heas korras kasutatud kärab ka. Big Grin
Vasta

(22-12-2015, 08:21 AM)maisalup Kirjutas:  Mina isiklikult võtaksin echo- jõudu rohkem, kaalu vähem kui husq, mõõdult pisem ja pöördeid rohkem mis tagab kiirema lõikuse, lisaks kui eraisikuna kasutad ja kord aastas hooldusesse viid, siis on sul 5 aastane garantii. Ja hind on laias laastus kõigil sama

+1.

Sai ämmale säärane tükk ära tehtud. Meeldis mulle, meeldib ka talle sellega toimetada. Kerge, erk, väikese januga.
Vasta

(22-12-2015, 08:21 AM)maisalup Kirjutas:  Mina isiklikult võtaksin echo- jõudu rohkem, kaalu vähem kui husq, mõõdult pisem ja pöördeid rohkem mis tagab kiirema lõikuse, lisaks kui eraisikuna kasutad ja kord aastas hooldusesse viid, siis on sul 5 aastane garantii. Ja hind on laias laastus kõigil sama

Need on positiivsed pooled. 
Aga et siin on palju ehedaid maamehi ja kindlasti ka vähe profimaid metsamehi, siis mind "häirib" nende juures kahe poldiga latikinnitus. Kuna mul vana Partner 251 on ~14 aastat vana, palgihammas või kuidas seda nimetada, kerest ära murdunud jne, on ka uue sae valik päevakorral. See jääks oskasaeks edasi sest ma ei ole sellega muud teinud, kui filtrit puhastanud ja käima läheb iga ilmaga ja ühtmoodi. Samas on raamiverdusid kulunud julgelt 10 tk, alati ostan kaks, üks on saekotis ja aktiivsema hooajaga kulub üks kindlasti ära. Siis seesinane hammas, mis oli kruvidega plastikus ja murdus lõpuks küljest. Liiga "väike" ehk madal oli ka ja ei haaranud hästi palgist. 
Aga kõige tüütum oli ikkagi keti pingutamine ja vahetamine. Ja teine asi: osadel mistahes nöörstarteriga asjadel on just starter pask kuubis, need traadikestega imed! 

Nüüd uued saed on ühepoldi või kiir-, või tööriistavaba lati/keti-kinnitusega ja ketti on nendega ikka kuradi hea pingutada. Tuntumatel tegijatelgi on need olemas, Stihlil, Jonsil, muidugi Partneri uuel nimel MCl jne. Et pole tarvis profisaagi, siis on valik muutunud jube keeruliseks. Igasuguseid imenimesid on tekkinud, kunagi ammu ostsin Solo ja see oli sigahea saag... aga varastati ära. Need olidki neli valikut eelmisel sajandil Big Grin 
Nüüd aga miljon nime. Et olen oma akuriistadega väga rahul, siis jäi sama nimi ka bensumootoriga nina ette: Ryobi. Huvitav, kaua selline võiks saagida? 
On veel üks saadud/ära visatud analoogse MTD aastatetagune mudel ka aga sel ongi too ikalduste ikaldus starter, mida linnakodust metsa ei kannata viia, sest kunagi ei tea, mil see jälle katki läheb. Siin mõne puu oksa saeb suure surmaga ikka ära...

Ok, teed vanakooli kombel ketivahetust edasi ja siis kohe on küsimus: nafik ma peaks maksma n-korda rohkem, kui Järvelt piimapoest tulles võin kaasa haarata 179-rublase võimsa ja tuntud kaubamärgi latiga Hechti??? See pole ju mõeldav, et kuskil lubataks või keerataks minu jaoks starteri karteripool lahti ja ma saaks vaadata, milline see on. 
100-200 grammi kaalu siia-sinna on erametsas hobitarbes olematu tähtsusega. 
Ehk saage on selgelt liiga palju turul ja neid saab tõesti piimapoest osta! Vanasti oli ikka hea ja lihtne Wink  Sae ostmine oli pikk ja püha üritus väljasõiduga saemüüja juurde...
Arvamused? 
Vasta

Mul on saagimist üsna vähe siin vösas, ja kui vana husqvarna parandamisest siiber sai siis vötsin bauhofist hitachi(vana hea videomakifirma Smile)
Siiani vast paarkümmend paaki läbi löristand ja veel seisab koos, oli ka kolmeaastane garantii vist
Hinnapoolest jäi koos aledega sinna 170 rubla kanti, letikas üle 200 vist

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

See 2 poldiga kinnitus mind isiklikult ei häiri. Palju see pingutus ikka aega võtab ja latti pöörad paar korda aastas. Samas mõne kiirkinnituse kohta olen pahasid asju lugenud, kuid kindel mark pole enam meeles, nimelt liiga tugevalt pingutades pidi krõps puruks minema ja laseb kiirelt keti lõdvaks isegi kui naelu ja mulda ei lõika.
Kiirpingutiga pidavat iga tunni tagant pingutama ketti, mina pingutan poltidega kord päeva jooksul vast. Võti kanistri küljes ja tankides vaatan pingsuse üle.
Ise lõikan echo cs600 ga millel 6,1kg kaalu, sain kord tuttava shindaiva 452 proovida ja no oli ikka mõnusalt pisike ja kerge masin, samas jõudluse poolest päris nobe riist.  Teine kodukasutaja masin oli stihl 180 mis oli ka mõnusalt kerge. 
Kui oleks minu saeostu ajal olnud pakkumises  Echo CS-CS-501SX/38RV siis oleks võtnud selle
Vasta

(22-12-2015, 12:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... mind "häirib" nende juures kahe poldiga latikinnitus.
...

Ei ole töökindlamat lahendust, kui dubleeritud keermesühendus Cool

Mitu korda päevas seda hobisaagijal ikka avada tuleb? Ei veni need ketid ühti nii ägedasti, et iga viie minuti järel tuleks peale keerata...

Kiirkinnitus ja -pingutus on mugav senikaua, kuni toimib. Profisaagidel kuuldavasti paartuhat tsüklit, siis hakkab kino pihta: pinge jookseb maha. Kuigi tuleb tunnistada, et seda paari tuhandet tsüklit teeb hobikasutaja ilmselt viisteist aastat täis... Rolleyes

Küll ei tasu täna enam mingi hinnaga osta eestpingutatava ketiga saagi olukorras, kus küljeltpingutatavaid on turg täis. Vali aga kättesobiv välja ja anna hagu.

Hea sae ja odava sae kaaluvahe on siiski märkimisväärne. Esimesel tunnil pole vahet, kuid poole päeva pealt enam ronti lohistada ei taha...

Palgihamba suhtes on minul kahetised tunded: käsivarrejämeduse kaika tükeldamisel on sellest abi, päris jämeda nüsimisel ka, aga harju keskmisena kaotad lati ulatuses paar sentimeetrit ja laasides oskavad roikad selle ja lati vahele pugeda. Oma saagidel pole ma seda külge panna viitsinud, laenatutel jälle ära võtta. Big Grin
Vasta

Kena kohe algavaid jõule! Vaatasin siin soovitusi sae ostuks, mulle on Stihl ja Echo jätnud vägahea mulje. Husqvarna kahjuks enam mitte, liiga China-ks läinud. Üks Hitachi saekarbis Husqvarna jõudis mu kätte Big Grin . Ohh parem ei hakka rääkima, mis karul kõhus oli. Või olgu peale. Kolvisõrme stopper oli välja pudisenud ja otsustas kolviga kaasa sõita, kolb p...s ja silinder ka.
Sain oma varudest selle kokku, näis kaua kestab.

Veel pole maha löödud
Vasta

(23-12-2015, 09:11 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-12-2015, 12:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... mind "häirib" nende juures kahe poldiga latikinnitus.
...

Ei ole töökindlamat lahendust, kui dubleeritud keermesühendus Cool
Kiirkinnitus ja -pingutus on mugav senikaua, kuni toimib. Profisaagidel kuuldavasti paartuhat tsüklit, siis hakkab kino pihta: pinge jookseb maha. Kuigi tuleb tunnistada, et seda paari tuhandet tsüklit teeb hobikasutaja ilmselt viisteist aastat täis... Rolleyes
Küll ei tasu täna enam mingi hinnaga osta eestpingutatava ketiga saagi olukorras, kus küljeltpingutatavaid on turg täis. Vali aga kättesobiv välja ja anna hagu.
Hea sae ja odava sae kaaluvahe on siiski märkimisväärne. Esimesel tunnil pole vahet, kuid poole päeva pealt enam ronti lohistada ei taha...
Palgihamba suhtes on minul kahetised tunded: käsivarrejämeduse kaika tükeldamisel on sellest abi, päris jämeda nüsimisel ka, aga harju keskmisena kaotad lati ulatuses paar sentimeetrit ja laasides oskavad roikad selle ja lati vahele pugeda. 
Alati on ju töökindlus vs mugavus Big Grin Ja eestpingutatavana mõtled lati kõrvalt kruvikeerajaga lahendust? Just täpselt need kaks asja kokku mind oma praeguste saagide juures häirivadki. 
Kaal: laasimisel, võsalõikusel, ehitusel - seal on kaal oluline ja selleks on ju suisa erisaed. Mul jääb ju Partner ka alles. Aga just jämedate metsakuivade mändide ja sanglepa tükeldamiseks on uut vaja. Ja siis olgu ta natuke raskem aga olgu kurat piisavalt võimas jämedamat ketti läbi puu vedama Big Grin 

Minu arust tasub isegi ühe sellise saagimisel juba ~200-eurone investeering ennast ära. Kui selliseid ja vähe  peenemaid tuleb näiteks 5 aasta peale isegi vaid 20 on see 10 euri per puu iseenda mittepiinamise eest! Olematu raha iseenda heaolule kulutada. Praegu paistab järgmine kevad/suvi 20 tükki ootavat... Samas pole nii väheseks jälle mingit profiriista tarvis! Jämedad paplid on õnneks ajalugu ja need võeti tõesti õige VÕIMSA metsamehe saega - muul ei käiks paplist jõud üle. Ma olen neid sellesinase Partneriga palju "nüsinud". PS: see on vaigumänd, eriti valus saagida. Aga vaigupuud kuivavad ka esimestena metsas. Sellelt suutsin ~110 rõngast tuvastada. Ja selles vanuses rannamände on mul ~30 alles. Vaiksel järjest kuivavad... kahjuks Sad Jämedaim on läbimõõdult üle meetri, kaks korda pildil olev. 
[Pilt: DSC_0199.jpg][Pilt: DSC_0202.jpg]
Vasta

Mul õnnestus kaheksakümnendate keskel 254xp omanikuks saada ja minnes profist metsmehele uut asja näitama oli esimene asi mille ta küljest keeras oli palgihammas,sest kett peab olema terav ja nüri ketiga murrab mootoripadjad ära.Endise Uraali omanikuna ei mõistnud teda,aga saagi kasutades tuli profiga nõustuda.Saag töötab tänaseni ja erilist midagi remontima pole pidanud,kui kuluosad välja jätta.
Vasta

Mina näiteks kasutan seda hammast ainult siis kui langetan 1 käega ja teisega suunan puud, siis on ta hea, muidu suurt tolku tast pole jah.
Vasta

(23-12-2015, 11:07 AM)JaakH Kirjutas:   Üks Hitachi saekarbis Husqvarna jõudis mu kätte Big Grin . Ohh parem ei hakka rääkima, mis karul kõhus oli. Või olgu peale. Kolvisõrme stopper oli välja pudisenud ja otsustas kolviga kaasa sõita, kolb p...s ja silinder ka.
Sain oma varudest selle kokku, näis kaua kestab.

Ostsin ka sellise kommejandi kunagi mis meenutas pealt Hitachit aga kirjade järgi Husku. Plastik oli rohkem nagu kohupiima moodi pudenes igast nurgast. Ja üldse.....Viimaks tegin talle otsa peale kui oli vaja tuha plokke lõigata. Lasin relakaga puruhambad maha ja lasin rõõmuga ehituse jaoks plokke pooleks, vot see oli liig. Siis tuli viimaks tuhk juba summuti kaudu välja. Aga 100 eurise saega võib sellist asja lubada.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(23-12-2015, 12:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Ja eestpingutatavana mõtled lati kõrvalt kruvikeerajaga lahendust?
...

Jep. Isegi küljeltpigutus kruvikeerajaga on kasutusmugavuses suur samm edasi. Cool

Kuigi tunnistan, et laenatud Stihli kiirkinnituse- ja pingutusega latt mulle tegelikult meeldis. Ning kui ihnsus lubaks, siis omaks meelsasti säärast. Rolleyes
Vasta

No töös pole hetkel ühtegi Partner 7000-ndet aga riiulis on mõned valmis remondi ootel. Tõesti on hea saag. Lähed jämme puu juurde ja ongi plaksti maas,ise ka imestad,et maru võimsalt järab.... Smile 
Samas on mul käigus üks vana 50 kuubikuline 7000 eelkäija,juba hammasratas-õlipumbaga. Kah sama hea ja lollikindel. Mudel vist R-17.
7000-ga on selline jama,et pole enam õlipumba hammakaid saada... aga selleks tuleb otsida 50 kuubikuline R17 millel on sarnane õlipump sees. Vahe on ainult selles,et pulk on metallist. Kui nüüd targad selle pulga pistavad 7000-sisse siis käib hetke ja ongi õhtal. Raud-rauaga ei käi. Omal treisin selle väntvõlli otsa mineva hammasratta pronksist. Käib juba aastaid. Nii et pange kõrvataha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 19 külali(st)ne