Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Talupoeg sulle au ja kiitus silindri lihvimise-hoonimise (ma ei tea mis taga tegid) aga saag töötab juba nädal aega edukalt. 
Nii et väga perses mootorsaag ärkas ellu, vaid 45.- eest.  Big Grin Oma tööd ei arvestanud!
Uuel aastal vaatan, et äkki kusagilt leiab võsaka ka vanarauast, Echo trimmerit ikka lammutada ei taha ränkade töödega. Igale tööle oma riist!

Veel pole maha löödud
Vasta

(29-12-2015, 22:39 PM)JaakH Kirjutas:  Talupoeg sulle au ja kiitus silindri lihvimise-hoonimise (ma ei tea mis taga tegid) aga saag töötab juba nädal aega edukalt. 
Nii et väga perses mootorsaag ärkas ellu, vaid 45.- eest.  Big Grin Oma tööd ei arvestanud!
Uuel aastal vaatan, et äkki kusagilt leiab võsaka ka vanarauast, Echo trimmerit ikka lammutada ei taha ränkade töödega. Igale tööle oma riist!

Palun,palun. Ega ma seal suurt ei teinud,pühkisin lihtsalt karvad maha... Big Grin
Vasta

See mis V6sa üles pani,sellise kogemus on olemas.
Vist kolm,neli aastat tagasi sai selline soetatud ja peale ei mäleta mitmendat teritust hakkas palki saagides viltu vedama.Tee mis tahad aga otse saagida oli võimatu.Käisin kurtsin muret seal hiiu poes,ei usutud,pole võimalik.Järgmine kord kui linna läksin võtsin pakud kaasa et härrased proovida saaks.Oh imet klient ei valetanudki,võtame menetlusse?
Millalgi kui uuesti hiiult läbi sõitsin tuli meelde et kett-latt menetluses,läksin vaatama et kuidas edeneb.Õnneks olin õigel hetkel kohal sest keegi tehase vend kes neid kette esindab oli kohal ja naksti anti uus komplekt.Vabanduseks öeldi et see kollane hammas mille ülesanne on kivi õige kujuga hoida ei teinud seda mitte.Uus kompleks osutus samasuguseks saastaks,võibolla vedeleb veel kuskil või viskasin raisa vanarauatünni.
Linnamehele prussijupi,õunapuuoksa jaoks käib küll.
Vasta

(30-12-2015, 00:00 AM)jaakjaak Kirjutas:  ...
öeldi et see kollane hammas mille ülesanne on kivi õige kujuga hoida ei teinud seda mitte
...

Ma nüüd igaks petteks küsin: ega see kett juhuslikult kivi või naela saanud? Sest kui "kõva hammas" saab viga, saavad samasuguse vea külge ka kõik teised. Sad  Kangiseadus kehtib vääramatult.

Aga selles mõttes on õigus küll, et säärased lahendused on jõuka laisa mehe riistad. eeskujulikult usin või lihtsalt vaene viilib ikka ise omad ketid. Cool
Vasta

(30-12-2015, 00:00 AM)jaakjaak Kirjutas:  Linnamehele prussijupi,õunapuuoksa jaoks käib küll.
Just-just! Täpselt selleks Oregoni ostsingi. Aga ei tasu unustada, et tegu on 2,4kW isendiga 129 raha eest. Kilo ja vatt siiski ruulivad ja "vajadusel" saab ka sellele kerele panna tavalati. 
Aga kui ma oma Partneri nüüd välja vahetan ja "maamehest erametsaomanikuks" hakkan, siis usu - saab soetatud juba jämeda profi-ketiga jõulisem bensiini-isend. Mis marki ja mudel - paistab. Praegu on jäänud silma eelpool viidatud müüjalt Shindaiwa, mis hetkel on 100 rubla odavam tavapärasest. Vaat see on nüüd sendiveeretamise ja omaenda rahakotiga läbirääkimise koht... Smile See on juba peaaegu pool paljuveolise Auto hinda, mis teeb praegu juba neljandat rada. Ja siin hakkabki see "vaimne tõrge" tekkima Wink 
Paneme kohe kaks ketti ja ülicooli koti juurde ning ongi üle poole... ehk 500 täis.  Kvadro eest maksin 950...

Edit: see Noarootsi rannamets on vaid "pool" probleemist, ees ootab igal juhul ka Järvamaal 4,2 ha kuuse-kase segametsa harvendus-, hooldus- ja valgustusraie! 100-aastase 2-hektarilise kuusiku murdis mõned aastad tagasi kahjuks keeristorm maha. Ega siis linnameestel/naistel pole metsadest puudus, kus saega mürada Big Grin 
[Pilt: 4%25252C2%252520ha%252520kuuse-kase%252520segamets.png]
Vasta

Saekoti asemel soovitan osta plastikust kohvri või hoida saagi kasvõi segukastis. Eriti, kui talvel lumemärga saagi transportida on vaja.
Vasta

Minul oli kord üks suurem seljakott kuhu ilusti sisse mahtus, hea saag sisse pista koos termose,toidu ja kuiva särgiga..
Vasta

(30-12-2015, 12:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(30-12-2015, 00:00 AM)jaakjaak Kirjutas:  Linnamehele prussijupi,õunapuuoksa jaoks käib küll.
Just-just! Täpselt selleks Oregoni ostsingi. Aga ei tasu unustada, et tegu on 2,4kW isendiga 129 raha eest. Kilo ja vatt siiski ruulivad ja "vajadusel" saab ka sellele kerele panna tavalati. 
Aga kui ma oma Partneri nüüd välja vahetan ja "maamehest erametsaomanikuks" hakkan, siis usu - saab soetatud juba jämeda profi-ketiga jõulisem bensiini-isend. Mis marki ja mudel - paistab. Praegu on jäänud silma eelpool viidatud müüjalt Shindaiwa, mis hetkel on 100 rubla odavam tavapärasest. Vaat see on nüüd sendiveeretamise ja omaenda rahakotiga läbirääkimise koht... Smile See on juba peaaegu pool paljuveolise Auto hinda, mis teeb praegu juba neljandat rada. Ja siin hakkabki see "vaimne tõrge" tekkima Wink 
Paneme kohe kaks ketti ja ülicooli koti juurde ning ongi üle poole... ehk 500 täis.  Kvadro eest maksin 950...

Edit: see Noarootsi rannamets on vaid "pool" probleemist, ees ootab igal juhul ka Järvamaal 4,2 ha kuuse-kase segametsa harvendus-, hooldus- ja valgustusraie! 100-aastase 2-hektarilise kuusiku murdis mõned aastad tagasi kahjuks keeristorm maha. Ega siis linnameestel/naistel pole metsadest puudus, kus saega mürada Big Grin 
[Pilt: 4%25252C2%252520ha%252520kuuse-kase%252520segamets.png]

tuleks ise mürama su metsa Tundub päris hea objekt olevat

Veel pole maha löödud
Vasta

Tavaketi treritusseadmed ka odavaks läinud. Või kuidas lood on? Handymannis müüdav ketiteritaja oli küll plastmassist kokku klopsitud nikats aga kas seda on ka stokkeri oma?  Äkki ksf proovib ära, kui keegi seda juba teinud pole. Big Grin
https://www.stokker.ee/toode/695350287/k...3-woodster
Vasta

Kodus Oregoni profiteritaja,teritan tuttavatel.Üle 10 keti jutti läheb tüütuks aga oma Stihlide kette viilin rullikurakisega,kiirem ja tulemus sama.Teritajaga lasen kaatri pikkipuukette omale.
Vasta

(31-12-2015, 02:02 AM)vanaain Kirjutas:  Kodus Oregoni profiteritaja,teritan tuttavatel.Üle 10 keti jutti läheb tüütuks aga oma Stihlide kette viilin rullikurakisega,kiirem ja tulemus sama.Teritajaga lasen kaatri pikkipuukette omale.

Milline pikkipuu ja risti keti terituse vahe on?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(31-12-2015, 04:00 AM)viplala Kirjutas:  
(31-12-2015, 02:02 AM)vanaain Kirjutas:  Kodus Oregoni profiteritaja,teritan tuttavatel.Üle 10 keti jutti läheb tüütuks aga oma Stihlide kette viilin rullikurakisega,kiirem ja tulemus sama.Teritajaga lasen kaatri pikkipuukette omale.

Milline pikkipuu ja risti keti terituse vahe on?


Teritusnurk on teine, pikkipuu jaoks soovitatakse 10° nurga all teritada tavalise 30° asemel.  Sthili RS ketid sobivad minumeelest suht hästi ümberteritamiseks, teised jäävad siiski kergelt "nämmutama"     Kui plaan ketti saekaatris kasutada siis on täiesti sobilikud pikkipuu ketid juba olemas, mille õige nurk ja teine laius... 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ristipuuketi hammas pikem uuest peast.Teritan selle jupi kaupa 10 kraadi peale ja minuarust võit vähemalt 6 teritust.
Vasta

Toodi üks kah vana hea Partner 410, et nää kinnijooksis vist, vaata üle. Oehhh alustasin algusest silindrikaan maha, küünal pealt maha. Tirin starterist mitte halligi.... Siis tärkas mõte, oot..... äkki on näpitud starteri kaant ennast. Ja nii oligi. Peale starterinööri vahetust, mis oli oi oi kui lühike. Sai saag uue hingamise, mu varudest tuli päevavalgele korralik õhufilter, stopplüliti ja ketipidur. Taat arvas et selle eest harib kevadel mul kardulamaa ära (mitte kartuli-kartul nõme sõna Big Grin ) Ei noh ma harimine on mul tehtud Made IN China Gudnord GT40ga (mullafrees)
Mida veel siis siia teemasse paslikku. otsin Uralile plaati ketti ja starterit, nii sama pulli pärast ajaks tapariista käima.
Asooo Absurdi (sõprusesaage) võib mulle ka pakkuda Toungue

Veel pole maha löödud
Vasta

Võtan ka siin teemas korra sõna, Nimelt sai just maal käidud ja vaadatud kuidas ehituspoe McCulloch mootorsaag terava ketiga ei suuda ennast enam palgist läbi venitada hästi. Eks ta ole kodukasutuses juba teeninud ka omajagu ning profiriistaga ju tegemist ei ole. Siis sai vanamehe käest uuritud mis on saanud kunagisest esimesest mootorsaest mis 90datel tuttav soomest tõi. Vanamees tuiskas garaaži ja kultuurkihi alt see välja kakutigi. Mingisugune Partner. Tegin mõned klõpsud ka igaks juhuks. Viimased 10-15a pole seda kindlasti käima pandud, Jutu põhjal pidi mootor töökorras olema, aga küünal on kuskile trimmeri peale või jumal teab kuhu jalad alla võtnud. Sellegipoolest nöörist sikutades asi liikus ilusti ja piibust sai vanamees sädet proovides korralikult vastu näppe ka Big Grin

Kaalu järgi peaks tegemist olema ikka mehele mõeldud saega ning mälust ei suutnud leida, et see masin kunagi töötades oleks palki kinni jäänud. Kas sellist masinat oleks mõtekas taastama hakata või peaks kellelegi varuosadeks pakkuma? Iseenesest ainsateks vigadeks visuaalsel vaatlusel ja jutule tuginedes on logisev/katkine käepide ning plaadipoolne küljekaan on ka mõrane.
Äkki oskab keegi öelda ka mis mudel on ja kas varuosi ka veel on saada? Masin ise selline:
https://www.dropbox.com/s/c6327bwa73os1f...1.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/62a40txg7xq332s/saag.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/fkpupywn07eqm5...2.JPG?dl=0
Vasta

See on Partner R17
Tee põhja alt ka üks pilt palun. Siis saaksin osa asju täpsustada.
Saag on 50 kuubikuline ja väga lollikindel. Muist juppe on saada veel poest aga juba kitsas. Mul endal ka sihukesi olemas. Ühe panin tööle,rohkem pole vaja olnud. Hea saag on. Võib igale matsile kätte anda. Kui seguõli bensu sees,ei juhtu midagi.
Vasta

See saag on 70ndatest, kui mitte isegi varasemast ajast pärit, lollikindel tõesti.
Vasta

põhja alt on selline:
https://www.dropbox.com/s/xik2lsvoc3zg9e...3.JPG?dl=0
Vasta

Ketipidurit polegi talle ette nähtud?
Vasta

(13-02-2016, 18:29 PM)Provoker23 Kirjutas:  põhja alt on selline:
https://www.dropbox.com/s/xik2lsvoc3zg9e...3.JPG?dl=0

Selge,tegu on kolb-õlipumbaga. See variant on tsipa kehva aga kui töötab,käib küll. Seal on nimelt väike lapik vedru sees mille purunemisel asi enam ei toimu.. aga üle mitme sae saab tavaliselt asja korda. Ketiõlitus vanemal sael muutub laisemaks... see ka ainuke tõsine häda.
Ise olen ühe sellise sae ümber ehitanud teise uuema mudeli karteri peale kus juba olemas hammasratas-tüüpi õlipump.
Pean mainima,et sael on kontakt-süüde.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne