(21-03-2016, 18:36 PM)Aspelund Kirjutas: Saatan, tagane!
Kuidas saab siin foorumis soovitada korralikku tööstuslikku tööriista? Õige tööriis tuleb ikka poest ja see kõige soodsam.
A.
Vahepeal sai ikka hulgim neid "soodusaja" pakkumisi soetatud. Nüüd tõsine mure, naine ei luba enam S..a kodu vedada. Kuidas käituda, kas vahetada naine välja, või minna hea kraami peale üle? Varsti võib veel süda puperdama hakata, selle suure hunniku sooduskampaaniate reklaamlehtede peale.
(22-03-2016, 20:00 PM)PlyVal64 Kirjutas: (22-03-2016, 19:45 PM)metsakohin Kirjutas: Nende tänapäevaste pinkidega metalli kallale väga ei kipu, 10mm ja suurem puur on minu jaoks välistatud.
No ok, metalli kallale ei lähe... kuigi ka alumiinium on metall
Aga huvilistele, palun - vana korralik asi. Ja teinegi klassik OK hinnaga. Ning ksf! Saarrand võib ju ka sellele hinna pakkuda
Samas ei tasu unustada, et väga tihti juhtub nende kalliste profiasjadega nii - "paarsada eurikut kasutus" ja siis vabastad pinna...
Ja siis ikka mõtled, et saad hobipuurimised tehtud ka sedasorti riistapuudega "ruts üheksakümneviie eest"
.
Sellest "Klassik OK hinnaga" hoia eemale. Suur suur kolakas, kuid ülikergelt purunev, kui vähegi jõudu rakendada. Senikaua loomulikult, kui KUNI 13mm auku tahad lehtmetalli puurida on see võimalik, kui aga suurte puuridega mille sabad vastavaks treitud on ligi lähed lendab see puurpink laiali. -- kogetud asi. Küll spindel võlli koonus pooleks murtud, küll rihmaseibi vedav m6 poldiga jamad. Sellest pingist saab küll väga hea pingi, kuid selleks peab uuest peast pingi kätte saama ja koheselt juppeks võtma ning modifitseerima. ( uued rihmarattad, uus tänapäeva padrun jne)
Unimüts vaatab juba tööstusliku puurpingi poole mis suurem ja morsega. Hetkel kevadel mitu puurimistööd ees, kuid enda pingiga ei taha 18mm auku puurida enam. Vaatab ehk leiab mõne, kes teenusena mulle auke puurib. - Tänapäeval ongi hapu, et nõukaaegsed töökojad on kinni pandud ja tänapäeva omadesse ei saa enam pisikeste töödega jutulegi.
Tööriistadega üldiselt hapud teemad.
Võtmetest.
Vene võtmed on head, odavad ja ka vastupidavad. Probleemiks aga roostetavad raiped. - ja Eesti kliimas garaazid enamjaolt sama niisked kui parditiigid.
Euro tulekuga küsitakse neist vene tööriistadest isegi kasutatuna samat hinda kui saaks venemaalt uue kroomitud variandi. Seega odavalt kätte neid ei saa.
Vene silmusvõtmed ja piipvõtmed on jällegi üle prahi. Kestavad siiani, kannatavad suuri koormusi, samas harva kasutuses.
vene padrun võtmed on head kroomitud ja ilusad, kuid rooste teeb oma töö, kroom koorub ja kohver puruneb. Vene nared on jällegi head paadiankrud, pole ma veel kohanud korraliku eksemplaari.
Vaikides,
Sai siin kasutatud neid tänapäeva leht-silmus-nare võtit. Nu krt on alles hea asi. Kuid korralikul on ka hind 20euri tk väiksemad.
Aastaid olen kasutanud bahco padruneid, lõiketange, kruivkaid, mõõdulinte, saagesid ja näpitsaid.
Tõsiselt hästi peavad vastu. Lõiketangidel küll suutsin kihva puru murda - oli liialt rabe - juhtub. Näpitsatega jälle sama teema nagu vene tööriistadega - tikuvad rooste minema. Selle eest käepidemed on head pehmendusega - kallid ka raiped
Hetkel tunnen puudust pikkadest padrunitest. Paljudel juhtudel vaja mutrile ligi pääseda, kuid padrun ei ulatu liiga pika poldi tõttu mutrini.
Elektritööriistadest.
Relakas -nurklihvija.
Metabo. - 1kw Peale ca 300 ketta (nii lõike kui liivapaber, käiakivi ketta) läbitöötamist andis saba. Heast tahtest ei käivitunud enam üks hetk.
Maktita 1,4kw Hetkel veel töötab on viisakas

nädalaga hea mitukümend ketast läbi vuranud ja ikka veel elus. Traatketastega on hapu. Nendega käib jõuliselt laagritele. Kui ainult traatketastega töötada, vaevalt pikka elu oodata.
Nurklihvijatega ongi see hapu teema, et alla kW on mänguasjad, samas kuna mitut erinevat ketast järjest vaja, siis oleks ka mitut relakat vaja. Ei jõua neid kettaid vahetada, kohati käib see lausa närvidele.
Relakatega ongi see teema, et kui kasutada teda lõikurina on ta suht ok. Kui panna talle traatketas otsa mis on juba ise 5-20x raskem lõikekettast hakkab see tööriista lõhkuma. Odavamad ei pea lihtsalt toosi kujulist 125mm traatketast vastu.
Elektritrellid.
Metabo oma
Suht ok, kuid see haamer läks suht kiirelt pekki. Teisalt niiskes garaazis vaja padrunit tihti õlitada, kuna kiirkinnitusega padrunid tikuvad seest rooste minema.
ketassaag.
Metabo mlt100
Jõuetu veidi minu maitsele. Sisu plastik. Suutsin kõrguse reguleerimis hammakad ära lõhkuda. Makita enda saeketas on juust, läks esimese kuuga vahetusse.
Kes vähegi rohkem puidutööga tegeleb, siis soovitaks ise ikkagi üle 2kW saage, kuid see tähendab jällegi Dewalt firmat. (makita ja metabo ei tee üle 1,6kw midagi)