soovitused (netis) shoppamiseks
#1

Ei mäleta, et siin oleks jutuks olnud internetist erineva kama ostmiseks soovitusi.
Ise põrkasin vanale Stiga murupõkale rihmade ostmisel takistuse otsa, kohalikud müüjad laiutasid käsi kui oli soov kohe letilt saada, tarneajaks pakuti paari nädalat ja hinnaks 3-le rihmale 30-50€tk.
Koodid kuuglisse toksides pakkus vasteks www.beltingonline.com kus kõik vajalikud rihmad olemas. Hinnad tundusid mõistlikud 8-12£/tk+VAT20%, vormistus kiire ja 5 päevaga oli pakk Inglismaalt kohal, B osana rihmad sees (erandlikult kenasti mõõdud mm-tes peal, mida originaalidel pole). Kolme rihma puhul ajas hinna pisut üles transa, aga kokkuvõttes ikka 1/3 odavam ja kiirem kui kohalikud. Ainus miinuspunkt selle eest, et ei tunnista SEB virtuaalkaarti.
Lehelt paistab ka muid tööstustarvikuid, seega soovitan.


Vasta
#2

SEB-i virtuaalkaarti ei taha päris paljud kohad tunnistada. Mul lausa kunagi PayPal-i konto blokeeriti, kuna ma seal neid kaarte kasutasin. Ju tundub kahtlane.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#3

Tööriistamarketis jäi kassa kõrval silma BrakeCleaneri suur pudel, Motip, 750ml (a´la Makroflex) ja 3€/tk.
Siukse hinnaga peaks neid veel varuks võtma, kulub teist heasti.


Vasta
#4

(27-05-2016, 22:19 PM)wagoneer Kirjutas:  SEB-i virtuaalkaarti ei taha päris paljud kohad tunnistada. Mul lausa kunagi PayPal-i konto blokeeriti, kuna ma seal neid kaarte kasutasin. Ju tundub kahtlane.
Kahtlaseks läheb nende arvates asi siis, kui mingi X aja jooksul oled reganud Y uut kaarti. Ei saa ju inemisel olla kümme pangakaarti. Endal läbi põetud häda. Lõpuks ei viitsinud virtuaalkaartidega jamada ja regasin päris kaardi. PayPal on siiski üsna turvaline koht. Suuremad summad panen teise panka, kus on ka konto olemas. Samuti võib ju samale kontole mitu päris kaarti teha ja üks neist limiidiga piirata ja PayPalis ära regada.
Kukalt pani mind kratsima AliExpress, mis tahtis minu arvates kole palju isikuandmeid. PayPali nad ka ei tunnista, ajavad oma süsteemi Ali Pay vms. Samas on Alis võimalus tellida pakk Omniva pakiautomaati. Ise proovinud ei ole, aga keegi kasutanutest võiks seda võimalust kommenteerida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

 Osa tegelasi on väitnud (Hinnavaatluse foorumis), et enamus probleeme SEB virtuaalkaardiga PayPalis jäävad siiski aastate taha. Olla teine uus asi olnud ja kahtlane oma lühikese kehtivusaja tõttu. Ise olen seda Ebays kasutanud ja ei ole siiani muret olnud. Ma väga tihti sealt ei osta, korra paari-kolme kuu takka võibolla.
Aliexpressist olen rohkem tellinud ja seal igatahes virtuaalkaardiga probleeme pole kohanud.
Kuidas Alist tellitud asjad Omniva automaati saavad, ei oska kommenteerida, pole kasutanud. Sest pole mõtet.
Lähim pakimaat on 25 km, lähim postkontor 4 km. Kaugemale sõitmine ja veel lisaks 1,6 EUR maksta, ei näe mõtet.
Kel automaat käe-jala juures, siis veel.
Mismõttes Ali tahab rohkem isikuandmeid? Nimi, aadress, e-mail, telefon ja kaardiandmed. Sedasama küsib PayPal ka ju.
Probleemide korral raha tagasisaamine aga toimib minu meelest just Alis paremini.
Ebays sai mingite vigase tarkvaraga ip-kaameratega pea 4 kuud jauratud, enne kui raha tagasi sain.
Vasta
#6

(10-06-2016, 19:23 PM)tcumen Kirjutas:  Mismõttes Ali tahab rohkem isikuandmeid? Nimi, aadress, e-mail, telefon ja kaardiandmed. Sedasama küsib PayPal ka ju.
Minult küsiti miskipärast ka isikukoodi, mis mulle enam väga ei meeldinud. Võtsin aja maha. Varem olen ka sealt tellinud ja siis justkui ei küsitud. Aga võib olla mäletan ise valesti.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#7

Pole just soovitus, pigem kogemus, aga siiski...
Jebai-s jäi silma 19$ makita akudrelli kmpl. Kõlas uskumatult, aga paistis, et 86tk "sold" juba ja müüjal 100% taust. Ja juba vajutas sõrm enterit, lihtsalt sportlikust huvist.
Järgmisel päeval oli müüjal küll juba 1 negatiivne kirjas, aga õhtuks oli kiri, et "shipped ja tracking nr." Siiani kõik nagu ikka, aga trackingu numbrit lähemalt uurides oli üllatus suur: väikesed kollased käed olid paki nii kiiresti teele saatnud, et ... lausa 2p enne ostu sooritamist! sihtkohaks kenasti Eesti omniva jne.
Järgmiseks hommikuks oli müüja eebai poolt blokitud, pretensioon teel, müüjalt palve see tühistada jms, aga see pole enam teema, lihtsalt hämmastav operatiivsus, millega leiti enamvähem sobiv tracking, kuskile tundmatusse eestisse, et asi vähegi usutav paistaks.

ps. ali ei taha küll muid numbreid, kui krediitkaardi ja aadressi-telefoni omi.


Vasta
#8

Elukestev õpe. Meie õpime, "müüjad" õpivad.
Vasta
#9

Ega eile tekkinud müüjate käest väga osta tasu jah. Pealegi tehakse Hiinas võltsinguid kõigile tuntud kaubamärkidele k.a. tööriistadele.
Mina olen ostnud ikka müüjalt, kellel netipood taga ja vähemalt tuhanded tagasisided jäetud. Reiting võimalikult kõrge ja "Experienced seller" märk küljes. Siis olen veel uurinud negatiivseid kommentaare, et kui palju, kui tihti ja kas on suvatsenud neile vastata. Garantiid ei ole, aga petta olen saanud vaid mõnel korral ja peaaegu kõigil ka raha tagasi saanud. Tellimusi tuleb mul aga juba sadades...
Parim viis raha tagasi saada on siis kui misiganes probleemi puhul müüja ei vasta kirjadele. Siis võib julgesti vajutada nuppu "Escalate" ja Jebaiga ühendust võtta. Raha makstakse tagasi väga kiiresti ja küsimusi esitamata ning Jebai arvelt, kes siis müüjal munad pihku võtab. 
Üks näpunäide veel: kui misiganes põhjusel jääb kaup tulemata ja müüjaga enne asja aegumist ühendust võtta, pakuvad nad reeglina uue paki teele saatmist. Seda sõltumata sellest, kuhu sa valikusse linnukese tegid, kas uue kauba või tagastusraha omasse. On olnud ausaid müüjaid kes tõesti nii teevad ja korduspakk tõesti ka kohale tuleb. On isegi juhtunud, et ka esimene pakk kohale saabub ja kaupa topelt. Sel juhul olen ühendust võtnud ja PayPali kaudu raha juurde kandnud. 100% aus müüja on harv nähtus ja temaga tuleb ka samamoodi käituda.
Paraku on juba mõnda aega levinud trend, et korduspakki tegelikult ei saadeta vaid sellega võidetakse lihtsalt aega, et keiss ära aeguks. Siis oledki kõigest ilma ja kaevata pole kusagile. Seepärast olen viimastel aastatel alati raha tagasi küsinud. Sellega petta ei saa ja raha tuleb mõne päevaga. Pakk venib kuu aega vähemalt ja võib tulemata jääda. Raha tulemata jääda EI SAA. Kui müüjat usaldad, võid ju uuesti temalt tellida.
Kui kaup ei vastanud ootustele või on defektiga, mis lubab siiski kasutada, tasub nuiata "half refund". See on parim lahendus mõlemale poolele. Kauba Hiinasse tagasi saatmine võib minna kallimaks kui asi ise väärt. Pealegi hakkab müüja siis vingerdama, et pole kätte saanud jne. Täit raha ei taha nad ka tagasi maksta. Oled ju asja kätte saanud ja natuke töötab ka jne. Pool raha tagasi on kirik keset küla. Või nagu ütles Kärna Ärni: "Parem tainas peas kui pirukas katusel". Hiinlane loovutab küll oma kasumi(võib olla) aga miinusesse ei jää ja saab jama kaelast kiirelt ära. Sina saad vähemalt midagigi tagasi ja kiiresti. Ise siis vaatad kas tellid sama asja teiselt müüjalt või kasutad seda defektiga asja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#10

(15-06-2016, 07:57 AM)Basilio Kirjutas:  Ega eile tekkinud müüjate käest väga osta tasu jah....
...Kui kaup ei vastanud ootustele või on defektiga, mis lubab siiski kasutada, tasub nuiata "half refund"....

Antud juhul oli seller from 2011, kuigi väheste tehingutega 100%. Ja ega ma lootnudki Cool , Ebai kandis esimese kirja peale 2p pärast raha tagasi.
Ise olen ostnud ja vaidlustanud LED pirne, mis 25-35w lubavad ja 4-7w tarbivad. Võimsamaid pole veel saanud ja 50% on tagastatud nurinata, omahind tuleb hea... Big Grin


Vasta
#11

(15-06-2016, 08:31 AM)hulgus Kirjutas:  Ise olen ostnud ja vaidlustanud LED pirne, mis 25-35w lubavad ja 4-7w tarbivad. Võimsamaid pole veel saanud ja 50% on tagastatud nurinata, omahind tuleb hea... Big Grin
Led pirnide võimsuse koha pealt tuleb olla väga tähelepanelik. Tihtipeale antakse tegeliku võimsuse asemel hõõgpirni võimsus, millele antud pirni heledus (kui jumal annab) vastab. Kui oled neid juba rohkem ostnud ja katsetanud, siis vaatad ledide tüübi ja arvu järgi juba ise millega tegemist. Numbreid väga uskuda ei tasu ja hiinlase juttu veel vähem. Mõned müüjad avalikustavad lambi heleduse luumenites, see minu kogemust mööda päris suurusjärgu võrra mööda ei pane ja annab mingi aluse võrdluseks.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#12

(10-06-2016, 08:51 AM)hulgus Kirjutas:  Tööriistamarketis jäi kassa kõrval silma BrakeCleaneri suur pudel, Motip, 750ml (a´la Makroflex) ja 3€/tk.
Siukse hinnaga peaks neid veel varuks võtma, kulub teist heasti.

sellise hinna peale pole eriti mõtet pöördesse minna. stokker tõmbab päris tihti oma kliente ligi "brake cleaner kampaaniatega" kus hind 1-1,2eurot poole liitri eest. viimati sai ka mingit motipi STRONGi 1,5eest kui õigesti mäletan.

kui aga tarvitad palju soovitan hoopis osta vedelik ilma aerosoolita ja kasutada survepudelit.
Vasta
#13

Alibaba,kui turvaline see ostukoht on?
Vasta
#14

(13-07-2016, 12:08 PM)Erik Kirjutas:  
(10-06-2016, 08:51 AM)hulgus Kirjutas:  Tööriistamarketis jäi kassa kõrval silma BrakeCleaneri suur pudel, Motip, 750ml (a´la Makroflex) ja 3€/tk.
Siukse hinnaga peaks neid veel varuks võtma, kulub teist heasti.

sellise hinna peale pole eriti mõtet pöördesse minna. stokker tõmbab päris tihti oma kliente ligi "brake cleaner kampaaniatega" kus hind 1-1,2eurot poole liitri eest. viimati sai ka mingit motipi STRONGi 1,5eest kui õigesti mäletan.

kui aga tarvitad palju soovitan hoopis osta vedelik ilma aerosoolita ja kasutada survepudelit.

Palun vihjeid, millist survepudelit kasutada. Siiani pole üle 100 ml ükski vastu pidanud, mingi tihend sulab sees üles.
Vasta
#15

(13-07-2016, 16:34 PM)muska71 Kirjutas:  
Alibaba,kui turvaline see ostukoht on?

Mina olen tellinud "väikevennast", Aliexpressist. Alibaba on mõeldud rohkem suuremate koguste ostjatele.
Pm. on tegu ühesama ettevõttega.
Isiklikult pean turvalisemaks, kui E-bay. Kauba mittesaamise või probleemide korral olen raha alati tagasi saanud ja asjaajamine ei ole väga keeruline. Põhipoint on seal see, et müüja ei saa raha kätte enne, kui oled kinnitanud kauba kättesaamist või "bayer protection" aeg kukub. See on enamasti 60 päeva. Senikaua on raha ali deposiidil
Vasta
#16

(13-07-2016, 16:34 PM)muska71 Kirjutas:  
Alibaba,kui turvaline see ostukoht on?

Mul siiani 100%. St kui kätte ei saa, või kaup ei vasta kirjeldusele, siis pretensioon teele ja kiiresti laheneb. Ei tasu uskuma jääda jutte stiilis: panen uue paki hiljem, teen sooduka järgmisel korral, vms. Jääb asi venima, pret.-i aeg kukub ja keiss klosett. Hiinlane on väga huvitet, et Sa talle ikka 5 tärni annaks, mitte puudulikku ja tegutseb selle nimel.
Pmst on tegu meie osta.ee laadse kohaga, kus erinevad müüjad kasutavad Ali keskkonda, maksed, tracking jms.

ps. Oletan, et ikka aliexpressi mõeldi, alibaba´st 1000tk/konteiner korraga ostmiseks soovitusi pole.


Vasta
#17

Tsitaat:Palun vihjeid, millist survepudelit kasutada. Siiani pole üle 100 ml ükski vastu pidanud, mingi tihend sulab sees üles.

Ainuke mis enda testimisest pluss punkte saab, on würth'i oma.
Kestab teine juba pea kümmnendat aastat. Loomulikult peab mõnikord ka pumba tihendit määrima, ise kasutan würth'ist võetud pidurivaseliini.
Vasta
#18

(13-07-2016, 22:38 PM)Dexter Kirjutas:  
Tsitaat:Palun vihjeid, millist survepudelit kasutada. Siiani pole üle 100 ml ükski vastu pidanud, mingi tihend sulab sees üles.

Ainuke mis enda testimisest pluss punkte saab, on würth'i oma.
Kestab teine juba pea kümmnendat aastat. Loomulikult peab mõnikord ka pumba tihendit määrima, ise kasutan würth'ist võetud pidurivaseliini.

+1 

mis ei tähenda, ilmtingimata, et keegi teine ka ei suudaks

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#19

(14-07-2016, 00:30 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(13-07-2016, 22:38 PM)Dexter Kirjutas:  
Tsitaat:Palun vihjeid, millist survepudelit kasutada. Siiani pole üle 100 ml ükski vastu pidanud, mingi tihend sulab sees üles.

Ainuke mis enda testimisest pluss punkte saab, on würth'i oma.
Kestab teine juba pea kümmnendat aastat. Loomulikult peab mõnikord ka pumba tihendit määrima, ise kasutan würth'ist võetud pidurivaseliini.

+1 

mis ei tähenda, ilmtingimata, et keegi teine ka ei suudaks

Sama siin.
Kui füüsiliselt midagi seal sees ära ei vägista, teenib pikalt. Keerad näiteks ühe pisikese plastmassis oleva kruvi pesa üle Toungue. Sai korraks mõnele tohmanile laenutatud, kel tarvis teada mis karul kõhus ja oligi pees...
Tema pikaaelisus peitub neis salapärasest materjalist rohelistes tihendites. Kuidas hooldada, oli juba eespool juttu.

Kauplemisest ka.
Ma olen vaikselt Everbuying'i lehe fänn. nimelt soetan sealt telehvuunisid. Eelmine tuli aasta eest suht käbedalt kohale. Aga nüüd sai jälle üks 150-rutsine tellitud ning juba hakkasin kartma, et saingi tünga. Pisut rohkem, kui kuu aega peale ostmist selgus, et ikkagi ei saanud Smile.
Janka@põhimõtteliselteiostasiitletistenammitteühtegimargiandroidi. Hinna pärast.
Vasta
#20

Siin targad koos, ehk keegi osavam selles vallas.
Kas PayPal kontolt enam tavaarvele ülekannet teha ei saa? Aitasin inimest, võtsin virtuaalraha vastu ja kandsin talle tavaarvele vastu. Rääkis midagi Masteri ja Visa konfliktist, ma ei viitsinud eriti süveneda ka. Pealegi mingi aastake tagasi ma kandsin sealt oma arvele suht muretult.
Nüüd on mul PayPal konto peal mingi summa, millega ei ole midagi peale hakata, kuna ma ei ole netis ostleja.
Ehk on siin keegi, kel just virtuaalraha puudu? Summa on alla soti, pole küll teab mis raha aga miks ta seal peab olema? Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne