Asia/Kia starter
#1

Tervist!
Sai omale soetatud selline sõiduk nagu Asia Hi-Topic, vigase starteriga.
Uue starteri leidmine ei ole siiani tulemusi andnud, seega sooviksin ma Teie abi.
 
Mis autol võib veel selline starter olla?
[Pilt: 0110253139afea3.jpg]
[Pilt: 0110253143f0430.jpg]
[Pilt: 01102531414757c.jpg]

Või oskab keegi Viljandimaal pädevat remondimeest soovitada, kes selle korda suudaks teha?


Tänades,
Sten.
Vasta
#2

Olen kohanud sarnast land cruiseril. 100% ei ole muidugi kindel kas augud ja pendiks istub aga võid sealtpoolt kaeda korra.
Vasta
#3

(29-08-2016, 23:32 PM)Dexter Kirjutas:  Olen kohanud sarnast land cruiseril. 100% ei ole muidugi kindel kas augud ja pendiks istub aga võid sealtpoolt kaeda korra.

Mjah, midagi sinnapoole jah, Hiace oma on ka vähemalt sarnane. 
Sedasorti lihtsa vanakraami remont mingi ületamatu kunsttükk küll ei tohiks olla.
Vasta
#4

1. Alusta sellest, et teed kindlaks, mille mootorit need autod kasutasid. Tõenäoliselt Kia, aga millise neist?
(ma isegi ei tea, kas selleaegsetel Kiadel olid oma mootorid või mitte, aga selle saab ju välja uurida)

2. Siis proovi starteri pealt mingeid numbreid leida ja guugeldada. Kui mingi vaste leidub, on juba samm edasi ja saab ka juppe tellida. Või kogu kompotti.
Melasi pani küll kahjuks oma uksed kinni, aga keegi uus vast juba tegeleb juppidega ka.

3. Kolmandaks, mis sel starteril üldse viga on? 
Kui pendiks ei haagi või ülekanne (tundub, et on) laiali, siis neid oleks kindlasti uusi vaja ja remontida pole midagi.
Releega on so-so, vblla saab midagi teha.
Harjad ja mähised ja rootor on vast remonditavad. Puksid loomulikult ka. Muud seal polegi.

4. Ja, last but not least, foorumistarterite vead on tihti ka sellised, et aku on läbi ("panin statoili juhtmed naabri auto pealt külge ja ikka ei midagi! - järelikukult aku viga ei ole") või süüteluku põhi ei lülita relee peale voolu.
Seda viimast on ülilihtne kontrollida, eelviimast pisut "keerulisem" - peab teist akut tõstma.
Vasta
#5

Väidetavalt on see mootor vana Mazda S2 diisel. Seega võiks starteri leida mõne E2200 bussi pealt näiteks.

http://mikrob.ru/viewtopic.php?t=28144
Vasta
#6

Minu 3 sekki guugeldamist andis sellise vaste: Kia Besta ja selle starter midagi taolist (pildid võivad olla illustratiivsed):

http://kosfa.en.taiwantrade.com/product/480893

Ja info, et pendiks ja ülekanne on tal ühes tükis, tõenäoliselt see ongi kõige hellem koht:

[Pilt: 03111-4200%20pastorek.JPG]


Starteri number OK601-18-400  
Seda kannatab juba Japanpartsistki küsida ju.

...................

Aga kui rohkem, kui 3 sekki kulutad, saad ka päris õige vastuse.  Toungue Toungue Toungue
Kui ostad vana auto, siis peab ise hakkaja ja nupukas olema.
Vasta
#7

Nende idapoolsete starteritele on lihtsalt kleeps andmetega peal ja see kleeps ajapikku irdub...  Sarnane on olemas, kuid 2 kinnituspunktiga.  El mootori osa sõltub võimsusest ja reduktori sisu peaks sama olema.  Kinnitus aukude tsenter läbib sirgjooneliselt võlli tsentrit.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#8

Tänud kõigile!

Starteri probleem sai lahendatud, üks tore tegelane Viljandis suutis selle asja korda teha.
Keegi oli suutnud selle starteri valesti kokku panna, seepärast ta ei toimetanud ka. Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne