Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(07-03-2017, 22:13 PM)mutikas Kirjutas:  STIHL made in china tehakse väikseid saage mis suurtes kogustes venesse.
On veel made in usa,germany,brazil,vist oli üks veel.
Info õppepäevalt kus esines stihli maaletooja müügiinimene.
Endal 181mc kümme aastat,vahetanud ühe küünla,õhufiltri,lati,veotähiku koos laagriga,kette.
Kalla ja talla.

Irw. Miskipärast on stihli originaal laagritel igalpool made in china ja ma ei räägi odavast saest. Müüsin 261'e maha kuna ei näe mõtet iga 500tm lõikamise järgi 150.-€ remondile kulutada. Stihli võsakas olnud kaks aastat selle ajaj jooksul kolm reduktori laagrite vahetust (mina olen veel vähesega pääsend) iga ring ca 60.-€ karburaatori vaheplaat läks pooleks, õhuklappi nupp kadus töökäigus ära, sangad jäid pihku, gaasitross jne. Ja kõigeparem sellejuures, et minul on see veel hästi kestnud. Sõber ostis oma vanale võsakale sealt paar originaal osa ja küsis miks igalpool made in china peal on mis sa arvad mis sellepeale öeldi? Noh nüüd toodetakse nad hiinas, aga kvaliteedi kontroll on kõva. Profi tööriist mis ei kannata vihma ja lörtsiga metsas töötamist. Ma pean seda saasta ainult selle pärast, et oma võimsuse kohta suht kerge ja tal on püstol gaas. Ei ole isegi kütuse kulu millega nii hiilgaks. Ja jääme ikkagi sellejuurde kas saag on veel ajast kui Stihl tegi kestvaid asju. Mul ka aastast 2001 stihl 026 millega lõigatud tuhandeid tihusi ja väga väikeste remondi kuludega.
Vasta

Ja poole aastane osade tulemine ei ole minu välja mõeldis, vaid tuttav sae müüja rääkis ja teine sama marki müünud müüja lõpetas üldse koostöö, kuna klientidele pole osi lihtsalt saada ja tema saab kogu klientide pahameele endale... saab ainult enim minevaid osi mis vahelaos kuid saksast ei tule enam midagi
Vasta

(07-03-2017, 23:19 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(07-03-2017, 23:16 PM)veix__ Kirjutas:  Ketiõli on selline veidi kleepuvam, ilmselt hoiab end keti küljes paremini.

Just. Läbitöötanud õli on liiga libe ja vedel.
Läbitöötanud õli ei kõlba kindlasti aga  mingeid vene mootoriõlisid kasutanud aastaid,
pole probleemi.
Vasta

(07-03-2017, 23:30 PM)Inri Kirjutas:  ...
Mul ka aastast 2001 stihl 026 millega lõigatud tuhandeid tihusi ja väga väikeste remondi kuludega.

Sama mehe käes, kellel uuemad asjad ei kesta? Või siiski erineval mehel?

Olen tähele pannud, et on mehi, kelle käes ei purune ka õrnad asjad on ja mehi, kelle käes raudteerelss ise kõveraks paindubWink No eks mõni relss siis lihtsalt on sitem.

Millise tootja kaup teie meeste käes kestab?
Vasta

vihma ja lumega on probleeme isegi echo sael. Viimase lumega oli jama majas. Sai teibitud starteri kaan kinni, et lumi sisse ei pääseks, aga käepideme ja õhufiltri katte vahelt ikka puges sisse ja kohe pistets.
Vasta

Stihlide kohta tuleb mu poolt kiidusõnu ainult. Kolm Stihli olnud. Üks Ms 170 väsis ära peale 7a töötegemist, FS 450 võsakas läks varuosadeks, oli paar lihtsat aga kallist viga millega ei tahtnud enam tegeleda ja praegune Ms 170 on kestnud juba 2a. Ms-dega pole mitte ainult õunapuu oksi kord aastas saaginud Big Grin

Oma tähelepanek sellest ketiõli teemast. Praegu tõsi küll on mul poest ostetud ketiõli viieses kankus aga muidu käib mul kas autool või diiselõli. Paar õlipumpa on läinud selle nahka, eriti talvel kui "sõidad" töötanud mootoriõliga. Tekib kondensaat ja pump külmub kinni. Hommikul on siis surma otsus juba alla kirjutatud. Muidugi võis vabal ka mu viga olla aga eks elu ja rahakott ole parimad õpetajad.

Markole..... Sellel Mac 3200l on otsatihendid läbi ja ka õlipump aga loodan asja saada

Veel pole maha löödud
Vasta

(08-03-2017, 10:41 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  
(07-03-2017, 23:19 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(07-03-2017, 23:16 PM)veix__ Kirjutas:  Ketiõli on selline veidi kleepuvam, ilmselt hoiab end keti küljes paremini.

Just. Läbitöötanud õli on liiga libe ja vedel.
Läbitöötanud õli ei kõlba kindlasti aga  mingeid vene mootoriõlisid kasutanud aastaid,
pole probleemi.

Ma siiski pooldan nö. õige õli kasutamist.  Miks keegi peaks tahtma (oma?) metsa reostada, sinna mitmeid liitreid loodusele kahjulikku õli sisuliselt maha valades? Juba ühest tilgast õlist saab päris suure veepinna "ilusa värvilise" õlikihiga katta ja siis kraavidest metsloomad joovad seda vett.
Teiseks: "midagi pole juhtunud" jms ei ole näitaja. Sõitsin suvel lühikeste riietega ja ilma kiivrita mootorrattaga 100+ kiirusega asfaldil ning rehv lõhkes... midagi ei juhtunud. Rolleyes Üks mees sõitis autoga 4 aastat ühe õliga, ka probleeme polnud, üldiselt pidavat ikka 100 000 km ära venitama ühe õliga küll. Smile
Vasta

spets keti õliga on ikka tuntav vahe sees. Varem sai ka igasuguse solgiga lõigatud, plaat pidas max 2 ketti vastu ja siis oli juht soon nii kulunud, et võis puust kausse lõugata, spets õli kasutades on 3 ketti läbi töötanud samal plaadil, juht soon on korras, krassi olen 1 korra viilinud maha ja tundub, et plaat käib veel 3 kettu vähemalt kui otsatähik ennem laiali ei lenda.... Varem olid kõik plaadid sinised, nüüd on ilusti originaal värv peal ja sinetust ei paista ühestki otsast kuigi ketikiirus praegusel sael on 19 asemel 28m/s kandis.
Vasta

(08-03-2017, 12:39 PM)JaakH Kirjutas:  Markole..... Sellel Mac 3200l on otsatihendid läbi ja ka õlipump aga loodan asja saada

Sellest ei pea mulle raporteerima see ei ole minu saag.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-03-2017, 13:14 PM)veix__ Kirjutas:  Ma siiski pooldan nö. õige õli kasutamist.  Miks keegi peaks tahtma (oma?) metsa reostada,
...
Sest puudub peremehetunne ja ülehomsele ei mõtle keegi. No ja raha on ka vähe, eksole.
Vasta

(08-03-2017, 14:12 PM)Marko Kirjutas:  
(08-03-2017, 12:39 PM)JaakH Kirjutas:  Markole..... Sellel Mac 3200l on otsatihendid läbi ja ka õlipump aga loodan asja saada

Sellest ei pea mulle raporteerima see ei ole minu saag.

Minu oma ka ei ole enam. Big Grin
Vasta

(08-03-2017, 11:03 AM)v6sa Kirjutas:  
(07-03-2017, 23:30 PM)Inri Kirjutas:  ...
Mul ka aastast 2001 stihl 026 millega lõigatud tuhandeid tihusi ja väga väikeste remondi kuludega.

Sama mehe käes, kellel uuemad asjad ei kesta? Või siiski erineval mehel?

Olen tähele pannud, et on mehi, kelle käes ei purune ka õrnad asjad on ja mehi, kelle käes raudteerelss ise kõveraks paindubWink No eks mõni relss siis lihtsalt on sitem.

Millise tootja kaup teie meeste käes kestab?

Ise kasutan neid. Teised mehed husqvarna 545'tega irvitavad koguaeg, et ma omale võiks kunagi võsaka ka osta. 026'te kasutasi  mingiaeg kõigele lisaks saeraamis palkide pealt lahti laskmiseks kui ketas läbi ei võtnud. Ma olen isiklikult ainult stihli kummardand koguaeg, aga tundub, et see aeg saab kahjuks läbi. Jôle naljakas võsas käia kilekott võsakale ümber teibitud, et selliste lirtsaste ilmadega tööd teha, kui kotitamata jätad on enne kui paak tühjaks saab õhufilter vettind ja karpast kallad filtritagant vett välja.
Vasta

(08-03-2017, 14:24 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-03-2017, 13:14 PM)veix__ Kirjutas:  Ma siiski pooldan nö. õige õli kasutamist.  Miks keegi peaks tahtma (oma?) metsa reostada,
...
Sest puudub peremehetunne ja ülehomsele ei mõtle keegi. No ja raha on ka vähe, eksole.
Saage juba ükskord aru,et kuskil pole "õiget" õli ja ükskõik mis õli me sinna paaki paneme,reostamine on see ikkagi. See on paratamatus. Reostamine lõpeb ära hoopis siis,kui lõpeb see lõputu inimkonna poolt korraldatud läbu ja viimane inimesetaoline "mardikas" kaob. Jutt mingist keskonnasäästust ja kokkuhoiust on jamps,eriti vaadates milline reostamine toimub päevast päeva..... Ja sõdade ajal käib sihuke trall..... kõigil pohh......sellest peremehetundest ja muudest väärtustest ei räägigi. Kahju.
Vasta

(08-03-2017, 14:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(08-03-2017, 14:24 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-03-2017, 13:14 PM)veix__ Kirjutas:  Ma siiski pooldan nö. õige õli kasutamist.  Miks keegi peaks tahtma (oma?) metsa reostada,
...
Sest puudub peremehetunne ja ülehomsele ei mõtle keegi. No ja raha on ka vähe, eksole.
Saage juba ükskord aru,et kuskil pole "õiget" õli ja ükskõik mis õli me sinna paaki paneme,reostamine on see ikkagi. See on paratamatus. Reostamine lõpeb ära hoopis siis,kui lõpeb see lõputu inimkonna poolt korraldatud läbu ja viimane inimesetaoline "mardikas" kaob. Jutt mingist keskonnasäästust ja kokkuhoiust on jamps,eriti vaadates milline reostamine toimub päevast päeva..... Ja sõdade ajal käib sihuke trall..... kõigil pohh......sellest peremehetundest ja muudest väärtustest ei räägigi. Kahju.
Teoreetiliselt on ju biolagunev ketiõli täiesti olemas ja eks iga õli võib olla ketiõli kuna ketiõli saadakse siiski segamise teel. Baasõliks võib olla mis iganes lisand on see mis tekitab sobiva viskoosuse ja kleepivuse.
Vasta

Kas keegi teab kus ja mis hinnaga seda bio......ketiõli müüakse? Ja mis see maksab.
Vasta

(08-03-2017, 14:44 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kas keegi teab kus ja mis hinnaga seda bio......ketiõli müüakse? Ja mis see maksab.

Näiteks : http://www.maardekeskus.ee/addinol-koplu...p-424.html
Vasta

See võib ju tore olla......aga asi jääb hinna taha. Kes hakkab sellele raha kulutama,kui naabrimees annab tasuta ja poest saab järsku  isegi alla 1.5€ tavalist.  See hind ei anna tulemust.
See oleks kökimöki.... kui meie inimesed teeniksid sellise palga,mis võimaldaks ökitada. Big Grin
Vasta

http://www.taimeoli.ee/hinnad/

Võta siis puhast rapsiõli! Vaevalt, et seegi loodusele halba teeb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-03-2017, 14:58 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  See võib ju tore olla......aga asi jääb hinna taha. Kes hakkab sellele raha kulutama,kui naabrimees annab tasuta ja poest saab järsku  isegi alla 1.5€ tavalist.  See hind ei anna tulemust.
See oleks kökimöki.... kui meie inimesed teeniksid sellise palga,mis võimaldaks ökitada. Big Grin

No vot selles asi seisnebki. Tavaline 1,5€ koos käibega ja kui suures koguses ostad saad veel alet. Ja kui saad sehukest lisandit ja rapsiõli segad ise: http://www.kuldnebors.ee/search/forestry/forestry-machines-and-equipment/tee-ise-odavalt-saeketioli-kasutatud-hudro-vms-masinaolist/search.mec?pob_post_id=72345552&pob_action=show_post&pob_cat_id=10797&pob_view_language_id=et
Vasta

Ühest latist-ketist sain 2005 aastal spetsketiõliga lahti lihtsalt- suviläbi seisnud sael ei proovinud veelombi kohal õlitulekut ja paagitäiega oligi lativärk sinine. See ökoõli  kas värnitsast või rapsiõlist tehtud ja oli kivistnud väljatuleku juures suvega...
Muuseas otsatähiku tervise huvides kallan nüüd sortsu mineraalõli ketikaitsesse( seal lõppu lükatud vana taskurätt).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne