Tehnoülevaatusel käimise kord muutub
#41

(07-10-2016, 00:02 AM)Janka Kirjutas:  Tõstame kontrollimise kvaliteeti ja sellega ka kordusülevaatuste teel käivet Wink.
Ma ei tea, kuidas muu Eestiga lood on, aga ma loodan, et Tallinn käib TÜVil ikkagi kohtades, kus korduv on 30 päeva jooksul mittemaksuline Wink
Vasta
#42

(06-10-2016, 12:48 PM)kr8nik Kirjutas:  Pisut veel eesti.ee-st
Mul üks töökaaslane sihuke loll ja uudishimulik ning logis end eesti.ee peale sisse. Kohe sai trahviteate ja veel kümmekond mingisugust kurja nõuet seoses kunagi sõbraga kahaasse  tehtud firma eest, mis nüüdseks juba aastaid enam ei tegutse. Eks siis maksis ja mässas paberitega, et asjad korda saada (õige kah ju!). Nimetatud sõber sügab aga rahulikult mune ja naudib elu, sest pole eesti.ee aadressi kunagi näppinud. Pärast seda lugu ei julge ükski töökaaslane kah nimetatud aadressi peale minna.

 Kas üks ontlik kodanik ei võiks oma elunatukest niimoodi elada, et kaaskodanikule ja riigiportaalile rahuliku südamega otsa võiks vaadata?
 Klassikuid  peast tsiteerida ei julge, aga mõte oli selline: "Ära ela oma elu keeruliseks".
Kui ettevõtluses lähebki midagi nihu, siis tuleb omad kahjud kanda ja asjad ära klattida. Saadud kogemusest õppida ja eluga edasi minna.Mitte kamraadile müts silmadele tõmmata, põõsasse pugeda ja seal pihku itsitada.
 Iga suller jääb ükskord vahele ja mida hiljem see juhtub, seda valusam laks tuleb.

Aga see pole enam selle teema jutt.
Vasta
#43

(05-10-2016, 17:31 PM)tcumen Kirjutas:  Talvise vaikelu ajal võiks ülevaatuspunktid endale broneerimiskeskonnad tekitada netti.
Alles oli, kui passisin pea tund aega sabas, mootor tiksumas. Paneks aja kinni ja tuleks õigel ajal.
 Ma ei tea nüüd, kas iseennast on ilus tsiteerida, aga olgu pealegi.
Raadios üks punkt reklaamis end ja kassanäe,ongi bronni võimalus täitsa olemas:

http://pikaliiva.ee/

Ülejäänud tukuvad edasi?
Vasta
#44

(29-10-2016, 17:30 PM)tcumen Kirjutas:  
(05-10-2016, 17:31 PM)tcumen Kirjutas:  Talvise vaikelu ajal võiks ülevaatuspunktid endale broneerimiskeskonnad tekitada netti.
Alles oli, kui passisin pea tund aega sabas, mootor tiksumas. Paneks aja kinni ja tuleks õigel ajal.
 Ma ei tea nüüd, kas iseennast on ilus tsiteerida, aga olgu pealegi.
Raadios üks punkt reklaamis end ja kassanäe,ongi bronni võimalus täitsa olemas:

http://pikaliiva.ee/

Ülejäänud tukuvad edasi?
Ehitajate tee punktis on aastaid juba bronni süsteem,isegi mingi ale on netis bronnides
Vasta
#45

(29-10-2016, 18:25 PM)volvo Kirjutas:  Ehitajate tee punktis on aastaid juba bronni süsteem,isegi mingi ale on netis bronnides
 No näe, hakkab tulema. Linki?
Teeme ehk omale siia kuhugile väikese andmebaasi neist ülevaatuspunktidest, mis kliendil oma aega ka planeerida võimaldavad?
Muudatus:
Ehk maakeeli ma kutsun siinkohal üles, olgu või siiasamasse teemasse, kaasfoorumlasi postitama linke tehnoülevaatuse teenust pakkuvaile ettevõtetele, millised võimaldavad inimesel tänavalt internetis broneerida endale sobiv ajavahemik sõiduki tehnokontrolliks.
Vasta
#46

(29-10-2016, 18:39 PM)tcumen Kirjutas:  
(29-10-2016, 18:25 PM)volvo Kirjutas:  Ehitajate tee punktis on aastaid juba bronni süsteem,isegi mingi ale on netis bronnides
 No näe, hakkab tulema. Linki?
Teeme ehk omale siia kuhugile väikese andmebaasi neist ülevaatuspunktidest, mis kliendil oma aega ka planeerida võimaldavad?

https://www.tehnoulevaatus.ee/bron/times/index/site:1
Vasta
#47

(29-10-2016, 17:30 PM)tcumen Kirjutas:  
(05-10-2016, 17:31 PM)tcumen Kirjutas:  Talvise vaikelu ajal võiks ülevaatuspunktid endale broneerimiskeskonnad tekitada netti.
Alles oli, kui passisin pea tund aega sabas, mootor tiksumas. Paneks aja kinni ja tuleks õigel ajal.
 Ma ei tea nüüd, kas iseennast on ilus tsiteerida, aga olgu pealegi.
Raadios üks punkt reklaamis end ja kassanäe,ongi bronni võimalus täitsa olemas:

http://pikaliiva.ee/

Ülejäänud tukuvad edasi?

Mul on hea meel, et minu tsiteerimist puudutavad mõtteavaldused on mingigi väljundi leidnud.
Aja broneerimist pakutakse hitfm eetris suht tihti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#48

Mitmeid aastaid juba saanud Pärnus Papiniidu tn. Tehnokulleris aegu broneerida.
Vasta
#49

Kas Te käite ÜV igal aastal eri kohas,et sellised mured.Minule viskas kümmekond aastat tagasi mees visitka.Kui plaan oli minna kellasin ja leppisime aja kokku.Nüüd juba päris sõbrad..... Rolleyes(ja kõik,mis selle juurde kuulub sel teemal)
Vasta
#50

Tehtud- mõeldud
midagi positiivset kah tänasesse päeva.


Vasta
#51

Tore. Lõpuks siis saadi aru,et inimese peedistamisel pole mõtet. Kahjuks jäädi sellega 20 aastat hiljaks ja kaotatud on miljoneid..... Big Grin Aga ega raha maailmast otsa pole lõppend.
Vasta
#52

Huvitav, kas reg. nr. järgi ülevaatusel käimine ka muutub vabaks, nagu vahepeal kirjutati. Kui lähed, saad jooksvalt aastaks TÜV i. Toungue

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#53

(17-03-2017, 01:02 AM)aksel73 Kirjutas:  Huvitav, kas reg. nr. järgi ülevaatusel käimine ka muutub vabaks, nagu vahepeal kirjutati. Kui lähed, saad jooksvalt aastaks TÜV i. Toungue

pakun,et keeruliseks läheb kuna praegu aasta algul istuvad mehed mune laiaks,suvel ei jõua praegugi teha.kui vabaks lasta siis pakun,et talvel ei viitsi keegi käia ja suvel asi ummikus.
Vasta
#54

Mina veel ei rõõmustaks...


3) paragrahvi 73 täiendatakse lõigetega 71–77 järgmises sõnastuses:
„(71) Mootorsõiduk või selle haagis ei vasta kehtivatele tehnonõuetele, kui sellel esineb
oluline või ohtlik rike või puudus. Oluliseks loetakse rike või puudus, mis võib ohustada isiku
elu, tervist, vara või keskkonda. Ohtlikuks loetakse rike või puudus, mis ohustab vahetult
isiku elu, tervist, vara või keskkonda.
(72) Kui mootorsõiduki või selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimisel tuvastatakse
oluline rike või puudus, võib kehtivatele tehnonõuetele mittevastavat mootorsõidukit või selle
haagist liikluses kasutada käesoleva paragrahvi lõike 12 või § 85 lõike 7 alusel kehtestatud
tähtaja jooksul, mis sõltub sõiduki tehnonõuetele vastavuse kontrolli esitamise ajast, kuid ei
ole vähem kui 30 päeva ega rohkem kui 60 päeva. Liikluses osalemisel peab juht sõitma
ettevaatlikult, arvestades rikke või puuduse iseloomu.
(73) Kui mootorsõiduki või selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimisel tuvastatakse
ohtlik rike või puudus, on sõiduki liikluses kasutamine keelatud kuni rikke või puuduse
kõrvaldamiseni. Pärast ohtliku rikke või puuduse kõrvaldamist võib mootorsõidukit või selle
haagist liikluses kasutada käesoleva paragrahvi lõikes 74 sätestatud korras.
(74) Lisaks käesoleva paragrahvi lõikele 72 võib erandkorras kehtivatele tehnonõuetele
mittevastavat mootorsõidukit või selle haagist liikluses kasutada juhul, kui sellel ei ole
ohtlikku riket või puudust, mis välistaks sõiduki kasutamise liikluses. Sellisel juhul on
mootorsõiduki või selle haagisega lubatud sõita ettevaatlikult, rikke iseloomu arvestades,
üksnes mööda lühimat teed lähimasse remondikohta, tehnonõuetele vastavuse kontrollimise
punkti, Maanteeameti teenindusbüroosse või parkimiskohta.
(75) Käesoleva paragrahvi lõikes 72 nimetatud perioodi jooksul ei ole mootorsõidukit või selle
haagist lubatud kasutada ühistranspordiseaduse kohasel sõitjateveol ega autoveoseaduse
kohasel veoseveol.
(76) Käesoleva paragrahvi lõikes 72 sätestatud võimalus ei laiene käesoleva seaduse § 1962
lõike 1 punkti 9 kohase erakorralise tehnonõuetele vastavuse kontrolli korral.
(77) Käesoleva paragrahvi lõikes 72 nimetatud ajaperiood ei pikene, kui sõiduk esitatakse
uuesti tehnonõuetele vastavuse kontrolli ja oluline puudus ei ole kõrvaldatud või esineb muu
oluline puudus.“;  


 Muutmise eelnõu ise

Kuniks ei ole teada, mis on ohtlik viga, ei pruugi midagi muutuda. Ning kogu eelnõu on alles kooskõlastusringil, mitte isegi RK lugemisel...

Aga idee on muidugi teretulnud. Nüüd ei tähenda mõranenud esiklaas või mahapõlenud pesaga  numbrituli tingimata utomaatselt liikumiskeeldu. Kuigi see jääb jällegi menetlust läbi viiva kordniku otsustada, kas liiklemine ikka oli "ettevaatlik ja rikke iseloomu arvestav" või mitte.
Vasta
#55

(17-03-2017, 13:01 PM)v6sa Kirjutas:  Aga idee on muidugi teretulnud. Nüüd ei tähenda mõranenud esiklaas või mahapõlenud pesaga  numbrituli tingimata utomaatselt liikumiskeeldu. Kuigi see jääb jällegi menetlust läbi viiva kordniku otsustada, kas liiklemine ikka oli "ettevaatlik ja rikke iseloomu arvestav" või mitte.


Mina kardan kõige rohkem, et ohtlikuks hakatakse tituleerima ka "keskkonnaohtlikkust", ehk liiga koledaid gaase. 
See on täpselt see teema, mis saaks kogu selle seaduseparanduse headuse keerata pea peale.
Vasta
#56

(17-03-2017, 13:34 PM)zazik Kirjutas:  Mina kardan kõige rohkem, et ohtlikuks hakatakse tituleerima ka "keskkonnaohtlikkust", ehk liiga koledaid gaase. 
praegu see ju nii on, co-ga läheb kirja OV.
Vasta
#57

(17-03-2017, 15:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(17-03-2017, 13:34 PM)zazik Kirjutas:  Mina kardan kõige rohkem, et ohtlikuks hakatakse tituleerima ka "keskkonnaohtlikkust", ehk liiga koledaid gaase. 
praegu see ju nii on, co-ga läheb kirja OV.

aastat 20 tagasi ka ei saanud ülevaatuselt läbi co pärast,käisin remondis seal öeldi,et seda ei saagi paika ja väljastasid tõendi asi korras,tõendi alusel pandi tüv punktis pitsat passi.kas tänapäeval ka nii?
Vasta
#58

(17-03-2017, 15:04 PM)muska71 Kirjutas:  
(17-03-2017, 15:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(17-03-2017, 13:34 PM)zazik Kirjutas:  Mina kardan kõige rohkem, et ohtlikuks hakatakse tituleerima ka "keskkonnaohtlikkust", ehk liiga koledaid gaase. 
praegu see ju nii on, co-ga läheb kirja OV.

aastat 20 tagasi ka ei saanud ülevaatuselt läbi co pärast,käisin remondis seal öeldi,et seda ei saagi paika ja väljastasid tõendi asi korras,tõendi alusel pandi tüv punktis pitsat passi.kas tänapäeval ka nii?
Unista edasi Toungue Big Grin
Vasta
#59

(17-03-2017, 15:31 PM)klemm Kirjutas:  
(17-03-2017, 15:04 PM)muska71 Kirjutas:  
(17-03-2017, 15:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(17-03-2017, 13:34 PM)zazik Kirjutas:  Mina kardan kõige rohkem, et ohtlikuks hakatakse tituleerima ka "keskkonnaohtlikkust", ehk liiga koledaid gaase. 
praegu see ju nii on, co-ga läheb kirja OV.

aastat 20 tagasi ka ei saanud ülevaatuselt läbi co pärast,käisin remondis seal öeldi,et seda ei saagi paika ja väljastasid tõendi asi korras,tõendi alusel pandi tüv punktis pitsat passi.kas tänapäeval ka nii?
Unista edasi Toungue Big Grin

Ma käisin oma vana panniga ja läks ilusti läbi. Kõrval tuli mees esimest korda ülevaatusele ja sellele öeldi et suitseb ja tossab nii palju(peale testi), et sellega pole midagi rohkem teha, tuleb mootoriga remonti minna ja saadeti minema.
Vasta
#60

Paar päeva tagasi jagasid soomlased uudist, et nende suurem vend e. Rootsi vabastab üle 50a. vanused liikurid tehnoülevaatusest.
http://www.is.fi/autot/art-2000005141080.html?ref=rss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne