Küttepuud
#1

Kas foorumlastel on kontakti jagada kellelt võiks mõistliku hinnaga küttepuid saada Tartumaal Konguta valla kandis (Elva lähedal). Puu ei pea olema kuiv. Otsin eelkõige sarnast hinnaklassi puitu nagu mul peipsiääres on ehk siis autokoorem ~30 rummi kaske on alla 600 euro. Lõhutud halge sellise hinnaga loomulikult ei ootaks, aga vaataks ka lõhutud puude pakkumisi üle. Hetkel kuulutustelehtedes olevad 30€/rumm ei kisu väga ostma.
Vasta
#2

mitme liitrine see kolmekümnene rumm on?
Smile
Vasta
#3

(19-03-2017, 22:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  "~30 rummi kaske"...... "30€/rumm ei kisu väga ostma."
Sorry, ma ei tea kas antud juhul nüüd tegu professionaalse kretinismi või niisama tähenärimis vajadusega, aga puitmaterjali puhul on tegu siiski ruumimeetri või tihumeetriga, mõnel juhul ka jooksva meetriga. Teatud kvalifitseeringuga töömeeste puhul võibolla tõesti saab koguseid arvestada ka rummiga. 
Kuigi nüüd kui natuke järele mõelda, siis Maaülikooli puidukeemia loengu ülesanded lõppesid alati stiilis, et kui palju alkoholi on võimalik toota, vahet polnud, kas algproduktiks oli puitmass või kasemahl.
Vasta
#4

Rumm ruumi asemel on miskipärast suht levinud. Pole vaja kohe niimoodi peksta, saab ka rahulikumalt. Ise kasutan ruumimeetri lühendina muidugi väljendit "ruum"
Soovitud hinna peale vaevalt keegi väga siblida viitsib Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

(19-03-2017, 22:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  ...
kellelt võiks mõistliku hinnaga küttepuid saada
...
autokoorem ~30 rummi kaske on alla 600 euro.

Ühesõnaga - otsid kedagi, kel oleks müüa varastatud puukoorem. Big Grin

20€ ruum lõhkumata puud isegi puistekoormana tähendab pealemaksmist. Eriti tänavusel pehmel talvel.

Odava hinnaga puud võib saada ise metsas toimetades - uuri kohalikus metsaühistust. Erinevalt RMKst lasevad eraomanikud kokkuleppel lanke noolima.
Vasta
#6

Miks on selle foorumi viga et kohe kukutakse lahmima ja rääkima et nii kohe mitte ei saa ?? Ei ole küll kasepuu aga esimese kahe minutiga internetist tuli selline pakkumine. Seltsimehed kui teie ei müü ei tähenda see seda et teised ei müüks.

https://www.kuldnebors.ee/search/metsand...ge_size=25


Teise kahe minutiga

https://www.kuldnebors.ee/search/metsand...ge_size=25

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#7

(20-03-2017, 00:34 AM)v6sa Kirjutas:  
(19-03-2017, 22:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  ...
kellelt võiks mõistliku hinnaga küttepuid saada
...
autokoorem ~30 rummi kaske on alla 600 euro.

Ühesõnaga - otsid kedagi, kel oleks müüa varastatud puukoorem. Big Grin

20€ ruum lõhkumata puud isegi puistekoormana tähendab pealemaksmist. Eriti tänavusel pehmel talvel.

Odava hinnaga puud võib saada ise metsas toimetades - uuri kohalikus metsaühistust. Erinevalt RMKst lasevad eraomanikud kokkuleppel lanke noolima.

Ma ei julge väita, et maakodu aastatepikkune varustaja nüüd vargusega tegeleb. Hind on juba aastaid selline olnud koos kojutoomisega ning kaup on olnud alati korralik mitte metsas seisnud vms. Ometi ei tee ju keegi heategevust. Ju on tegemist regionaalse erisusega hindade mõistes.
Vasta
#8

(20-03-2017, 01:23 AM)zurik Kirjutas:  Miks on selle foorumi viga et kohe kukutakse lahmima ja rääkima et nii kohe mitte ei saa ?? Ei ole küll kasepuu aga esimese kahe minutiga internetist tuli selline pakkumine. Seltsimehed kui teie ei müü ei tähenda see seda et teised ei müüks.

https://www.kuldnebors.ee/search/metsand...ge_size=25


Teise kahe minutiga

https://www.kuldnebors.ee/search/metsand...ge_size=25

17€ ruum ei ole 3m puu eest soodne see teeb tm hinnaks 27€. 3m kütet müüakse 15-22€ tm olenevalt asukohast .
Vasta
#9

(20-03-2017, 09:15 AM)Inri Kirjutas:  17€ ruum ei ole 3m puu eest soodne see teeb tm hinnaks 27€. 3m kütet müüakse 15-22€ tm olenevalt asukohast .

3-meetrise lepakütte riida koefitsient on reeglina 0,5. Parimal juhul 0,55.
Vasta
#10

just sai ostetud jämedalt poolteistsada ruumi kolme meetrist segakütet, enamus lepp.
hinnaks 20 raha ruumist ja hind oli välja veetuna, mitte koju tooduna.

eks eesti on suur maa ja kuskil teises servas võivad ka teised hinnad olla, aga teemaalgataja kase soov
tundus küll rohkem lotovõidu ihalemisena.
Vasta
#11

Natuke juba hiljaks jäänud, näiteks soovis oli kase 3m küte saadaval 20€/tm, mis teeb rummimeetri Rolleyes  hinna väga soodsa, transport pidi ainult endal olema.
Samas on häid pakkumis veel, helista soov ja börs läbi, vaata kohalikke lehti.
http://soov-ee.postimees.ee/168074-kutte...tails.html Helistasin talvel, minu arust väga ok pakkumine oli

http://soov-ee.postimees.ee/752264-kutte...tails.html
Ennustaks, et metsameestele soodne talv ja samas päris soe, hoiavad kütte hinna madalal. 2010-12 külmadel talvedel küsitud 45€/rm oli valus.


Vasta
#12

Ma ise olen viimasel ajal Tartu ümbruses müünud kuiva küttepuud (35 cm) hinnaga 40 euri ruumimeeter, et see 30 tundub täitsa mõistlik hind olevat, olles ise asjaga üsna kursis...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#13

Kui puhja vallast viitsid vedada siis mul isegi on üks kontakt kellelt ise võtan teinekord...  Kui huvi siis küsin üle ja saad PS teel kontakti. 
Hind on tal hea.... isegi väga hea, jäi sinnna 20-30 vahele.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#14

(20-03-2017, 10:41 AM)hulgus Kirjutas:  Ennustaks, et metsameestele soodne talv ja samas päris soe, hoiavad kütte hinna madalal. 2010-12 külmadel talvedel küsitud 45€/rm oli valus.

Pigem tekitab soe talv probleeme metsameestele, lägase ja pehme maapinnaga on üsna nadi puid välja vedada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#15

Nagu siinne teema ja tänane päev selgitas, siis inimene õpib kogu aeg. Pole ma metsamees ega tea midagi koefitsentidest jne. Natuke uurides selgus, et kui ma nüüd tellin autokoorma 15 tihu/30ruumi 3m palki, siis peale saagimist/lõhkumist/riidastamist saan ma sealt välja mõõta hoopis 22,5 riidaruumi. Sellises valguses tundub tõesti 30€/riidaruum suht kobe pakkumine. Saagimise/lõhkumise hinnaks oleks 3-4€ ruumi kohta ainult. Mingisuguse tabeli leidsin siit
Kuna oma aega ma oskan hinnata, siis seekord jätan saagimise lõhkumise ikkagi proffide teha.

Peipsiääres on vanamehele veetud autokoorem kaske 500€ Olgu seal siis 28 ruumi või 30 ruumi-kuidas kunagi laotud on parasjagu metsaäärest.
Vasta
#16

(20-03-2017, 16:41 PM)viplala Kirjutas:  
(20-03-2017, 10:41 AM)hulgus Kirjutas:  Ennustaks, et metsameestele soodne talv ja samas päris soe, hoiavad kütte hinna madalal. 2010-12 külmadel talvedel küsitud 45€/rm oli valus.

Pigem tekitab soe talv probleeme metsameestele, lägase ja pehme maapinnaga on üsna nadi puid välja vedada.

ot. jätkub,...
Tegelikult oli Lõunaosariikides metsameestele jaanuarist väga suurepärane ilm. Ilma lumeta paugutas suure külma, ja siis ilma lumeta pidevalt kerge miinus kuni veebruari lõpuni (oli vist kuni 24.2?). Lühidalt küll, see kuu poolteist, aga nagu kuulda mitmelt poolt, siis tehti sel ajal metsa ka sellistes kohtades, kuhu aastaid ligi ei pääsenud.
Võrreldes eelmise talvega, kus lumi tuli sulale pinnale, kohati maapind ei külmunudki ja tehnika istus sildadeni sees...


Vasta
#17

(20-03-2017, 19:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  ... Kuna oma aega ma oskan hinnata, siis seekord jätan saagimise lõhkumise ikkagi proffide teha. ...

Kui sulle proffide lõhutud halud sobivad, mulle nt mitte. Ainumas kord, kui olen ostnud puid, siis lõhkusin halud üle, ühe halumasinaga lõhutud halu kolmeks-neljaks, nii et kolmnurkse halu külg ei oleks üle kolme tolli. Kuna neid suuri halge mahub ahju vaid 3-4 tk, siis normaalset ahjukütmist nendega ei saa teha, vinduvad pikalt põleda oma suurte õhuvahedega. Peenikesed halud põlevad kiiresti ära ja saab korraliku suure tuliste süte massi, mis kinnipandud siibriga ahju kuumaks ajab ja hoiab.
Vasta
#18

(20-03-2017, 19:41 PM)hulgus Kirjutas:  ot. jätkub,...
Tegelikult oli Lõunaosariikides metsameestele jaanuarist väga suurepärane ilm. Ilma lumeta paugutas suure külma, ja siis ilma lumeta pidevalt kerge miinus kuni veebruari lõpuni (oli vist kuni 24.2?). Lühidalt küll, see kuu poolteist, aga nagu kuulda mitmelt poolt, siis tehti sel ajal metsa ka sellistes kohtades, kuhu aastaid ligi ei pääsenud.

Ja tegelikult on maa metsas siiani külmunud, mõni pealmist sentimeetrit on mudapläga, mis ratta ringi võtab aga allpool on külmunud maa. Lankidel on siiani ka lumi maas, puude all küll puhas, kuid kõva pinnas.
Vasta
#19

(20-03-2017, 19:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  Nagu siinne teema ja tänane päev selgitas, siis inimene õpib kogu aeg. Pole ma metsamees ega tea midagi koefitsentidest jne. Natuke uurides selgus, et kui ma nüüd tellin autokoorma 15 tihu/30ruumi 3m palki, siis peale saagimist/lõhkumist/riidastamist saan ma sealt välja mõõta hoopis 22,5 riidaruumi. Sellises valguses tundub tõesti 30€/riidaruum suht kobe pakkumine. Saagimise/lõhkumise hinnaks oleks 3-4€ ruumi kohta ainult. Mingisuguse tabeli leidsin siit
Kuna oma aega ma oskan hinnata, siis seekord jätan saagimise lõhkumise ikkagi proffide teha.

Peipsiääres on vanamehele veetud autokoorem kaske 500€ Olgu seal siis 28 ruumi või 30 ruumi-kuidas kunagi laotud on parasjagu metsaäärest.

30 ruumi on paras juba halumasinaga lasta. Mingi aeg enam ei viitsinud käsitsi toimetada, võtsin Pilkemaster EVO 30 ligi ja enam käsitsi kindlasti ei tee. Masin lõikab, lõhub ja laseb konveieriga hunnikusse kuhu vaja. No ja peale selle soetamist hakkasin ka mingil määral kuivi puid müüma.... Tartu kandis soovi ja sobiva aja leidmisel võin aidata puude peenestamisel.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#20

(20-03-2017, 21:06 PM)honkomees Kirjutas:  
(20-03-2017, 19:26 PM)Provoker23 Kirjutas:  ... Kuna oma aega ma oskan hinnata, siis seekord jätan saagimise lõhkumise ikkagi proffide teha. ...

Kui sulle proffide lõhutud halud sobivad, mulle nt mitte. Ainumas kord, kui olen ostnud puid, siis lõhkusin halud üle, ühe halumasinaga lõhutud halu kolmeks-neljaks, nii et kolmnurkse halu külg ei oleks üle kolme tolli. Kuna neid suuri halge mahub ahju vaid 3-4 tk, siis normaalset ahjukütmist nendega ei saa teha, vinduvad pikalt põleda oma suurte õhuvahedega. Peenikesed halud põlevad kiiresti ära ja saab korraliku suure tuliste süte massi, mis kinnipandud siibriga ahju kuumaks ajab ja hoiab.

Mul just vastupidi ongi vaja jämedamaid halgusid katla kütmiseks. Et ei peaks iga poole tunni tagant käima peale loopimas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne