soovitused (netis) shoppamiseks
#61

See kodeerimine on kah veidi arusaamatu protsess. Üks pakk, mis paar nädalat tagasi kohale saabus, on Omniva jaoks tänasel päeval "kahjuks selle numbriga saadetist ei leitud" seisus.
Milleks üldse on vaja täiesti adekvaatse numbriga saadetist "ümber kodeerida"? Kahtlus tekib, et sinna kivi alla vähk maetud ongi osaliselt.
Vasta
#62

(31-01-2017, 19:10 PM)mlsluik Kirjutas:  ...
Kohalik urgas aga pandi kinni ning nüüd tuleb suund elva peale võtta mis iseenesest on suht ajuvaba kuna sinna väga asja ei ole, ainuke hea asi tartuga võrreldes on see et reeglina järjekord puudub.
...
Räägi mulle ka, mis aegadel Sa seal käid?
Esmaspäeva hommikul olin 9.-s, kohe peale mind veel paar inimest, kokku tugev 10-15min ootamist. Alla 4-5 inimese pole kunagi olnud, päris hull on kuu alul, kui pensionärid käivad makseid tegemas. Mitu korda on saba koridoris ja eranditult on kassas 1 inimene.

See Istanbuli uudis on tore küll, hetkel on sealtpoolt päris palju asju tulekul, mõnedega hakkab juba hapuks minema.


Vasta
#63

Ei tea sa iial, mis suunast need pakid sulle tulevad Smile
Ostsin detsembrikuus ebaist ühe jupstüki, müüja oli venelane, Moskvast.
Pakkus free deliveryt ehk siis odavaimat tavaposti. No olgu, pangu siis tulema. Ise mõtlesin, et aasta lõpp, eks ta mingi kuu aega ikka tuleb.
Läksiki kuu mööda, pühad läbi, vene omad vist ka, elu rahunes, hakkasin uurima.
Kutt saatis pakinumbri ja vene posti mingi träkingulingi.
Mis arvate, kuhu võttis pakk suuna sealt Moskvast? Tallinna peale? Peterburi peale vähemalt?
Ei, esimene peatus oli Soedinjonnõe Štatõ, linna ei mäleta Smile
No ja siis tabas juba Euroopat, minu otsingute ajaks oli Tallinnaski paar tiiru teinud.
Vasta
#64

Nüüd hakkab pakke sadama nagu oavarrest!

https://www.omniva.ee/index.php?article_...rticle&
Vasta
#65

(31-01-2017, 22:28 PM)Jansa Kirjutas:  .......................

Mis arvate, kuhu võttis pakk suuna sealt Moskvast? Tallinna peale? Peterburi peale vähemalt?
Ei, esimene peatus oli Soedinjonnõe Štatõ, linna ei mäleta Smile
No ja siis tabas juba Euroopat, minu otsingute ajaks oli Tallinnaski paar tiiru teinud.

Ma  ei imesta sellise asja üle kohe mitte. Küll Milano terminalides Soomest tulevat kaupa maha antud kus kauba saaja on lõpuks mõni eesti firma.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#66

(02-02-2017, 08:55 AM)Daff Kirjutas:  
(31-01-2017, 22:28 PM)Jansa Kirjutas:  .......................

Mis arvate, kuhu võttis pakk suuna sealt Moskvast? Tallinna peale? Peterburi peale vähemalt?
Ei, esimene peatus oli Soedinjonnõe Štatõ, linna ei mäleta Smile
No ja siis tabas juba Euroopat, minu otsingute ajaks oli Tallinnaski paar tiiru teinud.

Ma  ei imesta sellise asja üle kohe mitte. Küll Milano terminalides Soomest tulevat kaupa maha antud kus kauba saaja on lõpuks mõni eesti firma.
räme OT jälle, aga,
aasta enne € liitu, oli teekond Tšehhist koju, koormaks võikoorem. Poola-Leedu piiris vet-san. kontroll, seisan dokumentidega ukse taga, Eesti kolleeg kõrval. Mutike tuleb, küsib, kust tulek, kuhu minek Mina siis Tšehhist Viljandisse, Kolleeg Viljandi piimakast Tšehhi. Mis koormaks on? Või... mõlemal. Peale seda vaatas mutt meid vääääga pika pilguga ja küsis, et lollitame?, aga kuna dokumendid klappisid,saime templid peale ja läksimegi kumbki oma teed.
Logistikal, ei ole miskit ühist sõnaga loogika...
Kuniks transport s---i ei maksa, siis jäävadki sellised imelised keerdkäigud toimima, kus Tartu õlut tuuakse Tartusse Pealinnast ja piimapakk teeb enne Eestile tiiru peale, kui letile jõuab. Poola kartulid on koos transaga odavamad kui kohalikud ja küüslauku tuuakse teiselt poolt maakera.


Vasta
#67

Või, tõiduõli, suhkru ja mitmete muude toiduainete vedu toimibki ainult veo pärast ehk siis topeltmaksusoodustus ja käive lõigatakse vahelt.. siinkohal on mängus suured summad ning selliste vedude tellija on väga tark inimene, kohe väga tark.  Kõrvaltvaatajale võib tunduda arusaamatu aga selliste otsadega ehitatakse väga suuri villasid ja ostetakse hirmkalleid autosid makstes sulas...     Sedasorti bisnes on omas kategoorias kõrgem pilotaaz, kõik need baltikumis toiduõli ja lõssi vedamised ning tartu milli viljaga nikerdamine... need on otsad mis mehi jõukaks on teinud ja teevad ka edaspidi.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#68

Või ju odav! Lõhe vedada on parem Big Grin
Vasta
#69

Milleks jebida mingi SEB virtuaalkaardiga kui on olemas selline tore asi nagu Revolut.
https://revolut.com/

Saab laadida otse pangakaardilt, raha jõuab kohale hetkega. 
Saad teha 2 füüsilist ja 2 virtuaalset kaarti netis shoppamiseks, poes maksmiseks, välismaal kasutamiseks.
Teenustasud pangakaardilt Revolut'i kaardile laadimisel 0€.
Välismaal kasutamine tunduvalt soodsam kui tavalisel deebet ja krediitkaardil jne.

Põhimõtteliselt siis tegu prepaid MasterCard'iga. Unustage need SEB ja muu selline jura ja tehke elu mugavaks.
Ise igapäevane kasutaja ja julgen küll soovitada. Kõik mis netis maksmist nõuab käib läbi Revolut'i ja elu on lill.
Eesti pangamaastik on ikka väga ajale jalgu jäänud moodsas nutimaailmas.
Vasta
#70

Virtuaalkaardi kasuks räägib veel üks asjaolu: see on "VISA".
Ja see võib olla oluline vahel.
Vasta
#71

VISA või MasterCard, seal pole mingit vahet reaalselt. 
Mõlemaid aksepteeritakse ühtemoodi praktiliselt igal pool.
Seal, kus nendel mingid väiksed erinevused sees, ei mängi netiostude puhul mitte mingit biiti!!!


Tahaks näha mõnda näidet, kus üks või teine on kõlbmatu, neid kohti on üksikuid.
99.9 juhul 100st on nad mõlemad võrdselt kasutatavad.
Vasta
#72

Mina sain täna kätte eBay paki, mis sai ostetud 21 novembril 2016. Pakk oli teel tervelt 95 päeva!
Vasta
#73

(23-02-2017, 16:18 PM)Romka Kirjutas:  Mina sain täna kätte eBay paki, mis sai ostetud 21 novembril 2016. Pakk oli teel tervelt 95 päeva!

Mina sain täna kätte eBay paki mis sai ostetud 19 veebruaril 2017. Pakk oli teel tervelt 3,5 päeva...

Asukoht oli küll märgitud Hong-Kong, aga postitatud Hamburgist ja kuller DHL. Tervitused Omnivale kes tõi ka novembris tellitud asjad nädal tagasi 84p vms...

edit: paki teekond tõi küll muige ...
Feb 22, 2017 9:39 AM-EE- Itella Estonia 01000
Feb 22, 2017 6:54 AM -LT- Kaunas Liettua 01003
Feb 21, 2017 6:24 AM TURKU 20250
Feb 21, 2017 3:57 AM, GERMANY 01000

Ressursse on veel varuks


Vasta
#74

(23-02-2017, 19:48 PM)hulgus Kirjutas:  Asukoht oli küll märgitud Hong-Kong, aga postitatud Hamburgist ja kuller DHL. Tervitused Omnivale kes tõi ka novembris tellitud asjad nädal tagasi 84p vms...

edit: paki teekond tõi küll muige ...
Feb 22, 2017 9:39 AM-EE- Itella Estonia 01000
Feb 22, 2017 6:54 AM -LT- Kaunas Liettua 01003
Feb 21, 2017 6:24 AM TURKU 20250
Feb 21, 2017 3:57 AM, GERMANY 01000

Ressursse on veel varuks
  DHL-i partner baltikumis ongi nüüdsest Itella:
http://tarbija24.postimees.ee/4023293/pa...tab-itella

 Mul üks saadetis UK-st pandi 17-l teele, 20-l sai Onavia selle enda kätte. Tegu on kullerpakiga, need krdi tohmanid jätsid selle 12 km taha postipunkti ja saatsid SMS-i. Riidlesin klienditeenindusega ja selle peale lubati siis kohale tuua.
Esimene reaalne võimalus on 27.02. Tase.
Loodetavasti leiavad teised välismaised postiteenistused ka siin omale asjalikuma partneri. Ots on lahti tehtud.
Vasta
#75

(07-02-2017, 23:42 PM)Ajutine Kirjutas:  VISA või MasterCard, seal pole mingit vahet reaalselt. 
Mõlemaid aksepteeritakse ühtemoodi praktiliselt igal pool.
Seal, kus nendel mingid väiksed erinevused sees, ei mängi netiostude puhul mitte mingit biiti!!!


Tahaks näha mõnda näidet, kus üks või teine on kõlbmatu, neid kohti on üksikuid.
99.9 juhul 100st on nad mõlemad võrdselt kasutatavad.

Kahtlaseks teeb asja see, et üks kasutaja on lihtsalt mingi teenuse reklaamiks võtnud kasutaja teha ja on kohe kaks esimest postitust ka teinud stiilis nagu oleks väga usaldusväärne ja pikaajaline foorumi autoriteet, umbes nagu mõni Nigeeria prints või nii Big Grin
Vasta
#76

Sain täna üpriski positiivse kogemuse. Nelja päevaga asi aetud (laup.-pühapäev on ju valgel inimesel veel puhkepäevad, eksole).
22. märtsil ostsin frankidelt kaupa, aga nagu nüüd selgus, pisteti see posti hoopis Saksamaalt. Ettevõte asub aadressi järgi Mulhouse'is mispeale ma ei imesta, et sedapidi toimiti.
Mis on ses protsessis positiivset, siis justament fakt, et omnivää jäeti sel korral mängust välja ja asendati Itella SmartPostiga Smile.
Kuigi olin  sihtkohaks märkinud oma koduse aadressi, jõudis kaup minust 30 kilti eemal asuvasse SmartPosti pakiautomaati, sest külla, kus pesitsen, pole Itella oma haaret laiendanud.
Aga siin siis nodi liikumise list. Postikulud tavapärase 20-25€ asemel uskumatud 9,90€. 
Kahtlustan, et kui omnivää oleks oma käpa vahele saanud, siis leiaksin postkastist pakisedeli alles esmaspäeval. Nagu alati Big Grin.

Tue, 28.03.17 20:01
Estonia
The shipment has been successfully delivered


Tue, 28.03.17 18:04
Estonia
The shipment is ready for pick-up by the recipient. The recipient has been informed.


Tue, 28.03.17 11:17
Estonia
The shipment has been loaded onto the delivery vehicle


Mon, 27.03.17 09:34
Lithuania
The shipment has arrived in the destination country


Fri, 24.03.17 06:40
Radefeld, Germany
The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. 


Fri, 24.03.17 06:40
Radefeld, Germany
The international shipment has been processed in the export parcel center


Thu, 23.03.17 19:20
Lahr, Germany
The shipment has been processed in the parcel center of origin


Thu, 23.03.17 09:14
--
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
Vasta
#77

Ühe elektroonikajubina otsingud viisid https://www.partsgateway.co.uk/ lehele.
Esimesel katsel läks auto margi ja kasutaja regamine tupikusse, teisel katsel õnnestus. Tundub selline asine koht olema, analoogne nagu elv.ee? maksmine ja suhtlus läbi portaali, st. on mingine garantii et tünga ei saa.
On keegi kasutanud?


Vasta
#78

(29-03-2017, 00:16 AM)Janka Kirjutas:  Kahtlustan, et kui omnivää oleks oma käpa vahele saanud, siis leiaksin postkastist pakisedeli alles esmaspäeval. Nagu alati Big Grin.

Onava ongi perse kukkunud firma koos oma 20a maha jäänud teenusega. Tuleks keegi jõuline inimene ja lööks selle kamba seal laiali ning vabastaks turu sellest pasast. Tra, mul on pakk 22.06 alates onava käes ja ei kippu ega kõppu. Kuna tegemist on üsna odava träniga, siis ma lihtsalt huvi pärast vaatan ja ootan, millal see pakike lõpuks minuni jõuab. Mõttetu firma, mõttetult poputatud riigi ressurss mis vajaks hoiatuslasku kuklasse. Igasugune vaba postiteenus töötab täna 2x paremini kui onava.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#79

Endal selline seis-kauba asukoht Eesti posti tolliterminal/Omniva, saabus Eestisse 19.06, pärast nädalat laos olemist ei olnud mingit liikumist näha, kuna kaup oli vaja deklareerida, siis oli selleks vaja ka teatud dokumente, mis elektrooniliselt pärimise peale saadeti, mina eeldasin, et mulle tuleb teade, et tegelege asjaga, deklar tehtud möödunud kolmapäeval elektrooniliselt, hetkel vaikus, homme saab 3 tööpäeva täis, siis hakkan uurima. 
Et siis mind ärritas olukord, kus kaup on olnud juba nädal tollilaos ning mingit tevaitust selle kohta ei tule, nii läheb tähtaeg üle ja kaup läheb tagasi, mina olen rahast ilma ja kaubast ka, ei ole ok, või saan ma millestki valesti aru.

Ford Granada
Vasta
#80

(03-07-2017, 02:40 AM)viplala Kirjutas:  Onava ongi perse kukkunud firma koos oma 20a maha jäänud teenusega. Tuleks keegi jõuline inimene ja lööks selle kamba seal laiali ning vabastaks turu sellest pasast.
...

Jajah, tuleks keegi ja teeks ometi... Toungue

Vaikige fekaal surnuks ja ongi asi klaar. Selleks piisab, kui mitte tellida neist urkaist, kus ainsaks tarneviisiks on Omniva. Täna jääb Omniva võimekus selgelt pakilaviinile alla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne