Uunikute 17. Talveralli 2018, nutt ja hala, kas Toyota 4 Runner 1988 rajale saab?
#41

(18-11-2017, 13:25 PM)Suuredmootorid Kirjutas:  Rulli osas on ju pretsedent juba olemas, mäletaks nagu kunagise BMW tehasemeeskonna sõjamaalingu vaimus teibitud nelikveolist iX-i :-)

Priidu viimastel korraldusaastatel leidus igasugu uuemat kraami. E30 325iX, Hoomeri 1988. aasta Celica, 1995. aasta Niva, Stihli B3-Audi jms.

Tegelikult võiks mõistlik arengusuund olla ka hilisemate autode lubamine, aga see eeldaks, et keegi mõtleb välja toimiva meetodi romude eraldamiseks. 1980.-date teise poole masinaid on PALJU ja enamik neist ei oma erilist esteetilist väärtust. Küsimus on selles, mismoodi romude pealetungi vältida ja lubada rajale vaid viisakamad isendid. Eelmisel aastal räägitud, kuid mitte veel toimima pandud "kollase kaarti" meetod toimib tagantjärele, uuemate autode puhul oleks minu meelest vajalik nende eelhindamine, et välistada ebaesteetiliste isendite rajalepääs. Roostes/mõlkis 1970.-date Ziguli ei ole ilus vaadata, aga ta ei riku vanatehnikaürituse üldpilti nii palju kui 1987.-da aasta roostes/mõlkis Audi või Golf-2.

Sellest eelkontrollist on ka aastaid räägitud, aga ilmselgelt ei ole ühelgi korraldusmeeskonnal üleliigset ressurssi selle tarbeks.
Vasta
#42

Uuniku poisid tehke rohkem sõite ! Kolm trippi talvel ja see romude probleem laheneb iseenesest. Siis tekib ka mingi point seda talve pilli omada ja aretada. 
Täna on Türi lillelaada parkla suht sama nägu, aint klepsud pealt puudu.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#43

(18-11-2017, 12:39 PM)nymmik Kirjutas:  Priit, kuidas siis nüüd on? sinu sõnad olid et rull ja sirje ei saa kunagi Talverallile kui ei ole M3 või Xr4? Ja nüüd juba C3-ed ja Mersud Volvod soovitatud?

Mersu kutsikas W201 ja "Must number" ma siin tahaks näha Indrek S. tundeid ja emotsioone. Aastad on kasvanud aga kas asjad ikka omavad seda tähendust tegelikult?

Sa mõtle, kui mitu aastat tagasi see väide oli??? See oli jäme 10-12 aastat tagasi, kui viimased Eestiski müüdud Sierrad olid "peaagu uued autod" Big Grin Täna on viimased Sirjed 25 ja vanimad 36 aastat vanad. Kõik see sama käib ka Sigarite, kolhvkahtede, e30'nete, w201 jms kohta.  
Aga sellesk sai tehtud ju ka klass "moodne", et reaalselt parema sõidetavusega autod vanakestest eraldada. Esiteks aastaarvult uuemad ja siis ka mudelilt uuemad. 
Teine asi: mina ajasin oma joont Euroopaga koos, võtsin kogu aeg nendelt snitti, jälgisin pidevalt Euroopa mitte-sportliku historicu ehk siis just samasuguste sõitude suundumusi. Aga isegi FIA autosport on jõudnud sinnamaani, et 80'te autod on igati "legaalsed". 

Korduvalt olen viidanud Patric Zanirolile ja Tema korraldatavatele kuulsatele vanatehnikarallidele. www.zaniroli.com
Janauaris 2018 toimub järjekordne ehk siis LE 64e RALLYE NEIGE ET GLACE A VILLARD-DE-LANS
Ja seal on nii, sõidavad AINULT sõiduautod:
Groupe 2 : de 1946 à 1955 
Groupe 3 : de 1956 à 1963
Groupe 4 : de 1964 à 1973
Groupe 5 : de 1974 à 1983
Groupe 6 : de 1984 à 1993
Groupe 7 : Véhicules 4x4 à 1993
Kõigis klassides autot töömahuga KUNI 1300 kuubikut, koefitsent 0,80.

Ja MIDA KURADIT me siin Eestis telefoniposti püksi topime???? Seal käivad sõitmas Maailma kuulsuses Autospordist, näiteks Henri Pescarolo, ja sõidetakse nii vanade  Porschede, tehasekonditsioonis Delta Integralede kui ka uuemate Fiatitega!!! Audi Quattro on lihtsalt "Liiga tavaline "juba :Big Grint tavalisest vanaautomassist erituda, võtavad tegelased hoopis kena e30'ne ja Fiatiga antakse kuuma, kasvõi kraavi Big Grin Rääkimata sellest, et  klassis 4X4 iX, kvadro, lancia, carrera4 ja bx4X4 kõrval sõideti ka Calibra 4X4 Turboga!!! Ma kujutan ette seakisa,. kui keegi tahaks Eestis sellise 25 aastat vana Calibraga tulla... 
Kusjuures Cinquecento tuli üldkokkuvõttes teiseks, 11.koht oli Audi 80 GLS B2 ja 16.koht Pug 205GTi. 

Veelkord: vaadakem ikka KRIITILISE pilguga praegune nimekiri üle ja alles siis väitkem midagi! Jah, KÕIGI aastate osalenud vanadest põnevatest SÕIDUautodest saaks ülivinge rivi, mis annaks teatud mõttes silmad Euroopalegi ette, seda just talvel rallimise kontekstis. Aga kui me praegu jätame alles euroopaliku vanatehnikaralli mõiste alla käiva tehnika ja sealt lööks minema ka tava-igava nõukatehnika, pole meil sittagi ette näidata.

EDIT: tegin praeguse ehk 18.11 seisuga kokkuvõtte: 47 "välismaa" SÕIDUautot(laadset koos kuni3,5tonni kastikatega) ja 2 väärikat Nõukatehnikat (Gaz 20 ja 21). + Hart'i kupee ja Tai Ticod. Kui nüüd rookida välja veel ka Laplanderid, Länkarid jms, Hinsbergi MR2 minema saata ja veel mõned maisnad KRIITILISE pilguga üle vaadata a'la nr.66Põrnikas, ei jäägi midagi järele... 
Lisaks paljud noored lihtsalt enam ei taha mingeid laadasid ja mossesid ja ma täiesti mõistan neid! Ma ka enam ei taha, ma valiks tuhat korda enne vagun-e30'ne!!!!
Vasta
#44

Hetkeseis: 
Margid ja ajastu.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Vasta
#45

Tehnika ja stiilinäiteid:
 https://www.youtube.com/watch?v=hb6xglWpV6Y

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#46

Iga aasta sama vaidlus ja kaklus ja siis saame rallil kõik sõbralikult kokku ja naudime üritust ja pärast hakkab foorumis jälle pihta et kes kellele teed ei andnud jne  Cool Minul küll ilmselt sõnaõigust ei ole kuna sõidan igava nõukatehnikaga aga vanuse järgi pingerea tegemine on ju täitsa aus ja kui vanematest masinatest kohti vabaks jääb siis miks mitte. Meil on ju ikkagi vanatehnikasõpradest krutskiverbalistide orienteerumisega või mistanüüdoligi mitte FIA Historicralliga.
Vasta
#47

(18-11-2017, 21:43 PM)nymmik Kirjutas:  Hetkeseis: 
Margid ja ajastu.

Joonealustest 4 viimast liiguvad kindlasti kõrgemale. Rasmuse võib sinna kohe tõsta aastaga 1980. Supp oli sellega alati 1980 kirjas, kuigi passis on 1983. 

Graafikat rikub veidi ka see, et kõik küsimärgid on kirjas 1990-na vist? Ja eks väiksemaid erroreid on teisigi, Liinuska GAZ-244DL näiteks.

Aga sellised vahekokkuvõtted on väga tänuväärt nähtused igal juhul. Omajagu vanu kalasid on veel tabelist üldse puudu, nii et näilisest tühjusest ei saa lasta ennast eksitada.


PS: Paluks mitte teha samalaadset viga, mida ARKi ametnikud kunagi 1990-date alguses. Bellett on õige, mitte Belett või Bellet  Wink Ma selle ametliku võitluse pean veel läbi tegema.
Vasta
#48

Isand Nõmmiku nimekirjast on tohutu hulk välja rookida, kus aastaarvud on suvalised, autod suvalised jne! Niipea, kui vavatame mootoreid, kapitaalremondi aegasid jne, kukuvad pooled historic-autodena välja! Algus saab olema hüpoteetiline Jag, Pobi, äkki AS-Trossi toodž, järgmine on Bellet, siis Buzini vagunMoisse, siis Amazon ja kõige viimane "vana"Volga! Ehk üle poole läheb välja: 69 ei teki küsimustki, miks. Apache on vale mootoriga, pika kabiiniga 52??? Rekord on paras romu, Orava Põrrast on Põrnikas vaid 80% kereplekke. Saurer ei mahtunud eelminegi aasta rajale ära, nafik??? Pritsu-Lapakas on lahe aga... 

Ehk Imre - tee samasugune tabel nüüd reaalsest vanatehnikast, kuskohast on kõiksugune imetabasus välja roogitud ja järgi korralik, kena ja võimalikult haruldasem tehnika!!! Välja KÕIK veokad, bussilaadsed, igav nõukatehnika, 4X4, tsiklid (neile on ju ERALDI sõit nüüd veebruaris olemas!!!) ehk kõik see, kes TEGELIKULT on mulle alati vaeva raja tegemisega tekitanud! Peale kerge nõukatehnika ofkoors. Kasvõi seesinane Hinsbergi MR2, mil on originaaliga ja ILUSA väljanägemisega vähe pistmist! Samas on kummalisel kombel joone all KORRALIK esimene Micra??? 

OK, ma ei ütle, et igasugune moodsam tehnika peaks peale pääsema ja et kõik nõukatehnika oleks vale. Ei. Aga kui kurat ma TEAN, mis jama seal tegelikult sõidab ja välja tahetakse jätta väga korralik täisoriginaalne tehnika, siis ajab ... keema! Ärge unstage ,et ma siiski tegelesin asjaga aastaid, kui praegune korraldustiim fa-fatas rahjal ja õhtul lihtsalt tina pani. Ma TUNNEN neid Inimesi, autosid, tean enamuse ajalugu jne. Sestap julgen ka a'la selle Myrka "tojoota" kohta sitasti öelda ja/või esiletõsta Ken'i musta 2105'te! Ja see, et tegu võib ju olla minu pojaga, kes oli Kohtunik juba esimesel sportlikul sõidul ja on üldse kogu oma teadliku elu olnud sunnitud elama vanatehnika-elu, aga kurat see Volvo ON lihtsalt nii hea isend, mille Ta kusagilt maa-alt välja tõmbas ja sinna sisse ka eriti haruldase originaalse ekvalaiseriga helitehnika installis, pleekinud tagatulede asemele UUED "laujäägid kiviajast" leidis jne. 
Ma meenusin iseendale läbi äkki mäletatava Emexist päästetud samasuguse TUMESINISE 1977 Volvo 244'ja??? See oli muuseas 13 aastat tagasi (nov2004), 2005 Eesti tuurile läksime sellega. Malloc tõmbas praegu välja 11 aastat noorema, 1988 samasuguse "tavalise" Volvo. Mina poleerisin, panin originaal-raadio sisse, nautisin. Ahjah, sellega käisid 2006 rallil seesama Ken ja Malloc. Pille ajalooarhiivist pildid 2006 rallist, kus minu Volvo oli 29 aastat vana. 

Ja nüüd ma pean kuulma, et selline masin ei sobi??? NALJA TEETE??? Ralli hetkel on see auto 30 aastat vana. Täpselt nii palju ongi AEG edasi läinud! 
[Pilt: J4rNROHhZrUDDT_LOL5ybgnMUuZXsZDlyXM_7G0Y...34-h750-no]
Vasta
#49

(18-11-2017, 23:40 PM)zazik Kirjutas:  
(18-11-2017, 21:43 PM)nymmik Kirjutas:  Hetkeseis: 
Margid ja ajastu.

Joonealustest 4 viimast liiguvad kindlasti kõrgemale. Rasmuse võib sinna kohe tõsta aastaga 1980. Supp oli sellega alati 1980 kirjas, kuigi passis on 1983. 




PS: Paluks mitte teha samalaadset viga, mida ARKi ametnikud kunagi 1990-date alguses. Bellett on õige, mitte Belett või Bellet  Wink Ma selle ametliku võitluse pean veel läbi tegema.

alfa on toodetud 1980a septembris (olemas ka alfa registri vastab paber mul), passis on vale aasta, minu autodel on passidega tihti jamad, punane fiat millega käisin üleeelmine aasta on passis 1974 aga auto ei saa olla vanem kui 68 ega uuem kui 69a, sama on bmw neue klassega, millel on ka passis vale aasta ehk 1974 millal seda masinat enam ammu ei toodetud
Vasta
#50

Ühesõnaga tundub nii, et mõistlik on veel paar aastat oodata ja pigem tulen raja äärde vaadet nautima. Big Grin

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#51

(19-11-2017, 12:37 PM)supp Kirjutas:  
(18-11-2017, 23:40 PM)zazik Kirjutas:  
(18-11-2017, 21:43 PM)nymmik Kirjutas:  Hetkeseis: 
Margid ja ajastu.

Joonealustest 4 viimast liiguvad kindlasti kõrgemale. Rasmuse võib sinna kohe tõsta aastaga 1980. Supp oli sellega alati 1980 kirjas, kuigi passis on 1983. 




PS: Paluks mitte teha samalaadset viga, mida ARKi ametnikud kunagi 1990-date alguses. Bellett on õige, mitte Belett või Bellet  Wink Ma selle ametliku võitluse pean veel läbi tegema.

alfa on toodetud 1980a septembris (olemas ka alfa registri vastab paber mul), passis on vale aasta, minu autodel on passidega tihti jamad, punane fiat millega käisin üleeelmine aasta on passis 1974 aga auto ei saa olla vanem kui 68 ega uuem kui 69a, sama on bmw neue klassega, millel on ka passis vale aasta ehk 1974 millal seda masinat enam ammu ei toodetud

Ark paneb passi ju mitte auto tootmisaasta vaid auto kasutuselevõtu. Mõnes (ka EU riigis) kirjutatakse eraldi passi nii auto tootmis aasta kui ka esmane regamine ehk kasutuselevõtt. Meil paraku mitte. Minu isiklik on hetkel 7 aastat erinevust.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#52

Ark ja valmistusaasta/esmane reg on täiesti ajuvaba.

Mul on 1943 Dodge ,mis on esmaselt registreeritud tsiviilregistrisse 1980. 

Riiki tuues Ark tahtis valmistusaastaks 1980 kirjutada, õnneks või kahjuks ei saanud seda registrisse ,kuna polnud piisavalt komplektne


Kas te kujutaksite ette 2MS aegset sõidukit passis oleva aastaga 1980, musta numbri teema võib kohe ära unustada....
Vasta
#53
Lightbulb 

Kas E32 ei ole ka veel sobilik sõiduk talveralliks ? tootma hakkati 1986  ja minu isenid on muidugi 1992 org korras v12 750i

[Pilt: 1956-f.jpg]

Garaazis: Zaz 968, Vaz 2101, E32 v12, Dnepr MT11, IZ jupiter 2 
Vasta
#54

Kindlasti mitte.

4xOpel 3xChevrolet
Vasta
#55

(19-11-2017, 18:22 PM)garaaziporand Kirjutas:  Kas E32 ei ole ka veel sobilik sõiduk talveralliks ? tootma hakkati 1986  ja minu isenid on muidugi 1992 org korras v12 750i

[Pilt: 1956-f.jpg]

Minul jääb natuke arusaamatuks, mis huvi peaks olema sellise autoga Talverallile tulla. E32 on nii hea auto, et temaga sõita on paremgi kui paljude tänapäevaste autodega. Ei anna nagu õiget vanatehnika fiilingut.
Vasta
#56

(19-11-2017, 21:53 PM)zazik Kirjutas:  
(19-11-2017, 18:22 PM)garaaziporand Kirjutas:  Kas E32 ei ole ka veel sobilik sõiduk talveralliks ? tootma hakkati 1986  ja minu isenid on muidugi 1992 org korras v12 750i

[Pilt: 1956-f.jpg]

Minul jääb natuke arusaamatuks, mis huvi peaks olema sellise autoga Talverallile tulla. E32 on nii hea auto, et temaga sõita on paremgi kui paljude tänapäevaste autodega. Ei anna nagu õiget vanatehnika fiilingut.
Inimene soovib ilusat talverallipäeva nautida oma autoga.
Ega siis talveralli ei ole masohistlik üritus, mille peab taburetiga hambad risti läbima.
Mina saan temast täiesti aru.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#57

(19-11-2017, 22:41 PM)aksel73 Kirjutas:  
(19-11-2017, 21:53 PM)zazik Kirjutas:  
(19-11-2017, 18:22 PM)garaaziporand Kirjutas:  Kas E32 ei ole ka veel sobilik sõiduk talveralliks ? tootma hakkati 1986  ja minu isenid on muidugi 1992 org korras v12 750i

[Pilt: 1956-f.jpg]

Minul jääb natuke arusaamatuks, mis huvi peaks olema sellise autoga Talverallile tulla. E32 on nii hea auto, et temaga sõita on paremgi kui paljude tänapäevaste autodega. Ei anna nagu õiget vanatehnika fiilingut.
Inimene soovib ilusat talverallipäeva nautida oma autoga.
Ega siis talveralli ei ole masohistlik üritus, mille peab taburetiga hambad risti läbima.
Mina saan temast täiesti aru.

Mina saan ka aga hindamisklass elik siis osalemise "seltskond" peaks olema erinev! Kas siis kohe alguses karistuspunktid, mingi vanuse koefitsent tulemustel v.a. Ristõsna, mille lahendamine ei sõltu kuidagi autost jne. 
Jah, e32 on selline kergelt piiripealne nähe aga ta on täiesti akseptaabel VANAtehnika! Saati veel 750! TA on samaväärne Jaguar XJ series 3.'ga, toodeti 1979-1992m sealhulgas ka V12 ofkoors! A veel enam on e32 sarnane USA-turule 1986-1994 toodetud XJ40 elik koledate kandiliste esituledega Jag (tuntud viimasel ajal ka jaskajolkini Jagina). 

No ja seekord Zazik "pääseb" sest leidis/omab tõsiselt haruldast VANA Isuzut aga muudel plõksiatel soovitan ennast tõestada ja näiteks see 1979 XJS TALVEL rajale tuua ja siis tulevikus ka edevate suvesõitude jaoks Musta Numbrisse teha.... KUI nüüd tekiks küsimus, kas Jag kupee V12 VÕI BMW e32 750i V12, siis oleks valik Jag. Kui küsimus oleks sarnane aga Jagi asemel suvaline nõukatehnika sünniaastaga 80'dad, on vastus "bemm". Mingid kuradi sapik-mosse-laada-jolga jätavad ikka tõsist autofriiki külmaks! KUI, siis ainult täisoriginaal 3102 3-klapilise katlaga võiks olla alternatiiv. Ja siis ka must ning kellegi tähtsa ajalooga... 

PS: ma pean siiski tulema UNIC-klubi taasasutamise ja esimeste suurmeate sõitude juurde tagasi, mis toimusid 17-20 aastat tagasi. Aga ka esimesed Talverallid...
Sajandisõit 2000. Eks oli meil siis ka puritaanidega kaklemist, osad "vanad" 70'test uuniklased urisesid ikka omajagu aga... Mati Kits sõitis Sõbra GK'st "renditud" 1970 Jaguar XJ Series 1. manuaalkastiga autoga. Seega 30 aastat vana. Margus Kristjuhan sõitis oma sellesinase K70'ga, mis oli siis 27 aastat vana!!! Enno Poldre G-wageniga aga seda Ta ei lugenud uunikuks vaid oli "turvaauto". OK, meil on 1964 Valiant aga edev, seega "rikutud". Märten oli 25 aastat vana 500CID katlaga sedaan-Cadillaciga... Rajal oli veel mäletamisel korralik w114 70'te algusest, GAZ 14 jne, jne. Isegi Didõki DS oli sel ajal napilt 25+ vana ja Tema CX (1984) täitsa uus auto! Esimesel Talverallil oli Didõki DS 30 aastat vana ja sellega üldse kõige stiilsem masin, autona vanem oli Gaz 21, mis oli siis veel suures piires igapäevaauto. Mossed ja Ladad vanatehnikana "legaliseerisime" meie Tõnu Piiburiga. Alguses Tõnu oma kelleltki uuniklaselt soetatud korraliku 412'e rallikaks kleepimisega ja Velpri 408, Karu 2101 ja Telliskivi 21013 rajale "lubamisega". Hiiumaaks ehitasin mina juba radikaalsema Elite de Lux-põhise Londod-Syndney repilica aga Ladasid oli vähe, isegi Karu oli Allegroga. Esimese sportliku sõiduga tekkisid ka kleebitud Ladad ja MosseLiiga kirjadega Mossed ning see oli ka eesmärk, kuigi ma lootsin saada rohkem tõsisemat sportlikkust, mida ei tulnudki - õnneks??? Ja siis tuli millalgi MuhuKlubi ägeda Lada-riviga ja esimesed 412-põhised ja 2101 said Musta Numbri. Aga sinna vahele mahub veel ka 2005 Vanatehnika Ringsõit ümber Eesti ja seal oli juba palju sellist 70'te tehnikat, minu 1977 Volvo 244 DL k.a. 

Lihtsalt kohe on aastaarv 2018 ning sama vanad ja sama väärikad on 80'te lõpu mudelid!!! Ja väita nüüd, et nimed Kits, Karu, Poldre, Kristjuhan, Didõk, Veski ja Piibur pole osanud kunagi vanatehnikat ära tunda, pole kunagi tunnetanud selle piiri ja üldse ei tea vanatehnikast ja neile sõitude korraldamisest midagi, on ju kergelt solvav??? 
Mul on au see kord istuda ühte autosse kaardilugejaks, mis on ühe pere käes üle 20 aasta, millega on ka järeltulev põlv vanatehnika(sõitude) usku keeratud, millega on sõidetud nii pidulikke vanatehnikasõite kui tehtud vanatehnika-sporti klassis "sport", millega on orgunnitud ja läbi viidud nii mõnedki suvised vanatehnikasõidud jne. 
Oleks me siis, äkki 1999, andnud avaldust esitavale Margusele ja ka Sergeile "jalaga", et: "Mis kuradi uued 70'te imelikud ja hästi sõidetavad Volkkar ning Sitikas, kus on tõldkerega kompressorMersud ja kuningvõlliga 327'ed??? Minge arenege..." Kui palju oleks Eesti vanatehnikaskeene täna vaesem???  Rääkimata isand Kaasikust, kel pole kunagi mingit väga tõsist ning muldvana vanatehnikat olnudki aga tehke Tema teod järgi või makske kinni!!! 

Tegelikult mul kergelt kihvatas juba eelmine kord Lexusele jalaga andmine - need jalaga lööjad ei ole VEEL nii kõvad Tegijad, et saaks seda omale lubada.
Vasta
#58

Mõtlen ka, et oleks aeg juba edasi minna. Minge vaadake kui palju maksavad juba suvalised e34d millel pole karpides auke

Või siis 10 aastat tagasi populaarsed olnud kiired turbo autod nagu audi UrS4/S6/nissan 200sx/Esimese generatsiooni impreza turbo mis pole pättide poolt ära hooratud/tuunitud. Igat pidi väärvivad kõik juba klassiku staatust ja on juba kenasti 25 aasta piiri sees, pluss igat pidi ägedamad ja huvitavamad kui sikside armee.
Vasta
#59

(20-11-2017, 15:32 PM)Peeter Kirjutas:  Mõtlen ka, et oleks aeg juba edasi minna. Minge vaadake kui palju maksavad juba suvalised e34d millel pole karpides auke

Või siis 10 aastat tagasi populaarsed olnud kiired turbo autod nagu audi UrS4/S6/nissan 200sx/Esimese generatsiooni impreza turbo mis pole pättide poolt ära hooratud/tuunitud. Igat pidi väärvivad kõik juba klassiku staatust ja on juba kenasti 25 aasta piiri sees, pluss igat pidi ägedamad ja huvitavamad kui sikside armee.

Ma olen nõus, et raske on leida korralikku autot aga igale asjale on oma koht. Ja auto üritustest ei ole puudu ju, Joonas korraldab päris tihti autoorienteerumisi, kus 90ndate autoga lustida.
Vasta
#60

Belgias tòstetakse aastal 2022 oldtaimeri vanus 25 aastalt 30 peale. 

https://gopressmobility.be/2017/09/29/ne...-flanders/

Uued tuuled euroopas.

http://www.classicandsportscar.com/news/...c-vehicles

Minuarust oleme juba praegu muust euroopast 5-10 aastat oma vanatehnika mòistega ees. Ja tuleviku plaanides peaks ikka olema ka Talverallil klass moodne e youngtaimer. 
Kes vaatas saadet Žiguli ga venemaale siis seal oli hea näide sellest, et venemaal kopikas on vanatehnika aga kòik muud Ladad  jäävad ùritustel uksetaha kuna nende autode tootmine lòpetati alles eile pm.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne